Ημερολόγιο διατροφης & βαρους - νεα αρχη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Α μάλιστα, να που είδα την ιδέα για τη τορτίγια και δε θυμόμουν!!!

    Σιγά το έγκλημα βρε angel, μια χαρά πήγες

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Filippara πιστεψε με είναι εγκληματακι γιατί πρεπει πλεον να χάσω αυτά τα ριμάδια γιατι δεν με παλευω.... αλλα σ'ευχαριστώ για την συμπαρασταση!!!!
    Συμερινός απολογισμός (παλι λίγο εξω από τα νερά της διαιτολόγου....και αυριο εχω ραντεβουδάκι μαζί της)
    Πρωινό (10.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & toast (2 φ. ψωμί & 2 φ. τυρί gouda)
    Snack (13.00): 1 μπανάνα
    Μεσημεριανο (16.00): ταλιατελες κολοκυθιού και καρότου σβησμένες με ούζο και 1 κγ ελαιόλαδο, σάντουιτσ με 2 φ. ψωμί toast ολικής αλεσης, 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι και λίγη μαργαρίνη με γιαούρτι
    Βραδινο: Στήθος κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο - δεν εφαγα σαλατα βαριόμουν να κοψω να πω την αληθεια & 1 γκοφρετινι

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! πήγα στην σκύλα (την διαιτολογο) και μου είπε ότι ενώ φαίνεται να έχω χάσει μόνο 1 κιλό (σνιφ) έχω χάσει 2 κιλά λίπος!!!
    Πάμε για απολογισμό:
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & 4 φλυγανιές με κατίκι
    Snack : πήγε περίπατο.... να ναι καλά η δουλειά
    Μεσημεριανο (14.00): Σάντουιτς με 2 φ. ψωμί ολικής αλεσης (το φτιαξα χθες), 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι και λίγη μαγιονέζα extra light, 1/2 αγγουρι με αλάτι και ξύδι
    Snack (18.00): 1 7days cake (δεν εχω ιδεα πόσες θερμίδες εχει αλλά μου εγνεφε στο σουπερ)
    Βραδινο: Ρύζι με γαρίδες και κολοκυθάκι, καρότο, κρεμμυδάκι, τοματούλα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    χαχαχαχα εισαι απιστευτη! :kiss:

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Σήμερα τα χω φτύσει.... εχω παει σε 1002 μερη και μου χει βγει ο πατος.... παμε για απολογισμό και καληνυχτες!
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & toast (2 φ. ψωμί & 2 φ. τυρί gouda)
    Snack (12.00): 1 μήλο & 1 αχλαδι
    Μεσημεριανο (14.00): Σάντουιτσ με 2 φ. ψωμί toast ολικής αλεσης, 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι και λίγη μαγιονέζα extra light , αγγουράκι με μηλοξυδο
    Snack (19.00): 1 μπανάνα
    Βραδινο: Μπαμιες λαδερες, 2 κομμάτια τυρί light (11%) και 3 κ.σ. ρύζι
    δεν ξερω αν θα τα καταφέρω να μείνω με αυτά ή θα πιώ και 1 φλ γάλα με nesquik (περιμένω περίοδο....)
    καληνυχτες!!!

    P.S. περπατησα και περίπου 50 λεπτα που πηγα τον μπέμπη βόλτα!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    είμαι πολύ σεναχωρημένη σημερα... δεν τα εχω πάει καθόλου καλα και εχω τύψεις, πολλές τύψεις σας λέω γιατί αύριο έχουμε bbq σπίτι και δεν νομιζω ότι θα συγκρατηθώ: μπριζόλες, μπιφτέκια, κότόπουλο, λαχανικά στο bbq, πατατες, σαλάτες, τζατζικια κλπ, πως να συγκρατηθώ η γυνάικα???????? με τι προσόντα????? τα είχα ποτέ για να τα αποκτήσω τωρα????
    Παμε για απολογησμό για να σας σηκωθεί η τρίχα δηλαδη (ευτυχώς η σκύλα η γνωστη διαιτολόγος, δεν ξέρει ότι γραφω εδω μεσα και δεν μπορεί να με παρακολουθήσει... την άλλη Πέμπτη βεβαια που δεν θα εχω χάσει θα μου τα ψαλλει για τα καλα... ερχεται και ευαγγελισμός και πάσχα... ε μια ψαλμωδία να μην ακούσω??? κριμα είναι να την χάσω....)
    Πρωινό: στις 8.00 η μουλάρα εφαγα το γνωστό τοστάκι με 2 φ. ψωμί και 2 φ. τυρί και μετά στις 10.00 περίπου ήπια ένα φλυτζάνι γάλα με 3κ.γ. nesquik και 1 μπαρα δημητριακών cocopops μην χάσω την θερμιδα και την ψάχνω μετα...
    Snack πηγε λίγο περίπατο μιας και πήγαμε στο Τροκαντερο για καφέ μαζί με τον μπέμπη να απολαυσουμε την λιακάδα λες και είμαστε σαλιγγαρια όπου κόντεψε τελικά να μας πιασει βροχη... εκεί ήπια εναν καφέ Latte και εφαγα και το κουλουράκι που μου φερανε για να μην τους προσβάλλω τους ανθρώπους.
    Μεσημεριανό που δεν το λες στις 17.00 περίπου το απόγευμα... ο αντρούλης μου (ο οποίος παρεπιπτόντως πιστεύει ότι εχω βρει άλλον και ασχολουμε με το internet τόσο πολυ... οχι ότι δεν ασχολιομουν απλά δεν το έπειρνε χαμπάρι...) εφτιαξε κάτι δειγματα που του στείλαν στην δουλεια (αντί να τα φτιαξει στο γραφείο τα φερε εδω μιας και εγω κάνω προγραμμα) και εφαγα: 1,5 mini κεμπαμ, 2 κομματάκια κοτομπέικον, 1 μικρό κομάτι από μπιφτέκι γεμιστό, 1 μικρό κομματάκι από κανονικό κεμπαπ γιατί αυτό είχε αλλη γεύση, 1 κομματάκι από μπιφτεκι κοτόπουλο και 1 κομματάκι από σουβλάκι κοτόπουλο.
    Μετά από όλα αυτά φτιάχνω ψαράκι αχνιστό με κολοκιθάκι, πατάτα και καρότο σαν κυριο γεύμα γιατί βεβαια όλα αυτά μου ανοιξαν την όρεξη.... να δω που θα φτάσω σήμερα.... θελω να πιστευω ότι θα φαω και το ψαρακι με τα λαχανικά και θα τελειώσει εκει η σημερινή μου καριερα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Το πα γω από χθες ότι θα γίνει όργιο σήμερα.... εφαγα το καταπέτασμα... κατι μπριζόλες, κάτι πατάτες, κάτι onion rings, κατι τυροκροκέτες και κάτι προφιτερόλ. δεν παιζει να γραψω ποσότητες γιατι ούτε που μετρησα... από τωρα και μέχρι αυριο το πρωι στις 8 μόνο νερο μπας και ξεφουσκώσω ευελπιστόντας πάντα ότι δεν θα έχω βάλει... τα αποτελέσματα αυριο...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Παιδες ανασκουμπώθηκα....
    Λοιπόν τι έκανα σήμερα?!?!?! Τα καλυτερα!!!
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & toast (2 φ. ψωμί & 2 φ. τυρί gouda)
    Snack (12.00): 1 μπανάνα
    Μεσημεριανο (14.00): Σάντουιτσ με 2 φ. ψωμί toast ολικής αλεσης, 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι και λίγη μαγιονέζα extra light , μανιτάρια ψητά (από χθες χωρίς λαδια!!!)
    Snack (18.00): 6 δαμάσκηνα
    Βραδινο: Σαλάτα με μαρούλι, αγγούρι, τομάτα, 2 κ.σ. παρμεζανα τριμμένη, 1 αυγό, 1 φ. ψωμί.
    Είμαι πολύ χαρούμενη που καταφερα να ανασκουμπωθώ με την μια!!!!
    καληνυχτες!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    μπραβο αγγελακι! απο σενα μονο εξαρταται να συνεχισει ετσι... καλη συνεχεια!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    καλημερες!!! thank you πολύ πολύ πολύ ΛΟΡΑ!!!!!!!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Μπράβο ειντζελ μου!!!!! Συνέχισε έτσι και μέρα με την μέρα θα βλέπεις πως θα πηγαίνεις όλο και καλύτερα και θα είσαι όλο και πιο ευχαριστημένη από τον εσυτό σου!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Πωλινάκι μου εσυ!!! σ'ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ !!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    σημερα με κλαινε οι ρεγγες... νιωθω εξουθενωμενη! μόλις κοιμηθηκε ο μπαμπης ευτυχως χωρίς πολλά πολλά. Με τον αντρα μου είμαστε κάπως από το πρωι αλλά δεν νομιζω ότι έχω κουραγιο να κάτσω να συζητησω για κάτι. το μόνο που θέλω είναι το κρεβατι μου και ενα ποτήρι ζεστο σοκολατουχο γαλα (είναι η μονιμη διέξοδος μου- το γαλα - από μικρη)
    Παμε για τον απολογισμό και τις καληνυχτες γιατι μαλλον καταρέω σήμερα!
    Πρωινό (08.00) 1 φλ. γάλα 1,5% & 4 φρυγανιές με κατίκι
    Snack (12.30): 1 μήλο και 1 αχλαδι
    Μεσημεριανο (14.00): τορτιγια με 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρι, λίγη μαγιονέζα extra light και μαρουλακι
    Snack (18.00): 6 δαμάσκηνα
    Βραδινο: δεμ εχω φαει ακόμα και δεν εχω καμια όρεξη....
    καληνυχτες σε όλους και όλες
    Ευχομαι αυριο να ξημερώσει μια καλύτερη μερα!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Δεν την παλευω δύο μερες τωρα.... πολλη κουραση λεμε... ή βγαινει κουραση συσορευμένη (ετσι γραφεται????)
    Πάμε για απολογισμό και να παω για νάνι!!! Α ξέχασα εχθες δεν σηκωσα τον μπέμπη για να τον ταϊσω και κοιμήθηκα μονορουφι από τις 22.00 εως τις 06.30....
    Πρωινό (08.00): 1 φλ. γάλα 1,5%, 1 toast (2 φ. ψωμι και 2 φ. τυρί)
    Snack (11.30): Κομπάστα αχλάδι με βατόμουρα και φουντουκια (αν ήταν λίγο πιο γλυκα τα αχλάδια θα ήταν τελεια)
    Μεσημεριανό (15.00): 1/3 μερίδα μελιτζάνες με τυρι και τομάτα στον φούρνο και 1 φ. ψωμι
    Snack (19.00): γιαούρτι 1,5% με λίγη από την παραπάνω κομπόστα
    Βραδινό (21.30): 1 φλ. ρεβύθια & 1/4 μελιτζάνες από τις παραπάνω και 1 φ. ψωμι.
    Οχι ότι αυτό είναι προγραμμα αλλά λέμε τωρα!!!
    καληνύχτες!!! αυριο πάλι!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    καλη ξεκουραση κουκλιτσα, φτανει που κοιμηθηκες!

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •