Ena neo melos... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες ελενη και καλη συνεχεια στην (ηδη επιτυχημενη) προσπαθεια σου!! :thumbup:

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Μπράβο Ελένη, αποτελείς πρότυπο και παράδειγμα προς μίμηση για μένα και νομίζω και για αρκετούς ακόμα!!!

    Keep walking!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    Ελενη καλωσορισες και χιλια μπραβο!!! το τικερακι σου απο μονο του αποτελει πηγη αισιοδοξιας για ολους μας! συνεχισε ετσι δυναμικα το ΄χεις!!! το μελισακι σχεδον την πιανει την καραμελιτσα!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7
    Γεια σας και πάλι? ευχαριστώ πααααααααρααααα πάρα πολύ για τα μηνύματά σας? Δεν ξέρω τι άλλο θέλετε να μοιραστώ μαζί σας? Πάντως να ξέρετε ότι είμαι ανοιχτή σε ότι μπορώ να βοηθήσω ή να με ρωτήσετε, εγώ εδώ είμαι!!!
    Ps: ελπίζω η λάμπα να είναι αναμμένη, ή αυτό είναι μόνο τεχνική της ΚΥΠ !! :P

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Originally posted by eleni_beez
    Να σας πω? Λοιπόν, είμαι η Ελένη είμαι 32 χρονών και πριν 4 χρόνια έκανα γαστρικό δακτύλιο όπου έχασα 20 κιλά και τα υπόλοιπα τα έχασα αλλάζοντας τρόπο σκέψης και αντιμετώπισης όσο αφορά το φαγητό? έχοντας την εμπειρία του χειρουργείου σε ένα συμπέρασμα έχω καταλήξει: ότι το μεγαλύτερο όπλο είναι το μυαλό μας και δεν υπάρχουν ούτε μαγικά χαπάκια, ούτε μαγικές λύσεις? Μόνοι μας το κάνουμε?
    eleni_beez τη λαμπα την καταργησαμε , δεν έκανε πολλα πραγματα........ χαχαχα πηγαμε σε πιο δραστικες μεθοδους.......
    Ελένη εμενα θα με βοηθουσε απιστευτα να ακουσω τι σε έκανε να αλλαξεις τροπο σκεψης και αντιμετωπισεις του φαγητου και πως τα καταφερες ............ Πετυχες το ακατορθωτο ...... Αυτο ειναι η ουσια σε μια διαιτα ..... να αλλαξεις τροπο σκεψης.....Αλλα πωςςςςςςς????????????????????????????????

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7
    Ίσως το πιο σημαντικό πράγμα που έκανα είναι να Απενοχοποιήσω τον εαυτό μου, και εκεί έγινε κλικ στο μυαλό μου? Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το αν είσαι 150, 90, 60 ή 50 κιλά? αλλά με την ψυχολογία του κάθε ανθρώπου που είναι πολύ, λίγο ή καθόλου υπέρβαρος..
    Μετά είχα υπομονή, έβαζα μικρούς στόχους και τους πετύχαινα και αν δεν τους πετύχαινα δεν τρελαινόμουν.. και μιλάω για μια προσπάθεια 4 χρόνων? με σκαμπανεβάσματα!!!
    Το άλλο ήταν να κάνω μια αναδρομή του πως μεγάλωσα και τι ήταν το φαγητό για εμένα, την οικογένεια μου, την κοινωνικοποίηση μου και να κρίνω αν ήταν σωστό ή όχι?
    Εγώ όμως είμαι και περίεργη περίπτωση γιατί όπως είπα στα 23 αντιμετώπισα ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας και πέρασα αρκετό καιρό στα νοσοκομεία και όλο αυτό μετά με έκανε καταθλιπτική και επειδή ένιωθα ότι ήμουν πρόβλημα έπρεπε τόσο κάπου να κρυφτώ αλλά και κάπου να ακουμπήσω? Ε εγώ βρήκα καταφύγιο στο φαγητό? οπότε αντιμετώπισα την θλίψη μου και προχώρησα εκφράζοντας τα συναισθήματα μου, την χαρά μου, την θλίψη μου, την στεναχώρια μου, τον τεράστιο φόβο μου στους άλλους, στον ίδιο μου τον εαυτό και όχι σε ένα κομμάτι πάστα?
    Μωρέ όλα αυτά δεν ξέρω πως ακούγονται, σίγουρα είμαι ευχαριστημένη με τον εαυτό μου αλλά όχι περισσότερο από κάποιον που χάνει 5 ή 10 ή έστω 1 κιλό? γιατί η προσπάθεια είναι συνεχής και ίδια για τον καθένα από εμάς,,, και το ένα κιλό με πολύ κόπο και αγωνία δεν χάνεται? οπότε κάθε μέρα προσπαθούμε και τις περισσότερες φορές τα καταφέρνουμε άλλες όχι? αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει να ακυρώνουμε την προσπάθεια μας? Α και εννοείται πολλές φορές δεν τα καταφέρνω? αλλά δεν θα το βάλω ΚΑΤΩ..
    δεν νομίζω ότι μπορώ να σου απαντήσω λοιπόν στο πώς... γιατί και εγώ κάθε μέρα με το πως παλεύω... αααααα το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι η επιθυμία μου είναι μεγάλη!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Μπραβο τα πηγες πολυ καλα στην πρωτη ανακριση!:cool rsvdΕγω ειμαι ο καλος μπατσος)Πες μας τωρα:Τι μικρους στοχους;:crazy:Ποσο μικρους;:crazy:Γυμναστικη εκανες;unk:

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7
    Καλημέρα!!! ελπίζω να πάρω μέρος και σε άλλες ανακρίσεις... έχω ακούσει για κάρβουνα κάτω από πατούσες, παγάκια στην πλάτη κ.τ.λ.!!! Όταν μιλάω για μικρούς στόχους εννοώ ανα μήνα 2-3 κιλά και αν τον πετύχω... Γυμναστική όχι δεν έκανα από την αρχή αλλά κάνω τώρα... Διάδρομο και κολύμβηση... )) 2 φορές την εβδομάδα σίγουρα!!! καλή συνέχεια...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •