Καινούργια αρχή!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Καινούργια αρχή!!!

    Γειά σας! Είμαι καινούργια στην παρέα σας και χαίρομαι που υπάρχουν τόσοι πολλοί συνοδοιπόροι σε αυτόν τον ανηφορικό δρόμο. Είμαι 24 χρονών έχω ύψος 1,70 και πριν από 3 εβδομάδες ξεκίνησα δίαιτα... Ανέβηκα στη ζυγαριά με πολύ φόβο και καθόλου πάθος μετά απο 3 χρόνια. 108,8 το σύνολο και το αριστερό μου χέρι άρχισε να πονάει. Όχι δεν ήταν το εγκεφαλικό που ερχόταν αλλά το χέρι του αγοριού μου που του το έσφιγγα με μανία. Εκείνος είχε μείνει στήλη άλατος, όχι από τον πόνο αλλά από τον αριθμό στο καντράν της ζυγαριάς. Η αλήθεια είναι ότι δεν φαίνομαι για σχεδόν 109 κιλά επειδή από μικρή είχα σαν χόμπυ τον αθλητισμό και κυρίως γιατί η κατανομή του λίπους στο σώμα μου έχει αρκετή ισορροπία. Ωστόσο αυτά τα κιλά τα έχω και τα κουβαλάω κάθε μέρα! Για αυτό και αποφάσισα να τα χάσω, να γίνω πιο όμορφη, πιο υγειής και το σημαντικότερο να αποκτήσω περισσότερη ψυχική ισορροπία! Πήγα σε διαιτολόγο, έκανα λιπομέτρηση, τεστ μεταβολισμού (βγήκε λίγο αργός αλλά θα τον παλέψω), γράφτηκα γυμναστήριο και μέσα σε 3 εβδομάδες έχω χάσει 3,3 κιλά! Δεν είναι πολλά, το ξέρω, αλλά είναι μια καλή αρχή και η αρχή είναι το ήμισυ του παντός! Λοιπόν καλή επιτυχία σε όλους-ες προσπαθούν να αποκτήσουν υγεία και ομορφιά και θα χαρώ πολύ να γίνω μέλος της όμορφης παρέας σας!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Καλο κουραγιο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Destiny καλως ορισες και καλη προσπαθεια....... Ξεκινησες πολυ καλα και με σωστες κινησεις (διατροφολογος - γυμανστηριο) .............Σε λιγο καιρο θα εχεις τελεια αποτελεσματα και ενα πιο ενεργο μεταβολισμο........
    Μεταξυ μας οσες φορες εχω μετρησει αλλα εχω ακουσει και απο φιλες μου , συνεχεις αργο μεταβολισμο δειχνουν τα μηχανηματα!
    Εσυ παντως με τη γυμναστικη θα τον ενεργοποιησεις ταχιστα...........Περιμενουμε νεα με πολυ χιουμορ παλι...............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    καλωσηρθες! μπραβο εχεις κανει τελεια αρχη!
    ημουν κοντα στα κιλα σου κ παροτι δεν ειχα "αθλητικο" παρελθον ειχα ομοιομορφη κατανομη λιπους κ αρκετα μυωδες σωμα, γονιδια βλεπεις.
    Ετσι αδυνατισα χωρις να το καταλαβω με τη γυμναστικη κ λιγο μαζεμα στη διατροφη.
    Θα δεις θα χαθουν στο αψε σβησε! αμα εισαι συνεπης στη διατροφη σου θα δεις...θαυματα! να θυμασαι η γυμναστικη δεν κανει τιποτε απο μονη της...παθουσα!
    φτιαξε το δικο σου πεπρωμενο οπως εσυ επιθυμεις...

  5. #5
    Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και τις ευχές!!! Το έχω αποφασίσει, θα τα χάσω και δεν θέλω να τα ξαναδώ μπροστά μου! Καλή επιτυχία σε όλες, με υπομονή νομίζω πως όλα θα πάνε τέλεια! Απορία: Αυτές οι πολύ ωραίες μεζούρες με τα κιλάκια επάνω που έχετε οι περισσότερες, πώς της βάζετε; Θέλω κι εγωωωωωωωωωωωωω!! :starhit:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες και καλη επιτυχια!! :thumbup:
    δες εδω για το τικερακι
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=2533

  7. #7
    Ευχαριστώ!! Μου φαίνεται κάπως περίπλοκο αλλά θα το προσπαθήσω!!!!!

  8. #8
    click το έκανα ελπίζω να πέτυχε! Και πάλι ευχαριστώ!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    καλοσηρθες κι απο μενα στην μεγαλη παρεα με τον κοινο εχθρο!!! καλα κατεβασματα στα κιλα και ανεβασματα στην ψυχολογια και στην ζωη γενικοτερα. κι οσο για τα περιτα μας κιλα, να παρουν τον δρομο που τους πρεπει... τ ο ν α γ υ ρ ι σ τ ο ! ! !

  10. #10
    Ευχαριστώ πολύ Λόρα μου!! Όπως το είπες, στον αγύριστο να μην τα ξαναδούμε στα μάτια μας!!!!! :bigsmile:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    με γεια το τικερ! τελειο!

  12. #12
    Ευχαριστώ bad girl! Εσύ σπό 106 ξεκίνησες; Πόσο καιρό είσαι στην προσπάθεια;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλώς τη!!! Δύναμη, επιμονή και θετική σκέψη!!! τα 75 είναι το φυσικό και επόμενο μετά!

  14. #14
    Καλώς σας βρήκα filippara! Τέλειο το αρκουδάκι!!!! Καλή δύναμη και στην δική σου προσπάθεια! Τα 75 είναι ο πρώτος στόχος, ας φτάσω εκεί και μετά βλέπουμε!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •