Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    12

    Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια

    Τι να γράψω? Αλήθεια? Ποτέ δεν φύγατε απο το μυαλό μου..Γειά σου Ναντίν!
    Είμαι η koko που λόγω μνήμης χρυσόψαρου Πρόσθεσα ένα k και έκανα εκ νέου register. Ιντερνετική συμπεριφορά χάλια το ξέρω αν και η παρέα σας ήταν λυτρωτική πολλές φορές?

    Θα σας πώ μια ιστορία. Όχι παραμύθι. Κανονική με σάρκα και οστά (αδόκιμος όρος για να χαρακτηρίσω την λέξη ιστορία αλλά πρέπει να σας πείσω ότι πρόκειται για την αλήθεια που βίωσα τα τελευταία 2 χρόνια)

    Μια φορά και έναν καιρό λοιπόν ήταν ένα κορίτσι (πολύ όμορφο έλεγαν πολλοί). Γνώρισε ένα αγόρι (άσχημο έλεγαν πολλοί). Το κορίτσι δεν το πείραζε γιατί του έβρισκε άλλα πράγματα. Το κορίτσι ήταν 17 (ουσιαστικά δεν ήξερε τι ήθελε δλδ). Πήγαινε ακόμα σχολείο και ήταν πολύ ευτυχισμένο γιατί το αγόρι την αγαπούσε πολύ (έτσι έλεγε τουλάχιστον). Της έδειχνε ότι η αγάπη του αυτή δεν θα τελειώσει ποτέ. Της έλεγε κουβέντες που λίγες γυναίκες έχουν ακούσει. Το κορίτσι μεγάλωνε και αποφάσισε να κρατήσει το αγόρι. Πίστεψε ότι και ας μην της ήταν αρκετός (όχι λόγω εμφάνισης) δεν θα έβρισκε πουθενά όσο και αν έψαχνε τέτοια αγάπη. Τον αγάπησε λοιπόν και αυτή (μάλλον λανθασμένα) και αποφάσισε να τον βάλει κορώνα στο κεφάλι της. Το αγόρι δεν ήταν αρκετό?Υπολειπόταν σε όλα ? και το πρόβλημα ήταν ότι το ήξερε και το ίδιο (μυαλό, μόρφωση, εμφάνιση, επίπεδο, ψυχή). Αλλά το κορίτσι είχε πάρει την απόφασή της να υποστηρίξει την επιλογή της, να πιστέψει ότι μπορεί να αγνοήσει τα ?κακώς κείμενα? και να πορευτεί με το menu ala carte κάνοντας υποχωρήσεις, ουσιαστικά ?βολεύοντας? την ζωή της σε μία κατάσταση ?ασφάλειας? με το αγόρι. ?Με αγαπάει τόσο πολύ, δεν πρόκειται ποτέ να με προδώσει, έχει πλάκα, οικονομικά είμαστε καλά..τί άλλο θέλεις?????

    Τα χρόνια πέρασαν, το κορίτσι πάχυνε. Όλοι αναρτιόντουσαν τι συμβαίνει..Το κορίτσι έβγαζε δόντια όταν κάποιος τη ρωτούσε αν όλα στην ζωή της ήταν καλά. Το κορίτσι συνέχισε να παχαίνει. Δεν είχε σταματημό. Έγινε διπλάσια από ότι ήταν, φούσκωσε σαν μπαλόνι, έτρωγε συνεχώς και ακατάπαυστα και κυρίως σαβούρες. Το αγόρι δεν έλεγε τίποτα. Αντιθέτως, τα ταβερνεία και τα εστιατόρια ήταν στην πρώτη γραμμή διασκέδασης του ζευγαριού. Και το κορίτσι ζούσε ?ευτυχισμένο? γιατί ο ?σύντροφος? αγνοούσε το ?θέμα? που έκανε τζιζ?.Και το αγόρι έπαιρνε κιλάκια αλλά όχι σαν το κορίτσι. Έτσι και αλλιώς, η σύγχρονη κοινωνία δεν αντιμετωπίζει εξίσου τον χοντρό με την χοντρή?
    Το αγόρι κάποια στιγμή αδυνάτισε, έβγαλε παραπάνω χρήματα και ξαφνικά ανακάλυψε (μετά από 12 χρόνια) ότι δεν ήθελε να κάνει οικογένεια και παιδιά? Κορόιδευε το κορίτσι επί μήνες (έχοντας παράλληλη σχέση) ότι έχει ψυχολογικά και ότι κάτι του συμβαίνει. Το κορίτσι ήταν αποφασισμένο να στηρίξει το αγόρι που επέλεξε. Τι και αν η εξέταση στο σπέρμα βγήκε χάλια? Μαζί θα το περάσουμε. Έπαθε σοκ ο άνθρωπος?θα τον παρατήσεις τώρα στα δύσκολα? Το αγόρι εξαφανιζόταν, δεν ήταν ποτέ εκεί. Το κορίτσι έκανε υπομονή, έκλεγε, δεν του έλεγε τίποτα για να μην τον στεναχωρήσει και έτρωγε έτρωγε έτρωγε?

    Τελικά το κορίτσι ανακάλυψε τι συνέβαινε και χώρισε. Το αγόρι της είπε ότι χρόνια ολόκληρα δεν άντεχε την υπεροχή της. Και απολάμβανε το πάχος της διότι έτσι δεν κινδύνευε?Αλλά πια την είχε βαρεθεί και ο ίδιος..του ήταν εξαιρετικά απωθητική σαν γυναίκα και δεν ήθελε ούτε καν να την αγγίζει. Το κορίτσι έχασε την γη κάτω από τα πόδια του?

    Ένα χρόνο μετά τον χωρισμό το κορίτσι είναι καλά. Πιο καλά από ποτέ! Πέταξε από πάνω του τα κιλά και πλέον συνειδητοποίησε ότι το φαγητό ήταν είναι και θα είναι η κάλυψη για τα κενά που αισθανόταν, αισθάνεται και θα αισθάνεται. Τόσα χρόνια το κορίτσι έκλεινε τα μάτια σε αυτή την αλήθεια! Ήταν σε πλήρη άρνηση και δεν μπορούσε να καταλάβει ότι τρώει για να αντιμετωπίσει την μοναξιά της (όντας μέσα σε μία ?ωραία? σχέση). Το κορίτσι πλέον είναι μόνο του και αντιμετωπίζει πολλές δυσκολίες. Είχε περάσει εξάλλου όλα τα χρόνια της ενήλικης ζωής του με αυτό το αγόρι. Αποφάσισε από εδώ και στο εξής ότι δεν θα κάνει εκπτώσεις σε κανέναν και σε τίποτα και είδε ξεκάθαρα ότι κανείς δεν θα αγαπήσει την ίδια όσο η ίδια μπορεί να αγαπήσει τον εαυτό της.

    Ακόμα παλεύω με τα κιλά και το φαγητό?Εξάλλου υπήρξε για πολλά χρόνια ο πραγματικός μου σύντροφος. Όταν δεν έχω τι να κάνω θέλω να φάω. Και μάλλον έτσι θα συνεχιστεί η ζωή μου ? πάντα με την καυτή ανάσα του σουβλακίου στο σβέρκο μου θα ζω. Η ουσία είναι να το καταλάβεις όσο είναι καιρός και να μην κλείνεις τα μάτια σου. Ξέρω πια ότι δεν υπάρχουν πρίγκιπες αλλά θα καθαιρέσω από τον θρόνο του και το φαί. Δεν θα το αφήσω να μου ελέγξει την ζωή άλλο και να με κάνει να θέλω να κρύβομαι.

    Ποτέ δεν είναι αργά να πάρεις μία απόφαση. Μην ξεγελιέσαι?Εγώ είχα το φαί (και χρησιμοποιώ τον πιο βουκολικό όρο) σύντροφο, εραστή και αγαπητικό για πολλά χρόνια. ΟΧΙ ΠΙΑ και είναι πολύ καλύτερα!

    Ξέρω πολυλόγησα λίγο αλλά έστω και ένας από εσάς αν βρεί κάτι από τον εαυτό του εδώ και σταματήσει την αυτομαστίγωση θα είμαι πολύ ?μα πάρα πολύ- ευχαριστημένη!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    τι υπεροχο κοριτσι!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    ανατριχιασα...πολλες φορες ουτε καν φανταζομαστε τη δυναμη που κρυβουμε μεσα μας κ αυτο γιατι πρεπει να μας τυχει κατι που θα την εξωτερικευσει....οπως κ να χει σε παραδεχομαι kokko...!!!!εισαι φοβερηηηηη παραδειγμα για καθε γυναικα...!!! τελικα η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Ρε συ κοκο τι να πω!Δυστυχως αυτη η ιστορια του να βαζουμε τον εαυτο μας ΄΄υπο'' κ να λυπομαστε λαθος ανθρωπους.Μπραβο σου ομως τα καταφερες κ ξεμπερδεψες!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    kokko ,οτι και να πω ειναι λιγο .... Εισαι μοναδικη και ξεχωριστή .....Να εισαι καλα που μοιραστηκες μαζι μας την εμπειρεια σου ...........Πραγματικα πολυτιμη ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    παντου και πουθενα
    Posts
    97
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!για την δυναμη της ψυχης σου...δυστυχως λιγοι ανθρωποι ειναι που ανακαλυπτουν ποση δυναμη εχουν μεσα τους γιατι ολοι εχουμε αλλα δεν το ξερουμε.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Kόκκο καλώς όρισες και πάλι πίσω στο φόρουμ. Πραγματικά με συγκίνησε η ιστορία σου..... Και χαρικα που στο τέλος βρήκες την δύναμη του εαυτού σου και βγήκες εσύ από πάνω, που πλέων κάνεις εσύ το κουμάντο σου.

    Θα χαρώ πολύ αν τύχει να τα πούμε κάπια στιγμή, και να μην σε χάσουμε και πάλι από την παραία μας.

    Φιλακια πολλά κούκλα μου, καλή δύναμη σε ότι και να κάνεις παρακάτω..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    κοκκο καλως ορισες και απο μενα.......πιστευω να εχεις καταλαβει ποσο δυνατος ανθρωπος εισαι μετα απ αυτη την ιστορια και ν αγαπας τον εαυτο σου περισσοτερο.....εισαι ομορφη οχι μονο εξωτερικα αλλα και εσωτερικα.....καλη συνεχεια ευχομαι.......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    πω πωωω τι ιστορια και αυτη,αλλα αντεξες και πολλα μπραβο γι αυτο και που ανακαλυψες ξανα το χαμενο σου εαυτο.
    αφιερωμενο σε εκεινον οταν καταλαβει
    http://www.youtube.com/watch?v=yOiAM...feature=fvwrel

    και ειναι ηδη αργα ε???????:starhit:

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    12
    Σας ευχαριστώ όλους!

    Όλα στην ζωή συμβαίνουν για κάποιο λόγο. Η ουσία είναι να μαθαίνεις κάτι, να διδάσκεσαι απο τις εμπειρίες και τα λάθη σου και όχι να μένεις οχυρωμένος σε συμπεριφορές και απόψεις. Με χαρακτηρίζει πολύ το απόλυτο και η τελειομανία (σωστό ? λάθος, δίκαιο ? άδικο, μαύρο ? άσπρο). Δεν είμαι της μεσοβέζικης λύσης? Πολλά πράγματα στην ζωή όμως βρίσκονται στην μέση (καλώς ή κακώς) και αυτό είναι κάτι που έμαθα μετά από όλα αυτά.

    Όσο για την δύναμή μου? Η ιστορία θα δείξει. Ο περί ου ο λόγος ?κύριος? έχει ήδη γραφτεί στα παλαιότερα των υποδημάτων μου ? ειλικρινά δεν θα μπορούσε να μου κάνει μεγαλύτερη χάρη! Ας κλαίει και ας χτυπιέται στα πατώματα! 'Frankly my dear I don't give a damn!' που θα έλεγε και ο Klark (o Gable ντε! Στο Όσα παίρνει ο άνεμος')

    Αυτό που προσπαθώ αυτή την στιγμή είναι να κανακέψω λίγο τον εαυτό μου που για χρόνια τιμωρούσα για τις επιλογές του (?). Τραγικό ε???? Λίγο κουπεπέ βρε παιδί μου ? έτσι για αλλαγή!!!

    Πάντως, σας διαβεβαιώνω ότι αφού το έκανα εγώ (έχασα περί τα 30) μπορείτε όλοι!!! Μία απόφαση είναι η ριμάδα! Ένα κλικ στο μυαλό και μετά όλα φαντάζουν καλύτερα!

  11. #11
    tweetaki15
    Guest
    :thumbup:ειλικρινα μας εδωσες ενα σπουδαιο μαθημα... μπραβο που τα καταφερες,εισαιιιι σπουδαια κοπελα..απλα τα συγχαρητηρια μου...εχοντας πιστ στο τελος τα καταφερνουμε :blush:

  12. #12
    :yes: έχεις δίκιο!!!!!! άρα σε ερώτηση μου που σε είχα κάνει σε άλλη συζήτηση με κάλυψες!!!!
    Καταρχήν να συστηθώ, είμαι καινούρια στο φόρουμ!!!!!!

  13. #13
    tweetaki15
    Guest
    bigWildrose καλως ρθες κ ευχομαι να περασεις καλα στην ομορφη παρεα μας :P

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    21
    kokko... ό,τι και να πω είναι λίγο! Πραγματικά σε θαυμάζω για τη δύναμή σου. Μου έδωσες τόσο κουράγιο για να συνεχίσω. Την ιστορία σου με κάποιο τρόπο την έχω ζήσει και γω. Σαν τρίτος. Είσαι τόσο τυχερή που ξέφυγες. Και, αν μου επιτρέπεις ακόμα πιο τυχερή που το αγόρι δεν ήθελε οικογένεια και παιδιά. Στο λέω σαν ένα τέτοιο παιδί. Σε ευχαριστώ τόσο πολύ που έγραψες αυτά που περίμενα να σκεφτεί και άλλο ενα αγαπημένο μου "κορίτσι". :wink1:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by kokko
    Ποτέ δεν είναι αργά να πάρεις μία απόφαση. Μην ξεγελιέσαι?Εγώ είχα το φαί (και χρησιμοποιώ τον πιο βουκολικό όρο) σύντροφο, εραστή και αγαπητικό για πολλά χρόνια. !
    Ωχχχχχχχ αυτο μου βάρεσε καμπανες ....νταν ντιν νταν:sniff:

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •