Θέλω να ακολουθήσω αυτό που πραγματικά αγαπώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

    Θέλω να ακολουθήσω αυτό που πραγματικά αγαπώ


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    οι γονεις παντα το καλο μασ θελουν, αλλα πολλεσ φορεσ, ειδικα απο την εφηβεια και μετα, εμεις το ξέρουμε καλύτερα, γιατι σε εκεινη ειδικα την ηλικια έχουμε ακομα όνειρα να κανουμε κατι που μας αρεσει στη ζωη μασ και οχι να βολευτουμε στο δημοσιο.να πας, αλλα πριν πας να λαβεις σοβαρα υποψιν σου ολεσ τισ παραμετρουσ, στο βαθμο που ειναι δυνατο, και να συνειδητοποιησεισ οτι αυτο που κανεισ δεν πρεπει να το μετανιωσεισ ποτε, πραγμα που ισχυει και αν αποφασισεισ να γινεισ λογιστρια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  4. #4
    Έχω διαβάσει πολλές βιογραφίες ηθοποιών και τραγουδιστών που έφτασαν πολύ ψηλά, ενώ οι γονείς τους στην αρχή δεν ήθελαν ούτε να ακούσουν για τέτοιου είδους επαγγέλματα.
    Ξέρω ότι βρίσκεσαι σε δύκολη κατάσταση και όποιο από τα δυο και αν επιλέξεις, στο τέλος θα μαραζώσεις.
    Γιατί δεν δοκιμάζεις αυτό που κάνουν οι περισσότεροι? Tελείωνε με το καλό τη σχολή σου, ενώ παράλληλα μην αφήνεις τον χορό. Προσπάθησε να τα συνδυάσεις και τα δύο. Ξέρω ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο αυτό που σου προτείνω, αλλά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο όταν το θέλουμε πολύ....

    YΓ. Kαλώς ήρθες....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    kgana, για να ασχοληθούμε με κάτι επαγγελματικά, είναι σημαντικό να μας αρέσει, αλλά δεν αρκεί να μας αρέσει. Επίσης είναι πολύ καλό να διαθέτουμε και ταλέντο, αλλά επίσης δεν αρκεί. Ο καθένας μας έχει αρκετές προτιμήσεις και αρκετές ικανότητες, αλλά μόνο κάποιες επιλέγει να αξιοποιήσει επαγγελματικά.

    Καταρχήν λοιπόν σκέψου με τι ακριβώς θα ήθελες να ασχοληθείς, πώς εσύ φαντάζεσαι το μέλλον σου και ποια είναι η σημερινή πραγματικότητα στο χώρο που σε ενδιαφέρει. Εκτός από τη γνώμη των δασκάλων που είχες πριν 5 χρόνια, γνωρίζεις ανθρώπους που έχουν παρόμοια επαγγέλματα, έχεις μαζέψει πληροφορίες σχετικά με το τι χρειάζεται, ποιες είναι οι δυνατότητες επαγγελματικής αποκατάστασης; Για το συνδυασμό που λέει παραπάνω η Θεοφανία, όντως γίνεται αν το θέλεις. Έχεις αφήσει εντελώς το χορό την τελευταία πενταετία; Αν παρόλα αυτά σου είναι εντελώς απωθητική η ιδέα της λογιστικής, σκέψου τι προγραμματισμό χρειάζεται να κάνεις και πώς μπορείς εσύ να στηρίξεις τις επιλογές σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •