Mind control!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Mind control!!!

  1. #1

    Mind control!!!

    Γυρνάς από την δουλειά πτώμα, όμως επειδή πρέπει να ασκηθείς και λίγο, λες μέσα σου: Έλα μωρέ 4 τετράγωνα είναι, θα τα περπατήσω... Προχωράς, προχωράς... Νιώθεις το στομάχι σου κάπως, σκέφτεσαι τι έφαγες όλη μέρα, πρωινό και ενδιάμεσο. Όμως η ώρα κοντεύει 4 και αυτό το περίεργο που νιώθεις λέγεται πείνα και ξέρεις καλά τι σημαίνει αυτό!! Αυτό σημαίνει ότι στην επόμενη γωνία είναι το τέλειο σουβλατζίδικό με τον πιο νόστιμο γύρο, ένα τετράγωνο πιο κάτω βρίσκεται το ζαχαροπλαστείο με το υπέροχο μιλφειγ και δίπλα από το σπίτι σου βρίσκεται ο φούρνος με τα πιο νόστιμα τυροπιτάκια που έχεις δοκιμάσει ποτέ!! Εσύ πρέπει να αποφύγεις τις σειρήνες και να φτάσεις σπίτι σωα και πεινασμένη γιατί έχεις να έναν στόχο και το οφείλεις στον εαυτό σου...
    Ας γράψουμε με υπερηφάνεια ποιά ήταν η τελευταία λιχουδιά που αποφύγαμε και κυρίως πως την αποφύγαμε, που στείλαμε το μυαλό μας ταξίδι για να μην σκέφτεται το φαγητό;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    126
    χμ, σήμερα! με παραξενεψα
    το μεσημέρι δεν ειχα τιποτα σπίτι και όταν πείνασα είπα να πάω σε πιο μακρινό σούπερμαρκετ (εδώ ειναι ανοιχτά και την Κυριακη) και εκεί κοντά είχε και ένα doner (πες γυραδικο). ενώ περνώντας μου έσπασε η μύτη, κοιτάζοντας μέσα το κρέας με τόσο λίπος, με αηδίασε, και χωρίς πολύ σκέψη, το προσπέρασα και έψαξα να βρω κάτι πιο υγεινό, μέσα στο σουπερμάρκετ.
    Με παραξένεψε μετα που το σκεφτηκα, γιατί με ξέρω: θέλω να αφήνω τον εαυτό μου μια φορά τη βδομαδα να κάνει ατασθαλίες, για να μην νιωθω τη στέρηση. για καθαρά ψυχολογικό λόγο.
    Και όμως, ενώ ο πειρασμος ηταν εκεί μπροστά, το σώμα μου το αρνηθηκε! πόσο το χάρηκα μερικές ώρες αργότερα! διότι δεν το έκανα για να επιβληθώ στον εαυτό μου, αλλά επειδή το ίδιο μου το σώμα το απέρριψε!:thumbup:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    21
    Έχω ένα κόλπο. Δεν πιάνει σε όλους και ξέρω οτι θα ακουστεί μέχρι και προσβλητικό. Να ξεκαθαρίσω οτι δεν εχω τάσεις ανορεξίας. Αν είχα άλλωστε δε θα είχα αυτό το βάρος. Απλά να, σκεφτομαι το φαγητό, το λιγουρεύομαι πραγματικά -στη συγκεκριμένη περίπτωση και γω με γύρο την πάτησα σήμερα και ήταν κεραυνοβόλος- ήμουν ένα βήμα πριν μπω αλλά για καλή μου τύχη μένω σε έναν κεντρικό δρόμο με πολλά καταστήματα ρούχων, βιτρίνες και καθρέφτες. Κάθε φορά λοιπόν σταματάω και σκέφτομαι αν αξίζει και για ποιό λόγο τώρα είμαι σταματημένη έξω από ένα σουβλατζίδικο και δεν "κανει" να φάω. Αν αυτό δε με ξυπνήσει κοιτάω τις βιτρίνες και τα ρούχα που τώρα στερούμαι γιατί δείχνουν άσχημα πάνω μου. Και μαζί κοιτάω και το είδωλό μου στη βιτρίνα, ή στους καθρέφτες. Και... συνέρχομαι. Πάντα. Είναι σα να είμαι σπίτι μου και να ζυγίζομαι. Θυμάμαι το στόχο μου και... προτιμώ να δώσω τα λεφτά του γύρου για ένα καφέ. Σκέτο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Οταν η διαιτα παει καλα πιστευω οτι δεν ειναι κακο μια-δυο φορες το μηνα να προγραμματιζουμε τις μερες που θα ειμαστε πιο χαλαροι και θα τρωμε πραγματα που μας εχουν λειψει.. Μας παει λιγο πισω μεν, αλλα βοηθαει πολυ στην ψυχολογια και προσωπικα με γεμιζει ενεργεια για να συνεχισω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    το καλυτερο mind control για μενα ειναι να αφησουμε επιτελους το μυαλο ελευθερο, το σωμα ξερει πολυ καλα τι θελει να φαει για να νιωθει ομορφο και υγιες...
    Originally posted by fae!_prits_
    Οταν η διαιτα παει καλα πιστευω οτι δεν ειναι κακο μια-δυο φορες το μηνα να προγραμματιζουμε τις μερες που θα ειμαστε πιο χαλαροι και θα τρωμε πραγματα που μας εχουν λειψει.. Μας παει λιγο πισω μεν, αλλα βοηθαει πολυ στην ψυχολογια και προσωπικα με γεμιζει ενεργεια για να συνεχισω.
    κι αυτο mind control ειναι, χθες επελεξα να φαω τηγανοτα αφου δεν τα κανω σπιτι,
    ετσι και δεν θα ξαναφαω πατατες τηγανιτες οταν παραγγελνει ο δικος μου απεξω
    και πληρης νιωθω.
    τοσο πληρης που εχω ενα στομαχι χαλια βεβαια μετα απο τοσα τηγανιτα ξαφνικα κ μαζεμενα!

    αλλα καθε φορα το περιμενω πως κ πως αυτο με τα τηγανιτα.
    Ετσι κ τα ντουλαπιαα με το ταχινι, τα γαριδακια, τις σοκολατες δεν μου κανουν αισθηση, αυτο που πραγματικα επιθυμουσα το εφαγα χωρις τυψεις.
    Και χωρις ζυγισμα σημερα

    ΥΓ το πρωτο που σκεφτομαι οταν θελω να αποφυγω να φαω κατι ειναι η διατροφικη συμπεριφορα μου την υπολοιπη μερα. Μεγα λαθος. Γιατι το να φας κατι απαγορεμενο δε σημαινει οτι πρεπει να χαλασεις ολη τη μερα/βδομαδα/μηνα σου οπως συνηθως κανουμε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    εχθες με επισκεφτηκε ο μικρος μου αδελφος που ειναι πειραχτηρι και γνωριζοντας οτι κανω διαιτα μου εφερε την αγαπημενη μου σοκολατα! του λεω δεν θελω φατην εσυ! ενα κομματακι μονο... λεει ο διαολακος. ο χ ι ! και αρχισε να με κυνηγαει για να με μπουκωσει! κι εγω τι εκανα? πηγα και ανοιξα το pc και μπηκα στο φορουμ. και να υπηρχε μια πιθανοτητα να υποκυψω εκμηδενιστηκε αμεσως!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Με μεγάλη περηφάνεια μπορώ να πω οτι από τις 10 Γενάρη δεν έχω καταναλώσει τπτ χωρίς να μπορώ να αντισταθώ. Ακόμα και οι ομολογουμένως λίγες ατασθαλίες μου έγιναν απολύτως συνειδητά.

    Βέβαια εγώ πάντα έτσι ήμουν, των άκρων. Είτε απόλυτος έλεγχος είτε απόλυτο χάος...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    :thumbup::thumbup::thumbup: των ακρων και εγω γμτ ποσο σε καταλαβαινω...
    τωρα τελευταια ομως μπορω να πω με θαυμασμο οτι μετα απο απειρες αποτυχημενες προσπαθειες να τρωω λιγο απο κατι που θελω το καταφερνω καλυτερα.
    μπορει οχι καθε μερα αλλα τις περισσοτερες μερες τις εβδομαδος θα φαω οσα πραγματικα θελω κ μονο. μολις εφαγα 1 μπισκοτο σοκολατα, πραγμα αδιανοητο για μενα παλια...ή σχεδον ολα ή κανενα ηταν οι επιλογες μου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΠΙΤΕΥΦΧΘΕΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ....ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟΥ.....ΤΑ ΚΟΡΜΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ:thumbup::bouncy::kiss:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    καλημέρα, εγω θα σας πω 1 πραγμα οτι δουλευω σε πιτσαρία:smilegrin: και ναι δεν ακουμπάω τίποτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ασε κ γω σε τροφιμα...χ@σ@ μεσα.
    εγω τρωω αλλαοχι αυτα που με περιτριγυριζουν!:smilegrin:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!Ε� �Ω ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΗ ΤΟΣΗ ΑΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΡΟΦΙΜΟ!!!!!ΧΙΧΙΧΙΙΧΙΧΙΧΙΧΙ� �:saint:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •