Πρώτη Εμπειρία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156

    Πρώτη Εμπειρία



    Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, την πρώτη εμπειρία του γιου μου του Περικλή στο μπάσκετ μπολ, στον πρώτο του φιλικό αγώνα στις ηλικίες 8-10 χρόνων.

    Ερασιτέχνης αθλητής ο ίδιος για πολλά χρόνια στο αγαπημένο μου σπορ, να ευχηθώ στο παιδί μου και σ'όλα τα παιδιά του κόσμου, να είναι πάντα γεροί και δυνατοί να ζήσουν τις χαρές που προσφέρει ο αθλητισμός, γιατί σπορ σημαίνει μόνο χαρές είτε νικάς είτε χάνεις...

    Η νίκη δεν είναι αυτοσκοπός, νίκη είναι να κατακτάς την αυτογνωσία....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Καλη επιτυχια!!! ειναι τοσο ομορφο που χαιρεσαι και συ μαζι! το μεγαλωμα του , την χαρα του , την εξελιξη του.... τελειο και γλυκυτατο!!!!!


    Ευχομαι σε ολους τους μπαμπαδες να χαιρονται τα αγορια και τα κοριτσια τους!!!!!!!!


    συμφωνω σε αυτα που λες
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Sabb, ευχαριστούμε πολύ για το μοίρασμα

    Μου άρεσε πολύ το βιντεάκι έτσι όπως το έφτιαξες και το έντυσες και με μουσική αγαπημένη
    και είναι πολύ σημαντικό το μήνυμα που αφήνεις για τα παιδιά.
    Ναι, η νίκη δεν είναι αυτοσκοπός..

    Εύχομαι κι άλλες πολλές πολλές χαρές στον Περικλή σου και σε σένα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    Καλη επιτυχια!!! ειναι τοσο ομορφο που χαιρεσαι και συ μαζι! το μεγαλωμα του , την χαρα του , την εξελιξη του.... τελειο και γλυκυτατο!!!!!


    Ευχομαι σε ολους τους μπαμπαδες να χαιρονται τα αγορια και τα κοριτσια τους!!!!!!!!


    συμφωνω σε αυτα που λες
    Καλή μου ρις σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, έτσι ακριβώς είναι...Χαίρομαι που βλέπω τα παιδιά μου να μεγαλώνουν, να εξελίσσονται, να μαθαίνουν, να "ρουφάνε" την ζωή και να είμαι δίπλα τους...Μοιάζω με κάπως..χαζομπαμπάς, αλλά μάλλον είμαι
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    Sabb, ευχαριστούμε πολύ για το μοίρασμα

    Μου άρεσε πολύ το βιντεάκι έτσι όπως το έφτιαξες και το έντυσες και με μουσική αγαπημένη
    και είναι πολύ σημαντικό το μήνυμα που αφήνεις για τα παιδιά.
    Ναι, η νίκη δεν είναι αυτοσκοπός..

    Εύχομαι κι άλλες πολλές πολλές χαρές στον Περικλή σου και σε σένα
    Διαμάντι μου σ'ευχαριστώ πολύ...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Sabb, να τον χαίρεσαι και να σε χαίρεται ο γιος σου! Είμαι σίγουρη πως το πιο σημαντικό είναι που ήσουν εκεί, όχι για σένα, αλλά γι αυτόν. Με την παρουσία σου έκανες το καλύτερο για τη σχέση αυτή που κρατάει μια ζωή και του πρόσφερες ήδη τη δική του νίκη. Η συμμετοχή και το μοίρασμα είναι τα δύσκολα και δυσεύρετα. Γονείς που να ζητάνε από τα παιδιά τους κάτι για ν'ανέβουν οι ίδιοι, πολλοί γύρω και ζημιογόνοι. Να έχεις καλά την οικογένειά σου, να έχετε όλοι την υγειά σας να ζείτε τις στιγμές τις αυθεντικές και γι αυτό πολύτιμες. Ευχαριστούμε για την ανάσα αυτή που μας πρόσφερες και ευχαριστώ προσωπικά (για δικούς μου λόγους).
    Και καθώς ήθελα να σου πω και το άλλο, εύχομαι να είσαι καλύτερα και επαγγελματικά και να αντέξεις μέσα στην οικονομική θύελλα.
    Στέλνω φιλιά και αγκαλιές, μεγάλες μεγάλες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Να σου ζήσει. Εσύ έχεις αναπτύξη αληθινή και αξιοζήλευτη για πολλούς επικοινωνία με το παιδί σου. Εσύ θα πρέπει να δίνεις μαθήματα καλής ανατροφής σε άλλους. Και το κυριότερο τον μαθαίνεις να επιδιώκει υγιείς στοχους στη ζωή.
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Ηρώ μου και Γιάννη, σας ευχαριστώ θερμά μέσα απ' τη καρδιά μου....
    Άνοιξα μετά από πάρα πολύ καιρό ένα δικό μου θέμα , ακριβώς για τον λόγο πως, ένα απλό γεγονός μπορεί να δώσει χαρά στο γονιό αλλά και να αποτυπώσει σ'ένα φόρουμ ψυχολογίας , μια διαφορετική χροιά στην αντιμετώπιση της καθημερινότητας του καθένα μας, ένα μήνυμα αισιοδοξίας πως όλα δεν είναι μιζέρια....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν και προτιμω το ποδοσφαιρο...να σαι καλα sabb να χαιρεσαι τα παιδια σου
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by sabb View Post
    ...Χαίρομαι που βλέπω τα παιδιά μου να μεγαλώνουν, να εξελίσσονται, να μαθαίνουν, να "ρουφάνε" την ζωή και να είμαι δίπλα τους...
    Sabb το θέμα σου για μένα είναι απ'τα πιο γλυκά

    Πόσο χαίρομαι να βλέπω γονείς υποστηρικτικούς, δίπλα στα παιδιά τους και με τόση αγάπη ανάμεσά τους (με αγάπη υγιή απ'αυτή που κάνει τις ψυχές να ανθίζουν ) . Αν κ η αλήθεια μια τέτοια άποψη σχηματίστηκε (σε μένα τουλάχιστον) για τη σχέση σας διαβάζοντάς σε τόσο καιρό.

    Να'σαι πάντα καλά και να χαίρεσαι τα παιδιά σου!!!!
    (έκανα quote τα παραπάνω λόγια σου γιατί μου άρεσαν πολύ )

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Sabb με την επανοδο μου στο φόρουμ ομολογω πως με συγκίνησες και χαίρομαι πολυ που σας ξαναβρίσκω..Ημουν σίγουρη μιας και σε διαβαζα τόσο καιρό τι άνθρωπος και τι μπαμπας είσαι...χαίρεις εκτιμήσης μου απεριοριστης :-)))))) Σου εύχομαι να είναι πάντα γερά και τυχερά..γιατί όλα τα απαραίτητα εφοδια, τα έχουν μιας και έχουν εσένα μπαμπα!χαζομπαμπα!Να είσαι πάντα δίπλα τους, να τα θαυμάζεις, να τα δεις να ανθίζουν, μεγαλώνουν και να κάνουν δική τους οικογένεια..να σου ζήσουν!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αν και προτιμω το ποδοσφαιρο...να σαι καλα sabb να χαιρεσαι τα παιδια σου
    Να είσαι καλά Κιπ, ευχαριστώ πολύ...Πιστεύω πως κάθε σπορ έχει τη δική του ομορφιά, ιδίως τα ομαδικά αθλήματα μάλλον με συγκινούν περισσότερο, γιατί έζησα μεσ' το πετσί μου τι είναι να είσαι μέλος μιας ομάδας...
    Αλληλεγγύη, συντροφικότητα, ομαδικότητα είναι μερικές από τις έννοιες που καθορίζουν την λέξη ομάδα.
    Φυσικά και τα ατομικά σπορ έχουν την δική τους χάρη, αλλά εκεί ο κάθε αθλητής είναι μόνος του....

    Για να μην παρεξηγούμαι, μιλώ για τον ερασιτεχνικό αθλητισμό κι όχι για τον επαγγελματικό. Εκεί λειτουργούν οι κανόνες του μάρκετινγκ και της ντόπας και φυσικά το παραγόμενο θέαμα είναι στα πλαίσια μιας σικέ παράστασης που εξυπηρετεί τους στόχους του συστήματος στο να κρατιούνται οι μάζες προσανατολισμένες μακριά από τα δικά τους προβλήματα που θα μπορούσαν να παράξουν οργή και κατ' επέκταση (πιθανή) ανατροπή της καθεστηκυίας τάξης....
    Πάει αλλού έτσι η συζήτηση και δεν έχει σχέση με το θέμα που άνοιξα, αλλά είναι μια παράμετρος που ταυτίζεται με την πραγματικότητα και καλό είναι να επισημαίνεται....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Άρσι μου Και Δόδις (τι ευχάριστη έκπληξη να σε ξαναβρίσκουμε !!!) , σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, μου δίνετε κουράγιο να προσπαθώ να γίνομαι καλύτερος - όχι μόνο σαν γονιός , αλλά σαν άνθρωπος....
    Είστε μέσα στη ψυχή μου....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    sabb..Keep walking!!!Πάντα θα προσπαθείς!!!!και τα παιδια σου είναι αυτά που θα σου δίνουν κουράγιο να συνεχίσεις ακόμα και αν δεν το βλέπεις πουθενα εκεί τριγυρω...στερεύουμε που και που!!! αυτά τα παιδιά είναι η πηγή εμπνευσης σου και η δυναμη σου να γίνεσαι ακόμα καλυτερος!!!! συγνώμη Keep, στο δανείστηκα για λίγο!
    Χαίρομαι πολυ που σε ξαναδιαβάζω!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. H ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
    By GER in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-2010, 15:00
  2. ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΓΑΔ
    By IASWN in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-05-2010, 21:52
  3. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 18:18
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50
  5. ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
    By ΖΗΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-10-2005, 10:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •