Δυσκολεύομαι να κάνω παρέες πλέον... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Μια απ τα ιδια κ εγω....μετα το σχολειο, το πενεπιστημιο καμια αλλη φιλια δεδομενου οτι και οι φιλες απο το πανεπιστημιο εξαφανισθηκαν τωρα μοναξια....μονο οι παιδικες μου φιλες και αυτες τις βλεπω οταν παω στον τοπο μου....νομιζω οτι το εχω επιλεξει καλως η κακως, δεν ειμαι διατεθειμενη να προσαρμοζομαι στα δεδομενα του αλλου για να κανουμε παρεα, οταν δεν μου βγαινει να ειμαι ο εαυτος μου αυτοματως απορριπτω τον αλλον γιατι σημαινει πως πιεζομαι........νοιωθω πως συνηθως θελουν να κανουν παρεα μαζι μου για να πουν τα προβληματα τους, ειμαι καλος ακροατης..................κανεναν δεν ενδιαφερει το πως νοιωθω εγω....φοτρωνω λοιπον και ματα εξαφανιζομαι......

  2. #17
    Μάγια μου είμαι....εσύ!!!
    και πράγματι έχεις δίκιο... ότι όταν είσαι καλός δέκτης δύσκολα σε αφήνουν να γίνεις πομπος...!!

    Σήμερα όμως που είχα χορό εμφανίστηκε ως δια μαγείας μια κοπέλα πολύ εντάξει!! που ήταν ανοιχτή... που ενδιαφέρθηκε να ακούσει για μένα... δεν είμαι άνθρωπος που περιμένω να μου δώσουν το λόγο για να μιλήσω αλλά καταλαβαίνω ποιος είναι διατεθειμένος να ακούσει... ρε φίλε, χάρηκα που μου ζήτησε το τηλέφωνο μου...χαχαχαχαχαχαχχαχαχα:tu mble::tumble::tumble::tumble::tumble: που να ήξερε πόσο χαρούμενη έκανε έναν άνθρωπο σήμερα......

    Μάγια μέτακόμισες σε άλλη πόλη ή κάτι τέτοιο?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Αντε ωραια ευχομαι να βγει κατι καλο απο αυτη την γνωριμια...Αυτο ειναι το ασχημο με μενα οτι δεν μενω καπου μονιμα ειμαι απο επαρχια σπουδασα κρητη εμεινα εκει και δουλευω σ ενα νησι το καλοκαιρι οποτε ειναι δυσκολο να φτιαξω εναν κυκλο.......αλλα οχι μονο γι αυτο αλλα και για τους λογους που προανεφερα.......οι γνωριμιες μου και μενα προερχονται πλεον απο δρατηριοτητες τυπου γιογκα κτλ, ειναι λιγο καπως.......αλλα ποτε κανεις δεν ξερει καθε περιπτωση ειναι ξεχωσιστη..πρεπει και εμεις να το επιδιωξουμε εαν νοιωθεις ανεση ανοιξου, πανω απ ολα φροντισε να εισαι εσυ και μην διστασεις να παρεις πρωτη τηλ....αυτα τα λεω και για μενα....

  4. #19
    ναι τις φαντάζομαι τις συμμαθήτριες σου στη γιόγκα...χιχιχιχιι

    από τη δουλειά σου? δεν έχεις συναδέλφους?

    εμένα η δουλειά μου είναι μοναχική, με κάτι ιδιαίτερα από δω και απο κει, δεν έχω συναδέλφους και ούτε απο εκεί μπορώ...:wow:
    φοβάμαι απλά ότι αν επιδιώξω και ανοιχτώ, θα καταλάβει την εμμονή μου που δεν έχω παρέες και θα τον/την τρομάξω...

    Μάγια μου τουλάχιστον ξέρουμε τη βάση του προβλήματος ότι δηλαδή μάλλον φταίμε εμείς οι ίδιες.....

    :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Απο την δουλεια μου την παλια σαν υπαλληλος εχω μια φιλη αλλα ειναι πολυ του φαινεσθαι και δεν την πολυ μπορω, διαρκως μου μιλαει για την ζωη της μετα τον γαμο......οποτε καταλαβαινεις, τωρα δουλευω στην οικογενειακη επιχειριση και ο κυκλος γνωριμιων ειναι περιορισμενος απλα γνωστοι......παρατηρησες κατι? Διαδυκτιακα ανοιγομαστε πιο ευκολα, ταυτιζομαστε, γραφουμε χωρις να κρυβομαστε, μονο την εξωτερικη μας εικονα κρυβουμε.....εγω εδω ειμαι απλα εγω, αν και νοιωθω οτι δεν εγκλιματιζομαι καποιες φορες...αλλα ας πουμε τωρα βρηκα εσενα και ενοιωσα μια ταυτιση που με κοινωνικοποιει σ αυτη την ομαδα.......Μην αγχωνεσαι αν η αυτη καταλαβει την επιθυμια σου για φιλια, βεβαια θα ξερεις να το κρυψεις ειμαι σιγουρη, απλα προσεξε μην το εξαφανισεις.....ενημερωνε για την πορεια, χαρηκα που σε γνωρισα........

  6. #21
    και εγώ magia μου χάρηκα!!:wink2:

    όσο για τα "καλά" του ιντερνετ έτσι είναι... για αυτό ο κόσμος έχει απομονωθεί... μετά το φέισμπουκ προσωπικά νομίζω ότι δε γίνεται απο μέρους μου καν η προσπάθεια για να σηκώσω το τηλέφωνο να πάρω να ρωτήσω κάποιον πως είναι και τι κανει γιατι θα το δώ απο τις φώτο, θα σχολιάσω, θα πούμε και ένα γεια..θα πούμε και το να πάμε για καφέ και αυτό.....δε θα παμε ποτε..

    για αυτό και εγω δε πρόκειται να σας ζητήσω π ο τ έ το φεισμπουκ σας να ξερετε..:spin::spin::spin:

    :saint:

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •