Και η δική μου ιστορία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Originally posted by amelie36
    Click δεν θα με έλεγα σε καμία περίπτωση ελιποβαρη.. Στα κιλα μου μάλλον κανονική θα με έλεγα 1.73 με 55-54 κιλα και BMI 18.4
    κανεις λαθος amelie.
    με υψος 173cm και βαρος 54 (ή 55) κιλά έχεις ΔΜΣ 18 ακριβως. ʼρα είσαι λιποβαρης.

    "Λιποβαρής- Δείκτης κάτω από 18.5"

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Ο schiele έχει όντως δημιουργήσει πολύ όμορφα έργα! Μιας και είσαι καλλιτεχνική φύση δε νομίζεις πως χρειάζεσαι ενέργεια που θα σε κρατάει σε εγρήγορση για να αντιλαμβάνεσαι τα ερεθίσματα που θα κινήσουν το ενδιαφέρον σου? Μήπως αυτή η σκέψη θα αποτελέσει το κινητρό σου για να απομακρυνθείς από τις συνήθειες αυτές? ʼναλογίσου κι αυτό μιας και θαυμάζεις κάποιες φιγούρες στα έργα τέχνης....Αν δεις 2 πίνακες, ο ένας να δείχνει μια λεπτή κοπέλα χαρούμενη με ξέγνοιαστο ζωντανό βλέμμα και ο άλλος να δείχνει μια πολύ λεπτή σκιά...να απουσιάζει η κοπέλα και κάθε τι που θα μπορούσε να εκφράσει τον ψυχισμό της...ποιά απο τις 2 κοπέλες θα ήθελες να ήσουν? Οι πίνακες μπορεί να ήταν και οι 2 όμορφοι αλλά εσύ ποια από τις 2 κοπέλες 8α ή8ελες να ήσουν..? Ελπίζω να σε βοηθήσει αυτό.. Πάντως τα πήγες πολύ καλά αυτές τις μέρες ρε συ:thumbup: :thumbup: [/quote]Κωσταντινα εξαιρετικο αυτο με τους πινακες!!!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    38
    lessing ευχαριστώ πολύ...Έχει δίκιο η Ciciliana...έκανα λαθος εκτίμηση νόμιζα πως μεχρι ΔΜΣ 18 ειναι κανονικα κιλα, αλλά είναι όντως 18,5 το όριο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    στην atkins τι ετρωγες ας πουμε σε μια μερα;ποιο ηταν το προγραμμα σου;

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    16
    Γεια σας και παλι! Σορρυ εχω πολλές μέρες να γράψω! Λοιπόν έκανα εξετάσεις και βγήκαν άψογες, πήγα και στο γιατρο και μου είπε ότι μόλις ξεκινήσω να τρεφομαι όπως πρπ και αν πάρω και μερικούς υδατανθρακες τότε θα έρθει και η περίοδος, (δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να πάρω κιλα!!!) Λοιπόν wannabeskinny έτρωγα κυρίως κρεας στεγνό το μεσημέρι ισως και λίγο το απόγευμα και λίγο κομμένο μαρουλι που και που, αλλα δεν ήταν ατκινς ήταν αφαγεια!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    μπραβοοοο!!!!!πολυ χαιρομαι!!!ακολουθησε τις συμβουλες του και ολα τελεια!!!!
    δηλαδη μονο κρεας και μαρουλι ολη μερα; :O
    κρεας εννοεισ μοσχαρι;

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    38
    πολύ χάρηκα που βγήκαν καλές οι εξετάσεις!! Μπράβο!!:thumbup:

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    16
    Ευχαριστώ παιδιά!! :)
    Wannabeskinny όχι μοσχάρι συνήθως ψαρονέφρι άντε και στο τσακιρ κέφι κανένα στηθος κοτόπουλο. Αλλα σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν σε συμβουλευω να κανείς αυτο που έκανα!!! Έχασα απότομα κιλα και ο οργανισμός μου ήταν χάλια, μου κόπηκε η περίοδος, ένιωθα ατονια, σηκωνομουν από τη καρέκλα και ήταν λες και είχα κατεβάσει 10 μπόμπες, και το κυριότερο ΑΚΟΜΑ και τώρα με ΑΥΤΑ που έπαθα ΔΕΝ είμαι ευχαριστημένη και θέλω κι αλλα και θα συνεχίσω να θέλω κ αλλα να χάσω! Γι' αυτο γράφτηκα σε αυτο το forum για να πάρω βοήθεια από παιδιά με παρόμοιες εμπειρίες :)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις καποιο sport;
    η εστω ν αγορασεις το shape που δινει πολυ συχνα δωρο dvd γυμναστικης...
    αφιερωνε καθε μερα χρονο στον εαυτο σου!!!
    θα σου κανει πολυ καλο σε συνδυασμο με σωστη διατροφη!!!
    και ψυχολογικα και σωματικα!:D

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    16
    Γυμναστική θα ξεκινήσω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απλά χτύπησα στο ποδι και ο γιατρός μου είπε να μη κάνω γυμναστική για τουλαχιστον ένα μήνα μη κάνω μεγαλύτερη ζημιά! Την άλλη βδομάδα θα πάω στη διατροφολογο! Επίσης.. Ταρατατταααααααν έφτασα τα 53!!!!!!!!!!!!!!:bouncing: ναι ναι ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!!! Δεν θέλω να χάσω αλλα!!! Αλλα δεν θέλω να πάρω ΚΙΛΟ!!! Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να κοιμηθώ!!! Σκέφτομαι συνέχεια ότι θα τα πάρω όλα πίσω! Ακόμα και αν δεν τρώω τις τρελές ποσότητες! Σήμερα είδα μια κοπέλα να τρώει παγωτο στο δρόμο και σκεφτόμουν ότι δεν θα το ξανακανω ποτε γιατί θα φοβάμαι και θα εχω τυψεις!!! Φοβάμαι πιο πολυ ότι Επειδή έχασα τόσα κιλα σε μικρό χρονικό διάστημα θα τα πάρω διπλά!!! Τουλαχιστον παντού αυτο διαβάζω!!! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!;;;;;;;

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    38
    amelie αφου λες οτι ο γιατρος σε διαβεβαιωσε πως δεν προκειται να παρεις πισω τα κιλα μη φοβασαι...προσπαθησε να ισορροπησεις τη διατροφη σου και προσεγγισε αλλιως το θεμα της διατροφης γιατι δε νομιζω να σε βοηθησει αυτη η σταση... Για ποιο λογο να μη φας κι εσυ παγωτο αμα θελεις? Φοβασαι οτι θα τα παρεις ολα πισω αλλα το βλεπεις κι εσυ οτι αυτη η κατασταση δε σου κανει καλο... Δε νομιζω να σου αρεσει να βλεπεις παγωτο και να νιωθεις οτι απειλειται η σιλουετα σου.. Καταπιεζεσαι ετσι... Εχεις φτασει τα κιλα που ηθελες οποτε χαλαρωσε και δες το θεμα απο αλλη σκοπια. Αυτη τη στιγμη δεν προσπαθεις να χασεις αλλα, ουτε εχεις αρχισει να παιρνεις πολλα κιλα ωστε να νιωθεις σα να βρισκεσαι σε αδιεξοδο... Εχεις αγγιξει τον επιθυμητο στοχο οποτε ποιος ο λογος να καταπιεζεσαι τοσο; Κατανοω τους φοβους σου, αλλα προσπαθησε να πεισεις τον αευτο σου οτι δεν ειναι αναγκη να στερεισαι για να μην παρεις γραμμαριο..θα το καταφερεις:thumbup:

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    διατροφη ολη την βδομαδα με γυμναστικη και μια μερα ριχνε το εξω....λειτουργει αρκει να μην ξεφυγεις και τις επομενες...μονο μια!

  13. #43
    Καλησπερα και απο εμενα
    Καινουργια στο φορουμ κοιταω να δω πως μπορω να φτιαξω το μετρητη βαρους
    Το ξαναζητησα σε αλλη ενοτητα αλλα.....τιποτα:(:(:(:(
    Καλη δυμανη στη προσπαθεια ολων μας

    Εβιτα :kiss:

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    16
    Γεια σας!! Έχω καιρο να γράψω.. Θα σας πω λοιπόν τα νέα μου: Πήγα σε διατροφολογο για να με βοηθήσει να συντήρησω τα κιλα μου, και να φτιαξω το μεταβολισμό μου βάζοντας μου κάθε βδομάδα λίγες παραπάνω θερμιδες, κάνω ΑΚΡΙΒΩΣ ότι μου είπε και τρώω κάθε 3 ωρες, εχω ξεκινήσει τη διατροφη εδω και 3 εβδομάδες και εχω σταματήσει να ζυγιζομαι, πηγαίνω να με ζυγίζει ο διαιτολογος, το θέμα είναι ότι εχω χάσει σύνολο αλλα 3 κιλα.. Πράγμα που δεν ήθελα ούτε ΚΑΝ Εγώ!! Το μόνο που θέλω είναι να σταθεροποίηθω ούτε πάνω ούτε κατω! Τι γίνεται!;;;

  15. #45
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    38
    Γεια σου amelie! Πολυ σωστη κινηση η αποφαση σου να πας σε διαιτολογο. Πιστευω οτι για το γεγονος που αναφερεις, οτι δηλαδη εχασες αλλα τρια κιλα παρολο που ακολουθεις πιστα το προγραμμα, μονο η διαιτολογος σου μπορει να σε βοηθησει... Ελπιζω να της το εχεις ηδη αναφερει. Καλη συνεχεια!:thumbup:

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •