Συμβίωση πριν το γάμο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Oh yes!Μενω μαζί με τους γονείς. Εχω μια μικρή ανεξαρτησία αλλά δεν μπορώ να φερω το φίλο μου στο σπίτι ή να λείψω εγώ βράδυ και να μην το καταλάβουν. Το αστείο είναι ότι έλειπα πολλά χρόνια εκτός Αθηνών για σπουδές και είχα συνηθίσει να είμαι τελείως ανεξάρτητη. Αν έμενα μόνη μου τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο απλά αλλά τώρα και λόγω οικονομικών αυτό δεν παίζει. Αν φύγω από το σπίτι θα είναι για να μείνω με το φίλο μου.

  2. #32
    Originally posted by lessing
    Λοιπον στη ζωη ειναι ανθρωποι που ειναι πλασμενοι για γαμο κ αλλοι οχι αλλοι για γονεις κ αλλοι οχι.Μολις τωρα θυμηθηκα καποια ηθοποιο νομιζω την Καθριν Χεμπορν που ελεγε οτι οι γυναικες κ οι αντρες ειναι πλασμενοι για να ζουν μαζι...αλλα σε διαφορετικα σπιτια...χε χε.
    Ψαχτο το θεμα γιατι 1 αν ησουνα σιγουρη οτι θες να μεινετε μαζι ουτε καν θα ρωταγες 2 για να φοβασαι οτι μετα θα μετανοιωσεις κ οτι θα φυγει παει να πει οτι σου εξασκειται καποιου ειδους πιεση που δεν την πολυσυνειδητοποιεις του στυλ διαλεξε η τους γονεις η εμενα μεχρι ποτε θα περιμενω κ.λ.π.ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος ειλικρινα το λεω!
    Α επισης στο θεμα των σιωπων που ειπες,υπαρχουν σιωπες που ειναι σιωπες μεγαλης οικιοτητας κ αισθανεσαι μια χαρα με τον αλλον κ υπαρχουν σιωπες που δειχνουν καποια κουραση σαν αυτο που ειπες με τα ζευγαρια που κυτανε στο κενο σαν να εχει κατι μαραθει.Το οτι οι γονεις σου μιλανε ακομα με ενθουσιασμο ειναι πολυ ευχαριστο κ δειχνει κοινες ιδιοσυγκρασιες κ ενδιαφεροντα κ μια ωραια ζωντανια.Μπορει ο συντροφος σου να ειναι πιο χαμηλων τονων.Και παλι ομως εχει σημασια να μην πιεζεσαι ΕΣΥ οτι κ να κανεις.




    ουφφφφφ....lessing μου αν ρωτάω είναι επειδή δε νιώθω έμπειρη και δεν είμαι στο θέμα της συγκατοίκησης και προσπαθώ πάντα να αποφέυγω ενδεχόμενες απογοητεύσεις.. είμαι λίγο φυγόπονη....:saint:

    το ότι νιώθω ότι μου ασκείται πίεση είναι αλήθεια.... μου ασκείται από παντού.... από τη συνείδησή μου που θα ήθελα να κάνω το θέλημα του πατέρα μου... από την επιθυμία μου να μείνω μαζί του... από τον φόβο μου μήπως τον βαρεθώ και χάσω αυτό το όνειρο που ζω δύο χρόνια... αλλά και από την επιθυμία του να μένουμε μαζί και να απογαλακτιστούμε από γονείς... τα βάζω όλα σε ζυγαριά και δε γέρνει πουθενά!!!!!!!!:thumbdown::thumbdown:

    ναι οι σιωπές είναι κάτι που με προβληματίζουν...
    ιδιαίτερα στις φετινές διακοπές του καλοκαιριού, που περάσαμε μαζί 14 μέρες, υπήρχαν πολλές τέτοιες στιγμές....

    και έχει το κόλλημα στις διακοπές να μη θέλει να πάρουμε ούτε εφημερίδα με το σκεπτικό να ξεφύγουμε τελειως!!!!!!!!!
    στη Σάμο είμμαστε διακοπες ρε φίλε!!!!και αν σκάσουν μύτη οι Τούρκοι να μη το ξέρουμε???:spin::spin::spin::spin::spin::sp in: τηλεόραση δεν υπήρχε, ραδιόφωνο δεν έπιανε, ιντερνετ ούτε λόγος να υπάρχει..

    ε..τις τελευταίες μέρες φυσικά έκανα ό,τι γούσταρα και λύθηκε επιτέλους η γλώσσα μας.. υπήρχε συζήτηση στην επικαιρότητα...:spin::spin::spin::spin ::spin::spin::spin::spin::spin::spin::spin::spin:: spin::spin:

    γεια σου ρε Παπανδρέου μερακλη!!! σώζεις ζευγάρια και δε το ξέρεις!!!!:tumble::tumble::tumble::tumble:

  3. #33
    Originally posted by Sediaita
    Oh yes!Μενω μαζί με τους γονείς. Εχω μια μικρή ανεξαρτησία αλλά δεν μπορώ να φερω το φίλο μου στο σπίτι ή να λείψω εγώ βράδυ και να μην το καταλάβουν. Το αστείο είναι ότι έλειπα πολλά χρόνια εκτός Αθηνών για σπουδές και είχα συνηθίσει να είμαι τελείως ανεξάρτητη. Αν έμενα μόνη μου τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο απλά αλλά τώρα και λόγω οικονομικών αυτό δεν παίζει. Αν φύγω από το σπίτι θα είναι για να μείνω με το φίλο μου.





    sediaita....απλά συμπασχω!!!!
    και σε καταλαβαίνω α π ο λ υ τ α !!!!!!!!!

  4. #34
    Originally posted by mitsokolo
    κοριτσαρα πολυ καλο ειναι να σκευτομαστε τον εαυτο μας, αλλα το μελλον μας συμπεριλαμβανει συνηθως και 2ο ατομο ;)

    αχχχχχ νιατα μου , που ημουνα μια σκετη αλητρααααα! χιχιχιχ





    αλήτρα Mitsokolo!!!!!!:wink2::wink2::wink2::wink2::wink2: :wink2::wink2::wink2::wink2::wink2::wink2::wink2:

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    χαχαχαχαχ γεια σου βρε n.t.l αλανιαρικοοοοοοοοοο :eureka:

  6. #36
    άλα της ναουμ και σούπα της και μούπα της ρε μόρτισσααααα:spin::spin::spin::spin::s pin::spin::spin::spin::spin::spin::spin::spin::spi n:

    εβίβενννννννννννννννννννν ννννννν:tumble::tumble::tumble:

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!! !!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Εγώ είμαι υπέρ της συμβίωσης πριν τον γάμο.Για να μη σας πω ότι θα προτιμούσα και τη δια βίου συμβίωση άνευ γάμου.:):):)

  9. #39
    Originally posted by Kleanthis
    Εγώ είμαι υπέρ της συμβίωσης πριν τον γάμο.Για να μη σας πω ότι θα προτιμούσα και τη δια βίου συμβίωση άνευ γάμου.:):):)









    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:: wink2::wink2::wink2::wink2::wink2::wink2::wink2:

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    αθηνα- μαλλον ομως δεν ειμαι γηινη
    Posts
    25
    κοριτσια ψυχραιμια!!!
    εχω συγκατοικηση και 7 χρονια και τωρα συγκατοικω τα τελευταια 4!
    και ναι ειμαι κατα του γαμου!
    το καλυτερο μπεγλερι ειναι τα κλειδια στο χερι!!!!
    (Μαργαριτης νομιζω)

    :spin::spin::spin::spin::spin::spin:

    1ον ρουτινα παντα παιζει ακομα και οταν μενεις με τον κολητο σου
    2ον σκεψου ποσες ωραιες στιγμες χανεις μακρυα του!
    3ον παντα υπαρχει το παιχνιδι- πετρα/ψαλιδι/χαρτι για το ποιος θα βγαλει τα σκουπιδια
    4ον οταν αισθανεσαι πως καταπιεζεσαι και ο αλλος στα ζαλιζει καθιερωνεται απο κοινου μια λεξη κλειδι που σημαινει πως ο αλλος εισερχετει σε ζωνη μεγαλου κινδυνου με δικη του ευθυνη- εμεις εχουμε την λεξη Αουσβιτς- οταν αρχιζω τις υστεριες με την καθαριοτητα με επαναφερει στην ταξη, δεν γινεται να αλλαξουμε τον αλλον γιατι στο τελος θα ειμαστε ολοι ιδιοι και ναι μερικες φορες εχουν δικιο οταν προτιμαμε να κανουμε παρκε αντι να δουμε αγκαλια μια ταινια!!

    με χιουμορ ολα λυνονται αλλιως πρεπει να βγει ερωτηματολογιο να απανταμε πριν συναψουμε σχεσεις.....

    χαλαρααααααα:starhit::starhit::starhit :

  11. #41
    ΧΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ.....αυτό με το ερωτημματολόγιο δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑΑΑΑΑ!!!!!!!:tumble::tumble::tumble::tu mble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumb le::tumble:

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    560
    ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΕΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΚΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ.....ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ 10 ΜΕΡΕΣ....ΣΤΟ ΠΟΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΛΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΟ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ, ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΟΙ, ΠΟΝΑΜΕ, ΑΡΡΩΣΤΟΙ, ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΟΙ Κ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.....ΑΝΤΕΧΕΙΣ????ΑΝ� �ΕΧΕΙ????ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΙΝΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ?????ΠΩΣ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ????ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ?????ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙΑ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ.....ΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΑΛΛΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.....:smilegrin:
    ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:roll::D

  13. #43
    το ότι δε περνάω καλά ούτε στο ποτό να με κάνει να αρχίσω να ανησυχώ??

    γιατί.. είμαι και λίγο ξενέρωτη... δε πίνω (πολύ άσχημο αυτό... αν πιω ένα ποτήρι κρασί κελαηδώ,

    ο,τιδήποτε άλλο το πίνω με το ζόρι κ για τα φυστίκια:tumble:

    και αν πιω χυμό το έχω πιει μονορούφι και δεν έχω με κάτι να ασχολούμαι το βράδυ),

    επίσης δε καπνίζω..... πφφφφφφφφφφφφφφ.......

    άρα όταν βγαίνω για ποτό είναι το χειρότερο μουουουουοου

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Kleanthis
    Εγώ είμαι υπέρ της συμβίωσης πριν τον γάμο.Για να μη σας πω ότι θα προτιμούσα και τη δια βίου συμβίωση άνευ γάμου.:):):)
    +1
    και η συμβιωση να ξεκινησει μετα απο πολυυυυυυυυυυυ καιρο. και λιγη ελευθερια δε βλαπτει :P

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    ΧΑ ΧΑ Το Αουσβιτς ειχε πολυ πλακα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •