εγκλωβισμενη στο ιδιο μου το σωμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1

    εγκλωβισμενη στο ιδιο μου το σωμα

    Καλησπερα καλησπερα σε ολους! Εχω γραψει παλαιοτερα σε αυτο το forum. Η μια φορα ηταν περσυ. Τα κοριτσια που μου απαντησαν μου εδωσαν τοση δυναμη και πιστεψτε με.. με μερικα μονο μηνυματα τους, αλλα και με την δικη μου θεληση αρχισα διαιτα την ιδια μερα κ εχασα 15 κιλα.. τα οποια τα εχω ξαναπαρει.. ειμαι 22 χρονων, φοιτητρια και ειμαι απο 5 χρονων παχουλη. Σας μιλαω ειλικρινα.. απο την καρδια μου.. δεν αντεχω αλλο.. νιωθω απιστευτη θλιψη για το σωμα μου κ περισσοτερο γιατι βλεπω στον καθρεφτη ενα προσωπο που πραγματικα αγαπω και μ αρεσει, εχω προσωπικοτητα που εξισου την λατρευω αλλα με το σωμα μου δεν μπορω να συμφιλιωθω.. αν ειχα την οικονομικη ανεση θα εκανα επισκεψεις σε ψυχολογο για να λαβω βοηθεια.. εχω κανει καποιες προσπαθειες να αδυνατισω, 2 φορες τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα (την μια εχασα 20 κιλα, και την αλλη 15) αλλα μετα απο λιγους μηνες τα παρατησα και τα ξαναπηρα. ειμαι 1,65 και 95 κιλα αυτη την στιγμη... Γιατι γυριζω συνεχως σε εναν εαυτο που μισω?? Γιατι?? :sniff:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    wellcome to the club!!! τον τροπο να τα χασεις τον ξερεις. το δυσκολο ειναι η συντηρηση... φροντισε να τα χασεις οσο πιο αργα γινεται ωστε να γινει τροπος ζωης. κι εγω στην ηλικια σου καταφερα και πηγα 61 απο 90! μετα ξανα 95 μετα 70 μετα 98 μετα 80 και μετα 100! ειπα τελος λοιπον! αυτην την φορα δεν θα σταματισω την προσπαθεια ακομα και οταν φτασω στον στοχο. τα παθηματα ας γινουν μαθηματα! επιτελους! η ηλικια σου βοηθαει πολυ. ξεκινα και αυτην την φορα μην σταματισεις. απλα φροντισε στην πορεια να το φιλοσοφεις... καλη αρχη!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    καλως ηρθες.Τι ακριβως εκανες την τελευταια φορα κ τα ξαναπηρες;Ξεφυγες στην ποσοτητα;Εκανες υπερφαγικα;Σταματησες να κινεισαι;Αυτα που κανουμε ολοι μας κατα καιρους.Στο ρωταω γιατι αυτη την στιγμη,μπορεις να εφαρμοσεις μια καλυτερη ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ βασισμενη στα προηγουμενα ''λαθη''(που ολοι κανουμε):kiss:

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    38
    Γεια σου canary_blenny κι εγώ από 6 χρονών είμαι παχουλή..και στα 15 ήμουν 80 κιλά με 1,69 ύψος.. και ένιωθα έτσι ακριβώς εγκλοβισμένη μέσα σε αυτό το σώμα...κοιτούσα τα πόδια μου και δεν άντεχα το πάχος τους...ώσπου πήρα την απόφαση και έχασα αρχικά 10 κιλά πήρα τον επόμενο χρόνο άλλα 4-5 στεναχωρήθηκα αλλά ξανάρχισα δίαιτα και γυμναστική με αποτέλεσμα να χάσω άλλα 10 τα κράτησα και πέρυσι έφτασα τα 60 αλλα δεν τα διατηρησα...σταθεροποιήθηκ� � όμως στα 63-65. Όμως τώρα είχα αγγίξει τα 70 και λέω δεν παίζει να ξαναπάρω αυτά που έχασα με τόσο κόπο..μέχρι να το καταφέρω να ξεκινήσω πρόγραμμα πέρασαν κανα 2 μήνες αλλά εδώ και μία εβδομάδα άρχισα οπότε ελπίζω να τα καταφέρω. Δεν πειράζει που τα ξαναπήρες σημασία έχει που τώρα θα προσπαθήσεις να τα χάσεις. Και όπως λεει και η
    lessing θα μάθεις από τα λάθη του παρελθόντος..Έχεις όρεξη να ξεκινήσεις μια προσπάθεια για να τα καταφέρεις? Καλή επιτυχία:thumbup:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •