Δε θελω να μιλάω, και να μη μου μιλάνε πολύ. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    αυτο εννοουσα ναι.
    μπορει να πηγαζει απο ναρκισσισμο ή πολυ χαμηλη αυτοπεποιθηση και αυτοεκτιμηση. ή κατι αλλο.
    αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο καλο.

    θελω να πω οτι αν ησουν απο τη φυση σου αντικοινωνικη δε νομιζω οτι θα αναρωτιοσουν αν ειναι φυσιολογικη η συμπεριφορα σου.
    αλλα ετσι οπως αναρωτιεσαι σε αυτο το τοπικ αν κατι δεν παει καλα, μηπως οντως κατι δεν παει καλα?

    οι αλλοι μιλανε και εχουν ενα σωρο πραγματα να πουν και να κανουν χαβαλε κλπ.
    γιατι το κατακρινεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    αναρωτήθηκα επειδή έβλεπα στους άλλους οτι τους χαλουσα το κέφι με τη στάση μου.

    δε το κατακρίνω , εκτός και αν το κάνω και δε το καταλαβαίνω...
    το σίγουρο πάντως είναι οτι νιωθω να μην είναι αποδεκτή η συμπεριφορά μου .
    δηλαδη ή θα γελάω και εγω (ξινά) με ότι λένε οι άλλοι για να είναι όλα οκ στη παρέα.. που δε θελω να το κανω γιατι καταπιέζομαι και αυτό εχει συνέπειες.
    ή δε θα γελάω και εκεί θα "στραβωνουν" οι άλλοι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Υπάρχουν άνθρωποι που ταιριάζουν κι άνθρωποι που δεν ταιριάζουν.Τ'ότι εσύ δε γελάς με τ'αστεία κάποιων,δε σε κάνει αυτόματα «ξινή» ή οτιδήποτε άλλο.Απλά δεν κολλάς με τα συγκεκριμένα άτομα.Μπροστά στην πληθώρα των χαρακτήρων που συναντάς καθημερινά σίγουρα υπάρχουν άτομα που έχετε κοινά.Ακόμα και η απόλυτη σιωπή μεταξύ των ανθρώπων είναι επικοινωνία όταν αυτοί την έχουν επιλέξει σαν κώδικα αυτής.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Originally posted by Kleanthis
    Ακόμα και η απόλυτη σιωπή μεταξύ των ανθρώπων είναι επικοινωνία όταν αυτοί την έχουν επιλέξει σαν κώδικα αυτής.
    συμφωνώ...μου έχει συμβεί και μου αρέσει τόσο πολύ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by Kleanthis
    Υπάρχουν άνθρωποι που ταιριάζουν κι άνθρωποι που δεν ταιριάζουν.Τ'ότι εσύ δε γελάς με τ'αστεία κάποιων,δε σε κάνει αυτόματα «ξινή» ή οτιδήποτε άλλο.Απλά δεν κολλάς με τα συγκεκριμένα άτομα.Μπροστά στην πληθώρα των χαρακτήρων που συναντάς καθημερινά σίγουρα υπάρχουν άτομα που έχετε κοινά.Ακόμα και η απόλυτη σιωπή μεταξύ των ανθρώπων είναι επικοινωνία όταν αυτοί την έχουν επιλέξει σαν κώδικα αυτής.
    :thumbup::thumbup:

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    3
    welcome to the club ! Kανω ακριβως το ιδιο ... καμια φορα νιωθω μοναξιες αλλα ειναι πολυ σπανιο . Μ'αρεσει να καθομαι με το αγορι μου ,τα ζωακια μου κ με μια φιλη μου . Οποτε ειμαι σε μεγαλες παρεες σπανια κανω μεγαλες κουβεντες.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    12
    Ciciliana


    Σε καταλαβαίνω, και εγώ εδώ και αρκετό καιρό δεν θέλω πολλά πολλά. Κυρίως στη σχολή μου. Περνάω αρκετές ώρες τις ημέρας μου στη σχολή, ευτυχώς το σπίτι μου είναι κοντά οπότε στα κενά φεύγω. Δεν μπορώ την πολυκοσμία, όταν αρχίσουν να μαζεύονται πολλά άτομα γύρω μου πνίγομαι θέλω να είμαι μόνη μου αλλά επειδή δεν το κάνω κάθομαι σε μια άκρη και δεν μιλάω παρά μόνο αν μου απευθύνουν το λόγο. Θέλω δίπλα μου λίγους και καλούς ανθρώπους.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •