ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΤΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    5

    ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΤΑ?

    Εχω ακουσει απο πολλους που κανουν καποια διαιτα για κανα μηνα κ αυτο τους βοηθα πολυ να χασουν καποια περιττα κιλα κ επειτα απλα κανουν καποια συντηρηση..επειδη εχω δεν πολυγνωριζω απο αυτα μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι?δλδ πχ τι ακριβως πρεπει να τρωμε,καθε ποσα γευματα κ ποση ωρα?πιστευω να σας κατατοπισα λιγακι ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    H διαιτα που θα κανει καποιος εξαρταται απο πολλα.....βαρος, ηλικια...
    Ποσα κιλα θελεις να χασεις ειναι το βασικο.....αυτο το λεω για το μηνα που αναφερεις αν θες να χασεις πανω απο 5 κιλα ο μηνας δεν αρκει. Το σιγουρο ειναι πως πρεπει να τρως πρωινο, δεκατιανο, μεσημεριανο το απογευμα και βραδινο. Να αποφευγονται τα τηγανιτα, τα γλυκα και τα πολλα λιπαρα. Αφθονα φρουτα και λαχανικα. Πολυ νερο και το βραδινο να ειναι σαφως μικροτερη ποσοτητα απο το μεσημεριανο.....

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    Καλησπερα,ηθελα να κανω μια ερωτηση και ειπα να μπω σ αυτο το θεμα για να μην απασχολω το χωρο του forum απλα για την ερωτηση μιας διαιτας.Διαβαζω τωρα τελευταια στο internet για την baby food διαιτα με παιδικες τροφες.Εχει κανεις ακουσει τιποτα;Την κανουν λεει πολλα γνωστα ονοματα του Hollywood με πολυ καλα αποτελεσματα.Παιρνουν δηλ τα βαζακια με την αλεσμενη τροφη με φρουτα η λαχανικα και τρωνε 14 τετοια τη μερα συν ενα ελαφρυ γευμα το βραδυ.Ξερει κανεις τιποτα παραπανω;Οχι τιποτα αλλο αλλα τα παιδια μου εχουν μεγαλωσει και ετοιμαζομαι να τα πεταξω κατι τετοια βαζακια με αλεσμενη τροφη που μου εχουν μεινει αλλιως να παω να παρω και αλλα και να τα τρωω εγω!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    δεν την εχω ακουσει, μηπως για αποτοξινωση πριν εχει και θηλασμο?!
    νομιζω ακουγεται εξισου περιεργο αυτο με τα βαζακια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    lol, βρεφοτροφοδίαιτα... σα φάρσα μου ακούγεται, βέβαια τπτ δεν αποκλείω μ'αυτά που διαάζω εδώ μέσα κατά καιρούς...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    Δε ξερω βρε παιδια αμα μπειτε και δειτε θα δειτε οτι την εχουν κανει πολλοι γνωστοι.Παντως αν το σκεφτεις αυτες οι τροφες εχουν ολα τα θρεπτικα συστατικα και λιγες θερμιδες με ελαχιστα συντηρητικα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    www εχω διαβασει τα χειροτερα απο ερευνες... μα ειναι τραγιο ακομα κ στην σκεψη!! τρωτε υγιεινα κ με μετρο χωρις ακροτιτες!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    Δε λεει ε; Tι να πω..στην απελπισια μας να βρουμε κατι ευκολο και αποτελεσματικο ολα τα εξεταζουμε..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by joval
    Δε ξερω βρε παιδια αμα μπειτε και δειτε θα δειτε οτι την εχουν κανει πολλοι γνωστοι.Παντως αν το σκεφτεις αυτες οι τροφες εχουν ολα τα θρεπτικα συστατικα και λιγες θερμιδες με ελαχιστα συντηρητικα..
    αν θεωρεις οτι εχεις τις ιδιες αναγκες με ενα βρεφος...μεγαλωνοντας πρεπει να ικανοποιειται και το ματι κ ολες οι αισθησεις...κ ειδικα το μυαλο.
    Νομιζω ειναι μονοδρομος για υπερφαγικο μετα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    142
    ακριβως! η τροφη αυτη ειναι με βαση τις αναγκες του βρεφους κ σιγουρα θα το κατησεις για λιγο κ θα κανεις το μεγαλο μπαμ!!! μετα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    δυστυχώς ή ευτυχώς αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι να τρως λιγότερο απόσο καις. Αμέσως μετά θα κοιτάξεις να τρως όσο πιο ποιοτικά μπορείς ώστε να χάνεις λίπος και να φαίνεται, όχι υγρά και μυς και να βλέπεις απώλεια μόνο στη ζυγαριά.
    Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει τέλεια δίαιτα, η τέλεια είναι αυτή που θα μπορέσεις εσύ να κρατήσεις μακροπρόθεσμα. Τρως δηλαδή προιόντα ολικής με μέτρο, τις σαλάτες/φρούτα σου, άπαχο κρέας/ψάρι/αυγά και βρίσκεις να χωρέσεις μέσα στις θερμίδες σου τροφές που απολαμβάνεις. Πχ κάθε βράδυ θα φάω 200 γρ τοταλ 2% με 20γρ κακάο και 2 κ.σ ζαχαρίνη χωρίς να ξεφύγω σε θερμίδες και πραγματικά δεν έχει σε τίποτε να ζηλέψει από κρέμες και μους. Ή αν σου αρέσει η πίτσα φτιάχνεις μια ομελέτα με πολλά ασπράδια, λαιτ αλλαντικά, πιπεριές κλπ, ρίχνεις και λίγη βρώμη κ voila Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές. Τέλος λίγο περπάτημα και πολύ νερό. Ό,τι ταιριάζει στον καθένα, όλα τα άλλα είναι θέμα μαρκετινγκ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Originally posted by joval
    Καλησπερα,ηθελα να κανω μια ερωτηση και ειπα να μπω σ αυτο το θεμα για να μην απασχολω το χωρο του forum απλα για την ερωτηση μιας διαιτας.Διαβαζω τωρα τελευταια στο internet για την baby food διαιτα με παιδικες τροφες.Εχει κανεις ακουσει τιποτα;Την κανουν λεει πολλα γνωστα ονοματα του Hollywood με πολυ καλα αποτελεσματα.Παιρνουν δηλ τα βαζακια με την αλεσμενη τροφη με φρουτα η λαχανικα και τρωνε 14 τετοια τη μερα συν ενα ελαφρυ γευμα το βραδυ.Ξερει κανεις τιποτα παραπανω;Οχι τιποτα αλλο αλλα τα παιδια μου εχουν μεγαλωσει και ετοιμαζομαι να τα πεταξω κατι τετοια βαζακια με αλεσμενη τροφη που μου εχουν μεινει αλλιως να παω να παρω και αλλα και να τα τρωω εγω!!
    Mα ειναι δυνατον ρε παιδια?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    μάλλον τα μυαλά τους έχουν αλεσμένα οι διάσημοι

    ''και λιγες θερμιδες ''
    joval με επιβεβαιώνεις:wink2:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by joval
    Καλησπερα,ηθελα να κανω μια ερωτηση και ειπα να μπω σ αυτο το θεμα για να μην απασχολω το χωρο του forum απλα για την ερωτηση μιας διαιτας.Διαβαζω τωρα τελευταια στο internet για την baby food διαιτα με παιδικες τροφες.Εχει κανεις ακουσει τιποτα;Την κανουν λεει πολλα γνωστα ονοματα του Hollywood με πολυ καλα αποτελεσματα.Παιρνουν δηλ τα βαζακια με την αλεσμενη τροφη με φρουτα η λαχανικα και τρωνε 14 τετοια τη μερα συν ενα ελαφρυ γευμα το βραδυ.Ξερει κανεις τιποτα παραπανω;Οχι τιποτα αλλο αλλα τα παιδια μου εχουν μεγαλωσει και ετοιμαζομαι να τα πεταξω κατι τετοια βαζακια με αλεσμενη τροφη που μου εχουν μεινει αλλιως να παω να παρω και αλλα και να τα τρωω εγω!!
    καλα, με τα κιβωτια τα επαιρνες αυτα τα βαζακια κ σου χουν μεινει ενω μεγαλωσαν τα παιδάκια? :lol:
    να δωσεις τα βαζακια που εμειναν στα παιδα να τα φανε η σε κανα μικροτερο παιδακι, γιατι ειναι κριμα να τα πεταξεις κ θυμισου οτι οταν εδινες αυτα τα βαζακια στα παιδάκια ,ηταν σε μια φαση αναπτυξης που δεν ετρωγαν ολες τις τροφες... η κανω λαθος?
    οπως κ να χει, οκ, το χολιγουντ πρεπει να κανει κ κατι να επιβιωσει ως βιομηχανια, ας μην ειμαστε εμεις τα χαϊβάνια που θα την πληρωσουν :smug b:

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    68
    ωραια ειναι τα μπανανακια τα αλεσμενα αλλα για να χορτασουμε εμεις μ αυτα θα θελουμε κανα δυο κουτες ην ημερα.μπορεις να τα τρως αντι για γλυκο..και δεν ειναι και τοσο λαιτ οσο νομιζουμε,,,

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •