Δίαιτα από το βιβλίο της Jana Klauer "Πως αδυνατίζουν οι διάσημοι"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10

    Δίαιτα από το βιβλίο της Jana Klauer \"Πως αδυνατίζουν οι διάσημοι\"

    Καλησπέρα παιδιά.
    Είμαι κι εγώ ένα νέο μέλος με τους ίδιους στόχους όπως εσείς. Λόγω της γέννησης της κόρης μου πήρα 40 κιλά. Ενώ είχα καταφέρει να χάσω τα 20 κιλά σε ενα 4μηνο, ξαφνικά μεταφέρθηκα σε άλλο νομό λόγω δουλειάς και από κατάθλιψη(δεν μου αρέσει το μέρος εδώ) έβαλα ξανά 10 κιλά. Τώρα είμαι 84 κιλά.
    Διάβαζα καιρό το φόρουμ σας και είπα να γίνω κι εγώ μέλος για να έχω συμπαράσταση στο νέο μου ξεκίνημα.
    Πήρα το παραπάνω βιβλίο κατα τύχη. Το είχε μέσα το περιοδικό Zapping και τελικά το διάβασα με πολύ ευχαρίστηση. Γράφει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα και πολύ χρήσιμες συμβουλές. Συγκεκριμένα, γράφει για μια δίαιτα διαστήματος 2 μηνών με βάση το ασβέστιο και υπόσχεται γρήγορο χάσιμο αρκετού βάρους (λίπους και όχι μυικής μάζας).
    Από αύριο ξεκινάω. Έχω ήδη ετοιμάσει τα γεύματα μου για αύριο και ελπίζω να τηρήσω τη δίαιτα και να μη παραπέσω λόγω Πάσχα που καταφθάνει σε λίγο καιρό.
    Πείτε μου καλη επιτυχία να με εμψυχώσετε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλη επιτυχια.

    τι σε εκανε να την εμπιστευτεις?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10
    Σε ευχαριστώ. Δεν ξέρω ακριβώς αλλά με έπεισαν αυτά που διάβασα στο βιβλίο. Ειδικά στο οτι με τη συγκεκριμένη δίαιτα δεν χάνεις μυική και οστική μάζα αλλά μονο λίπος. Επίσης σε τονώνει και νιώθεις περισσότερη ενέργεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    καλη επιτυχια να σε εμψυχωσουμε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    οι διαιτες συνηθως δεν τονωνουν. και επισης, δε γινεται να μη χανεις μυικη μαζα. απλα δε γινεται. μερος της θα χαθει ουτως η αλλως.
    σορρυ κιολας αλλα να εχεις καποια δεδομενα υποψην γιατι ο καθενας ο,τι θελει γραφει και στα περιοδικα και παντου.
    το θεμα ειναι εμεις να φλιτραρουμε ο,τι ακουμε και διαβαζουμε

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10
    Καλά ίσως και να ναι έτσι όπως τα λες. Δεν ήταν όμως απο περιοδικό. Από κανονικό βιβλίο που το αγοράζεις μόνο στα βιβλιοπωλεία. Απλά μαζί με το zapping το αγόρασα 10 ευρώ ενώ στα βιβλιοπωλεία κοστίζει 25.
    Πάντως έχω ακούσει απο πολους γιατρούς οτι το ασβέστιο επιταχύνει τα αποτελέσματα μιας δίαιτας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Καλη επιτυχια!Ελπιζω να μην τρως μονο γιαουρτια!!!:duh:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δεν υπάρχει καμία έρευνα που να δείχνει σχέση ασβεστίου με απώλεια βάρους. Μόνο μια που έδειξε οτι γυναίκες ηλικίας 50-60 ετών που έπαιρναν συμπλήρωμα ασβεστίου πήραν 2 κιλά κατά μ.ο. λιγότερα σε σχέση με αυτές που δεν έπαιρναν συμπλήρωμα σε 10 χρόνια.

    Anyway, κακό δεν κάνει το ασβέστιο, καλή επιτυχία

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Περιεργους οργανισμους εχουν αυτοι οι διασημοι... Καλη επιτυχια και απο μενα και οποτε εχεις ορεξη γραψε μας τι τροφες προτεινει η συγκεκριμενη διαιτα στα πλαισια ενος 24ωρου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Εχω διαβασει οτι οι ''διασημοι''πολλες φορες πουλανε τα ονοματα τους για ενα προιον η μια διατροφη αλλα στην πραγματικοτητα τρεφονται πολυ διαφορετικα.Οπωσδηποτε ο τιτλος ''τραβαει'' γι αυτο κ τον βαλανε. Ασχετα ομως απο αυτο μπορει να ειναι μια χαρα το περιεχομενο.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    20
    καλη επιτυχια σου ευχομαι και μακαρι κανεις μας να μην παρασυρθει το πασχα με τοσα αμαρτωλα καλουδια που βγαινουν στο τραπεζι!:smilegrin:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    καλη επιτυχια!
    συνδυασε το με γυμναστικη!
    και φυσικα απαχα γαλακτοκομικα...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    13
    γεια σας και απο εμένα, θα μπορούσες να μασ πεις περίπου τι περιλαμβάνει αυτή η δίαιτα???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •