ΠΡΙΝΟΥ-ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    καλυτερα πετα τα λεφτα στα σκουπιδια!!
    οχι, μακρια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Όπως όλα τα ινστιτούτα αισθητικής, είναι για τα πανηγύρια!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Τα ινστιτούτα ψιλοπεθάνανε πια, αλλά με λύπη μου διαπιστώνω ότι είμαστε πολλές που τα δοκιμάσαμε..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Κανενα ινστιτουτο δεν ειναι καλο ουτε της Πρινου ουτε κανενα.Εκμεταλευονται την αναγκη του κοσμου να αδυνατισει,δινουν επικυνδυνες διαιτες,εχουν μηχανηματα παθητικης γυμναστικης-εδω γελαμε!-και βαζουν τον κοσμο να προπληρωνει για να του περνουν τα λεφτα.Τα ποσα ειναι τεραστια κ πολλα ινστιτουτα βγαζουν πιστωτικες καρτες για τον πελατη ετσι ωστε αν ο πελατης δεν δει αποτελεσμα κ σταματησει,η τραπεζα συνεχιζει κ πληρωνεται τα λεφτα της καθε μηνα απο το λογαριασμο του!Συνηθως προσλαμβανουν επιτηδες ασχετες κοπελες αλλα πολυ λεπτες για να κερδισουν τις εντυπωσεις κ η τακτικη ειναι να σου λενε ψεματα οτι κερδισες ενα δωρο για να σε παρασυρουν στο χωρο τους οπου αντι για δωρο σε περιμενουν μανατζερ των πωλησεων που προσπαθουν με διαφορους ευγενικα πιεστικους τροπους να σε βαλουν να υπογραψεις εκεινη την ωρα-γιατι μετα υποτιθεται οτι ληγει η προσφορα-ενα πακετο με απιστευτα ποσα.Οι ιδιοκτητες αυτων των ινστιτουτων συνηθως δεν εχουν καμμια σχεση με σοβαρη επιστημονικη ερευνα η σπουδες ειναι απλα επιχειρηματιες που σκοπο εχουν να σου παρουν τα λεφτα.Οι διαιτες που δινουν ειναι αναποτελεσματικες κ στερητικες κ φυσικα αν ο πελατης δεν τα καταφερει το σφαλμα ειναι ολο δικο του.Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι γνωστοι ηθοποιοι που φωτογραφηθηκαν πριν κ μετα αφου χασαν τα κιλα κ αμεσως σχεδον ξαναπηραν παραπανω γιατι φυσικα που να αντεξουν οι ανθρωποι!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9
    Παιδιά εγώ πρίν 10 χρόνια στα Πρίνου έχασα 15 κιλά και τα διατήρισα για 8. Ολα είναι θέμα του να σταματίσεις να τρώς. Και απο τον εαθτό μου είδα ότι τα μηχανήματα είναι μεγάλη μούφα. Και ένασ διαιτολόγοσ κάνει καλύτερη δουλειά!!!

    Ολα θέμα διατροφής ειναι..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    88
    Αποχαιρετησα τα 2000 ευρω που ειχα μαζεψει απο τις ωρομισθιες μου και μπηκα σ ενα τριπακι μουφας και απολυτης ψευτιας...οι διαιτες ειναι τυποποιημενες (κι οταν ειναι προσωπικες παλι τυποποιημενες ειναι), το προσωπικο πουλαει την ιδια κασσετα, τα μηχανηματα εντελως ανουσια και πολλες φορες επικινδυνα (οικονομησα και 5 ευρυαγγειες απο δαυτα), οσο για τα προιοντα συσφιξης ας γελασω δυνατα -καλυτερα να με ξεματιαζε η γιαγια μου. Μου χουν μεινει 5 "θεραπειες" που ειχα πληρωσει και ευτυχως δεν εξαργυρωσα γιατι η λογικη τους ηταν εμετικη...δεν μπαινω καν στο κοπο να στις χαρισω γιατι θα χω τυψεις οτι σου κανα κακο...εχασα βεβαια 10 κιλα αλλα μεσα σε χρονο dt (χρονο συντηρησης κιολας) πηρα 16. Ολα αυτα πριν χρονια που δεν ηξερα, δε ρωταγα οπως εσυ;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    88
    ξεχασα να πω οτι τους εκανα και μηνυση και δεν ειμαι η μονη...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    13
    Πω-πω....ε όχι να πάθουμε μεγαλύτερη ζημιά....ευχαριστώ κορίτσια....αλλά κ εγώ έψαχνα την εύκολη λύση....:starhit:

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    258
    Το νέο τρυπάκι είναι να σε παίρνουν τηλ ότι κερδισες ένα τεστ για τη μέτρηση μεταβολισμού( τους τελευταιους μήνες με έχουν παρει σχεδον 5 τηλεφωνα). Το κακό είναι πως αν πας(έχω παει γιατί είχα κερδίσει μια θεραπεια προσώπου) σε αρχίζουν στο μπουρου μπουρου σε σημειο που δεν σε αφήνουν να φύγεις αν δεν πάρεις κάποιο πακέτο(εμένα για αδυνάτισμα) εκτός αν τους βρίσεις ή τους πεις ότι είσαι εγκυος!Και αν πεις πως δεν εχω λεφτά την πιστωτική κάρτα την έχουν στο τσεπάκι τους. !!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    θυμαμαι με ειχε παει η μαμα μου σαν εφηβη στα bodyline
    οταν εφτασα να λιποθυμαω απο την εξαντληση και τα μηχανηματα τους τοτε καταλαβε το λαθος της
    μεχρι και θεραπεια για να μου σηκωσουν το στηθος ηθελαν να μου κανουν, ημουν δεν ημουν 15

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    13
    έλεος σε μωρό παιδί.....τι να πεις....εγώ πάντως χάρη σε εσάς το απέκλεισα...τέλος...
    να δω πως θα ράψω το στόμα μου, και θα αρχίσω να κουνιέμαι, έστω λίγο ποδήλατο, απο δευτέρα το κοιτάω μόνο ίσως ανέβω κιόλαςςςςςςςςςςςςςςςς........ ..............

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    12
    Πω, πω τι μου θυμήσατε!!!!Πήγαινα σε ένα ινστιτούτο, παλιά, και έκανα εκτός από "διατροφη" και μηχανήματα παθητικής γυμναστικής.Τα μηχανήματα που λέτε αυτά δεν μπορούσα να τα ανεχτώ.Ηταν πολύ δυσάρεστα σαν αίσθηση, δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια.Η "διατροφή" ήταν στερητική.Στην αρχή έχασα γύρω στα 5 κιλά και μετά "κόλλησα".Βέβαια έφταιγα εγώ που κάτι έτρωγα, έτσι μου έλεγαν.Ωσπου μιά μέρα αγανακτισμένη από την απαίσια αίσθηση που είχα από τα μηχανήματα, σηκώνομαι φεύγω και στο πιό κοντινό περίπτερο αγόρασα να "τσακίσω" μία Mars!!!Δεν έχω κάνει κάτι κακό ώστε να μου αξίζει αυτό το βασανιστήριο των μηχανιμάτων της παθητικής γυμναστικής, είπα στον εαυτό μου!!!!Καλύτερα χοντρή.!!Α, πά πα
    Το άλλο είναι ότι στα περισσότερα σε αντιμετωπίζουν άσχημα.Ρατσιστικά.Μπορεί και εγώ να έχω τύχει σε τέτοια ινστιτούτα, ποίος ξέρει δεν έχω περάσει και από όλα.Μερικές σε κοιττούν υποτιμητικά, του τύπου πως άφησες τον εαυτό σου να γίνει έτσι, εσύ νέο κορίτσι, κοίττα εμένα, την άλλη κτλ πόσο λεπτές είναι.Ισως πιστεύουν ότι έτσι θα σε τσιμπήσουν για πελάτη.Μπορεί να πέρνουν και ποσοστά.
    Εχω όμω καθιερώσει κάτι άλλο που με κάνει πολύ χαρούμενη!!Οποιό κοριτσάκι, κάνοντας την δουλειά του το καημένο, πάει να με πλησιάσει στο δρόμο, ξέρετε την "στήνουν" κοντά σε τέτοια ινστιτούτα και προσπαθήσει να με κάνει να ανέβω στο ινστιτούτο, γιατί μόλις και με τα βίας προλαβαίνω, και καλά, την "προσφορα", την κοιττάω με χαμόγελο και της απαντώ: γιατί γλυκειά μου, βλέπεις να το έχω ανάγκη να χάσω κάποια κιλά??Γιατί εγώ δεν το έχω ανάγκη αυτό!!Και πολύ καλημέρα σου!!!! ΠΑΝΤΑ και όταν λέω ΠΑΝΤΑ το εννοώ η κοπελίτσα της μισής μερίδας μένει ΚΟΚΑΛΟ.Ακούστε με που σας λέω και υιοθετήστε το και εσείς!!Αν μη τι άλλο θα το θυμάστε και θα γελάτε ΠΟΛΥ.!!Εγώ που τα λέω αυτά δεν θέλω και χάσω και λίγα κιλά, είμαι 1,65 ύψος με 80 κιλά βάρος.Μάνι μάνι γύρω στα 15 με 20 κιλάκια.Μιά χαρά πελάτης για αυτούς και τους ξεγλιστάω κάνοντας την τρελή.ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.Εδώ που τα λέμε η ζωή θέλει και λίγη τρέλα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by Marybear
    Μερικές σε κοιττούν υποτιμητικά, του τύπου πως άφησες τον εαυτό σου να γίνει έτσι, εσύ νέο κορίτσι, κοίττα εμένα, την άλλη κτλ πόσο λεπτές είναι.
    λοιπον ημουν 18 χρονων και 66 κιλά (υψος 1,68) με σταματανε με μια φιλη μου στην ερμου κ μας τραβολογανε στα γραφεια τους δηθεν να μας κανουν δωρο μια θεραπεια...ε λεμε εμεις (τοσο μας εκοβε τοτε) ας παμε να την κανουμε κ μετα θα φυγουμε... κ με το που μπαινουμε μου λεει μια αισθητικος, αν θες μπορεις να την κανεις κ στο σωμα, κ της λεω ενταξει πειτε μου εσεις που θα ωφελησει περισσοτερο αφου εγω δεν το ειχα ετσι κ αλλιως προγραμματισμενο κ μου λεει "βασικα τι να πρωτοπιασουμε, κ το σωμα σου ειναι χαλια κ το προσωπο δεν βλεπεται"

    την διαολοστειλα κ φυγαμε.... κακιασμενες... γι να πουλησουν προσπαθουν να σου ποδοπατησουν τη ψυχη...συγχυστηκα τωρα!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Originally posted by κατέ
    θυμαμαι με ειχε παει η μαμα μου σαν εφηβη στα bodyline
    οταν εφτασα να λιποθυμαω απο την εξαντληση και τα μηχανηματα τους τοτε καταλαβε το λαθος της
    μεχρι και θεραπεια για να μου σηκωσουν το στηθος ηθελαν να μου κανουν, ημουν δεν ημουν 15
    Aκριβως το ιδιο μου κανε και μενα η μανα μου στα 19 μου(οταν αρχισα να βαζω κιλα)και ηθελαν και μενα να μου "σηκωσουν"το στηθος με κρεμες(ναι οκ).Ποσο πεσμενο στηθος να ειχα στα 19 μου?Ελεος!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Originally posted by konina
    κ μου λεει "βασικα τι να πρωτοπιασουμε, κ το σωμα σου ειναι χαλια κ το προσωπο δεν βλεπεται"

    την διαολοστειλα κ φυγαμε.... κακιασμενες... γι να πουλησουν προσπαθουν να σου ποδοπατησουν τη ψυχη...συγχυστηκα τωρα!!
    Ακριβως το ιδιο ειπανε στη κολλητη μου οταν ηταν φοιτητρια(19χρ)και που ειναι 50κιλα.Αν ειναι δυνατον...Αυτο που καταλαβα ειναι πως οσα κιλα και να ναι καποια,κατι θα βρουν να μας κανουν να νιωσουμε τυψεις και να πουμε "βρε λες να μαι τοσο χαλια?" και να σε πεισουν.Που να ξεραν οτι η φιλη μου ηταν καπατσα και δεν τα σηκωνει αυτα,τους σκυλοβρισε και φυγε.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •