λιποαναρρόφηση... η μόνη λύση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42

    λιποαναρρόφηση... η μόνη λύση

    έχω δοκιμάσει άπειρες δίαιτες, χάπια, ροφήματα και έχω πεινάσει όχι για εβδομάδες, αλλά για μήνες... έχω κάνει τρελή γυμναστική (box) και παρόλα αυτά.. τα αναθεματισμένα ψωμάκια (συγνώμη... καρβέλια ήθελα να πω) δεν φεύγουν από την θέση τους. σκέφτομαι πως η μόνη λύση είναι η λιποαναρρόφηση...
    διάβασα και το έψαξα πολύ το θέμα. τα λιποκύτταρα αφαιρούνται από την θέση τους, με αποτέλεσμα να μην ξαναβάλεις ποτέ στη ζωή σου πόντους στο σημείο όπου έγινε η επέμβαση. είναι ανώδυνη και σίγουρα σου δίνει την αυτοπεποίθηση που τόσο έχεις ανάγκη...
    αλλά! (σιγά μη δεν υπήρχε ένα αλλά) πρέπει να έχεις σωστή αναλογία ύψους-κιλών.
    έχει ζήσει κανείς σας (ή έχει ακούσει εντυπώσεις από γνωστό) την εμπειρία της λιποαναρρόφησης?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by Evangelia_A

    διάβασα και το έψαξα πολύ το θέμα. τα λιποκύτταρα αφαιρούνται από την θέση τους, με αποτέλεσμα να μην ξαναβάλεις ποτέ στη ζωή σου πόντους στο σημείο όπου έγινε η επέμβαση.
    γιατι δε μου ακουγεται καθολου λογικο?

    (Χωρις να ξερω)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    ο λόγος που έχεις πόντους σε οποιοδήποτε σημείο του σώματος είναι επειδή διογκώνονται τα λιποκύτταρα (εκεί εξάλλου αποθηκεύεται το λίπος). η επέμβαση έχει ως στόχο να αφαιρέσει τα λιποκύτταρα (αποθήκες λίπους) με αποτέλεσμα να μην ξαναπάει λίπος σε εκείνο το σημείο σε περίπτωση που ξαναβάλεις κιλά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    δε νομιζω οτι αφαιρουνται ολα. ή αν αφαιρουνται ολα, ενδεχομενως ξαναδημιουργουνται. (?)
    γιαυτο αυτες που εχουν προβλημα τοπικο κανουν λιποαναρροφηση ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

    αλλιως θα εκαναν μια φορα και τελος. αλλα δεν ισχυει καθολου αυτο.

  5. #5
    Kαι όμως Kλικ ισχύει νομίζω..
    Εμένα είχε κάνει γνωστή μου εκεί, άσχετα αν δεν το παραδεχτηκε ποτέ:lol:, και όταν την είδα μετά απο κνν χρόνο είχε γίνει σα φούσκα μεν αλλά τα ψωμάκια άφαντα...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    στόχος είναι να προσέχεις από την επέμβαση και μετά.. να δεις έναν καινούριο εαυτό και να τον διατηρήσεις.
    το ελάχιστο όριο αφαίρεσης λίπους είναι περίπου 5 λίτρα (αν θυμάμαι καλά). συνεπώς δεν αφαιρούνται όλα - είναι μια λύση για τοπικό πρόβλημα.
    δεν ξαναδημιουργείται ο ίδιος αριθμός λιποκυττάρων σε καμία περίπτωση, αφού έχουν αφαιρεθεί τα περισσότερα. συνεπώς, ελάχιστα από τα εναπομείναντα θα διαιρεθούν και θα πολλαπλασιαστούν για να δώσουν νέα. συμπερασμα: πρέπει να είσαι προσεχτικός μετά την επέμβαση (να τρως ισορροπημένα).

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    αυτο που θυμαμαι ειναι οτι οι διασημες που κανουν τακτικα λιποαναροφησεις, οταν καθυστερουν τα αποτελεσματα ειναι τραγικα.
    το 2ο κομματι το επιβεβαιωνουν και οι παπαρατσοφωτογραφιες, οταν εχουν καθυστερησει τη λιποαναροφηση και η διαφορά ειναι κατι παραπανω απο αισθητη.


    συμπερασμα: πρέπει να είσαι προσεχτικός μετά την επέμβαση (να τρως ισορροπημένα).
    ε ναι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •