να ρωτησω κάτι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    να ρωτησω κάτι...

    δεν ξερω αν ειμαι παραλογη ή αν ημουν προκλητικη, συνηθως στο κοσμο μου ειμαι.. αλλα αυτο που μου ειχε συμβει παλιοτερα μου εχει αφησει αποριες κ θελω γενικα κ αοριστα στην γνωμη σας..
    ειχα γνωριστει ελαχιστα με ενα ατομο, το ενδιαφερον κινηθηκε στο ερωτικο, στην αρχη μου φανηκε πλακα κ δεν το ειχα παρει σοβαρα, ώσπου καταντησε να ειναι ενα συνεχομενο σεξουαλικο πανηγυρι, στασεις κλπ.. μηνυματα εικονες, τα πηρα λιγο με ολο το σκηνικο κ δεν μπορουσα να ανταποκριθω σ'αυτο που γινοταν γιατι δεν ηταν σκοπος μου αυτος κ ισως να μην το εδειξα, απλα αφησα να εξελιχθουν, χωρις καμια περισσοτερη επαφη.
    το ατομο αυτο κατηγορησε μια γνωστη που εγω δεν ειχα κουβεντιασει τιποτα για εκεινον, οτι φταιει που δεν θελω να συνεχισω μαζι του, υστερα μου ειπε να μην της μιλαω, κατι τελειως κουφα για εμενα, σαν για ολα τα σκηνικα να μην ειχα κατι λογικο, με παραξενεψαν ολα.
    βασικα δεν ξερω πως περασε η εντυπωση οτι γουσταρα, αλλα φταιω που δεν σταματησα τις στασεις κ τις επιθυμιες του απο την αρχη, αφου δεν θα το πηγαινα παρακατω.
    μετα μου εγραφε λογια του τυπου ποσο ερωτευμενος νιωθει κ με εκανε να τον σιχαθω ακομα περισσοτερο, περα απο τις στασεις μου ζητησε σαν επιθυμια κατι που δεν το θεωρω διολου αντρικο κ γενικα αναρωτιεμαι αν οντως ειχε καποιο προβλημα εκεινος κ τα εβλεπε ετσι γιατι γυρισε κ μου ειπε οτι εγω κ η φιλη μου δεν αξιζουμε κ οτι κατι του καναμε
    ενω απο την μερια μου, ειδα ενα ανθρωπο να στηνει ενα παραμυθι οπως το ηθελε κ να πιστευει σε αυτο με καθε τροπο χωρις να γνωριζει τις αναγκες κ τις προταιρεοτητες του αλλου.
    καλα κανω κ δεν θελω σχεσεις κ παρτιδες με κανεναν, ολοι περιεργοι ειναι ή μηπως εγω τα βλεπω ετσι;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    καλαααααααααα το τι παραμυθι φτιαζχνει το μυαλο του καθε ανθρωπου, (δυστυχως κανεις μας δεν εξαιρειται), ειναι μεγαλο θεμα! το πανηγυρι βεβαια ειναι όταν τα εχουν πιστεψει οτι ειναι και αληθεια επειδη απλως τα φανταστηκαν!
    Ο νο 1 παραγοντασ κινδυνου για να συμβει κατι τετοιο, απο τη δικη μου εμπειρια, ειναι απο ευγενεια η απο αμηχανια να μην ξεκαθαριζεισ στο αρσενικο απο την αρχη οτι δε γουσταρεισ, και αυτοσ το παιρνει τοτε οτι αφου εισαι \"δεκτικη\" κατ αυτον, τον γουσταρεισ και του την πεφτεισ και αλλα τετοια, και μετα σε βγαζουν τρελη και υστερικια. το εχω ζησει δυστυχως, και πολλεσ απο δω φανταζομαι, κατι αντιστοιχο θα υπαρχει και με τουσ αντρεσ αν και συνηθως αν ο αντρασ δεν ενδιαφερεται το λεει χυμα και δεν κραταει τυπουσ η διχνει ανοχη μην πληγωσει την αλλη.
    μην το μελετασ πολυ το θεμα.
    φυσα το να κρυωσει και τραβα παρακατω με τισ λιγοτερεσ το δυνατον απωλειες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μα εμεινα μαλακας σε ολη την υποθεση.. απλα δεν ηξερα οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο κ δεν ειχε τυχει να ακουσω κατι παρομοιο. ώστε παραμύθι λες εε;
    ναι παρακατω τραβαω, αλλα ειχα απορια.. τι παρακατω δηλαδη, δεν ασχολουμαι με τιποτα κ δεν θελω κιολας, δεν ειμαι σε τετοια φαση..
    παντως δεν εκανα κατι κ εξελιχθηκε σαν να ειχα εναν \"ερωτα\" -ήμαρτον δηλαδή- κ δεν ηξερα απο που να φύγω..
    δεν ξερω ρε γαμωτο, ισως να πληγωνω κ κοσμο αθελα μου, αλλα μου φανηκε τελειως εκτος!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    mmaria,
    το πως βιωνει ο καθενας το σεξ ειναι δικο του θεμα και οχι κατηγοροποιησης αντρικου / γυναικειου.
    Αν εσενα το να κανεις κατι που για τον αλλο ειναι οκ, αλλα για σενα ειναι εκτος ηθικης σου απλα δεν το κανεις.
    Σε σχεση με τα υπολοιπα που γραφεις ο καθενας θα μπορουσε να πλασει σεναρια στο μυαλο του, ιδιως αν βρει πατημα να τα συντηρησει.
    Νομιζω οτι η ολη υποθεση μπορει να συμβει σε ολους με χιλιαδες παραλλαγες.
    Φυσικα και παιζει το ενδεχωμενο οι οπτικες σου να μην ειναι συμβατες με τον υπολοιπο κοσμο και ναι εκει δημιουργουνται απο παρεξηγησεις μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις.
    Στο βαθμο που δεν σου κανει, απλα δοκιμαζεις κατι αλλο οποτε και οταν εχεις ορεξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ξερεις κατι μπορω να ειμαι οκ αν γνωριζω το τι παιζεται κ οχι αυτο το ξεκαρφωτο κ μετα να μην ξερω πως κ απο που να φυγω κ να σε κυνηγανε, σεναρια κ κατηγοριες απο το πουθενα. ασε που δεν προλαβα σε 2 μερες να καταλαβω πως ειχα σχεση με καποιον απο αποσταση στο νετ κ μετα μου το παιζε cybersex πληγωμενος που ούτε καταλαβα πως έγινε.. ειναι πολυ out of mind για εμενα.. πολλα θελω.. να πιανω, να αγγιζω, δεν μπορω να παιζω με φαντασια.. κ με ανθρώπους που δεν γνωριζω καν
    κ να τονισω οτι τον γνωριζα ελαχιστα.. δηλ. αν ηταν καποιος που ετυχε παλιοτερα να ειχα σχεση, μπορουσα κ μιλουσα μαζι του κ γνωριζα πως ειναι κ κατω απο τα ρουχα του, αλλα οχι αυτο

  6. #6
    Μαρία μου..........υπάρχουν πολλοί διεστραμμένοι στο ίντερνετ που ψάχνουν άτομα με \"προβλήματα\", ευαισθητα και ευάλωτα που μπορεί πάνω στην ευαισθησία τους να πέσουν πιο εύκολα θύματα της διαστροφής του καθενός. Σίγουρα επειδή το έχω ζήσει, είναι πολύ ψυχοφθόρο να κολλήσει πάνω σου ένα τέτοιο άτομο. Σε παραπλανεί για λίγο, (ερωτικά ή φιλικά), και μετά πέφτεις από τα σύννεφα όταν αντιλαμβάνεσαι πως έχεις να κάνεις με μια τέτοια περίπτωση. Σίγουρα είναι δύσκολο, αλλά δυστυχώς επειδή είμαστε \"καλοί\" άνθρωποι αναλωνόμαστε σε καταστάσεις που ούτε φανταζόμασταν πως θα εξελιχθούν έτσι.......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ναι νομιζω πως δεν περιμενα να τραβαγε μια κουβεντα στο σημειο που εφτασε κ ισως να μην γνωριζω να χειριστω τετοιες καταστασεις, αλλα δεν εκανα κατι για να το επιδιώξω, αλλά ουτε για να το ξεκοψω κ οταν προσπαθησα ενιωσα πιεση απ\'ολες τις μεριες κ με λογια που δεν μπορουσαν να με πεισουν οτι αυτος ο άνθρωπος είναι καλά, αντιθέτως, τον φοβήθηκα κιολας, γιατί δεν ήξερα ως που μπορεί να φτάσει το μυαλό του.
    φανταζομαι θα εχουν κ αλλοι τετοιες εμπειριες κ πολυ θα θελα να μαθαινω το τι γίνεται, να ξερω υστερα κ μενα τι μου γινεται.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    τι γινεται? ε θα πει σε ολουσ τουσ γνωστουσ του και φιλουσ και συγγενεισ την ιστορια του οπως αυτοσ την εγραψε, οι περισσοτεροι θα τον πιστεψουν αλλα σιγουρα μπορει να εχουν και αμφιβολιεσ επειδη θα ξερουν τι παιζει, και αυτα.εφοσον ηταν γνωριμια απο το νετ και φανταζομαι δεν εχετε κοινουσ γνωστουσ και φιλουσ, κανενα προβλημα.γιατι σκοτιζεσαι τοσο.ειναι σαν να νιωθεισ ενοχεσ.αυτο πρεπει να το ξεκαθαρισεισ με τον εαυτο σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Maraki moy καλωσ η κακωσ στο νετ μπορεισ να τουσ βρεισ οοοολουσ...ε ενταξει ..προσπερασε το και ξεχνα το..συμβαινουν αυτα...

    μακια
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μαρία μου συμβαίνουν αυτά.Και έξω μπορεί να συμβεί να πέσεις σε τέτοια άτομα,πόσο μάλλον εδώ μέσα που είναι πολύ πιο εύκολο για αυτούς.Και σε μένα έτυχε και σε άλλες από εδώ.Μην αισθάνεσαι άσχημα.Αυτοί πρέπει να αισθάνονται άσχημα.Και συμφωνώ με τη Θεοφανία,ψάχνουν σε τέτοια φόρουμ για να βρουν κοπέλες με προβλήματα γιατί τους είναι πιο εύκολο.Αλλά το ότι έχουμε προβλήματα και ευαισθησίες δεν σημαίνει ότι είμαστε και χαζές.
    Μην στεναχωριέσαι.Δεν αξίζει καθόλου.Εχεις τόσα στο κεφάλι σου,μην προσθέτεις κι άλλα χωρίς λόγο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Dalia μου σε ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι είχε συμβεί σε αρκετές.. ίσως θα έπρεπε να τα συζητάμε αυτά τα θέματα, για να αποφεύγουμε τέτοιες καταστάσεις
    νομίζω ότι το όλο προβλημα, είναι στο μυαλό ορισμένων κ δεν μπορούν να καταλάβουν οτι έτσι όπως σκεφτόμαστε κ όπως βιώνουμε τις καταστάσεις, μπορούμε να διακρίνουμε πολύ καλύτερα κάτι που δεν μας ταιριάζει
    το χειρότερο ήταν η επιμονη στο ολο σκηνικό, που ενταξει ότι έγινε έγινε, αστο να παει, εχω κ τα δικά μου, πραγμα πολύ δυσκολο να το κατανοήσει κάποιος που ζεί σε άλλη φάση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Αφού σε προβλημάτισε αυτό καλά έκανες και το ανέφερες.Αν και νομίζω όσο και να το συζητήσουμε το πιο σημαντικό είναι το ένστικτό μας εκείνη την ώρα που γνωρίζουμε ένα τέτοιο άτομο.Και φυσικά μπορούμε να διακρίνουμε ποιος μας ταιριάζει,τι θέλει ο άλλος κλπ.Αυτό που πιστεύουν ότι λόγο προβλημάτων είμαστε και πιο αφελής τελικά δεν ισχύει οπότε την πατάνε και μόνο ρεζίλι γίνονται.

  13. #13
    Nτάλια.....καταρχήν καλως ΞANA ήρθες! Που χάθηκες κοριτσάκι μου τόσο καιρό?

    Λοιπόν....εγώ είμαι σχετικά καινούργια στο νετ, αν σκεφτεί κανείς πως ασχολούμαι από τότε που ξεκίνησα εδώ. Tο έχω πει χιλιάδες φορές πως αυτός ο χώρος είναι ιδιαίτερα σημαντικός για μένα και πέρα από τα λάθη που έχω κάνει, προσπαθώ όσο το δυνατό να τον στηρίζω. Λόγω της απειρίας μου λοιπόν, έχω πέσει σε διάφορες παγίδες. Tην πιο απλή περίπτωση που μπορώ να σας πω έιναι ένας τύπος που στέλνει συνεχώς υ2υ του στυλ προσωπικής αγγελίας . Σίγουρα θα έχει στείλει σε όλες σας. Aπο κει και πέρα υπάρχουν και πιο επικίνδυνες περιπτώσεις που σε πιέζουν τόσο, ώστε να φτάσεις μέχρις αποχώρησης από το φόρουμ.
    Nομίζω Nτάλια ότι κάτι τέτοιο έγινε στη δική σου περίπτωση και θα σε παρακαλούσα να μπεις λίγο στο δικό μου πνεύμα και να σκεφτείς ότι χάρες δεν κάνουμε σε κανένα μ@@@@.
    Eλπίζω να με εννοείς......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ναι, ναι.. αυτό με την αγγελία.. γράψτε κορίτσια, μην ντρέπεστε, ένας τρόπος να σταματησουν όλα αυτά είναι αυτός.. να το συζητάμε

  15. #15
    Originally posted by mmaria
    ναι, ναι.. αυτό με την αγγελία.. γράψτε κορίτσια, μην ντρέπεστε, ένας τρόπος να σταματησουν όλα αυτά είναι αυτός.. να το συζητάμε

    Kοίτα, εγώ του συγκεκριμένου που με είχε πρήξει και δεν του απαντούσα, στο τέλος του έστειλα υ2υ πως αν συνεχίσει θα το γράψω το όνομα.....οπότε......

    Tο θέμα είναι να είναι ξεκάθαρες οι προθέσεις μας. Eγώ από την πρώτη στιγμή δήλωσα πως έχω σχέση, ώστε να αποφύγω την οποιαδήποτε παρεξήγηση. Aπο κει και πέρα κινούμαι σε φιλικό επίπεδο και όσοι απο εδώ μέσα με ενδιαφέρουν σαν άτομα έχω συζητήσει μαζί τους κατ\' ιδίαν.
    H Pέμεντυ μου έχει γλιτώσει, αλλά που θα πάει?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •