καλησπερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2

    καλησπερα

    καλος σας βρηκα!!!!παιδια τωρα ειμαι 117 κιλα και θελω να χασω 20 κιλα τουλαχιστον ακομα!!!!ειμουν 140!!!αυτο ποθ θελω να ρωτησω ειναι αν ξερετε την διαιτα που λεει οτι χανεις 20 κιλα σε 23 μερες!!!!!που φυσικα δεν χανεις τοσα!!!!αλλα ειναι μια διαιτα που δεν πεινας οποιος ξερει κατι.............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    20 κιλά σε 23 ημέρες σου φαίνται αληθοφανές κ υγιεινό κάτι τέτοιο?κ πιστεύεις πως ακόμα κ αν ισχύει μετά δεν θα τα ξαναπάρεις αμέσως πίσω ????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    88
    ο μεταβολισμος σου θα πεσει σε κωμα για να μη μιλησω για κιλα που επιστρεφουν και βιολογικες λειτουργιες που καταπονουνται...οποιος στο προτεινε βγαζει και λαγους απο καπελα;;;uzzled:

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2
    οκ καταλαβα παιδια και thanks που μου ανοιγετε τα ματια παντως αυτον τον καιρο κανω μια διαιτα που ειμαι πολυ ευχαριστιμενη
    Πλάνο δίαιτας:
    2 ημέρες γιαούρτι
    2 ημέρες ρύζι
    2 ημέρες πατάτες βραστές ή ψητές
    2 ημέρες κοτόπουλο ψητό ή βραστό

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κατερίνα, περιγράφεις μία χημική δίαιτα. Αυτές μπορεί να επιφέρουν γρήγορη απώλεια, αλλά στο μέλλον αποδεικνύονται καταστροφικές. ʼσε που θα ξαναπάρεις τα κιλά σου και επιπλέον μη σου πω. Γιατί δεν πας σε ένα διαιτολόγο, να σου δώσει κάτι ενδεδειγμένο για σένα και τις ανάγκες σου?
    Σκέψου το πάντως, στο λέω από ενδιαφέρον. Νομίζω πως χρειάζεσαι πλάνο και μέθοδο σε βάθος χρόνου, δεν θα σωθείς με λίγες μέρες δίαιτα. Αυτά τα έκανα στο παρελθόν και πάντα ξαναέπαιρνα όσα κιλά έχασα, με μαθηματική ακρίβεια με το που άρχιζα να τρώω σαν άνθρωπος. Καλύτερα να βαδίσεις, αργά σταθερά και μόνιμα. Να είσαι καλά!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    88
    Originally posted by Ava
    Κατερίνα, περιγράφεις μία χημική δίαιτα. Αυτές μπορεί να επιφέρουν γρήγορη απώλεια, αλλά στο μέλλον αποδεικνύονται καταστροφικές. ʼσε που θα ξαναπάρεις τα κιλά σου και επιπλέον μη σου πω. Γιατί δεν πας σε ένα διαιτολόγο, να σου δώσει κάτι ενδεδειγμένο για σένα και τις ανάγκες σου?
    Σκέψου το πάντως, στο λέω από ενδιαφέρον. Νομίζω πως χρειάζεσαι πλάνο και μέθοδο σε βάθος χρόνου, δεν θα σωθείς με λίγες μέρες δίαιτα. Αυτά τα έκανα στο παρελθόν και πάντα ξαναέπαιρνα όσα κιλά έχασα, με μαθηματική ακρίβεια με το που άρχιζα να τρώω σαν άνθρωπος. Καλύτερα να βαδίσεις, αργά σταθερά και μόνιμα. Να είσαι καλά!

    :thumbup: μου το πηρες απ το στομα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    20 κιλα σε 23 μερες γινεται στα κιλα σου.

    με καθημερινη γυμναστικη που να καις 1000 θερμιδες αεροβια
    ισοροπημενη διαιτα των 800- 1000 θερμιδων με καθαρες τροφες
    πολυ νερο


    Θεληση εχεις; πειθαρχεια εχεις; αυτο ειναι το ζητημα.

    αν ξεκινησεις με ορεξη και σε 2 μερες πεις "ε, ας το φαω το μπλακ φορεστ και εγω, μου μυρισε" ενω θα μπορουσες να περιμενεις 6 μηνες και να μη ξεφυγεις απο το προγραμμα, τι να το κανεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Κοπελια! Ειναι δυνατον το 2011 να ακολουθεις χημικες διαιτες?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    To θεμα δεν ειναι οτι ακολουθει χημικες διαιτες,το θεμα ειναι πως υπαρχουν ατομα που παροτρυνουν και δινουν και συμβουλες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Παιδιά, αυτή τη δίαιτα που λέει η Κατερίνα την είχα κάνει όταν ήμουν μικρή και είχα μόνον πέντε παραπανίσια κιλά. Τότε μου φαινόταν ιδανική, γιατί τα κιλά μου ήταν πραγματικά πολύ λίγα. Κάτι μου λέει πως γι' αυτό τιμωρήθηκα και σε βάθος χρόνου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by onelifeonechance
    To θεμα δεν ειναι οτι ακολουθει χημικες διαιτες,το θεμα ειναι πως υπαρχουν ατομα που παροτρυνουν και δινουν και συμβουλες.
    :thumbup:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    την ξερω την διαιτα που λες
    ειναι λιγο περιεργη

    σκεφτομουν να σας γραψω κοριτσια την διαιτα που εχασα 11 κιλα σε ενα μηνα (εχει και πιτογυρο)
    ειναι απο ιατρο που ειχα παει να κανω μπαλονακι και ειναι φοβερη
    οποιος την θελει ας μου στειλει το μειλ του ή την γραφω κι εδω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    κατέ την προηγούμενη εβδομάδα δεν έτρωγες κάτι ρύζια και κάτι γιαούρτια σε χημική δίαιτα?θυμάμαι λάθος?αν είχες από γιατρό δίαιτα που έχασες 11 κιλά σε ένα μήνα γιατί δεν ακολουθούσες αυτήν? (εγώ πάντως και σε πολύ γνωστούς διαιτολόγους που πήγα τέτοιες απώλειες κανείς δεν μου υποσχέθηκε και φυσικά ποτέ δεν θα πίστευα ότι μπορεί να χάσω 11 κιλά μέσα σε ένα μήνα και να μην τα ξαναπάρω πίσω )

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    ναι εκανα την χημικη με τα γιαουρτια αλλα αυτο το θεμα εχει πολυσυζητηθει και δεν θελω να το συνεχισω
    τα συγκεκριμενα 11 κιλα τα κρατησα για πολυ καιρο και τα πηρα μονο γιατι ετρωγα υπερβολικα πολυ
    και ηταν τα πιο πολλα σε ποντους, ειναι πολυ ισορροπημενη και εχει τα παντα, ειναι τρίωρη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by κατέ
    ναι εκανα την χημικη με τα γιαουρτια αλλα αυτο το θεμα εχει πολυσυζητηθει και δεν θελω να το συνεχισω
    τα συγκεκριμενα 11 κιλα τα κρατησα για πολυ καιρο και τα πηρα μονο γιατι ετρωγα υπερβολικα πολυ
    και ηταν τα πιο πολλα σε ποντους, ειναι πολυ ισορροπημενη και εχει τα παντα, ειναι τρίωρη
    δεν είπα να συζητηθεί το θέμα απλά ρωτάω το εξής,εφόσον είχες μία διαίτα στα χέρια σου από γιατρό όπως λες γιατί δεν έκανες αυτήν,εφόσον και αποτελέσματα έχει και διάρκεια στο μετά

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •