BABY FOOD diet
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: BABY FOOD diet

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    3

    BABY FOOD diet

    Gia sas koritsia!!! ime kenourgia sto forum.
    Exthes arxisa tin gnosti dieta "baby food diet". ine i dieta tis jennifer aniston alla k tis angelina jolie, lady gaga ktlp. tora tha mou pite giati tin kanis?epidi tin kanane aftes? OXI alla epidi ime misi agglida k misi ellinida ematha apo polous filous k sigenis eki oti exi megalo soukse i dieta afti k xanis trela kila! etsi ipa k ego na tin dokimaso giati mou akoustike poli efkoli idika an ergazese k den exis xrono gia "idika" menu.
    lipon i dieta ine i eksis:
    POLI nero oli mera (tipota to kenourgio)
    9 eos 14 vazakia baby food tin imera
    k to vradi molis girisete apo tin doulia ena gevma kanoniko ala as much as healthy as possible (min plakothite sta souvlakia!)

    ipotithete oti xanis trela kila......tha kano ego to pirama k tha sas po
    lipon arxisa exthes k imoun 79,5kg tha sas po posa tha ime se mia evdomada
    filakia se oles xxx

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καμμια απο αυτες που λες δεν εχει κανει τετοια διαιτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    καλη σου αρχη κοπελα μου ....δεν ξερω αυτη την διαιτα αλλα ευχομαι να τα πασ περιφημα...θα περιμενω νεα σου

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    3
    efxaristo dimitroula xxxxxx
    endiktika stelno ena apo ta pola links
    http://www.faretra.gr/index.php?opti...ess&Itemid=119

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Ελεος ρε κοριτσια...

  6. #6
    Αχαχαχαχαχχαχαχχα συγγνωμη που γελαω , αλλα ειναι τοσο αστειο το τι μπορουν να σου πλασαρει τοσο ευκολα ο καθεις!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Όταν διάβασα τον τίτλο του τόπικ και άνοιξα να το διαβάσω, νόμιζα πως θα αναφέρεται σε κάτι που κάνω και γω κάπου κάπου. Όταν το φαγητό που μου ζητάνε ο σύζυγος και η μεγάλη μου κόρη είναι λίγο ζόρικο για τη διατροφή μου, επιλέγω να φάω ότι έχω μαγειρέψει για τη 10 μηνών μικρή μου, που τρώει μοσχαράκι ή κοτόπουλο ή ψαράκι βραστο με λαχανικά και ρύζι, άντε και στο τσακίρ κέφι να ρίξω μέσα και λίγο ζυμαρικό. Είναι απόλυτα υγιεινό, χωρίς αλάτι και με λίγο ωμό ελαιόλαδο από πάνω. Αυτό για μεσημέρι όμως.. και φυσικά όχι αλεσμένο! Αυτό που σκοπεύεις να ξεκινήσεις εσύ όμως είναι κάτι άλλο!!

    Ας αφήσουμε κατά μέρος το κόστος, που τα βαζάκια αυτά είναι σχετικά ακριβά σε σχέση με την ποσότητα που περιέχουν, ας αγνοήσουμε ότι όλο το πεπτικό σύστημα είναι φτιαγμένο για να χειρίζεται στερεές τροφές, ας αφήσουμε τη ζημιά που ενδεχομένως κάνεις στο μεταβολισμό και τις συνήθειές σου στο φαγητό... την απαίσια γεύση που έχουν Χ 14 φορές την ημέρα μην την υποτιμάς καθόλου!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    εσυ και η τουαλετα θα γινετε εραστες

    φιλικα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    jeanette θα συμφωνήσω με όλα τα πιο πάνω σχόλια, και επίσεις θα σου πω ακόμα κάτι.

    Ακόμα και εμείς που κάνουμε χειρουργεία και μικραίνουμε το στομάχι μας πιο πολύ κιαπό ένα μωρό, αλεσμένη στο μπλέντερ τροφή τρώμε μόνο μια βδομάδα και μετά πρέπει να ξεκινήσουμε την μασημένη τροφή για να δουλεύει το σύστημά μας σωστά.

    Πόσο μάλλον ένα άτομο σαν εσένα που το σώμα του χρειάζετε τα παντα για να δουλέψει σωστά.

    Πιστεύω πως αυτό είναι μια διαφήμηση των παιδικών τροφών γιατί πλέον ο κόσμος έχει σταματήσει να αγοράζει και φτιάχνει μόνος του φαγητό του μωρού του που είναι και πιο υγιηνό.

    Για σκέψου το λίγο

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    3
    na prostheso oti pino toulaxiston 2 lt nero tin imera sin ximous ara afidatosi diskola na patho.
    episis stin eliniki agora den iparxi pikilia se baby foods ala k na ipirxe ego exo sinithisi k apo tis kores mou pou tous to eftiaxna moni mou 1 fora tin evdomada (homemade baby food) k meta evaza ta vazakia katapsiksi k zestana opote ithela. ara den exi prostheta sidiritika i oti alo. etimo troo mono kamia froutokrema i giaourtaki. i diatrofi ine full apo vitamines k to mono mion ine oti ine alesmena ala emena prosopika den me pirazi giati oli mera trexo k den profteno..... ostoso to vradi tros kanonika ena gevma ara den iparxi kindinos na ksexaso na masao
    dimokratia exoume k o kathenas bori na ekfrazi tin apopsi tou elefthera , den pareksigo prosopika kanenan!
    otan genisa tis kores mou k ixa ton xrono k tin psixologia gia sostes diatrofes ta ekana sosta k exasa ta kila tis egimosinis....tora den exo oute tin psixologia oute ton xrono gia kati tetio
    some support would be nice xxx

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Αν μπορείς γράφε ελληνικά καταρχάς.

    Από κει και πέρα, αφού κάνεις το κόπο και φτιάχνεις το φαγητό γιατί δε το τρώς στη φυσική του μορφή και πρέπει να το αλέθεις; Πολύ κουφόμου ακούγεται.

    Anyway, καλή επιτυχία...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Originally posted by jeanette
    some support would be nice xxx
    Δεν έχεις κι άδικο.. πέσαμε λίγο με τα μούτρα να σε φάμε όλοι! Τουλάχιστον έτσι φαίνεται από την πλευρά σου..
    Η αλήθεια είναι πως από ενδιαφέρον γίνεται όλο αυτό, και στην προσπάθειά μας όλοι να εμποδίσουμε κάποιον να κάνει άλλο ένα απ'τα δικά μας λάθη στο παρελθόν.

    Ας το πάρω απ'την αρχή λοιπόν!! Καλωσόρισες jeanette και σου εύχομαι να βρεις τη λύση σου... κάπου μακριά από άλλη μία (ίσως)πετυχημένη αλλά όχι και εγγυημένα μόνιμη λύση!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Γιαννενα
    Posts
    164
    καλη επιτυχια να εχεις !!!!!!
    οσον αφορα τα παραπανω,θα συμφωνησω κ εγω απολυτα!
    Αλλα οπως ειπες,ο καθενας κανει οποια διαιτα εχει αν πιστευει οτι του κανει καλο!
    Οποτε keep going,κ καλα αποτελεσματα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    9 με 14 βαζακια; λιγο ακριβο μου φαινεται..

    αν χανεις με τοσα βαζακια κιλα, για τα μωρα για τα οποια ειναι, και τρωνε 2-3, δε θα ηταν σκελετωμενα;

    εγω προσωπικα, δεν θα εδινα τετοιο φαι στο παιδι μου, απο βαζακια ετοιματζιδικα αρχιζουν και καταληγουν στα ετοιματζιδικα των μακντολαντς.


    Παρε τα λαχανικα/κρεας/φρουτα. Βραστα και αλεσε τα. Που η διαφορα; και πιο υγειινα και πιο οικονομικα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    και σαφως σε υποστηριζω στη αποφαση σου να χασεις βαρος. Απλα οχι με τη μεθοδο που διαλεξες.

    Στον αντρα μου που μου ζητησε να τον βαλω σε διαιτα να ριξει 20 κιλα, του φτιαχνω αποβραδυς γευματα, σε ταπερακι, ζυγισμενα, μελετημενα και με γλυκο αν τον περνουν οι θερμιδες. (ριζογκοφρετα με γευση ποπ-κορν και μαρμελαδα χωρις ζαχαρη ή σπιτικη μαρμελαδα οταν εχουμε φρουτα).

    Και αυτο μπορει να σου ειναι λυση.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •