δεν μπορω με τιποτα να τηρησω την διαιτα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99

    δεν μπορω με τιποτα να τηρησω την διαιτα μου

    γεια σας ! ειμαι καινουρια στην παρεα σας αλλα εχω παρακολουθησει πολλες συζητησεις σας ! θα σας πω την ιστορια μου απ την αρχη. εδω και ενα χρονο ακριβως κανω διαιτα με διαιτολογο κανονικα και εχω χασει 40 κιλα !! αλλα εδω και ενα μηνα περιπου δεν μπορω με τιποτα να την τηρησω ! εκει που τα κανω ολα σωστα με πιανει κατι και τρωω τα πααααντα ! κ συνηθως αταιριαστα μεταξυ τους.. θελω τη βοηθεια σας! τι να κανω ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    καταρχας μπραβο σου!!!!!!!!!!!!40 κιλᨴειναι δυσκολο να χαθουν αλλα ευγε κοπελα μου!!!!ειναι λογικο να εχεις κουραστει απο την διαιτα,αλλα τοσος κοπος να παει χαμενος?????????????ενας μηνας ειναι που την χαλασες,,καιρος να παρεις τα πανω σου,να χαμογελασεις κ ολα μμια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελα παμε γερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ποσα θες ακομα να χασεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    σ' ευχαριστω πολυ !! εκανα πολυ μεγαλη προσπαθεια και δεν θελω να την χαλασω.. αλλα δεν ξερω τι με πιανει !! εκει που τα κανω ολα μια χαρα κατι παθαινω και τρωω τα παντα !!! πφφφ
    θελω να χασω ακομα 10 κιλακια γιατι το σωμα μου δειχνει ακομα "μπαμπατσικο "
    δεν ξερω τι να κανω.. ολο λεω αυτη τη φορα δεν θα κανω παρασπονδιες αλλα στην πορεια το χανω !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    μπραβο, αυτο που καταφερες ειανι εκπληκτικο
    αφου δυσκολευεσαι τοσο, μηπως θα ταν καλη ιδεα για λιγο καιρο να κανεις μια αναπαυλα κ να προσπαθησεις απλα ναμ ην ξαναπαρεις?
    κ οταν με το καλο νιωσεις ετοιμη, συνεχιζεις την προσπαθεια
    αν κ προσωπικα με υψος 1,68, μια χαρα τα βλεπω τα 65 !!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    αχχχ..αυτο ειναι το κακο ! πως ςδω και 2 μηνες κανω αυτη την "αναπαυλα " αλλα τιποτα !!!
    ασε που βαζω κιλα... τρωω παρα πολυ ! ουτε οταν ημουν 100 κιλα δεν ετρωγα τοσο !!
    και το προβλημα ειναι πως το σωμα μου δεν μου αρεσει ακομα..και ο διαιτολογος μου λεει πως πρεπει να χασω αρκετο λιπος ακομα... αλλα δεν μπορω να το τηρησω με τιποτα ! τρωω λες και εχω βουλιμια.. σε 30 λεπτα θα εχω αδιασει ολο το σπιτι ! πφφ κατι πρεπει να κανω να ξαναμπω σε προγραμμα και πανω απ ολα να το ΤΗΡΩ !! πειτε καμια ιδεα.................

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    αχ,,αν ηξερα θα σου ελεγα,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,θες να μπεις στο τσατ?ειμαι μεσα μονη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    τι εγινε?πως πηγε σημερα?εμενα ετσι και ετσι,,δεν εκανα υπερφαγικα,αλλα τσιμπησα το κατιτις μου το ανθυγιεινο,,

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    σε καταλαβαινω, και εγω κανω διαιτα εδω και ενα μιση χρονο και ειμαι στα τελευταια κιλα, ειναι οντως ΠΟΛΥ κουραστικο. Και εγω ωρες ωρες λεω να τα τιναξω στον αερα και να χλαπακιασω ο,τι να'ναι και οσο να'ναι. Μερικες φορες το κανω, αλλα τελευταια λεω, "θα με γυρισει πισω Χ μηνες γιατι τωρα που ειμαι τοσο κοντα στον στοχο μου ειναι πιο δυσκολο να τα χασω παλι". Και παιρνω θαρρος να συνεχισω. Θυμησου αυτο, ισως να δουλεψει και για σενα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    εχεις δικιο!!!!!!!!!!!!!μακαρι να μπορουσαμε να το καταλαβουμε!!!!!!!!!!!!!111

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Originally posted by xristinakalb
    αλλα δεν μπορω να το τηρησω με τιποτα ! τρωω λες και εχω βουλιμια.. σε 30 λεπτα θα εχω αδιασει ολο το σπιτι ! πφφ κατι πρεπει να κανω να ξαναμπω σε προγραμμα και πανω απ ολα να το ΤΗΡΩ !! πειτε καμια ιδεα.................
    Οχι πως ειμαι και γω καλυτερη με τα υπερφαγικα αλλα θα σου πω καποια tips.Μην φερνεις καταρχας στο σπιτι οτιδηποτε σου "απαγορευει" ο διαιτολογος γιατι θα μπεις στο πειρασμο και θα το ριμαξεις.Οταν νιωσεις πεινα ή την αισθηση να φας κατι γλυκο φαε λιγη σοκολατα sweet n balance ή λιγο ανθοτυρο με μελι(αν επιτρεπεται) ή λιγη γαλοπουλα ή μια coca zero.Στη χειροτερη βγες εξω και κανε μια βολτα στο γυρω τεραγωνο.
    Πριν βαλεις στο στομα σου το "απαγορευμενο σκεψου λιγα δευτερολεπτα αν αξιζει πραγματικα να το φας και τις επιπτωσεις που θα χεις(πχ αξιζει οντως να το φαω ή αξιζει περισσοτερο να μαι κουκλαρα στη παραλια?).Αν αξιζει φατο, αυριο συνεχισε παλι ομως τη διαιτα σου.Αν σε βοηθαει πες στο διαιτολογο σου αφου μειναν λιγα κιλα να σου αφηνει μια φορα τη βδομαδα ελευθερο.Βαλε στοχο και επιβραβευσε τον εαυτο σου με ενα γευμα που θα σου προτεινει ο διαιτολογος σου (κατι που σου αρεσει παααρα πολυ πχ σοκολατα,παγωτο).

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    αχ πως σας νοιωθω! κι εγω εχω ακομη μπροστα μου αρκετο δρομο... πριν τις γιορτες ειχα καταφερει και ειχα προσαρμοστει. πραγματικα εβλεπα διαφορα γυρω μου και εμενα ασυγκινητη!!! μετα τις παρασπονδιες του πασχα ομως πραγματικα ζοριζομαι κι εγω πολυ... εκανα πακετο οτι τσουρεκια ειχαν μεινει και τα εστειλα στη μαμα. τωρα εχω κατι σοκολατενια αυγα των παιδιων ακομα στο σπιτι και καθε βραδυ τα ακουω να με καλανε! δινω μαχη με τον εαυτο μου και ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχω λυγισει.
    οσο ακολουθουμε ενα προγραμμα καποια στιγμη προσαρμοζομαστε και δεν μας νοιαζει. μολις ομως γινουν οι πρωτες ατασθαλειες τοτε σαν να ξαναξυπναει το λιχουδικο τερας μεσα μας και αντε να ξαναμπουμε σε προγραμμα... τελικα ο αγωνας που κανουμε δεν εχει τελος. ακομα και οταν φτασουμε στον στοχο μας τελικα δεν μπορουμε να επαναπαυτουμε. γιατι εκει μεσα μας θα υπαρχει παντα ο στρουμπουλος εαυτος μας και θα πασχιζει να ξαναβγει στην επιφανεια. τελικα ποια ειναι η λυση? πως θα τα καταφερουμε πρωτα να φτασουμε και κυριως να παραμεινουμε εκει???

  12. #12
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο σας καταλαβαίνω, κι εγώ ακριβώς τα ίδια!
    Ξεκίνησα ωραία και καλά την διατροφή μου, συνήθησε ο οργανισμός μου και μου άρεσε πάρα πολύ που η ζυγαριά κατέβαινε και το έβλεπαν και οι άλλοι, ήρθε το Πάσχα έκανα και μερικές ατασθαλίες (με τις ευλογίες της διαιτολόγου μου) και εδώ και μία εβδομάδα δίνω μάχη για να συμμαζευτώ διατροφικά!!!
    Αλλά καμιά φορά ξέρετε τι σκέφτομαι και με βοηθάει; Δικός μου ο κατήφορος (που πήρα τόσα κιλά), δικός μου και ο ανήφορος (που πρέπει να αναλάβω την ευθύνη του σώματος μου), δικός μου ο κατήφορος (που θα είμαι υγιής και με λιγότερες ανασφάλειες)... κ.λ.π.
    Υπομονή λοιπόν και πολλά χαμόγελαααααα :smilegrin::starhit::smilegrin::starhit::smilegrin ::starhit:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    axxx... ap oti vlepo dn eimai moni !!!
    xtes ekana to programma mou kata gramma ! oute ena grammario parapano ! alla simera tou edosa kai katalave pali.. ap to proi exo faei ta panta.. pff dn einai katastasi auti !!!
    skeftika mipos prepei na allaxo diaitologo.. gt tou leo ti pathaino kai to mono p m leei einai pos einai st mialo m !! ee auto to xero kai go ! voitheia thelo !!!i mipos na po stamatao ti diaita mpas kai xeagxotho.. ??? kai na mn kano programma..apla na prosexo moni mou ti troo ! ti lete ??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Γιατι δεν ξεκινας να προγραμματιζεις μια "ελευθερη" μερα την εβδομαδα η καθε δεκα μερες ξερω' γω;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    to exo dokimasei.. alla dn pianei... ! an exo eleutheri mera me exo ikani na xipniso ap ts 6 to proi kai na troo mexri 12 to vradi !! :P :/

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •