Είμαι παχύσαρκη και δεν είμαι καλά.. χικ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12

    Είμαι παχύσαρκη και δεν είμαι καλά.. χικ!

    Καταρχάς, καλησπέρα, αν και παρακολουθώ το φόρουμ είμαι καινούρια εδώ, Κατερίνα με λένε και είμαι από Βόλο...


    Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες, έχω δει πολλές απόψεις.. μπράβο σ' όλους για την προσπάθεια που κάνατε, κάνετε και ελπίζω να συνεχίζετε να κάνετε μέχρι να πετύχετε το στόχο σας..

    Από μικρή είχα κάποιο πρόβλημα με τα κιλά, είμαι βλέπετε και ψηλό κορίτσι (1,76) αλλά τα τελευταία 3 χρόνια το κακό παράγινε που λένε.. είναι η στιγμή που το κατάλαβα εγώ...

    Ιανουάριος 2010 και είμαι στα περισσότερα κιλά που ήμουν ποτέ... 120.. το πρόσωπο μου είναι μια μπάλα κανονική, λαιμός ανύπαρκτος.. για μέση δε το συζητώ.. ήταν μια συγκλονιστική στιγμή που είδα τον εαυτό μου να είσαι έτσι... τι και αν από το περιβάλλον μου το λέγανε.. ε δεν ήθελα να το καταλάβω.. έλεγα μια χαρά είμαι και σ' όποιον αρέσω... το θέμα είναι όμως ότι δεν άρεσα στον εαυτό μου...

    Το α' εξάμηνο το 2008 αν και 100 κιλά είχα σχέση με ένα πολύ καλό παιδί, πολύ όμορφο που ακόμα απορώ τι έκανε με μένα.. αλλά τελικά πρέπει κάποιος άλλος να πιστέψει ότι είσαι όμορφη για να το καταλάβεις και εσύ... το 2ο εξάμηνο χωρίζουμε και απο 105 έφτασε ο γενάρης του 2010 με τα 120 κιλά και τη φρίκη...

    Ιανουάριος του 2010 αποφασίζω να αλλάξω διατροφή και να κάνω γυμναστική.. μπαμ σε 6 μήνες ήμουν 110 κιλά και ελαφρώς ανανεωμένη... τα παράτησα όμως και φτάσαμε στο σήμερα στα 112 κιλά αυτές τις μέρες, με στόχο μια τελευταία προσπάθεια να "ελαφρύνω λίγο...

    Δεν έχω υποστήριξη δυστυχώς... στο σπίτι ναι... με τους φίλους λίγο δύσκολο.. πάμε για κρέπα.. πάμε για γλυκό.. πάμε σε ταβέρνα.. οι φίλοι σου δεν ειναι αυτοί όμως που πρέπει λίγο να σε βοηθήσουν με το στόχο σου?

    Μπήκα στο φόρουμ, ψάχνοντας λίγη βοήθεια, εμψύχωση και για να μείνω προσηλωμένη στο στόχο μου.. αν αποτύχει και τώρα νομίζω είμαι σε αδιέξοδο... θα χαρώ να σας γνωρίσω και να ανταλλάξουμε απόψεις..

    Ελπίζω να είστε όλοι καλά, να φτάσουμε όλοι τους στόχους μας αλλά προπαντώς να είμαστε χαρούμενοι και ευτυχισμένοι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Kαλη αρχη και καλο κουραγιο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    μεαισιοδοξια και καλη θεληση καθως και την καταλληλη στηρηξη ο καθε δυσκολος αγωνας γινεται υποφερτος.
    καλη επιτυχια κι απο μενα! με χαμογελο παντα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    καλη δυναμη κ καλη επιτυχια κ απο μενα
    σκεψου το ενδεχομενο να περπατας καθε απογευμα την υπεροχο παραλια του βολου για ασκηση !!
    (χωρις σταση τα υπεροχα τσιπουραδικα )

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    κατερινακι! και εγω απο βολο ειμαι
    [email protected] το μαιλ μου! κανε αντ στο μσν να τα πουμε απο εκει!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη και το καλωσόρισμα!!

    αχ δε γίνεται να κάνεις βόλτα στην παραλία και να μην σε πιάσει η επιθυμία για θαλασσινά !! χιχι!!

    Έχω αρχίσει και γυμναστήριο, αλλά ποτέ δεν λέω όχι σε μια βόλτα.. ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός..

    το αυτοκίνητο πρέπει να μπει στο γκαράζ (γιατί ούτε λεφτά έχουμε για βενζίνη χαχα) και να αρχίσουμε να περπατάμε παντού!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    καλη αρχη και απο μενα ,καλη δυναμη και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις...κρατα γερα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εγω παντως εχω καθιερωσει 3 -4 φορες την βδομαδα το εξης διαδρομη για περπατημα .. αγιος κωνσταντινος- αναυρος- αναιβαινω κατα μηκος το ποταμου μεχρι τον περιφεριακο, διασχιζω τον περιφερειακο μεχρι γοριτσα κατεβαινω στη παναγια την τρυπα και γυρναω σπιτι απο παραλια παλι.. περιπου 1 ωρα και κατι περπατημα δλδ!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12
    επ... πατριωτάκι χιχι!!

    zwhtsa σ' έκανα add... θα τα πούμε από εκεί

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12
    σε περίπτωση που δεν έγινε, να το δικό μου

    Αυτό δεν είναι περπάτημα, είναι τουρ του Βόλου!!!!!! χιχι! Μπράβο σου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    οκ .. γιατι δεν μου εχει ερθει μηνυμα ..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    ΧΙΚ μια χαρα θα τα πας χικ!Υπομονη κ χαρα!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12
    Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη.. βλέπω και την πρόοδο που έχετε κάνει και παίρνω κουράγιο...

    its a beginning of a new era..!! :PPP

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by karen85

    Δεν έχω υποστήριξη δυστυχώς... στο σπίτι ναι... με τους φίλους λίγο δύσκολο.. πάμε για κρέπα.. πάμε για γλυκό.. πάμε σε ταβέρνα.. οι φίλοι σου δεν ειναι αυτοί όμως που πρέπει λίγο να σε βοηθήσουν με το στόχο σου?
    Καλως ήρθες στην παρέα μας!! Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!!

    Επειδή κ εγώ έχω αυτό το ʽθέμαʽ, οι φίλοι μου είναι όλοι καλοφαγάδες, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι αν το έχεις πάρει εσύ απόφαση όλα μέσα στο μυαλό μας είναι και υπάρχουν λύσεις για τα πάντα...Αν υποψιάζεσαι κάποια μέρα ότι θα βγεις φάε το μεσημέρι το βραδινό σου ώστε να μπορέσεις να φας το βραδυ κανονικά. Στην ταβέρνα μπορείς να παραγγείλεις κάτι ψητό με ρύζι και σαλάτα χωρίς λάδι (για να προσθέσεις εσύ). Μια καλή επιλογή που εμένα τουλάχιστον με χορταίνει είναι μπιφτέκια με ρύζι και χόρτα.Αν σε πιάσει λιγούρα για ορεκτικά φάε τζατζίκι κ.ο.κ. Στην κρεπερί μπορείς να πάρεις κρέπα με γαλοπούλα, τυρί με χαμηλά λιπαρά και μανιτάρια-πιπεριά-ντομάτα κτλ. Αν πάτε για παγωτό και δεν κρατιέσαι με τίποτα πάρε μόνο μία μπάλα σορμπέ. Γενικά αν το πάρεις απόφαση, λύσεις υπάρχουν....:starhit::starhit:

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    12
    χαχαχα!! μ' αρέσει που μερίμνησες για όλα! δίκιο έχεις, επιλογές υπάρχουν.. γενικά είμαι συγκρατημένο άτομο.. αλλά όταν οι δίπλα τρώνε γύρο πρέπει να είσαι πολύ δυνατό άτομο για μην τρέξουν και σε σένα τα σάλια σου! χαχα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •