Το πηρα αποφαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3

    Το πηρα αποφαση

    Το πηρα αποφαση να χασω τα 50 κιλα που θελω.Με την διαιτα του ατκινς μπορω να τα καταφερω λετε?Μπορει καποιος να μου πει που θα βρω αυτα που επιτρεπονται να τρωω και οχι?Ποτε δεν ημουν απλα τα τελευταια χρονια παρατησα τον εαυτο μου και πηρα 55 κιλα σε 5 χρονια!!!!!!Εκανα εξετασεις μην εχω θυροειδη δεν εχω.Απλα απο την καλη ζωη ειναι τα κιλα
    Ελπιζω να τα καταφερω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Αρχηγέ μου το σημαντικότερο είναι η απόφαση, αν θα το κάνεις με ʼτκινς ή με άλλο τρόπο είναι δικό σου θέμα. Οτι θέλεις εδώ είμαστε.

    Καλή αρχή!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    Εσυ πως καταφερες και εχασες τοσα κιλα????Μπραβο σου με ποια διαιτα?Ειμαι ακριβως οσα ησουν και εσυ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγώ με μια απλή και προσεγμένη διατροφή προσπαθώ. 1500 θερμίδες τη μέρα με όσο δυνατόν λιγότερα λίπη και ισορροπία μεταξύ πρωτεΐνης και υδατάνθρακα.

    Και η ʼτκινς πάντως είναι καλή εναλλακτική... αλλά προσοχή όχι ʼτκινς με μπέικον, λουκάνικα και αρνιά αλλά κυρίως με κοτόπουλο και ψάρι. Αν πας στο τόπικ της ʼτκινς υπάρχουν κοπέλες(ψάξε π.χ. τη migg) που είναι εντυπωσιακές στην εφαρμογή αυτής της δίαιτας και σίγουρα θα σε βοηθήσουν. Για μένα είναι λίγο πιο περιοριστική απ'ότι θα ήθελα αλλά σε άλλους κάνει θαύματα.

    Επαναλαμβάνω πάντως το πιο σημαντικό είναι η απόφαση και η πειθαρχία για οτι αποφασίσεις με υπομονή και συνεχή προσπάθεια.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    Η βοηθεια θα ειναι μεγαλη απ'ολου σας οτι και να μου πειτε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by filipparas

    Και η ʼτκινς πάντως είναι καλή εναλλακτική... αλλά προσοχή όχι ʼτκινς με μπέικον, λουκάνικα και αρνιά αλλά κυρίως με κοτόπουλο και ψάρι.

    Επαναλαμβάνω πάντως το πιο σημαντικό είναι η απόφαση και η πειθαρχία για οτι αποφασίσεις με υπομονή και συνεχή προσπάθεια.
    πολύ σημαντικο αυτό γιατί πολλοί νομιζουν οτι η ατκινς σημαινει να το ριχνεις ολη τη μερα σε παιδακια/λουκανικα/γυρους/αρνια/κατσικια κτλ... θελει πολυ προσοχη για να γινει σωστα και προσωπικα θαυμαζω οσους την ακολουθουν αφου τη θεωρω πολύ δυσκολη στην τηρηση της.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Αν θες πληροφοριες για Ατκινς μπορεις να μπεις εδω για τη φαση 1 http://www.atkinsgreece.gr/phase1.html

    Και για ολες http://www.atkinsgreece.gr/diet.html

    Εδω ειναι το τοπικ της Ατκινς
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=3261

    Καλη προσπαθεια!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς μας ήρθες,τσολιά μας!
    Ελπίζω οι λόγοι που σ' έκαναν να παραμελήσεις τον εαυτό σου να έχουν εξαλειφθεί
    και με αγάπη για σένα σιγά σιγά ν'αποκτήσεις και πάλι το σώμα,που κάνει την ψυχή σου
    να εκφράζεται πιο άνετα.Είναι εφικτό και το τικεράκι του Φίλιππου σου το βροντοφωνάζει!
    Υπάρχουν κι άλλοι φίλοι μας με ανάλογη πορεία να σου δώσουν το θετικό τους παράδειγμα.
    Όποια μέθοδο κι αν ακολουθήσεις,φρόντισε να είναι φιλική προς τις ανάγκες σου.Οι υπερβολές
    βγάζουν αντίδραση.Χωρίς εμμονικά ζυγίσματα και πιεστικά χρονοδιαγράμματα θα δεις χαλαρά
    τον εαυτό σου να ξαναγεννιέται.Εσείς οι άντρες άλλωστε κατεβαίνετε σε βάρος με θεαματική φόρα!
    Με την ευχή να βρεις κι άλλους εκτός του φαγητού τρόπους ν'απολαμβάνεις τη ζωή,καλή σου δύναμη!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •