ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ!

    έχω περιηγηθεί άπειρες ώρες στο διαδίκτυο ψάχνοντας το καλύτερο αδυνατιστικό χάπι ή δίαιτα. στο forum μπορούμε να βρούμε δηλώσεις φίλων που συζητάνε για διάφορα χάπια και δίαιτες... ανταλλάσσοντας εμπειρίες.
    Στόχος αυτού του topic είναι να καταγράψουμε αποκλειστικά και μόνο την εμπειρία μας και τίποτα περισσότερο, ώστε να καταλήξουμε στο αποτελεσματικότερο με στατιστικά δεδομένα και να μην πετάμε τα λεφτά μας σε άχρηστα-επικίνδυνα προιόντα.

    τονίζω! να μην μπούμε στην διαδικασία να ρωτάμε ο ένας τον άλλο για περισσότερες πληροφορίες στο προιόν και την διατροφή που ακολούθησε αλλιώς θα είναι ένα ακόμη topic που διαβάζεις, διαβάζεις μέχρι να βρεις κάποιον που θα σου πει αν τελικά είδε απώλεια κιλών.

    οι δηλώσεις μας θα μπορούσαν να μοιάζουν κάπως έτσι:
    προιόν: τιμή προιόντος:
    χρόνος δίαιτας:
    γυμναστική:
    αρχικά κιλά: τελικά κιλά: (ή συνολική απώλεια κιλών)
    παρενέργειες:

    στόχος είναι να κάνουμε ένα στατιστικό διάγραμμα και να το αναρτήσουμε στο forum. :thumbup:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by Evangelia_A

    στόχος είναι να κάνουμε ένα στατιστικό διάγραμμα και να το αναρτήσουμε στο forum.:thumbup:

    δηλαδή θα "διαφημίσουμε" εμέσως πλην σαφώς κάθε μαγικό χαπάκι-ματζούνι αντί να σκεφτούμε πως να βελτιώσουμε την όποια σχέση έχουμε με το φαγητό!μα για τον Θεό....ποιος ενδιαφέρεται για ένα τέτοιο διάγραμμα??όποιος είναι περαστικός από το φορουμ???δεν νομίζω οι μόνιμοι και ενεργοί χρήστες να έχουν ως σκοπό ζωής να βρουν το "μαγικό" χαπάκι που θα οδηγήσει σε μία προσωρινή απώλεια βάρους !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by Evangelia_A
    Η ΑΤΚΙΝΣ είναι επικίνδυνη!!!!!!
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα άτομο που υποστηρίζει πως η Ατκινς είναι επικύνδυνη, ταυτόχρονα υποστηρίζει την χρήση οπιονδήποτε σκευασμάτων αδυνατίσματος!!!! Αν είναι δυνατόν!!!!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    το τοπικ δεν είναι να υποστηρίξουμε την χρήση τους αλλά να παραθέσουμε εμπειρίες. είτε είναι καλές είτε όχι για να πληροφορηθούν όλοι.
    συνεπώς θα πω ότι η δίαιτα ατκινς δεν είναι καλή ή π.χ. ότι η δίαιτα της λαχανόσουπας έχει αποτέλεσμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by Evangelia_A
    έχω περιηγηθεί άπειρες ώρες στο διαδίκτυο ψάχνοντας το καλύτερο αδυνατιστικό χάπι ή δίαιτα. στο forum μπορούμε να βρούμε δηλώσεις φίλων που συζητάνε για διάφορα χάπια και δίαιτες... ανταλλάσσοντας εμπειρίες.
    Στόχος αυτού του topic είναι να καταγράψουμε αποκλειστικά και μόνο την εμπειρία μας και τίποτα περισσότερο, ώστε να καταλήξουμε στο αποτελεσματικότερο με στατιστικά δεδομένα και να μην πετάμε τα λεφτά μας σε άχρηστα-επικίνδυνα προιόντα.

    τονίζω! να μην μπούμε στην διαδικασία να ρωτάμε ο ένας τον άλλο για περισσότερες πληροφορίες στο προιόν και την διατροφή που ακολούθησε αλλιώς θα είναι ένα ακόμη topic που διαβάζεις, διαβάζεις μέχρι να βρεις κάποιον που θα σου πει αν τελικά είδε απώλεια κιλών.

    οι δηλώσεις μας θα μπορούσαν να μοιάζουν κάπως έτσι:
    προιόν: τιμή προιόντος:
    χρόνος δίαιτας:
    γυμναστική:
    αρχικά κιλά: τελικά κιλά: (ή συνολική απώλεια κιλών)
    παρενέργειες:

    στόχος είναι να κάνουμε ένα στατιστικό διάγραμμα και να το αναρτήσουμε στο forum. :thumbup:

    Μάλλον αυτο που εννοεί η Ευαγγελία είναι ότι απ'το να καθομαστε να διαβαζουμε σελιδες ολοκληρες σε καθε ξεχωριστο τοπικ, να κανουμε κατι σαν συνοψη για να ειναι πιο ευκολη η συγκριση. αλλα Ευαγγελία καλο θα ηταν να αλλαξει ο τιτλος προς αποφυγη παρεξηγησεων. πχ. αντι για αδυνατιστικο χαπι να μπει συμπληρωμα διατροφης η κατι τετοιο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    SLIM MAX- Vivapharm

    ~ 30? οι 100 ταμπλέτες

    Δεν έχει συγκεκριμένες οδηγίες πχ λέει 1-2 καψουλες πριν απο κάθε γεύμα (από τι εξαρταται δηλαδη αν θα είναι 1 ή 2;;;; )
    μυρίζει σαν ψαροτροφή και παρ'ότι έπαιρνα 1 κάψουλα πρωί μεσημέρι βράδυ για 10 μέρες δεν είδα καμία διαφορά. εννοείται ότι παράλληλα πρόσεχα τη διατροφή μου. Δεν έκανα δίαιτα με την έννοια του να τρώω κάτι συγκεκριμένο, αλλά πρόσεχα πολύ.


    απλά έκλαιγα τα λεφτά μου......

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    lemon diet ή master cleanse diet

    σιρόπι σφενδάμου (maple syrup) ~10euros. λεμόνια και πιπέρι (μηδαμινό ποσό)
    η δίαιτα έγινε για 6 ημέρες, χωρίς γυμναστική με τελική απώλεια 3 κιλά.
    παρενέργειες: δυσκολία συγκέντρωσης, αδυναμία, πείνα, ζαλάδες

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10
    acai berry thin.

    Μια μαπα και μιση για οσα υποσχεται. Μπορω να πω οτι πήρα κιόλας λίγα γραμμάρια μετά από ένα μήνα. Πεταμένα 35 ευρώ. Χωρίς δίαιτα συγκεκριμένη, αλλά σωστή διατροφή(όχι λιπαρά και υδατάνθρακες).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by Evangelia_A
    lemon diet

    σιρόπι σφενδάμου (maple syrup) ~10euros. λεμόνια και πιπέρι (μηδαμινό ποσό)
    η δίαιτα έγινε για 6 ημέρες, χωρίς γυμναστική με τελική απώλεια 3 κιλά.
    παρενέργειες: δυσκολία συγκέντρωσης, αδυναμία, πείνα, ζαλάδες
    Δεν ειναι διαιτα αυτο, ουτε σκευασμα. Ειναι μεθοδος αποτοξινωσης, τα 3 κιλα που εχασες ηταν υγρα και το περιεχομενο στα εντερα σου που ειχαν απομεινει.

    Ξεχασες καποια ΠΟΛΥ βασικα πραγματα.

    1 . ειναι 1 ποτηρι φρεσκοστημενου λεμονιου + μισο κουταλακι πιπερι καγιεν, 1 κουταλακι μελι η αυτο το σιροπι που ειπες σε 1,5 μπουκαλι νερο

    2. δεν καταναλωνεις ΚΑΜΙΑ αλλη τροφη η ροφημα.

    3. Απαγορευεται Ο,ΤΙ αλλο, επισης και το καπνισμα/καφες εκτος απο πρασσινο τσαι ΧΩΡΙΣ γλυκαντικο. Οπως ειπα, ειναι μεθοδος αποτοξινωσης, οποτε πως θα το κανεις αν βομβαρδιζεις το σωμα σου με τοξινες τη ωρα που εχεις 0 θρεψη.. ε.. τι να λεμε...

    4. θα ηθελα να σχολιασω οτι εχεις δοκιμασει ουσιαστικα starvation για 6 μερες και εκραξες τη ατκινς για τις 2 πρωτες βδομαδες που εχει μπολικο φαγητο συν σαλατες. Για αυτο θα ακουσεις πολλα σχολια πλεον και θα εχεις προβλημα να σε παρουν σοβαρα.



    Να δωσω και εγω τη πληροφοριση μου.

    Σκευασματα:

    Slim max,
    Powerhealth (almost all products),
    Solgar - Acai extract/MSM/green tea extract/Dandelion extract
    Alli
    Malibu Miracle
    και διαφορα αλλα που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη.

    Παρενεργιες : Δυσφορια, φουσκωματα, πονους στη καρδια.
    Απωλεια βαρους : Τιποτα. (ειχα κολλησει και αρχισε το κατεβασμα οταν σταματησα να παιρνω).

    Μελλον: Αν και φλερταρω με τη ιδεα να παρω παλι κατι, παντα με τη ελπιδα οτι τωρα στα τελευταια κατι θα πετυχει. Αλλα απο το να λεω και να κανω, ειναι μακρυς ο δρομος. Η τιμη τους και μονο με αποστρεφει πλεον.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42
    δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να ακούω απόψεις, να σχολιάζω και να με σχολιάζουν merry_maker.. γι αυτό υπάρχει το forum.
    όφειλα λοιπόν να γράψω αυτά που διάβασα προς ενημέρωση όλων.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα, μ'αρεσουν οι συζητησεις και ανταλλαγη αποψεων και πληροφοριων (εξου και γιατι εγραψα πληρες τη αποτοξινωση και τη δικη μου λιστα). Αλλα επειδη τη εχω "πατησει" και εγω, προφανως δεν υπαρχει οση ελευθερια λογου θα επρεπε και γενικα τινει να υπαρχει μια συμπεριφορα "ψαχνω τροπους να ειρωνευτω με τη πρωτη ευκαιρια γιατι ειμαι πολυ κουλ".

    Ευτυχως υπαρχουν κατι γυναικαρες σμαραγδια στο φορουμ που ειναι μαλαμα και εκατσα. Αξιζει να κατσω για μια απο αυτες, παρα να φυγω για χαρη 10 απο τα "καναρινια" του φορουμ.

    Ευελπιστω να ανοιξουμε κι αλλο ντεμπειτ στο μελλον :grin:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by MerryMaker_Misery
    εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα, μ'αρεσουν οι συζητησεις και ανταλλαγη αποψεων και πληροφοριων (εξου και γιατι εγραψα πληρες τη αποτοξινωση και τη δικη μου λιστα). Αλλα επειδη τη εχω "πατησει" και εγω, προφανως δεν υπαρχει οση ελευθερια λογου θα επρεπε και γενικα τινει να υπαρχει μια συμπεριφορα "ψαχνω τροπους να ειρωνευτω με τη πρωτη ευκαιρια γιατι ειμαι πολυ κουλ".

    Ευτυχως υπαρχουν κατι γυναικαρες σμαραγδια στο φορουμ που ειναι μαλαμα και εκατσα. Αξιζει να κατσω για μια απο αυτες, παρα να φυγω για χαρη 10 απο τα "καναρινια" του φορουμ.

    Ευελπιστω να ανοιξουμε κι αλλο ντεμπειτ στο μελλον :grin:
    Σε μένα αναφέρεσε μωρό μου? :P:P:P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by polinaki1983
    Originally posted by MerryMaker_Misery
    εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα, μ'αρεσουν οι συζητησεις και ανταλλαγη αποψεων και πληροφοριων (εξου και γιατι εγραψα πληρες τη αποτοξινωση και τη δικη μου λιστα). Αλλα επειδη τη εχω "πατησει" και εγω, προφανως δεν υπαρχει οση ελευθερια λογου θα επρεπε και γενικα τινει να υπαρχει μια συμπεριφορα "ψαχνω τροπους να ειρωνευτω με τη πρωτη ευκαιρια γιατι ειμαι πολυ κουλ".

    Ευτυχως υπαρχουν κατι γυναικαρες σμαραγδια στο φορουμ που ειναι μαλαμα και εκατσα. Αξιζει να κατσω για μια απο αυτες, παρα να φυγω για χαρη 10 απο τα "καναρινια" του φορουμ.

    Ευελπιστω να ανοιξουμε κι αλλο ντεμπειτ στο μελλον :grin:
    Σε μένα αναφέρεσε μωρό μου? :P:P:P

    σε σενα αστερατη μου!!!!!!!!!!!! αν δε σε ειχα πετυχει θα ειχα βγαλει το φορουμ απο τα μπουκμαρκ μου ^_^. Διαβαζω τα ποστ σου και χαιρομαι :smilegrin:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Χαχαχαχαχα Σε ευχαριστώ πολύ Μίζερυ μου!!!!

    Στελλίτσα μου τί να κάνουμε, είμαι ακαταμάχητη, κανείς δεν μπορεί να μου αντισταθεί!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •