ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ...!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    5

    ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ...!!!!

    καλησπέρα σε όλους !!!Και εγώ καινούργια εδώ...και είμαι άλλη μια περίπτωση ανθρώπου που έχει κάνει πολλές προσπάθειες να χάσει κιλά....Πρίν 7 χρόνια με μεγάλη πίεση γιαγιάς και μαμάς πήγα σε διαιτολόγο και κατάφερα να χάσω 22 κιλά σε μόλις 6 μήνες....όπως ήταν φυσικό τα κράτησα μόλις 1 χρόνο και τα ξαναέβαλα.απο τότε έχω πάρει 33 κιλά....για να καταλάβετε ήμουν 85 και είχα γίνει 63.Ήμουν πολύ όμορφη,με λάτρευα.....Μετά έβαζα σιγά σιγά και τώρα μετά απο 7 χρόνια είμαι 96....Δεν φαντάζεστε την απελπισία μου...Νιόπαντρη και σχεδόν καταθλιπτική...Ένα ράκος προσωποποιημένο...Τρώω συνεχώς ανεξάρτητα απο το τι ώρα είναι,δεν με πειράζει αν είναι αργά το βράδυ και όταν τρώω κάτι πολύ πολύ νόστιμο λέω "ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ"....Για μερικές τροφές που είναι πεντανόστιμες αξίζει να έχεις κυτταρίτιδα...Βέβαια μόλις φάω και το φαγητό έχει φτάσει στο λαιμό σκέφτομαι "πόσο χαζή είσαι;Τι κατάλαβες τώρα που πήρες 2000 θερμίδες σε ενα γεύμα;"....Θέλω επειγόντως να ξεκινήσω διατροφή γιατί δεν πάει άλλο...Όπου να'ναι θα σκάσει το στομάχι μου.....Ελπίζω να έχω την συμπαράστασή σας γιατί αν περιμένω απο το σπίτι μου άστααααααα βράσταααα......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Kαι βεβαια εχεις τη συμπαρασταση μας,οτι θες εδω ειμαστε.
    Μερικες τροφες ομως αξιζουν να μην ειμαστε υγιεις?Να μας πονανε τα γονατα μας?Να μην μπορουμε να ανεβουμε μια ανηφορα?Αξιζουν να ειμαστε εθισμενοι?Εγω αυτες τις ερωτησεις εκανα στον εαυτο μου και ανοιξα τα ματια μου.Αφου το πηρες αποφαση τοτε θα τα καταφερεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    5
    Να'σαι καλά και σ'ευχαρστώ πολύ...Όχι πως και εγώ δεν έχω ρωτήσει τον εαυτό μου για όλα αυτά αλλά.....τέλοσπάντων σε σένα τα λέω ξέρεις καλύτερα....Εσύ πως τα καταφέρνεις;Κάνεις συγκεκριμένη διατροφή ή απο μόνη σου;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Οχι απο μονη μου κανω διατροφη και κανω και λιγο διαδρομο.

    Η αληθεια ειναι οτι οταν βρεις ανθρωπους που εχουν το ιδιο "προβλημα" με σενα μιλας πιο ανετα αφου καταλαβαινουν ακριβως πως νιωθεις.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    5
    Και εγώ έχω διαδρόμο αλλά παραμένει ολοκαίνουργιος.Όλο λέω θα κάνω και όλο κάτι βγαίνει και ξεφεύγω απο τη σκέψη αυτή...Πρέπει να πίσω τον εαυτό μου οτι δεν μπορώ να κάνω αλλιώς....Όντως εμείς μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε πολύ καλύτερα....Λέω να ξεκινήσω αύριο με σιγουριά....ʼντε να δούμε...!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Καλα μην φανταστεις οτι και γω τρελλαινομαι να κανω.Με το ζορι κανω και μονο αν εχει τπτ καλο η τηλεοραση να βλεπω :blush:

  7. #7
    Τι είναι αυτό που σε κάνει να τρως εκτός απο την πείνα;Ποια συναισθήματα σε οδηγούν στο ψυγείο;Βαρεμάρα , νεύρα , θλίψη;Τι;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    75
    Ωραία ερώτηση!

    Χμμ εμένα προσωπικά με οδηγεί και η βαρεμάρα και η θλίψη και τα νεύρα.... (!!!)

    η ανάγκη για απόλαυση....
    όχι μόνο η πείνα ......

    αστα βράστα δηλαδή :(

  9. #9
    Σε μια σου μέρα , μπορεις να μου πεις τι τρως;Εννοω απο την ωρα που ξυπνας μεχρι που πεφτεις για υπνο.
    Τα διαστηματα μεταξυ των γευματων , τις ποσοτητες και τις κυριες τροφες που καταναλωνεις.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    5
    καταρχην να σας πω οτι κάνω δυο δουλειές και παρόλο που δεν είμαι πολλές ώρες στο σπίτι και πάλι καταναλώνω πολύ φαγητό...οι κυριότεροι λόγοι είναι οτι έχω πολύ άγχος, γιατί εκτός απο τις δουλειές ασχολούμαι και με τα κοινά και γενικώς πολλά πράγματα,και το κυριότερο είναι οτι επειδή κουράζομαι πολύ νιώθω ότι ανοοίγει το μάτι μου μόλις φάω λες και γεμίζουν οι μπαταρίες μου.Λόγω της κούρασης νιώθω οτι θέλω να ανταμείψω τον εαυτό μου και έτσι τρωω τα πάντα φαγητό και στο καπάκι άπειρα γλυκά.
    Βέβαια λόγω πολλών επισκέψεων σε διαιτολόγο έχουμε αντιληφθεί και οι δύο οτι εχω κακό μεταβολισμό.Η μόνη ελπίδα είναι η άσκηση αλλά γυρίζοντας στο σπίτι στις εννιάμισι και έχοντας να κάνεισ φαγητό για την επόμενη μέρα και άλλες πόσες δουλειές που καιρός για γυμναστική!!
    Μπορώ ας πούμε το πρωί να ξεκινήσω τρώγοντας τυροπιτάκια ή κουλούρια σουσαμένια δύο κατα προτίμηση και παράλληλα να πιω έναν χυμο,ενώ στο σπίτι έχω ήδη πιεί καφέ και έχω καπνίσει τρία τέσσερα τσιγάρα.το μεσημέρι θα φάω μια καλή μερίδα φαγητό με ψωμί και τυρί και στο καπάκι ότι γλυκό βρεθεί κι αν δεν υπάρχει τσακίζω τη μερέντα ....σιγά μη γλύτωνε!!το απόγευμα σχεδόν ποτέ δεν τρωω κάτι και το βράδυ είτε τοστ ή ότι άλλο υπάρχει που να είναι νόστιμο...το κυριότερο πρόβλημα μου είναι τα γλυκά .αν δεν υπήρχαν θα ήμουν πολύ αδύνατη γιατί δεν με απασχολούν καθόλου τα λιπαρά φαγητά...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14
    γιατι δεν ξεκινας με το να μην εχεις κανενα πειρασμο στο σπιτι? και να αρχισεις να τρως φουλ σαλατα που σε φουσκωνει, ας εχει και λιγο παραπανω λαδι στην αρχη, δεν πειραζει κι ας ειναι ενα τεραστιο μπωλ αρκει να σε "ογκωνει", ξεκινα δλδ με το να τρως σωστα και στη συνεχεια θα ερθει απο μονος του και ο περιορισμος στην ποσοτητα, εγω ετσι εκανα.Να ξερεις οτι το μαρουλι ειναι διουρητικο, θα μου πεις οτι δεν εχεις χειροτερο απτο να πλενεις μια ωρα μαρουλοφυλλα ,αλλα θα συνηθισεις και θα σαρεσει κιολας_απιστευτο ε?!-όλα μια συνηθεια είναι. Μπορείς επισης να πειραματιζεσαι με τις σαλατες μην τις κανεις σκετες: μαρουλι, κοτοπουλο και ξανα μαρουλι, κοτοπουλο, βαλε λιγη λιαστη ντοματα, φλιδες παρμεζανας, μπαλσαμικο, το οποίο έχω διαβασει ότι κατι κανει με το μεταβολισμο, ΜΕ ΜΕΤΡΟ ε?!πιπεριες πρασινες κοκκινες πορτοκαλι(κι αυτες ειναι πολυ πλουσιες σε κατι περισσοτερο απτιςαλλες πιπεριες-δε θυμαμαι τι..)ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ! ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΙ ΑΠ ΤΗ ΜΕΡΕΝΤΑ! ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΑΥΤΟ!ΠΑΝΩ ΤΟΥ! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    75
    :( Ωραίος τίτλος...

    Εχω ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ! Ακόμα και να χάσεις τα κιλά, η κυτταρίτιδα είναι εκεί και ειναι τόσο μα τόσο αντιαισθητική :(

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    5
    purple s'eyxaristw para poly gia tis symvoules sou....oxi pws den to iksera alla panta ta nostima einai paxyntika....hws kai egw sixainomai tin kyttaritida mi nomizeis alla as imoun sta kila sou ki as eixa kati parapanw den tha me peiraze......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •