Αγαπη η ειμαι αρρωστος που ακομα τι σκεφτομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    19

    Αγαπη η ειμαι αρρωστος που ακομα τι σκεφτομαι

    Εχω χωρισει εδω κ 2 1/2 χρονια κ ακομα τι σκεφτομαι,ειμαι με μια κοπελα οχτω μηνες πιο πριν ημουν... με ποσες δεν θυμαμαι ,προσπαθησα να καταφερω ο ερωτας με ερωτα περνιεται αλλα τιποτα ,ειμαι δυστιχισμενος αντι να ειμαι χαρουμενος δεν εχω ορεξη για τιποτα , καμια φορα την σκεφτομαι κ δακρυζω ,δεν μπορω να συνιδιτοποιησω πως με ξεχασε ετσι,πως δεν μου εδωσε ποτε μια δευτερη ευκαιρια,πως δεν νοιαζεται για εμενα. Χαμογελαω για να χαμογελαω ,με εκνευριζουν πραγματα που δεν μου φταινε,αν κ το γυναικειο φυλλο παντα με ξεσηκωνει... δεν το ευχαριστιεμαι νιωθω μηχανη που σιγα σιγα φθειρεται ... Την αγαπω θα εδινα τα παντα για αυτη κ μακαρι να βρω καποια που να νιωσω τα ιδια κ αυτη για εμενα ,πολλες φορες νιωθω αρρωστος που τη σκεφτομαι μετα απο τοσο διαστημα ενω εχουν περασει τοσες κοπελες απο διπλα μου.
    Θα ηθελα πολυ να τη φω αλλα μονη της μια φορα εκανε κινηση να συναντηθουμε κ αυτο ειχε δυσμενη καταληξη.Δεν θελω αλλο να στεναχωριεμαι κ να τη σκεφτομαι.Πρεπει να τη ξεπερασω κ να παψω να δακρυζω οταν τη σκεφτομαι.Πως ομως? Αν ποτε τη δω στο δρομο θα τρελαθω ,τι να κανω ομως ,ξερει τι νιωθω ,ημουν κυριος μεχρι που χωρισα ,τοτε ετρεξα απο πισω της ,επεσα στα ματια της ,γιατι ομως ? Διοτι την ηθελα-θελω αλλα δεν μπορω .
    Δεν με νοιαζει πλεον ο εαυτος μου ,αν παντρευτω ,κανω οικογενεια,με νοιαζει η κοπελα που ειναι διπλα μου τωρα να μην καταλαβαινει τι περναω κ αν μεινω παλι μονος μου εχει καλος πλεον κλεινομαι χανω τους φιλους μου δεν με ενδιαφερει να τους βλεπω,η μονη παρεα ειναι η οικογενεια μου κ της κοπελιας μου η οικογενεια,δεν μου αρεσει ομως αν κ δεν κανω κ πολλα γιαυτο,γιατι εχω βαρεθει τοσο? Παλι αραξα μαλλον ,δεν ξερω τι θελω .
    Τουτζουκιτσα μου να ξερεις οτι ποτε δεν προκειται να σε ξεχασω κ ησουν τα παντα για εμενα ,μην με ξεχνας ,δεν με νοιαζει αν θα γυρισεις ,απλως μην με ξεχνας. Σαγαπωωωω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Αχ αυτό το γυναικείο φύλο που μας ξεσηκώνει. ΑΧ!
    Πάντως μερικές φορές δεν υπάρχει αυτό που οι εγγλέζοι ονομάζουν closure. Δηλαδή να σου έχει δώσει και η κοπέλα σου την αδιαμφισβήτητη σιγουριά ότι το θέμα θεωρείται λήξαν! Δεν φταίμε πάντα εμείς σ\' αυτό. Μερικές φορές το ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ. Και αίσχος δηλαδή!
    Εκεί βάζεις εσύ ένα διοικητικό τέλος διότι ακαδημαϊκό δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ.
    Αν είναι ακαταλαβίστκα όλα αυτά, τώρα ξύπνησα κι είμαι λίγο μαχμουρλής.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32
    akihellas
    μη νομίζεις, πολλοί έχουν βρεθεί στη θέση σου!!
    Πιστεύω ότι απλά ακόμα δεν έχεις γνωρίσει τη γυναίκα που σου ταιριάζει και ότι για το λόγο αυτό έχεις \"ωραιοποιήσει\" τη σχέση σου με τη συγκεκριμένη κοπέλα.
    Θα σου θυμίσω την ταινία με τον Κωνσταντάρα, που η Μάρω Κοντού έλεγε συνέχεια \"ο Στέφανος\". Αυτή η κοπέλα προφανώς είναι για σένα ο θηλυκός σου \"Στέφανος\".
    Σε συμβουλεύω - έχω περάσει παρόμοιες καταστάσεις - να κάτσεις να σκεφτείς γιατί χωρίσατε - δεν μπορεί, κάτι δεν πήγαινε καλά - και όλα τα ελαττώματά της. δεν μπορεί, κάποια είχε!! Όταν είχα πάει - σε παρόμοια κατάσταση - να σκεφτώ τον εαυτό μου σοβαρά με τον άλλον, να είμαστε για πάντα μαζί κλπ, έκανα μία περίεργη γκριμάτσα και κατάλαβα ότι δεν θα υπήρχε ποτέ πιθανότητα να ταιριάξουμε.
    Σκέψου το λίγο πιο αντικειμένικά και - στην δική σου περίπτωση - μην θυμάσαι μόνο τις όμορφες στιγμές. Να θυμάσαι και τις άσχημες. θα σου κάνει καλό!!

  4. #4
    Αγαπητέ αχιλλέα....δεν είσαι άρωστος, απλά σου έχει μείνει αυτή η περίπτωση γιατί έφτασες στα όρια σου και ακόμη παραπέρα. Μόνος σου λες πως όταν χωρίσατε έπεσες πολύ χαμηλά για να τη φέρεις πίσω.
    Εκεί \"κέρδισες\" δυο πράγματα: την έχασες για πάντα και άρχισες να χρωστάς στον εαυτό σου.
    Αυτό το απωθημένο είναι δύσκολο να το αποβάλλεις και σε καταλαβαίνω, αλλά θα σου πω μια ιστορία μήπως σε βοηθήσει.
    Μια φίλη μου είχε μια μεγάλη σχέση. Τον τελευταίο χρόνο τον είχε γράψει τον άνθρωπο παντελώς. Τον είχε βαρεθεί και δεν έχανε ευκαιρία να του το δείχνει σε όλα τα επίπεδα. Κάποια στιγμή ο άλλος της λέει χωρίζουμε.
    Εκεί να δεις τι έγινε.
    Περάσαμε ένα καλοκαίρι να τον παρακαλάει να του στελνει μνμ, τίποτα.
    Την επόμενη χρονιά έκανε κάποιες αποτυχημένες σχέσεις, πάντα είχε ως σημείο αναφοράς τον πρώην και δεν μπορούσε να τον ξεπεράσει με τίποτα. Πέφτει όμως πάνω σε μια περίπτωση που ο καινούργιος ταρακούνησε τον εγκέφαλο και σε ένα μήνα ούτε που τον θυμόταν τον πρώην.
    Τώρα είναι ακόμη μαζί, πάνε για παραπέρα και αν την ρωτήσεις για τον άλλον, ούτε που θα θυμάται το όνομα του....
    Τι θέλω να πω με αυτά;
    Όταν βρεις την κοπέλα που θα σε ταρακουνήσει πραγματικά, το απωθημένο θα φύγει. Εκτός και αν είσαι εξαρτητική προσωικότητα με τάσεις να μαζοχίζεσαι, (δική μου ασθένεια), και τη βρίσκεις να είσαι συνέχεια κάτω για κάποιον λόγο, οπότε αυτός είναι ο πιο εύκολος....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by akishellas
    Εχω χωρισει εδω κ 2 1/2 χρονια κ ακομα τι σκεφτομαι,ειμαι με μια κοπελα οχτω μηνες πιο πριν ημουν... με ποσες δεν θυμαμαι ,προσπαθησα να καταφερω ο ερωτας με ερωτα περνιεται αλλα τιποτα ,ειμαι δυστιχισμενος αντι να ειμαι χαρουμενος δεν εχω ορεξη για τιποτα , καμια φορα την σκεφτομαι κ δακρυζω ,δεν μπορω να συνιδιτοποιησω πως με ξεχασε ετσι,πως δεν μου εδωσε ποτε μια δευτερη ευκαιρια,πως δεν νοιαζεται για εμενα. Χαμογελαω για να χαμογελαω ,με εκνευριζουν πραγματα που δεν μου φταινε,αν κ το γυναικειο φυλλο παντα με ξεσηκωνει... δεν το ευχαριστιεμαι νιωθω μηχανη που σιγα σιγα φθειρεται ... Την αγαπω θα εδινα τα παντα για αυτη κ μακαρι να βρω καποια που να νιωσω τα ιδια κ αυτη για εμενα ,πολλες φορες νιωθω αρρωστος που τη σκεφτομαι μετα απο τοσο διαστημα ενω εχουν περασει τοσες κοπελες απο διπλα μου.
    Θα ηθελα πολυ να τη φω αλλα μονη της μια φορα εκανε κινηση να συναντηθουμε κ αυτο ειχε δυσμενη καταληξη.Δεν θελω αλλο να στεναχωριεμαι κ να τη σκεφτομαι.Πρεπει να τη ξεπερασω κ να παψω να δακρυζω οταν τη σκεφτομαι.Πως ομως? Αν ποτε τη δω στο δρομο θα τρελαθω ,τι να κανω ομως ,ξερει τι νιωθω ,ημουν κυριος μεχρι που χωρισα ,τοτε ετρεξα απο πισω της ,επεσα στα ματια της ,γιατι ομως ? Διοτι την ηθελα-θελω αλλα δεν μπορω .
    Δεν με νοιαζει πλεον ο εαυτος μου ,αν παντρευτω ,κανω οικογενεια,με νοιαζει η κοπελα που ειναι διπλα μου τωρα να μην καταλαβαινει τι περναω κ αν μεινω παλι μονος μου εχει καλος πλεον κλεινομαι χανω τους φιλους μου δεν με ενδιαφερει να τους βλεπω,η μονη παρεα ειναι η οικογενεια μου κ της κοπελιας μου η οικογενεια,δεν μου αρεσει ομως αν κ δεν κανω κ πολλα γιαυτο,γιατι εχω βαρεθει τοσο? Παλι αραξα μαλλον ,δεν ξερω τι θελω .
    Τουτζουκιτσα μου να ξερεις οτι ποτε δεν προκειται να σε ξεχασω κ ησουν τα παντα για εμενα ,μην με ξεχνας ,δεν με νοιαζει αν θα γυρισεις ,απλως μην με ξεχνας. Σαγαπωωωω.
    Αν την θεωρείς σημαντική και ακόμα τη σκέφτεσαι γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια να βρεθείτε ξανά μιας και εκείνη έδειξε ξανά παλιότερα ενδιαφέρον;;;Φοβάσαι πώς θα απορριφθείς;;;Είμαι υπέρ της άποψης του \"Προτιμώ να μετανιώνω για αυτά που έκανα παρά γι\'αυτά που δεν έκανα\".Α,ρε τζουτζουκίτσα..Τι του έκανες του παιδιού!!!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    19
    Καλησπερα κ παλι ,οπως ειχα πει ειμαι με μια κοπελα που με θελει μου το λεει κ μου ζηταει κ αυτη να της λεω πως ειμαι ερωτευμενος κ.τ.λ. ,δεν μου βγαινει τι να κανω δεν μαρεσει να λεω ψεμματα,εδω με την πρωην μετα απο 5χρονια σχεσης(τα 4 συζουσαμε) της ειπα σε αγαπω οταν χωρισαμε διοτι τοτε πραγματικα το καταλαβα(εδω καποια στιγμη ηθελα να παω να τη ζητησω απο το πατερα της κ δεν εκανα καποια κινηση διοτι φοβομουν αν η λεξη σαγαπω που θα ελεγα για την κορη του την εννοουσα η οχι ).
    Το θεμα ειναι πως με αυτην την κοπελιτσα που ειμαι τωρα αν φυγω θα νιωσει πολυ ασχημα κ δεν θελω να γινω κολοπαιδι .
    Αν την θεωρω σημαντικη ? Ναι ηταν κοπελα μου-γκομενα μου-αδερφη μου ... Δεν κανω κατι κ ουτε τι κυνηγησα οταν χωρισαμε(δηλαδη να κλαφτω - απλως τις ειπα αυτο που ενιωθα κ ας ηταν αργα) να ξαναγυρισει ?Δεν κανω διοτι τα εφτιαξε με εναν απο την παρεα της φιλης της που δεν συμπαθουσα οταν βγαιναμε μαζι με αποτελεσμα οταν χωρισαμε ΞΕΚΟΨΕ κ ΑΠΟ ΤΗ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ !!!!
    Ειχε πει στη μανα μου οταν χωρισαμε κ να το μετανιωσω δεν ξαναγυρναω,αυτη η εκφραση λεει πολλα κ δυσητυχως ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ. Εγω ξερω οτι αν με ηθελε κ γυρναγε(διοτι κ να θελω!! δεν ξαναγυρνω) θα της ειχα τα παντα .Αυτο που ειπε σημαινει για την ιδια κ λαθος να εχω κανει πηρα μια αποφαση σωστη η λαθος ,ξερεις ο Ακης πως π[λεον θα αν γυρισω θα μυ ριξει κλοτσιες (που δεν προκειται) η πλεον δεν θα μου εχει εμπιστοσυνη κ θα με κερατωνει(δεν παιζει διοτι την θελω κ μονο αυτη) αλλα το πιο σημαντικο ειναι πως πλεον απο μονη της χαλασε την οικονα της κ ειναι πολυ δυσκολο να ξανακοιταξει στα ματια τουλαχιστον ΕΜΕΝΑ.
    Ξερεται τι μου ειπε ο δικος της (αυτος ο φιλος ...που λεγαμε πιο πανω) \"
    -Ακη οταν πηγαιναμε για μπαλλα ντρεπομουν να σε κοιταξω στα ματυα!!!
    -Γιατι ρε Λ... του λεω
    -Διοτι Η β... κ η Κα.... μου ειχαν πει πως με ζηλευες !!!!!!!!!
    κ εμεινα μαμακας ,εγω ποτε δεν ειχα ασχοληθει με το ατομο κ της ειχα πλξηρη εμπιστοσυνη κ ποτε δεν την ζηλεψα .
    Αυτο μου το ειπε σε ενα σκηνικο που οταν χωρισαμε ειχαμε συναντηθει κ εφαγε ενα χαστουκι απο τα νευρα μου για την ειρωνια της.
    Δεν ξερω ,λυπαμαι κ τη κοπελια που ειναι τωρα μαζι μου δεν μου φταει σε τιποτα κ ειχε ευκαιριες να φυγει αλλα δεν το εκανε ...
    Η πρωην ξερεται τι μου ειχε πει - ελεγα σε ολους εγω με τον Ακη θα παντρευτω
    Οταν χωρισαμε μου ειπε πως εσυ τωρα θα θελεις να κανεις παιδιατοτε εγω 29 κ εγω δεν ειμαι ετοιμη ακομα(μουφα ειχε βρει ηδη τον αλλονν) κ ως αγνος τοτε που πραγματικα καταλαβε ποσο την αγαπουσε της ειχα πει πως δεν με νοιαζουν τα παιδια τιποτα για να μην σε χασω θελω μονο εσενα ....
    Ας ειναι καλα κ να ειναι ευτιχισμενη ευχομαι καποια στιγμη να νιωσω κ εγω ετσι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Γεια σου και απο εμενα

    αν θελεις με ακους αν δεν θελεις μη δωσεις καμια μα καμια σημασια.....
    Πριν απο 5 χρονια γνωρισα μια κοπελα με την οποια πιεσα τον εαυτο μου να την αγαπησει και να την θελει μονο και μονο σαν αντιδοτο απο μια αλλη μακροχρονια σχεση... με τα λιγα με τα πολλα εφτασα στο σημειο να καταλαβω το ποσο την αγαπαω μετα την κουβεντα που μου ειπε \" Δεν νομιζω πως μπορω να κανω αλλο υπομονη\" και αυτο που με σκοτωσε πιο πολυ ηταν οταν μου ελεγε μα καλα τωρα μου δειχνεις την αγαπη σου δεν μπορω να την δω αλλο. Μη ξεχνας οτι εφτασα στο σημειο απο την πολυ αγαπη μου να της κανω προταση γαμου να δεχτει και μετα να χωρισουμε οριτστικα... τωρα ειμαστε χωρια εδω και 3 μηνες περιπου το αποτελεσμα εγω να εχω 2 γυναικες παραλληλα να μη με νοιαζει καμια μα καμια να γελαω μαζι τους και οταν βρισκομαι μονος μου να γινεται το στομαχι μου κομπος που δεν μπορω να την δω και να την αγκαλιασω και να της πω ποσο την αγαπαω και οτι 8α εδινα τα παντα αρκει να ειμαστε μαζι αγκαλια και να την κοιταγα στα ματια... Σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ

    Σημερα το μεσημερι περπατουσα και περασα εξω απο ενα μαγαζι που της ειχα παρει το τελευταιο της δωρακι και αμμεσως εσκυψα το κεφαλι και ειπα απο μεσα μου ααααχ εδω τι ωραια που ηταν ομως αυθορμητα ειπα στον εαυτο μου την εξης κουβεντα \" Αντε αγορι μου προχωρα επιτελους αντε παλικαρι μου\" τωρα που σου γραφω εχω βαλει ενα ωραιο ποτο ειμαι μονος στο σπιτι μου δεν εχω κανονισει τιποτα για αποψε γιατι δεν κανω κεφι να ειμαι μονος μου και ας εχω κοσμο γυρω μου.... Ειναι πολυ δυσκολα ολα αυτα εγω δεν εχω καταφερει να βρω λυσεις ακομα σου μιλαω ειλικρινα νομιζω πως ειναι το πιο αδυναμο μου σημειο αισθανομαι βλακας και χαζος που με βλεπω ετσι και δεν μπορω να κανω τιποτα μονο υπομονη και προσμονη για το καλυτερο..... Και ολοι μου λενε δεν σου αξιζε κλπ κλπ ελα που ομως ειναι η μονη που με καταλαβαινε??? και τωρα τι?παλι απο την αρχη με καινουριους ανθρωπους και ολα καινουρια δεν εχω και το κουραγιο αισθανομαι σαν να με δερνουν καθε μερα και απο το ξυλο να μην μπορω να παρω τα ποδια μου.....

    Αυτο που θελω απο εσενα ειναι το εξης και να μου πεις.... τωρα αυτη τη στιγμη γυρναει και σου λεει σε θελω πισω ειλικρινα γυρνας ανετος και ωραιος η λες απο μεσα σου ΟΠΑ ΟΠΑ τι γινεται εδω να γυρισω η οχι?δεν θα ξανα γινουν τα ιδια???

    Εγω την απαντηση την ξερω για εμενα και ειναι η εξης \" ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ\" μεχρι εκει φτανει η μαγκια μου να μην ξερω το τι δυναμη εχω και το ποσο αυστηρος μπορω να γινω με τον εαυτο μου, ομως η μαχη μεταξυ καρδιας και μυαλου στο τελος ξερω το τι θα κερδισει και αυτο ειναι το μυαλο αλλα ισως παρει πολυ καιρο ακομα και αυτο ειναι που με τρομαζει το ποσο καιρο θα παρει το ριμαδι να αρχισει να δουλευει σωστα και οχι ετσι οπως λειτουργει τωρα... μια κουβεντα και κλεινω

    ΚΟΥΡΑΓΙΟ - ΥΠΟΜΟΝΗ και ΠΙΣΤΗ οτι ολα θα πανε απο το καλο στο καλυτερο!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1
    αγαπητε αχιλεα εντελως τυχαια επεσα πανω στην ιστορια σου και διαβασα ολες τις απαντησεις των υπολοιπων. Θα μου πεις πως το βρηκες το φορουμ? Περναω τα ιδια! Ξερω οτι εχουν περασει χρονια-εθεσες το θεμα το 2006 αλλα και εγω μια απο τα ιδια. Οτι ειπες, η δυναμη των λεξεων που χρησιμοποιησες αγγιξε το μυαλο μου. Εχω χωρισει απο τις 21 μαιου 2008 στο ξεκαρφωτο απο μια πανεμορφη κοπελα με καταπλητκικο χαρακτηρα. Ειμαστε μαζι απο τοτε που ειναι φοιτητρια. Ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερος της. Οταν μπηκε στο πανεπιστημιο ημουν δευτεροετης. Συνεχισαμε την σχεση μας μεχρι αυτον τον καταραμενο μαιο. Μεχρι να χωρισουμε δεν υπηρχε προβλημα. Οπως περασα μια μερα απο το σπιτι της μου ειπε τερμα με τρελο κλαμα. Και απορησα? Λεω γιατι? Λεει υπηρχε προβλημα απο το φεβρουαριο και εσυ δεν το εβλεπες.. Η συγκεκριμενη την ξερω -η τουλαχιστον θελω να πιστευω-απεξω και ανακατωτα δεν την γοητευν τα λεφτα, η μαγκαι η οτιδηποτε αλλο ευκολο. Ειχα ξετρελαθει μαζι της. Οταν την ειδα την πρωτη φορα ηταν κεραυνοβολος ερωτας-δεν κοιμομουνα τα βραδια. Της τα παρειχα ολα. Την σεβομουνα. Με στηριζε εκπλητκικα και με βοηθησε οσο κανενας ψυχικα. Εκτος απο κοπελα μου ειναι και ο καλυτερο ςμου φιλος. Ωστοσο τα πραγαμτα εγιναν εκπληκτικα πολυπλοκα οταν κατα την περιοδο του χωρισμου μιαλαγαμε ολο κλαιγαμε και οι δυο και ακρη δεν βγαζαμε. Ποτε δεν μου ειπε οτι δεν με αγαπαει και δεν πιστευω οτι υπηρχε αλλος γιατι θα μου το λεγε-πιστευω λεμε. Θα ηταν πιοι τιμιο. Την πιεσα απιστευτα και της ειπα να μου πει οτι δεν με αγαπαει -απο το τηλ αλλα απευφεγε. Βεβαια εγω φευγω για εξωτερικο για μεταπτυχιακες σπουδες και ενας παραγοντας ηταν αυτος. Αλλα τι ειανι ενας χρονος? Φευγω οκτομβρη, ερχομαι δεκεμβρη 1 μηνα διακοπες,ομοοιως για το παασχα βαλε και καλοκαιρι και περασε. Αλλα απο δω καταλαβαινεις ποιος εχει την περισσοτερη δυναμη να κρατησει αυτο που αγαπει κοντα του. Εγω ημουν προθυμος να τακανω ολα αυτα εκεινη οχι. Και ναι ειναι το σημαντικοτερο ατομο που εχει περασει μεχρι στιγμης απο την ζωη μου και κλαιω καθε μερα γιατι δεν εχω ορεξη νακανω τιπτοα και ολα μακρυα της μοιαζουν τοσο χαλια αλλα εκεινη δεν το βλεπει ετσι... Δυστηχως ειναι η γυναικεια φυση να πεταει τους καλους αντρες και αν αναζητα καταφυγιο σ εκατι πιο διαφορετικο απο οτι ειναι. Εγω της ευχομαι τα καλυτερα και οποτε θελησει-εστω και ετσι-εγω θα ιεμαι για κεινη για παντα παλι της. Ειναι το αλλο μου μισο και εφυγε απο την ζωη μου. Μεχρι και αραβωνα ειχα σκεφτει νακανω εκπληξη και αν την ζηταγα απο τον πατερα της. Αλλα......Παντως θα χαρω να με βοηθησει καποιος γιατι ακομα ειμαστε μεταξυ μας λιγο χαλια-και θελω να μαθω τι νιωθει-πιστευω οτι εαν καποιος ακουσει αναλυτικα τι εγινε θα με βοηθησει. Αχιλλεα κουραγιο εστω και καθυστερημενα...το email μου ειναι [email protected]. Οτι χρειαστεις φιλε πες. Σε καταλαβαινω απολυτα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλημερα σε ολους

    Πω πω τα διαβαζω και με πιανει το στομαχι μου την ιδια κουβεντα ακουσα και εγω απο τον Ιανουαριο εχουμε προβλημα και δεν το βλεπεις επρεπε να το εχεις καταλαβει.... Ειμαι υποχρεομενος να σας πω ενα παλαιοτερο σκηνικο απο την πρωτη μου σχεση που κρατησε 6 χρονια περιπου οταν χωρισα 2 1/2 χρονια δεν μπορουσα να μαζεψω τα κομματια μου μεχρι ενα πρωι που σηκωθηκα απο το πουθενα και ενιωθα οτι δεν την ειχα αναγκη τι θελω να πω με αυτο οτι αν γεμισει σωστα ο κυκλος του χωρισμου οσο και αν παρει τοτε προχωρας. δεν θελει αγχος και στεναχωρια ολα θα φτιαξουν αυτο λεω στον εαυτο μου και προτινω να το λεμε ολοι μαζι μας κανει πολυ καλο.... σημερα κυριακη ξερετε το σεναριο ειμαι μονος ενω ολοι οι φιλοι με τις κοπελες τους καταλαβαινετε την ψυχολογια μου ποσο ανεβασμενη ειναι ομως life goes on τι να κανω πειτε μου και εγω ροτω εσας τι θα κανατε η απαντηση ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!! δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα δεν ειναι στο χερι μας.... εγω αντιμετοπιζω και το αλλο προβλημα οτι δεν την βρισκω σεξουαλικα με καμια αλλη εκτος απο εκεινη..... Δεν ξερω το τι θα κανω??

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    19
    Καλησπερα κ ευχαριστω για τις απαντησεις κ το κουραγιο.
    Ο χρονος περναει κ εγω ακομα εδω να συζηταω γιαυτο,βεβαια συζητω για κατι που τελειωσε :( , δεν αξιζει ;) .Οσο και να το θελω ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ παιδια ,αν με ηθελε θα ηταν διπλα μου ,απλο ειναι .Το ναι μπορει να θελει αλλα δεν μπορει δεν παιζει παιδια,η αγαπας τον αλλον κ τον θελεις η οχι.Αν τον αγαπας τον αλλον σαν αδερφο ,τοτε ναι δεν τον θελεις για συντροφο :P .Οποτε ξεκολαμε κ προχοραμε ,κολαμε σε κατι νεο που βρηκαμε κ παλι προχωραμε ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩς ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ;) . Μονο μην γινομαστε παραξενοι ,κανενας δεν μοιαζει με κανεναν οποτε υπαρχουν + κ - για συκγριση.Την αξια μας την βλεπουμε καθε μερα ,ξερετε ποσες μας θελουν αλλα ειμαστε αλλου,εδω εγω με την τωρινη η φιλες τις σαν ξερολουκουμο με κοιταζουν(διοτι το καλο παιδι ξεχωριζει :P) αλλα ...
    Μην κλεινωμαστε μεσα,να ειμαστε πιο κοινωνικοι κ να χαμογελαμε παντα.
    Σε μια ερωτηση αν γυρναγε παλι τι θα εκανα . Θα σου πω το εξης διοτι απο μικρος με εχουν μαθει να ειμαι κυριος αν πιστεψω οτι εχω νιωσει εστω κ το παραμικρο για την τωρινη μου δεν θα την αφησω κ ας αγαπω την πρωην μοθ(κατι που ειναι σιγουρο) .Τωρα σε περιπτωση που γυρισει κ τα ξαναβρουμε ειναι μια νεα Β....α κ ενας νεος Α....ς . Απλα εγω απο την μερια μου θα προσφερα αυτα που δεν της εδινα οταν τα ζηταγε κ ειχε παραπονο διοτι πλεον θα τα θελω κ δεν θα τα κανω επειδη μου το λεει ,αυτο παει να πει ΑΓΑΠΗ.
    Τωρα αν δεν ξαναμιλησουμε καλα να ειναι κ να περναει κ να ειναι παντα ευτιχισμενη κ να χαμογελαει.
    Απο την μερια μου τελικα εχω να συμπερανω,πιστευω το εξης ειχα γνωρισει μια αλλη κοπελα κ κατεληξε να ειναι μια αλλη κοπελα δηλαδη ενας αλλος χαρακτηρας . Ποσο ευκολα μπορει να ξεμυαλιζεται η κοπελα στις μερες μας ? Πολυ ακομα κ ασχημη να ειναι( για να την σβουρηξουν να φυγουν οι κα..ες τρεχοντας τρεχουν μερικοι κ ταζουν διαφορα),που να ειναι κ ομορφη :(.
    Αχ δυσκολα ειναι να βρεις ωραιες κοπελες κ να στεκουν στο μυαλο συνηθως βληματα βρισκεις κ οι πρωτες θα ειναι καπαρωμενες .
    Οποτε κοιταμε μπροστα κ θετουμε νεους στοχους μαγκες ,κ μεχρι να βρουμε τον στοχο μας σκορπιστε :P οσες ειναι μονο για αυτο ωστε να σεβαστουν κ να καταλαβουν μερικες μερικες πιος ειναι ο αντρας κ πια η γυναικα ( ο μεν πηδηκουλας κ η αλλη τατανα ... ,εμ σου πηραν κ τα μυαλα αερα ,μην βιαζεσαι χωρισε δεν λεω αλλα σκεψου σωστα τι να κανεις μην ξεμυαλιζεσαι ;) )
    Θα τα ξαναπουμε .
    Πειτε μου πως περνατε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •