!!!!!!!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: !!!!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102

    !!!!!!!!!!!!!!!

    αχ κοριτσια! μου δινεται μεγαλη χαρα με οτι μου λετε και οσες την εχετε κανει την επεμβαση και τα κοριτσια που ακομα περιμενουν...ξερω οτι μπορει να γινομαι κουραστικη λεγοντας οτι ποτε μεχρι και πριν λιγες μερες δεν μπορουσα με κανενα να μοιραστω τις αγωνιες μου την χαρα μου την λυπη που τις φοβιες μου...ειναι φανταστικο το ποση δυναμη εχω παρει απο ολες σας!!!!!! ειμαι πολυ συγκινημενη γιατι αν καποιος δεν εχει βιωσει την παχυσαρκια δεν μπορει να καταλαβει πληρως το προβλημα μας!!!!

    επισης κανενας αν δεν το εχει δεν μπορει να κατανοησει τις διαταραχες στην διατροφη (βουλιμια ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ ανορεξια) αν δεν το εχει περασει καποιος δεν μπορει να καταλαβει και ολοι πολυ απλα σου λενε οποιος θελει να χασει πραγματικα μπορει να τα χασει και οταν καποιος θελει κατι μπορει να το καταφερει!!!!!! ναι σαφως μπορουμε να καταφερουμε τα παντα αλλα ο καθενας μας εχει την ιδιαιτεροτητα του δεν μπορουμε ολους να τους βαζουμε σε ενα σακι!!!!!!!!!!!

    τελος παντων συνηθως ειμαι χαρουμενος ανθρωπος απλα με εκνευριζουν που μου κανουν κυρηγμα για τα κιλα μου λες και δεν ξερω το προβλημα μου ή παλι αλλοι θα σε κοιταξουν μειονεκτηκτα εστω και αν τρως φρουτο (ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΤΙ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΜΟΥ??? ΜΗΠΩΣ ΣΤΟ ΕΚΛΕΨΑ GET A LIFE ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ)!

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!!!!!!

    Τελος παντων εγω σας ευχομαι σε καθε μια ξεχωριστα να ειστε ολες τυχερες γεματες απο αγαπη και ευτυχια και να ξερετε οτι ειστε ευλογημενες γιατι καποιοι αλλοι ανθρωποι δεν εχουν την επιλογη να αλλαξουν κατι που δεν τους αρεσει εμεις ομως την εχουμε και γι αυτο θα πρεπει να ξυπναμε καθε πρωι και να λεμε ευχαριστω

    ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΤΟΥΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ!!!!!!!!!:thumbup:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Με το καλο pm60!!!
    Να γινει η επεμβαση και να περασει ο καιρος, να μην καταλαβεις τιποτα!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by -wow-
    Με το καλο pm60!!!
    Να γινει η επεμβαση και να περασει ο καιρος, να μην καταλαβεις τιποτα!!
    σ ευχαριστω καλο μου μετραω μερες ουφ πια!!!!!!!!!!! εντομεταξυ με εχει πιασει τοσο μεγαλη λαιμαργια μπορω να φαω και ανθρωπο προσπαθω να συμαζεψω τον εαυτο μου και μου ερχεται ολο να τρωω και ολο βλακειες ασταματητη εχω γινει!!!!!!!!!!:shocked2:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Αααα φαε οτι θελεις! Μην το σκεφτεσαι καν! Δεν σου λεω μα λαταναλωσεις τις τεραστιες ποσοτητες, μην παθεις και τιποτα, αλλα οτι σου ερχετε φατο! Εμενα δεν ειναι οτι μου λειπουν ουτε τα γλυκα ουτε οι αλλες βλακειες που ετρωγα. Σε αλλους ομως λειπουν και ειναι καλυτερο να εισαι χορτατη παρα μετα να σου ρθει οτι θες για παραδειγμα κρουασαν και φουντουνια και μια κοκα κολα και ζελετακια!! Χχαχαχαχαχαχ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by -wow-
    Αααα φαε οτι θελεις! Μην το σκεφτεσαι καν! Δεν σου λεω μα λαταναλωσεις τις τεραστιες ποσοτητες, μην παθεις και τιποτα, αλλα οτι σου ερχετε φατο! Εμενα δεν ειναι οτι μου λειπουν ουτε τα γλυκα ουτε οι αλλες βλακειες που ετρωγα. Σε αλλους ομως λειπουν και ειναι καλυτερο να εισαι χορτατη παρα μετα να σου ρθει οτι θες για παραδειγμα κρουασαν και φουντουνια και μια κοκα κολα και ζελετακια!! Χχαχαχαχαχαχ
    ΑΣΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΕΦΑΓΑ 2 ΠΙΤΕΣ ΜΕ ΓΥΡΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΣΟ ΛΙΤΡΟ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ ΚΑΙ 2 ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΠΥΡΑΥΛΟΥΣ:wow:
    ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗ ΑΣΤΑ!!!!!!
    ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΞΥΠΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ:shocked2:
    ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!:spin::spin::spin:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    pm60 σε καταλαβαινω απολυτα. και γω περιμενω εγκριση για σλιβ πως και πως και τον τελευταιο μισο μηνα πηρα 3 κιλα τρωω πολυ περισσοτερο απο οτι θα επρεπε. δεν λεω, δεν πρεπει να νιωθουμε και στερηση αλλα δυστηχως πρεπει να προσεξουμε να μην ξεφυγουμε και πολυ.... εμενα ο γιατρος μου απο την αρχη μου το ειπε το μονο που θελω απο εσενα ειναι να προσεξεις μην μου ερθεις την ωρα της επεμβασης και εχεις παρει 10 και 20 κιλα απο την προηγουμενη φορα που σε ειδα..!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Κοιτα φυσιολογικο μου φαινετε να σκεφτεστε οτι θελετε νατα φατε ολα! Εγω ειδικα επειδη μενω Αγγλια, οποτε κατεβαινα Ελλαδα, με την μαμα μου να μαγειρευει, με τα τελεια φαγητα και γλυκα σε καθε γωνια της χωρας μας, ετρωγα ασταματητα!!
    9 μερες πριν την επεμβαση (δεν ηξερα ποτε θα γινει, μια μερα πριν την εισαγωγη με πηραν τηλ!) ειχα ερθει Ελλαδα.. Ηταν η μονη φορα που δεν εκανα τα τρελ γλεντια με το φαγητο και δεν ξερω γιατι! Δεν προσεχα αλλα δεν με ειχε πιασει η λυσσα να τα φαω ολα!
    Ολοι μου ελεγαν (που ηξεραν για την επεμβαση) φαε τωρα που μπορεις, περναμε κατι γιγας σουβλακια και δεν μπορουσα ουτε το 1/4 να φαω..
    Τα Χριστουγεννα ομως δεν υπηρχε!! Οπου πηγαιναμε τρωγαμε! Ειδικα την πρωτη μερα που πατησαμε το ποδι μας Αθηνα (εγω, α αδερφη μου και μια φιλη μας) φαγαμε απο μια πιτα σουβλακι, μετα πηγαμε στα γκουντις (ναι δεν αφησαμε ουτε 1 λεπτο να περασει και πηγαμε γκουντις!) μετα πηγαμε απεναντι σε ενα ζαχαροπλαστειο και πηραμε απο 2 μακαρουν και απο μια παστα (φαγαμε απο 1 μακαρουν και την παστα!) μετα πηγαμε για ναργιλε.. Και ειχα δωρεαν μεζε.. Και φαγαμε ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΖΕ!! Και δεν ενιωθα να εχω σκασει!!
    Ενταξη δεν ειχαμε φαει ολη μερα με το ταξιδι και στα γκουντις ειχα παρει ενα τζιζμπεργκερ αλλα αν μας εβλεπε κανεις δεν νομιζω να μπορουσε να συγκρατησει τα γελια του! Απο μαγαζι σε μαγαζι να τρωμε!
    Αφου την ωρα που τρωγαμε τον μεζε του ναργιλε γυρναω και τους λεω το εχετε καταλαβει οτι δεν εχουμε σταματησει να τρωμε ουτε μια στιγμη;;; Και ειχαμε ξεραθει στα γελια!!
    Καλα για τος υπολοιπες μερες δεν το συζητω, μετα απο καθε ξενυχτι πηγαιναμε με ταξι μεχρι το Ciao στο Παγκρατι, μεναμε Χαλανδρι και τρωγαμε απο ενα κλαμπ και ενα κρουασαν κολαση!!!
    Δεν σας λεω να κανετε τα ιδια, αλλα κιλα δεν ειχα βαλει γιατι ειμασταν ολη μερα στο ποδι!
    Παντως καναμε λουκουλια γευματα!! Χαχαχαχαχχ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by mariakriti
    pm60 σε καταλαβαινω απολυτα. και γω περιμενω εγκριση για σλιβ πως και πως και τον τελευταιο μισο μηνα πηρα 3 κιλα τρωω πολυ περισσοτερο απο οτι θα επρεπε. δεν λεω, δεν πρεπει να νιωθουμε και στερηση αλλα δυστηχως πρεπει να προσεξουμε να μην ξεφυγουμε και πολυ.... εμενα ο γιατρος μου απο την αρχη μου το ειπε το μονο που θελω απο εσενα ειναι να προσεξεις μην μου ερθεις την ωρα της επεμβασης και εχεις παρει 10 και 20 κιλα απο την προηγουμενη φορα που σε ειδα..!!!
    πωπω και μενα το ιδιο μου ειπε με παρακαλεσε να προσαπθησω να μην παρω κιλα...αυτο με αγχωνει παρα πολυ πρωτα απ ολα αληθεια τον ντρεπομαι και δευτερον μου εχει πει οτι πανω απο 50ΒΜΙ ενδεχομενως να μου κανει ανοιχτο χειρουργειο....φοβαμαι παρα πολυ γιατι η αναρρωση ετσι γινεται πιο δσυκολη!!!!!!!
    τελος παντων ασε με εμενα σου ευχομαι με το καλο να ερθει πολυ γρηγορα η ωρα της επεμβασης κρατα γερα!!!!!!
    ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΛΕΞΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΓΙΝΕ ΠΙΟ ΥΠΟΦΕΡΤΗ!!!
    ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΥΚΛΟ ΖΩΗΣ!!!!!:thumbup::tumble::tumble::tumble:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by -wow-
    Κοιτα φυσιολογικο μου φαινετε να σκεφτεστε οτι θελετε νατα φατε ολα! Εγω ειδικα επειδη μενω Αγγλια, οποτε κατεβαινα Ελλαδα, με την μαμα μου να μαγειρευει, με τα τελεια φαγητα και γλυκα σε καθε γωνια της χωρας μας, ετρωγα ασταματητα!!
    9 μερες πριν την επεμβαση (δεν ηξερα ποτε θα γινει, μια μερα πριν την εισαγωγη με πηραν τηλ!) ειχα ερθει Ελλαδα.. Ηταν η μονη φορα που δεν εκανα τα τρελ γλεντια με το φαγητο και δεν ξερω γιατι! Δεν προσεχα αλλα δεν με ειχε πιασει η λυσσα να τα φαω ολα!
    Ολοι μου ελεγαν (που ηξεραν για την επεμβαση) φαε τωρα που μπορεις, περναμε κατι γιγας σουβλακια και δεν μπορουσα ουτε το 1/4 να φαω..
    Τα Χριστουγεννα ομως δεν υπηρχε!! Οπου πηγαιναμε τρωγαμε! Ειδικα την πρωτη μερα που πατησαμε το ποδι μας Αθηνα (εγω, α αδερφη μου και μια φιλη μας) φαγαμε απο μια πιτα σουβλακι, μετα πηγαμε στα γκουντις (ναι δεν αφησαμε ουτε 1 λεπτο να περασει και πηγαμε γκουντις!) μετα πηγαμε απεναντι σε ενα ζαχαροπλαστειο και πηραμε απο 2 μακαρουν και απο μια παστα (φαγαμε απο 1 μακαρουν και την παστα!) μετα πηγαμε για ναργιλε.. Και ειχα δωρεαν μεζε.. Και φαγαμε ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΖΕ!! Και δεν ενιωθα να εχω σκασει!!
    Ενταξη δεν ειχαμε φαει ολη μερα με το ταξιδι και στα γκουντις ειχα παρει ενα τζιζμπεργκερ αλλα αν μας εβλεπε κανεις δεν νομιζω να μπορουσε να συγκρατησει τα γελια του! Απο μαγαζι σε μαγαζι να τρωμε!
    Αφου την ωρα που τρωγαμε τον μεζε του ναργιλε γυρναω και τους λεω το εχετε καταλαβει οτι δεν εχουμε σταματησει να τρωμε ουτε μια στιγμη;;; Και ειχαμε ξεραθει στα γελια!!
    Καλα για τος υπολοιπες μερες δεν το συζητω, μετα απο καθε ξενυχτι πηγαιναμε με ταξι μεχρι το Ciao στο Παγκρατι, μεναμε Χαλανδρι και τρωγαμε απο ενα κλαμπ και ενα κρουασαν κολαση!!!
    Δεν σας λεω να κανετε τα ιδια, αλλα κιλα δεν ειχα βαλει γιατι ειμασταν ολη μερα στο ποδι!
    Παντως καναμε λουκουλια γευματα!! Χαχαχαχαχχ
    τι κανεις μικρη μου εσυ στην Αγγλια σπουδαζεις??? (πραγματικα η εικονα απο σουβλακι στα γκουντις και μετα γλυκο και μετα μεζε ειναι τελεια χαχαχαχα :spin::thumbup

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    pm60 σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τα ιδια ακριβως ευχομαι και για εσενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:s milegrin:
    ευχομαι σε λιγο καιρο να μετραμε μαζι τα κιλα που θα χανουμε!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ναι pm60 σπουδαζω!
    Αλλα ερχομαι καθε Χριστουγεννα, μπορει Πασχα και σιγουρα καλοκαιρι στην Ελλαδα!!
    Ευχομαι να πιασεις το στοχο σου τα 60 και να τα χασεις για παντα! Το ιδιο και σε εσενα Μαρια μου!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    wow μου και σε σενα τα ιδια ευχομαι.!!! να φτασεις γρηγορα στο στοχο σου και χωρις κοπο!!!!! ( τι σπουδαζεις.? )

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    89
    πολυ και καλη επιτυχια σε ολες οσες μπηκατε στην τελικη ευθεια, να μασ γραφεται τα νεακια σασ να ξερουμε τισ φασεις που εχουμε να περασουμε εμεις οι wanna be :smirk:
    εγω σημερα πηρα να κλεισω ραντεβου με γιατρο βαριατρικης, και ειναι διακοπες :sniffle: γι αυτο μου βαλε το ραντεβου για τις 31 του μηνος.. αχχχχ αντεεε να περασουν οι μερεεες..

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    37
    Originally posted by pm60εντομεταξυ με εχει πιασει τοσο μεγαλη λαιμαργια μπορω να φαω και ανθρωπο προσπαθω να συμαζεψω τον εαυτο μου και μου ερχεται ολο να τρωω και ολο βλακειες ασταματητη εχω γινει!!!!!!!!!!:shocked2:
    Φάε ότι τραβάει η ψυχή σου. Δεν σου λέω να φας μεγάλη ποσότητα αλλά ποικιλία.

    Εγώ το μετανιώνω που δεν έφαγα πράγματα που μου άρεσαν πριν τις 15 μέρες... Αντίθετα εμένα με έπιασαν τα ψυχολογικά μου και το άγχος μου και δεν έτρωγα τίποτα. Με το ζόρι ακολουθούσα τη δίαιτα που μου είχε βάλει ο γιατρός.

    Αλλά την νύχτα πριν την επέμβαση είδα ένα όνειρο με ένα κομμάτι πίτσα που προσπαθούσα να φάω και δεν μπορούσα. Αυτό μετανιώνω μόνο...!

    Εντάξει ομολογώ ότι είμαι στη φάση που έχω φαντασιώσεις με junk food αλλά μου περνάει γρήγορα. Σκέφτομαι ότι το πολύ πολύ να πιπιλήσω την κέτσαπ... παρακάτω δεν πάω και μου περνάει :tumble:

    Μου λείπει πολύ και το κινέζικο γμτ... Αχχχχχ που θα πάει lol

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    37
    Α και μιας και είπα για το φαγητό να πω και το άλλο... Μου λείπει πολύ το τσιγάρο... Το είχα κόψει από το Φεβρουάριο και είχα ξεκινήσει ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά μετά την επέμβαση σταμάτησα και το ηλεκτρονικό. Τώρα τελευταία με πιάνει μια μανία να θέλω τσιγάρο. Ευτυχώς δεν βγαίνω πολύ γιατί αν έβγαινα σίγουρα θα είχα πάρει κανα πακέτο :sniffle:

    Έχω σταματήσει και τον καφέ...

    Πω άλλος άνθρωπος έχω γίνει... Ούτε τσιγάρο ούτε καφέ και για ύπνο από τις 11.30...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •