-5 κιλα σε 1 εβδομαδα [δοκιμασμενη]
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102
  1. #1

    -5 κιλα σε 1 εβδομαδα [δοκιμασμενη]

    .

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    23
    Γειά! Να ρωτήσω κάτι; 800 γρ από τι; Λες κάθε μέρα 800 γρ συν το κοτόπουλο. Τι άλλο δηλαδή; Αν και αυτές οι δίαιτες δεν είναι καλές, γιατί χάνεις υγρά. Επίσης, έχω ακούσει ότι πρέπει να χάνουμε ένα κιλό το μήνα για το μεταβολισμό μας..

  3. #3
    Δικο μου λαθος , το διορθωσα.Γιαουρτι εννοω.
    Για να μην κατακριθω , η παραπανω διαιτα εννοειται ειναι ΧΗΜΙΚΗ και
    διαρκει καθαρα 1 μολις εβδομαδα.
    Ειναι δοκιμασμενη με πολυ καλα αποτελεσματα .Αν διαφωνειτε απλα δεν
    ασχολειστε , that's it

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    23
    Ok, καλή είναι και αυτή για αυτούς που θέλουν να χάσουν απότομα. Εμένα δεν μου αρέσει και το γιαούρτι δυστυχώς.

  5. #5
    tweetaki15
    Guest
    sigoyra isxyei bre me endiaferei

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    einai sigoyro? min tin kanoyme kai paroyme kai allo...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    2
    [quote]Originally posted by marou_laki
    Οπως το ακουτε...
    Η διαιτα εχει ως εξως :

    Καθε μερα 800γρ [τα κεσεδακια των 200γρ] με 4% λιπαρα γιαουρτι και ΟΣΟ κοτοπουλο θελετε.Μαγειρεμενο με ΟΠΟΙΟΝ τροπο θελετε.Ψητο,τηγανητο,βραστ� �,γυρο κοτοπουλο,ολα.

    Καλησπέρα! Μια ερώτηση για αυτή τη δίαιτα.Καφές επιτρέπεται? Αν ναι σκέτος ή με ζαχαρίνη? Για πρωινό τι τρως?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    να ρωτησω.. πρωτα τρως το γιαουρτι και μετα αν εχεις ορεξη το κοτοπουλο???

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    16
    Τι καταπληκτικη διαιτα εξπρες ειναι αυτη??????????
    Μη πω η καλυτερη που εχω δει μεχρι τωρα και εγω με αυτες τις διαιτες ασχολουμε πολλα χρονια.
    Εγω ειχα ξεκινησει λαχανοσουπα αλλα κα8ε φορα μου ανεβαινε στο λαιμο και τη σταματησα.
    Αυτη φαινεται και αρκετα νοστιμη ...
    Ερωτηση:Μπορεις να τα τρως ταυτοχρονα??? δηλαδη κοτοπουλο με γιαουτρτι???
    και οπως ειπε και η προλαλλησασα καφες εστω και σκετος επιτρεπεται????
    και απο κοτοπουλο και πετσες και ολα????δλδ ενα αγορασμενο σουβλας το τρως οπως ειναι/????
    Εσυ την εκανες και εχασες τοσα???ειχες αρκετα παραπανω??
    Πολλα ρωταω.....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    18
    χωρίς ίχνος ειρωνίας...

    συνήθως δεν σχολιάζω τις χημικές, δίαιτες-εξπρες, αλλά την είδα και δεν αντέχω να μην το πω :

    και σε πόσες μέρες τα ξαναπαίρνεις αυτά τα 5 κιλά που υποτίθεται ότι χάνεις σε μια εβδομάδα; γιατί αυτό είναι σίγουρο ότι θα γίνει!

    ειναι οκ να λες εντάξει, αν διαφωνείτε μη σχολιάσετε, αλλά εδώ θα μπει ο καθένας που έχει πρόβλημα με κιλά (πολλά, λίγα δεν έχει σημασία) και θα πει "ωωωω, φοβερό να το κάνω", για μια βδομάδα μόνο, είστε σίγουροι;;; Και τα πειράματα συνεχίζονται... και το φαινόμενο γιο-γιο επίσης, και το ποσοστό λίπους αυξάνεται και ο μεταβολισμός κάποια στιγμή μας αποχαιρετά!

    Καταπληκτικό!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    142
    Απο την στιγμη που δεν αλλαζει ο τροπος διατροφης, εννοειται οτι θα τα παρουν εις διπλουν πισω...

    Προφανως αυτη η "διαιτα" απευθυνεται σε ατομα τα οποια εχουν παρεκλινει λιγο απο το σωστο βαρος τους και θελουν να επιστρεψουν σε αυτο και οχι σε ατομα που εχουν στοχο να χασουν πολλα κιλα.

    Τα εχουμε πει και τα ξαναλεμε και οποιος τα κανει, θα πετυχει. Σωστη διατροφη και λιγη γυμναστικη. Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    20
    Originally posted by maraki172
    Γειά! Να ρωτήσω κάτι; 800 γρ από τι; Λες κάθε μέρα 800 γρ συν το κοτόπουλο. Τι άλλο δηλαδή; Αν και αυτές οι δίαιτες δεν είναι καλές, γιατί χάνεις υγρά. Επίσης, έχω ακούσει ότι πρέπει να χάνουμε ένα κιλό το μήνα για το μεταβολισμό μας..
    1 κιλό / εβδομάδα είναι ο ασφαλής ρυθμός απώλειας βάρους.

  13. #13
    Πολλες αποριες..να ξεκαθαρισω !

    *Η διαιτα ειναι ΑΡΚΕΤΑ αυστηρη και στερητικη και απο την στιγμη που γινει για
    μια εβδομαδα ,μετα πρεπει να περασουν τουλαχιστον 6 μηνες για να την ξανακανει
    καποιος.Ειναι χημικη και ενας νοημων ανθρωπος καταλαβαινει οτι δεν μπορει να
    την συνεχισει για πολυ καιρο.Χανεις το λιγοτερο 5 κιλα και τα ξαναπαιρνεις αν μετα
    την διαιτα πλακωθεις στο φαγητο και δεν προσεξεις την μετεπειτα διατροφη σου.Ειναι
    σαν ενα σπρωξιμο στη ζυγαρια αν θελετε...[οπως και με οποιαδηποτε διαιτα εξπρες αλλωστε]

    *Τρως ΟΣΟ κοτοπουλο θελεις , οποιαδηποτε μορφης και γιαουρτι.Αν θελεις να τα τρως μαζι
    ή ξεχωριστα ειναι δικο σου θεμα .Δεν εχει πρωινα κτλ ...ολη μερα αποτελειται απο κοτοπουλο
    και 4 κεσεδακια 200γρ γιαουρτι.Επιτρεπεται καφες ή τσαι ΧΩΡΙΣ ζαχαρη και αν θελετε μεχρι 2
    φακελακια sweet&low, αλλα τιποτε αλλο περα απο αυτα ..ουτε καν αναψυκτικα διαιτης.

    *Η διαιτα ειναι δοκιμασμενη σε ατομα με χαμηλο βαρος αλλα και πιο πανω και ειχε τα ιδια
    ακριβως αποτελεσματα

    Συγγνωμη αν παρελειψα καποια απορια , αν ναι πειτε μου .Νομιζω ημουν ξεκαθαρη

  14. #14
    tweetaki15
    Guest
    esy ποσα κιλα εχασες ε αυτην τη διαιτα βρε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    182
    Κορίτσια έχω την άρχισα την διάιτα, απο την Τρίτη, με μερικές παραλαγές όμως. Το πρωί πχ τρώω κανονικά κ απο το μεσημέρι κ μετά μόνο κοτόπουλο κ γιαούρτι, αν και εχθές έφαγα και δύο βερίκοκα το βράδυ. Αποτέλεσμα: 2 κιλά μέχρι τώρα, και πρέπει να πω πως η ζυγαριά είχε κολλήσει για αρκετό καιρό... Αυτά από μένα, marou_laki ευχαριστώ πολύ για την καταπληκτική αυτή δίαιτα. Φιλιά.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •