αδιεξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105

    αδιεξοδο

    πραγματικα,δεν ξερω τι αλλο να κανω?εχω κουραστει!!! ολο λεω θα ξεκινησω και ολο το αναβαλω.καθε φορα που τρωω απ'εξω λεω ειναι η τελευταια κ ομως την επομενη μερα παλι παραγγελνω..λενε οτι πρεπει να το παρεις αποφαση για να μπορεσεις να χασεις μονο με διατροφη 30 κιλα..σιγουρα αν καποιος με ρωταγε θα θελα να ξαναφορουσα τα ρουχακια που φοραγα οταν ημουν αδυνατη,να εχω προσωπικη ζωη,περιοδο,καλη ψυχολογια..αλλα ειμαι εθισμενη στο φαι..το παραδεχομαι!!!ειμαι σε αδιοξοδο....ουφφ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δεν είσαι σε αδιέξοδο Ιωάννα, μη το πιστέψεις αυτό. Έχεις μπροστά σου ένα πολύ μεγάλο εμπόδιο και αυτό είναι γεγονός, δεν είναι όμως απροσπέλαστο.

    Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που έχουν κάνει το βήμα και έχουν χάσει πολλά κιλά και συνεχίζουν να διατηρούν την απώλεια τους. Υπάρχουν και άλλοι, μεταξύ τους κι εγώ, που βρίσκονται τώρα σε μια τέτοια διαδικασία με τα πάνω και τα κάτω τους. Πίστεψε με, για κανέναν από αυτούς δεν ήταν εύκολο ούτε να παραδεχτούν το πρόβλημα τους, ούτε να αλλάξουν συνήθειες, ούτε να παλεύουν καθημερινά με τον πειρασμό(ή και εθισμό όπως λες).

    Να αρχίσεις τη στιγμή που θα είσαι έτοιμη και αφού φτιάξεις συγκεκριμένο πλάνο. Αυτό μπορεί να περιλαμβάνει χρονοδιάγραμμα, συγκεκριμένη δίαιτα, διαιτολόγο, ψυχολόγο, ο,τι πιστεύεις οτι θα σε βοηθήσει. Όχι σε κάποια στιγμή που θα είσαι θυμωμένη με τον εαυτό σου ή συναισθηματικά φορτισμένη(όπως νομίζω συμβαίνει τώρα), αυτά περνάνε γρήγορα.

    Να πω βέβαια οτι δεν έχω καταφέρει ποτέ κάτι σημαντικό ή μόνιμο με το βάρος μου μέχρι τώρα οπότε οτι γράφω μπορείς να το αγνοήσεις ως βλακεία.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    σε καμια περιπτωση δεν θεωρω βλακεια τις προσωπικες εμπειριες ενος ανθρωπου που εχει χασει 30 κιλα και που τελοσπαντων εχει κανει μια προσπαθεια..η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια 3 χρονια που εχω παρει αυτα τα κιλα εχω παει και σε ψυχολογο και σε διαιτολογους και παντου..παντοτε ξεκιναγα δυναμικα και με ορεξη και μετα απο 1-2 μηνες τα παραταγα..δεν ξερω γιατι..λησμονω τον καιρο που ημουν ευτυχισμενη γιατι η αληθεια ειναι πως τωρα ειμαι δυστυχισμενη...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    12
    Originally posted by joanna1991
    σε καμια περιπτωση δεν θεωρω βλακεια τις προσωπικες εμπειριες ενος ανθρωπου που εχει χασει 30 κιλα και που τελοσπαντων εχει κανει μια προσπαθεια..η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια 3 χρονια που εχω παρει αυτα τα κιλα εχω παει και σε ψυχολογο και σε διαιτολογους και παντου..παντοτε ξεκιναγα δυναμικα και με ορεξη και μετα απο 1-2 μηνες τα παραταγα..δεν ξερω γιατι..λησμονω τον καιρο που ημουν ευτυχισμενη γιατι η αληθεια ειναι πως τωρα ειμαι δυστυχισμενη...
    joanna1991 MHN ΚΟΙΤΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ. ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΤΟΙΜΗ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΙΑΙΤΑ.
    ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΒΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.
    ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΦΙΡΤΩΘΩ 30 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΒΛΑΚΩΔΩΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΦΤΑΣΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΩΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •