ρατσισμός...:( - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 264
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    την φραση του Γκαντι την εβαλα εννοώντας πως εμεις θα γινουμε η αλλαγη που θελουμε να δουμε στον κοσμο οσον αφορα τον ρατσισμο..ενα ρατσιστη δυσκολα θα τον αλλαξεις, μπορεις ομως να αλλαξεις τον εαυτο σου..γι αυτο αν θελουμε αυτος ο κοσμος να αλλαξει και να γινει καλυτερος,ξεκιναμε να αλλαξουμε πρωτα τον εαυτο μας και μετα τους αλλους,αν ειναι δυνατον....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by liana12345
    .........Δεν μπορώ ν' ακούω πως μια γυναίκα με πολλά κιλά έχει αυτοπεποίθηση και το περνάει και στους γύρω της.
    Όχι, δεν έχει και νομίζω πως κοροιδεύουμε τον εαυτό μας όταν λέμε κάτι τέτοιο.
    Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω σε αυτό, όντας γυναίκα που πάντα είχα παραπάνω κιλά (είμαι πάνω από 100 κιλά από τότε που ήμουνα 12 ετών). Ναι μπορεί να υπάρχουν ανθρώποι που θα σε κοροιδέψουν, όμως θα υπάρξουν και ανθρώποι που θα σε θαυμάσουν για αυτό που είσαι, που θα δούν την λάμψη και τον αέρα που εκπέμπεις, όσα κιλά και να είσαι. Από την ηλικία των 15 ετών ήμουνα συνεχώς σε σχέσεις, και συνεχώς το φλερτ με περιτρυγίριζε. αυτό γιατι? γιατί ποτέ δεν είχα νιώσει άσχημα με τον εαυτό μου. Με αγαπούσα όπως ήμουνα στην κάθε στιγμή και άφηνα αυτή την αγάπη για τον εαυτό μου να βγει έξω.

    Οπως υπάρχει κάπιος που θα κοροιδέψει μια χονρή, υπάρχε και αυτός που θα κοροιδέψει μια αδύνατη.

    Δεν περιμένουμε να αρέσουμε και να μας αγαπήσει το 100% των ανθρώπων. Αυτό ούτε ο θεός δεν το κατάφερε. Συμασία έχει να υπάρχει έστω και 1 άτομο που να σε αποδέχετε όπως είσαι.

    Οσο αφορά το θέμα δουλιάς, εγώ δεν ένιωσα ρατσισμό λόγο των κιλών μου, ένιωσα ρατσισμό λόγω του φύλου μου. Και αυτό είναι χειρότερο...

  3. #18
    polinaki....
    Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες, (αν πραγματικά τα πιστεύεις), θα σου πω όμως πως αν εγώ ήμουν πάνω από εκατό κιλά μόνο καλά δεν θα αισθανόμουν.
    Από που να στο πιασω?
    Από τη δυσκολία στο περπάτημα, στο ντύσιμο, στα παπούτσια, στην άθληση, στο σεξ?

    Ναι, να αγαπάμε τον εαυτό μας, αλλά τον αγαπάμε όταν τον επιβαρύνουμε με τόσα κιλά μόνο και μόνο γιατί δεν έχουμε τη δύναμη να τα χάσουμε?
    Όσο για το φλερτ, λυπάμαι αλλά πάλι μου φαίνεται δύσκολο, γιατί εκτός από τα παραπανίσια κιλά τα δικά μου, έχω φίλη πάνω από εκατό κιλά και σε διαβεβαιώ πως όχι μόνο δεν τη φλερτάρουν, αλλά την κοιτάζουν και με ειρωνία κάθε φορά που βγαίνουμε έξω, ενώ έχει πολύ όμορφο πρόσωπο, τα μάτια των άλλων πέφτουν στο σώμα της και όχι για να το θαυμάσουν.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    λοιπον... τόσο καιρό απέφευγα να μιλήσω για αυτό το θέμα όμως πλέον νομίζω ότι ήρθε η στιγμή... ΣΑΦΩΣ και ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ... κ αυτό ξεκινάει από εμάς τους ίδιους... καλώς ή κακώς το πρώτο πράγμα που θα σε τραβίξει ή θα σε απωθήσει σε έναν άνθρωπο είναι η εμφάνισή του... κ αν σκεφτείς ότι το πάχος συνεπάγεται και άλλα αρνητικά στοιχεία, όπως είναι η παραμελημένη εμφάνιση (ως αυτοτιμωρία, ως παραίτηση κτλ) ή η περιορισμένη γκάμα σε ρούχα τα οποία συνήθως στοιχίζουν πολύ, ή η χαμηλή αυτοπεποίθηση γιατί ούτε εμάς μας αρέσει ο εαυτός μας, τότε ναι σπάνια κάποιος θα κοιτάξει ερωτικά μία γυναίκα με πάρα πολλά κιλά... (στους άντρες νομίζω και λόγω κοινωνικών στερεοτύπων και λόγω της σωματικής τους διάπλασης όλοι είναι πιο επιοικείς)... Δεν θα μπει καν στην διαδικασία να ασχοληθεί με την ομορφιά που μπορεί να κρύβει μέσα της. Εκτός αν ως άνθρωπος έχει προτίμηση στους παχουλούς ή αν γνωρίζει την κοπέλα από πριν και παχύνει στην πορεία... Για να μην θέσω την διαφορά στο σεξ... προσωπικά μετά από 28 κιλά που έχω πάρει μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι ούτε τις αντοχές έχω ούτε την ευκινησία και την ευλυγισία που είχα παλιότερα...

    Το ίδιο ισχύει και για τους φίλους... όταν εγώ δεν μπορώ να ακολουθήσω την παρέα στις όποιες δραστηριότητες της είτε λόγω βραδικινησίας είτε λόγω χαμηλής αυτοπεποίθησης (πχ στην παραλία) είναι δύσκολο , όχι ανέφικτο αλλά σίγουρα δύσκολο, να κάνω πολλούς καινούριους φίλους... Έκτος αν πάλι έχω πολλούς φίλους από παλιά και πάχυνα στην πορεία.

    Επίσης τον ρατσισμό τον συναντάς σε κάθε δραστηριότητά σου... Όταν πας να δεις για ρούχα, τα περισσότερα μαγαζιά έχουν ρούχα λιλιπούτεια... όταν πας να αγοράσεις προϊόν αδυνατιστικό σου δείχνουν στην φωτο μια κοπέλα 50 κιλά η οποία λέει έχασε πόντους.. όταν πας να αγοράσεις μπότες πρέπει να δικαιολογηθεις για την μεγάλη σου γάμπα ή το φαρδύ σου κουτεπιέ... και παέι λέγοντας.... Όσο κι αν δεν μας αρέσει ζούμε στην εποχή που προάγει το να είσαι αδύνατος... Κ ούτε είμαι υπέρ του να είσαι 1,70 και 50 κιλά... αλλά δυστυχώς βλέπω πως κοινωνικά αποδεκτές γίνονται οι αδύνατες (όχι οι αρρωστημένα αδύνατες) ή οι μέτριες σε πάχος γυναίκες και ίσως κάποιες παχούλες που έχουν τόσο μεγάλη αυτοπεποίηθηση που τα κιλά είναι το τελευταίο που προσέχεις πάνω τους....

    Τέλος ας μην ξεχνάμε πως και οι ίδιες -μιλάω για τις γυναίκες- φερόμαστε ρατσιστικά στον εαυτό μας... αν μόνος μας στόχος ήταν η υγεία θα ήμασταν ικανοποιημένες με 70-90 κιλά... όμως οι περισσότερες τουλάχιστον επιθυμούμε να δούμε το 5 ή το 6 ανάλογα το ύψος μας στην ζυγαριά μας... Όλες θέλουμε να μπαίνουμε σε όποιο μαγαζί μας αρέσουν τα ρούχα και να ψωνίζουμε (ας είναι και το xxl, δεν έχει σημασία, αρκεί να νιώθεις ότι βρίσκεις).. Και δεν λέω ότι αυτό είναι κακό...Το να θες να σου αρέσεις και να νιώθεις ότι έχεις θέση σε αυτή την κοινωνία χωρίς ειδικές προύποθεσεις δεν είναι κακό, φυσιολογικό είναι... Απλά το θέμα είναι όλο αυτό να λειτουργεί κινητοποιητικά στη ζωή μας και όχι κατακρεουργιστικά!... Αυτά έχω να πω.... ελπίζω να μην σας κούρασα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ότι μετά από πολύ καιρό έβαλα τα 12ποντα μου χωρίς να νιώσω "τεράστια"... αυτά...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by polinaki1983
    Συμασία έχει να υπάρχει έστω και 1 άτομο που να σε αποδέχετε όπως είσαι.
    διαφωνώ στο εξής... το να σε αποδέχεται 1 ή 2 ή 3 δεν μου λέει κάτι, γιατί αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω έκπτωση στα όποια στάνταρ μου γιατί δεν έχω άλλη επιλογή..... τι να το κάνω αν έχω σχέση με κάποιον επειδή ήταν ο μόνος που με φλέρταρε εδώ και χρόνια και σκέφτομαι που θα ξαναβρώ αλλον?


    Originally posted by liana12345
    Από τη δυσκολία στο περπάτημα, στο ντύσιμο, στα παπούτσια, στην άθληση, στο σεξ? Ναι, να αγαπάμε τον εαυτό μας, αλλά τον αγαπάμε όταν τον επιβαρύνουμε με τόσα κιλά μόνο και μόνο γιατί δεν έχουμε τη δύναμη να τα χάσουμε? Όσο για το φλερτ, λυπάμαι αλλά πάλι μου φαίνεται δύσκολο, γιατί εκτός από τα παραπανίσια κιλά τα δικά μου, έχω φίλη πάνω από εκατό κιλά και σε διαβεβαιώ πως όχι μόνο δεν τη φλερτάρουν, αλλά την κοιτάζουν και με ειρωνία κάθε φορά που βγαίνουμε έξω, ενώ έχει πολύ όμορφο πρόσωπο, τα μάτια των άλλων πέφτουν στο σώμα της και όχι για να το θαυμάσουν.

    λέμε το ίδιο πράγμα....

  6. #21
    Originally posted by konina
    λοιπον... τόσο καιρό απέφευγα να μιλήσω για αυτό το θέμα όμως πλέον νομίζω ότι ήρθε η στιγμή... ΣΑΦΩΣ και ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ... κ αυτό ξεκινάει από εμάς τους ίδιους... καλώς ή κακώς το πρώτο πράγμα που θα σε τραβίξει ή θα σε απωθήσει σε έναν άνθρωπο είναι η εμφάνισή του... κ αν σκεφτείς ότι το πάχος συνεπάγεται και άλλα αρνητικά στοιχεία, όπως είναι η παραμελημένη εμφάνιση (ως αυτοτιμωρία, ως παραίτηση κτλ) ή η περιορισμένη γκάμα σε ρούχα τα οποία συνήθως στοιχίζουν πολύ, ή η χαμηλή αυτοπεποίθηση γιατί ούτε εμάς μας αρέσει ο εαυτός μας, τότε ναι σπάνια κάποιος θα κοιτάξει ερωτικά μία γυναίκα με πάρα πολλά κιλά... (στους άντρες νομίζω και λόγω κοινωνικών στερεοτύπων και λόγω της σωματικής τους διάπλασης όλοι είναι πιο επιοικείς)... Δεν θα μπει καν στην διαδικασία να ασχοληθεί με την ομορφιά που μπορεί να κρύβει μέσα της. Εκτός αν ως άνθρωπος έχει προτίμηση στους παχουλούς ή αν γνωρίζει την κοπέλα από πριν και παχύνει στην πορεία... Για να μην θέσω την διαφορά στο σεξ... προσωπικά μετά από 28 κιλά που έχω πάρει μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι ούτε τις αντοχές έχω ούτε την ευκινησία και την ευλυγισία που είχα παλιότερα...

    Το ίδιο ισχύει και για τους φίλους... όταν εγώ δεν μπορώ να ακολουθήσω την παρέα στις όποιες δραστηριότητες της είτε λόγω βραδικινησίας είτε λόγω χαμηλής αυτοπεποίθησης (πχ στην παραλία) είναι δύσκολο , όχι ανέφικτο αλλά σίγουρα δύσκολο, να κάνω πολλούς καινούριους φίλους... Έκτος αν πάλι έχω πολλούς φίλους από παλιά και πάχυνα στην πορεία.

    Επίσης τον ρατσισμό τον συναντάς σε κάθε δραστηριότητά σου... Όταν πας να δεις για ρούχα, τα περισσότερα μαγαζιά έχουν ρούχα λιλιπούτεια... όταν πας να αγοράσεις προϊόν αδυνατιστικό σου δείχνουν στην φωτο μια κοπέλα 50 κιλά η οποία λέει έχασε πόντους.. όταν πας να αγοράσεις μπότες πρέπει να δικαιολογηθεις για την μεγάλη σου γάμπα ή το φαρδύ σου κουτεπιέ... και παέι λέγοντας.... Όσο κι αν δεν μας αρέσει ζούμε στην εποχή που προάγωγει το να είσαι αδύνατος... Κ ούτε είμαι υπέρ του να είσαι 1,70 και 50 κιλά... αλλά δυστυχώς βλέπω πως κοινωνικά αποδεκτές γίνονται οι αδύνατες (όχι οι αρρωστημένα αδύνατες) ή οι μέτριες σε πάχος γυναίκες και ίσως κάποιες παχούλες που έχουν τόσο μεγάλη αυτοπεποίηθηση που τα κιλά είναι το τελευταίο που προσέχεις πάνω τους....

    Τέλος ας μην ξεχνάμε πως και οι ίδιες -μιλάω για τις γυναίκες- φερόμαστε ρατσιστικά στον εαυτό μας... αν μόνος μας στόχος ήταν η υγεία θα ήμασταν ικανοποιημένες με 70-90 κιλά... όμως οι περισσότερες τουλάχιστον επιθυμούμε να δούμε το 5 ή το 6 ανάλογα το ύψος μας στην ζυγαριά μας... Όλες θέλουμε να μπαίνουμε σε όποιο μαγαζί μας αρέσουν τα ρούχα και να ψωνίζουμε (ας είναι και το xxl, δεν έχει σημασία, αρκεί να νιώθεις ότι βρίσκεις).. Και δεν λέω ότι αυτό είναι κακό...Το να θες να σου αρέσεις και να νιώθεις ότι έχεις θέση σε αυτή την κοινωνία χωρίς ειδικές προύποθεσεις δεν είναι κακό, φυσιολογικό είναι... Απλά το θέμα είναι όλο αυτό να λειτουργεί κινητοποιητικά στη ζωή μας και όχι κατακρεουργιστικά!... Αυτά έχω να πω.... ελπίζω να μην σας κούρασω και θα ήθελα να μοισραστώ μαζί σας ότι μετά από πολύ καιρό έβαλα τα 12ποντα μου χωρίς να νιώσω "τεράστια"... αυτά...

    +++1000
    συμφωνώ απόλυτα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by liana12345
    polinaki....
    Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες, (αν πραγματικά τα πιστεύεις), θα σου πω όμως πως αν εγώ ήμουν πάνω από εκατό κιλά μόνο καλά δεν θα αισθανόμουν.
    Από που να στο πιασω?
    Από τη δυσκολία στο περπάτημα, στο ντύσιμο, στα παπούτσια, στην άθληση, στο σεξ?

    Ναι, να αγαπάμε τον εαυτό μας, αλλά τον αγαπάμε όταν τον επιβαρύνουμε με τόσα κιλά μόνο και μόνο γιατί δεν έχουμε τη δύναμη να τα χάσουμε?
    Όσο για το φλερτ, λυπάμαι αλλά πάλι μου φαίνεται δύσκολο, γιατί εκτός από τα παραπανίσια κιλά τα δικά μου, έχω φίλη πάνω από εκατό κιλά και σε διαβεβαιώ πως όχι μόνο δεν τη φλερτάρουν, αλλά την κοιτάζουν και με ειρωνία κάθε φορά που βγαίνουμε έξω, ενώ έχει πολύ όμορφο πρόσωπο, τα μάτια των άλλων πέφτουν στο σώμα της και όχι για να το θαυμάσουν.
    Κοίτα υπήρξα μέχρι και 150 κιλά, και ούτε μια μέρα δεν έμεινα χωρίς ερωτικό σύντροφο, και ούτε είχα τισ δυσκολίες που αναφέρεις για το περπάτημα, το ντύσιμο κτλ.

    Οσο για τα κιλά, δεν αγαπάω τον εαυτό μου μόνο και μόνο γιατί δεν είχα την δύναμη ποτέ να χάσω τα κιλά μου. Τον αγαπάω γιατί πραγματικά αξίζει. Ξέρω πως πολλά άτομα εδώ μέσα ποτέ δεν πίστεψαν για αυτό που λέω, με είπαν και ψεύτρα και από όλα. Ομως δεν πάβω να είμαι ο εαυτός μου και σε όπιον αρέσω.

    Με μένα είμαι τέτιος άνθρωπος που κάπιος ή θα με λατρέψει με το πρώτο χαίρετε, ή θα με μισήσει με το πρώτο χαίρετε. Δεν υπάρχει μέση λύση.

    Το φλερτ πάντα υπήρχε, πάντα υπάρχει και πάντα θα υπάρχει στην ζωή μου, και αυτό δεν πρόκειτε να το αλλάξει η άποψη κανενώς.

    Μπορείς να διαβάσεις το δικό μου τόπικ αν θες, και θα καταλάβεις πως βλέπω την ζωή και τί άνθρωπος είμαι.

    Και ξέρω πως επειδή μέσα σου θα διερωτάσε γιατί έκανα το χειρουργείο αφού με αγαπάω, θα σου πω πως ακριβώς για αυτό τον λόγο το έκανα. επειδή με αγαπάω και ξέρω πως μεγαλώνοντας αυξάνονται οι πειθανότητες για διάφορες επιπλοκές της παχυσαρκίας. Αλλοστε γιαυτό και ο στόχος μου δεν είναι το 65-70 που θα έπρεπε να έιναι με βάση το 1.67 ύψος που έχω, αλλά το 85, που αν και πάλυ παχύσαρκη θα είμαι. απλά θέλω ένα πιο υγιή οργανισμό ανεξαρτήτων κιλών, πράγμαπου έχω είδη κερδίσει με βάση τις τελευταίες μου αναλύσεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by konina
    Originally posted by polinaki1983
    Συμασία έχει να υπάρχει έστω και 1 άτομο που να σε αποδέχετε όπως είσαι.
    διαφωνώ στο εξής... το να σε αποδέχεται 1 ή 2 ή 3 δεν μου λέει κάτι, γιατί αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω έκπτωση στα όποια στάνταρ μου γιατί δεν έχω άλλη επιλογή..... τι να το κάνω αν έχω σχέση με κάποιον επειδή ήταν ο μόνος που με φλέρταρε εδώ και χρόνια και σκέφτομαι που θα ξαναβρώ αλλον?
    Ποτέ δεν είπα πως θα πρέπει να έχεις σχέση με κάπιον ο οποίος είναι κάτω από τις προσδοκίες σου, μόνο και μόνο γιατί μόνο αυτός σε αποδέχετε. Εμένα προσωπικά οι σχέσεις μου όλες ήταν με πολύ ωραίους άντρες.

    Και να ξέρεις πως αν υπάρχει έστω και ένα άτομο που θα σε αποδεκτεί, θα πει πως κάπου εκεί έξω υπάρχουν κιάλλα πολλά άτομα που θα σε αποδεκτούν. Αυτό όμως μπορεί να γίνει μόνο αν αποδεκτείς εσύ τον εαυτό σου. Αυτό εννοώ στο προηγούμενό μου μύνημα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    οκ αυτό δεν το είχα καταλάβει έτσι... τι να πω ίσως είσαι πολύ τυχερή.. εγώ πάντως πολύ περισσότερες κατακτήσεις είχα όταν ήμουν 62 κιλά παρά στα 85 και 56 που είχα φτάσει κάποτε... κ επίσης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι οι κατακτήσεις διαφοροποιήθηκαν όχι μόνο ποσοτικά (που δεν μου λέει και κάτι) αλλά κυρίως ποιοτικά...

    Κ επίσης όταν μιλάω για ρατσισμό μιλάω όχι μόνο για αυτό που δεχόμαστε αλλά και αυτόν που προάγουμε... προσωπικα όσο επιφανειακό κι αν ακουγεται δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να γνωρίσω κάποιον όσον αφορά τα ερωτικά μου, αν ήταν υπερεβολικά παχύς απεριποίητος και με χαμηλή αυτοπεποίθηση... οπότε φαντάζομαι ότι το ίδιο θα ελεγαν και κάποιοι για εμένα πριν λίγο καιρό...(δεν έχω αδυνατήσει τρελά απλά φροντίζομαι και έχω αρχίσει να μου αρέσω).

  10. #25
    πωλινάκι.....
    Δεν θα σε πω ψεύτρα, θα σε πω όμως εγωίστρια. Έχω περάσει από το στάδιο που λες, (έτσι είμαι και σε όποοιν αρέσω) και βγήκα αμέσως όσον αφορά στην εμφάνιση μου, γιατί είδα αυτό που λέει και η κορίνα: αλλάζεις τάργκετ γκρουπ τουλάχιστον στους άντρες. Συνήθως σου την πέφτουν άτομα που δεν μπορούν να έχουν γυναίκες όπως τις θέλουν και κατευθύνονται σε μια άλλη κατηγορία που σίγουρα θα έχουν επιτυχίες καθώς οι παχουλές γυναίκες δεν έχουν αι μεγάλη πέραση.
    Δεν πιστεύω πως ένας ωραίος άντρας, (αν δεν έχει φετίχ με τις παχουλές), θα διαλέξει κάποια 150 κιλά ενώ μπορεί να είναι με μια πολύ όμορφη γυναίκα που τον καλύπτει εκτός των άλλων και εμφανισιακά.
    Γιατί μπορεί να είσαι η σούπερ-γκόμενα μέσα σου αλλά μη μου πεις πως υπάρχουν ωραίοι άντρες, (επαναλαμβάνω χωρίς φετίχ), που να επιλέξουν τα 150 από τα 60.
    Αυτό από μόνο του ακυρώνει τα όσα λες.
    Όσο για την εγχείριση που έκανες , μπράβο σου και εύχομαι να πάνε όλα καλα.
    Λες πως την έκανες για την υγεια σου. Το ίδιο λέμε. Ένας άνθρωπος που φτάνει τόσα κιλά πρώτα απ' όλα δεν αγαπάει τον εαυτό του για να φτάσει μέχρι εκεί να τον ταλαιπωρεί και να παίζει με την υγεία του.
    Όσον αφορά την ευλιγισία στο σεξ με 150 κιλά, συγνώμη αλλά σαν ανέκδοτο μου ακούγεται.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by liana12345
    πωλινάκι.....
    Δεν θα σε πω ψεύτρα, θα σε πω όμως εγωίστρια. Έχω περάσει από το στάδιο που λες, (έτσι είμαι και σε όποοιν αρέσω) και βγήκα αμέσως όσον αφορά στην εμφάνιση μου, γιατί είδα αυτό που λέει και η κορίνα: αλλάζεις τάργκετ γκρουπ τουλάχιστον στους άντρες. Συνήθως σου την πέφτουν άτομα που δεν μπορούν να έχουν γυναίκες όπως τις θέλουν και κατευθύνονται σε μια άλλη κατηγορία που σίγουρα θα έχουν επιτυχίες καθώς οι παχουλές γυναίκες δεν έχουν αι μεγάλη πέραση.
    Δεν πιστεύω πως ένας ωραίος άντρας, (αν δεν έχει φετίχ με τις παχουλές), θα διαλέξει κάποια 150 κιλά ενώ μπορεί να είναι με μια πολύ όμορφη γυναίκα που τον καλύπτει εκτός των άλλων και εμφανισιακά.
    Γιατί μπορεί να είσαι η σούπερ-γκόμενα μέσα σου αλλά μη μου πεις πως υπάρχουν ωραίοι άντρες, (επαναλαμβάνω χωρίς φετίχ), που να επιλέξουν τα 150 από τα 60.
    Αυτό από μόνο του ακυρώνει τα όσα λες.
    Όσο για την εγχείριση που έκανες , μπράβο σου και εύχομαι να πάνε όλα καλα.
    Λες πως την έκανες για την υγεια σου. Το ίδιο λέμε. Ένας άνθρωπος που φτάνει τόσα κιλά πρώτα απ' όλα δεν αγαπάει τον εαυτό του για να φτάσει μέχρι εκεί να τον ταλαιπωρεί και να παίζει με την υγεία του.
    Όσον αφορά την ευλιγισία στο σεξ με 150 κιλά, συγνώμη αλλά σαν ανέκδοτο μου ακούγεται.
    δεν μπορώ να σου αλλάξω άποψη, αλλά δεν έχεις δικαίωμα να με αμφισβητείς λέγοντάς με κιόλας εγωίστρια. Και όχι δεν άλλαξα ταρκετ γκρουπ αντρών και το ότι εβγαινα με πολύ ωραίους άντρες θα μπορούσα να στο αποδείξω αν ήθελα και με τις φώτο που έχω. ομως δεν αξίζει καν να ασχολούμε. Και κατι άλλο, ένας άνθρωπος που φτάνει στα 100-150-200 κιλά, υπάρχουν πολλοί παράγοντες που φτάνει την τότε δεδομένη στιγμή, και δεν πρόκειτε να το συζητήσω αυτό, γιατί πολύ απλά δεν είναι το θέμα μας.

    ΚΑι συγνώμη που θα στο πω, αλλά εγωιστής είναι αυτός που έχει την απαίτηση να τον αποδεκτούν οι άλλοι, και παραπονιέτε γιατί να μην τον αποδέχονται, ενώ ο ίδιος δεν μπορεί να αποδεκτεί τον εαυτο του. Αυτός είναι ο εγωιστής.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by polinaki1983

    (είμαι πάνω από 100 κιλά από τότε που ήμουνα 12 ετών).
    εγώ θα μείνω σε αυτό και θα σου πω, χωρίς να θέλω να περάσω τα όρια, ότι αν είναι όντως έτσι-που δεν έχω λόγο να πιστεύω το αντίθετο-, τότε έχεις βιώσει μόνο αυτήν την πραγματικότητα, δηλαδή προφανώς και μια κοπέλα παχύσαρκη μπορεί να έχει σχέση ή μπορεί να κάνει σεξ, ή μπορεί να πάει για περπάτημα, όχι όμως με τον ίδιο τρόπο που μπορεί μια κοπέλα μέτρια...κ αν είχες τόσες κατακτήσεις στα 150 κιλά, τότε πίστεψε με στα 70 θα είχες πολύ περισσότερες, κι αν το σεξ που κάνεις στα 120 κιλά σε ικανοποιεί, στα 70 θα σου φαίνεται ονειρεμένο...κτλ κτλ... απλά λέω ότι είναι πολύ εύκολο για κάποιον να δει την "διαφορά" στην συμπεριφορά των άλλων όταν ουσιαστικά έχουν συμβεί "αλλαγές"... Αν πάντα είχες πολλά περιττά κιλά, τότε συγνώμη που στο λέω, αλλά δεν γνωρίζεις πως είναι ο κόσμος σου όταν είσαι αδύνατος...κ επειδή βλέπω ότι έχεις πολύ δύναμη μέσα σου σου εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσεις έτσι και να χάσεις όλα τα κιλά σου, καθώς και να αποκτήσεις νέες εμπειρίες ακόμη πιο όμορφες από τις ήδη υπάρχουσες....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    κακα τα ψεμματα ρατσισμος υπαρχει, τουλαχιστον εγω τον βιωσα 1-2 φορες σε καταστημα ρουχων και σε δουλεια, απο αντρες δεν υπαρχει απλα οποιοι δε γουσταρουν δεν ασχολουντε και οποιοι γουσταρουν ασχολουνται! παντου τα παντα εννοειτε, και θα συναντησεις και οχι.
    και επειδη εμεις οι γυναικες μεταξυ μας ειμαστε σκυλες, και ευτηχως παντα ειχα αντρες φιλους και περασα καλα με φιλιες, παντα απο γυναικες αντιμετωπιζα ρατσισμο .
    και οσο βλεπεις και αλλαζει η συμπεριφορα απεναντι σου οσο χανεις βαρος ειναι ακομα πιο τραγικο. απλα δεν ασχολουμε κ ολα καλα.
    ουτε εκδικηση και παπαριες που λενε.. κλαιν μαιν οποιος γουσταρει :yes::yes:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Το ξέρω πως δεν γνωρίζω πως είναι να είσαι αδύνατος, άλλοστε το έχω δηλώσει πολλές φορές, όπως έχω δηλώσει ότι αυτό με φοβίζει γιατί δεν θα ξέρω πως να φερθώ. Ξέρω όμως πώς είναι να είσαι μια ζωή παχύσαρκος. και έχω δει πως έστω και μια ζωή παχύσαρκη, δεν στερήθηκα τίποτα από αυτά που ήθελα να κάνω. Ναι ίσως στα 70 κιλά να τα έκανα με διαφορετικό τρόπο, αλλά δεν συμαίνει πως δεν μπορώ να τα κάνω και τώρα στα 107 ή πριν στα 125.

    Ισως γιαυτό και να μην ένιωσα ποτέ άσχημα με τον εαυτό μου. Ισως γιαυτό ποτέ δεν είχα όλα τα κομπλεξ που συνήθως συνοδέυουν ένα παχύσαρκο.

    Απλά ξέρω πως όσα κιλά και να φτάσω, όπου και να σταματίσει η ζυγαριά, πάντα θα είμαι η ίδια Πωλίνα που αγαπάει τον εαυτό της.

  15. #30
    πωλίνα....
    Δεν έχεις καταλάβει ακόμη τι λέω.
    Δεν σε κατηγορώ, όπως και κανέναν άνθρωπο με κιλά. ʼνοιξα αυτό το θέμα για το ρατσισμό που βιώνουν οι άνθρωποι με κιλά και κατά πόσο επηρεάζονται από αυτόν.
    Εσύ λες πως δεν επηρεάζεσαι, εγώ δεν το πιστεύω. Εκεί είναι η διαφορά μας.
    Όμως, ούτε εγώ ούτε εσύ μπορούμε να το αποδείξουμε με επιχειρήματα οπότε η κάθε μία λέει την αποψη της και οφείλουμε να τη σεβαστούμε.

    Να σε ρωτήσω κάτι?
    Πόσο χρονών είσαι?

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •