ρατσισμός...:( - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 264
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Λιάνα μου, όταν γίνει το "κακό" προσπαθούμε να το περιορίσουμε όπως μπορούμε και ας μας πάρει όσο χρόνο χρειάζεται. Εγώ δηλώνω αδυναμία να παλέψω τα κιλά μου και δυστυχώς για μένα ποτέ δεν επαναπαύτηκα κρύβοντάς με πίσω από μία αυτοπεποίθηση που δεν διέθετα. Και εξηγούμαι αμέσως. Με κοιτούσα στον καθρέφτη και έλεγα, μα καλά πώς άφησες έτσι τον εαυτό σου, σε τι τέλμα έχεις πέσει, τι προγούλια είναι αυτά, τι κοιλάρες, τι μπόγος κατήντησες, κλπ. Έπιανα στα χέρια μου ρουχαλάκια του παρελθόντος και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ. Ήταν δυνατό να βγω έξω μετά από ένα τέτοιο σκηνικό και να κάνω θραύση στα αρσενικά? Δε νομίζω..

  2. #47
    πόσα κιλά είσαι αβα?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    76, εσύ?

  4. #49
    irenep
    Guest
    Δεν γραφω πολυ συχνα αλλα στη συγκεκριμενη ερωτηση θα ηθελα να απαντησω.
    Ομολογω πως λειτουργω καποιες φορες ρατσιστικα ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞ .
    Δηλαδη κοιταζω μια κοπελα με παραπανω κιλα και αμεσως σκεφτομαι χριστε μου μην γινω ποτε ετσι.
    Οταν ομως δω μια ζουμερη γυναικα με ωραιο στυλ θα την θαυμασω και ας εχει και πολλα παραπανισια κιλα.
    Δεν θα κοροιδεψω κανεναν, δεν θα κανω αρνητικο σχολιο αλλα απο μεσα μου θα σκεφτω διαφορα.
    Το ιδιο και για εναν αντρα. Εχω απορριψει αντρα λογω του βαρους του γιατι πολυ απλα ενα υπερβαρο σωμα δεν με ελκυει σεξουαλικα.
    Ελπιζω να μην στεναχωρησω καποιον ή καποια.

  5. #50
    ακριβώς όμως!!!!
    Παίζω 75-76 αλλά επειδή έχω τις μαύρες μου αυτή την εποχή το έχω παρακάνει με το φαί και άμα βγω έξω πίνω και από πάνω....

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Originally posted by joanna1991
    αυτο που ενας ρατσιστης δεν γνωριζει ειναι πως για παρουμε εγω και συ και τοσοι αλλοι τοσα κιλα,δεν ηταν απλα επειδη βλεπαμε και λιγουρευομασταν παστες..εγω π.χ παχυνα γιατι χωρισαν οι γονεις μου..ο καθενας εχει ενα προσωπικο λογο..με θυμωνει λοιπον το γεγονος οτι με κρινουν ατομα που δεν ξερουν τι εχω περασει για να γινω ετσι οπως ειμαι...και στην τελικη,τι σκατα εχω?..ουτε ειτζ εχω,ουτε τιποτα μεταδοτικο..απλα δεν ειμαι αδυνατη..οκ..πρεπει να το κανουν τοσο μεγαλο θεμα?
    Δηλαδη καποιον που εχει ειτς η κατι μεταδοτικο θα πρεπει να τον κρινουμε και μ'αυτον να ειμαστε ρατσιστες?αν ειχες κατι μεταδοτικο θα δεχοσουν να σε κρινουν ενω τωρα οχι?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κι εγώ τώρα διατροφικά άρχισα να ξεφεύγω και δεν μου αρέσει καθόλου. Και θα συμφωνήσω ότι και στους άντρες ισχύει το ελκυστικό σώμα. Δεν μιλώ για κοιλιακούς φέτες και μπράτσα σμιλευμένα σε γυμναστήρια, αλλά και ο αντίποδας με ενοχλεί. Ας είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας, η ερωτική σχέση έχει και σεξ, σωστά? Ε, αν είναι να κάνω "ανασκαφές" προκειμένου να βρω αυτό που πρέπει να βρω, άστο καλύτερα.. Και γιατί να στεναχωρηθούμε? Αλήθειες δε λέμε? Ή μήπως δεν ξέρουμε τι είμαστε?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Forty, νομίζω πως άλλο ήταν το πνεύμα της Joanna. Υπάρχει και η έκφραση "λέπρα έχω"? που παλιότερα μπορεί να σόκαρε κάποιους, αλλά τώρα που η ασθένεια απομυθοποιήθηκε και έγινε της μοδός λόγω του σήριαλ, και η λέπρα είναι οκ.

  9. #54
    Originally posted by Ava
    Κι εγώ τώρα διατροφικά άρχισα να ξεφεύγω και δεν μου αρέσει καθόλου. Και θα συμφωνήσω ότι και στους άντρες ισχύει το ελκυστικό σώμα. Δεν μιλώ για κοιλιακούς φέτες και μπράτσα σμιλευμένα σε γυμναστήρια, αλλά και ο αντίποδας με ενοχλεί. Ας είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας, η ερωτική σχέση έχει και σεξ, σωστά? Ε, αν είναι να κάνω "ανασκαφές" προκειμένου να βρω αυτό που πρέπει να βρω, άστο καλύτερα.. Και γιατί να στεναχωρηθούμε? Αλήθειες δε λέμε? Ή μήπως δεν ξέρουμε τι είμαστε?
    Αυτό λέω...όπως εγώ δεν θέλω να πιάνω κοιλιές που κρέμονται, γιατί να το θέλει ο άλλος?
    Και πόσο πια να σε ερωτευτεί ή να τον ερωτευτείς που να γίνεται επιλεκτικά γκαβός και να μη βλέπει τόσο λίπος.
    Από την έννοια του αντιαισθητικού και μόνο να το δει κανείς, φτάνει γιατί σε λίγο εδώ μέσα θα ακούσω πως οι άντρες ερεθίζονται με την κυτταρίτιδα φτάνει εμείς να την έχουμε αποδεχτεί.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Θέλεις να ακούσεις κάτι αστείο? Όταν ήμουν 65 κιλά και πολύ απογοητευμένη με τον εαυτό μου, μιας και είχε αρχίσει η ανηφόρα, έμπλεξα με έναν που με προέτρεπε να βάλω 10 κιλά, ώστε να αγγίξω την τελειότητα! ʼλλο που δεν ήθελα! Μάσα, το καλύτερό μου. Έλα, όμως, που δεν σταμάτησα εκεί, γιατί στο φαί δεν έχει στοπ. Δεν θα τον πιάσω καμιά μέρα στα χέρια μου? Όχι, έχω καλύτερη ιδέα.. Έπρεπε να τον είχα βρει όταν ήμουν 100 κιλά και να τον υποχρεώνω να με "αποθεώνει" πρωί, μεσημέρι και βράδυ!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Για μισό λεπτό... δηλαδή αν κάποιος έχει μεταδοτική ασθένεια πρέπει να απομονώνεται; Ρε παιδιά είμαστε στο 2011 και ενημέρωση υπάρχει παντού. Ρατσισμός στους ασθενείς μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο.
    Τώρα για το πάχος, δικιά μου άποψη και για μένα μόνο. Εμένα μου αρέσω κανονική και όχι με παραπανίσια κιλά. Τα παραπάνω που είχα ήταν +13 κιλά. Αν έπαιξαν ρόλο στο αντίθετο φύλο σε μένα; Όχι αλλά εντάξει δεν είχα πάρα πολλά παραπανίσια αν είχα παραπάνω κιλά δεν ξέρω. Προσωπικά νιώθω ωραία όπως είμαι τώρα. Οι άνδρες πιστεύω θέλουν η κοπέλα να μην έχει πάνω από 20 κιλά από τα κανονικά της. Από τις παρέες γενικότερα δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια για παχουλές. Ναι μεν λένε καλή η κοπέλα για παρέα αλλά για κάτι παραπάνω δεν. Είναι και θέμα ανθρώπου δεν ξέρω. Αν ένας δεν ''βλέπεται'' θα πάει και προς τα ''εκεί'' και το αντίθετο. Έτσι έχω καταλάβει. Σκέφτονται και βλέπουν αλλιώς οι άνδρες. Αρκετές φορές έβλεπα μια παχουλή με ωραίο πρόσωπο και το έλεγα και οι φίλοι μου λέγανε αρνητικά σχόλια λόγω πάχους. Υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις.

  12. #57
    Originally posted by Ava
    Θέλεις να ακούσεις κάτι αστείο? Όταν ήμουν 65 κιλά και πολύ απογοητευμένη με τον εαυτό μου, μιας και είχε αρχίσει η ανηφόρα, έμπλεξα με έναν που με προέτρεπε να βάλω 10 κιλά, ώστε να αγγίξω την τελειότητα! ʼλλο που δεν ήθελα! Μάσα, το καλύτερό μου. Έλα, όμως, που δεν σταμάτησα εκεί, γιατί στο φαί δεν έχει στοπ. Δεν θα τον πιάσω καμιά μέρα στα χέρια μου? Όχι, έχω καλύτερη ιδέα.. Έπρεπε να τον είχα βρει όταν ήμουν 100 κιλά και να τον υποχρεώνω να με "αποθεώνει" πρωί, μεσημέρι και βράδυ!
    χαχαχαχαα!!!
    Εγώ με την τελευταία μου σχέση, με γνώρισε 69, εγώ φυσικά συνέχεια θέμα να θέλω να αδυνατίσω και εκείνος να κάνει σαν τρελλός, "τι λες! είσαι τέλεια! μη χάσεις ούτε κιλό!"
    Έτρωγα που λες και γω χωρίς τύψεις, αλλά στην πραγματικότητα δεν μου άρεσε ο εαυτός μου. Τώρα που χωρίσαμε μου έμειναν τα κιλά και άντε να τα χάσω...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κοριτσάρες μου, λεπτές, κανονικές, χοτρούλες, κομπλεξικές ή όχι, σας αφήνω. Βγαίνω έξω, μπας και χτυπήσω κανέναν άντρα! Φιλάκια!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Καλό βράδυ σε όλες!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Originally posted by Ava
    Forty, νομίζω πως άλλο ήταν το πνεύμα της Joanna. Υπάρχει και η έκφραση "λέπρα έχω"? που παλιότερα μπορεί να σόκαρε κάποιους, αλλά τώρα που η ασθένεια απομυθοποιήθηκε και έγινε της μοδός λόγω του σήριαλ, και η λέπρα είναι οκ.
    Το καταλαβα το σκεπτικο της αλλα δεν συμφωνω καθολου.
    Κατα τη λογικη αυτη γιατι να μην χρησιμοποιουμε και την λεξη "τοφαλος"(ο τοφαλος ηταν αθλητης βαρεων βαρων) κατα τον ιδιο τροπο και αν καποιος μας χαρακτηριζει τοφαλους να μην αισθανομαστε οτι ειναι ρατσιστης ουτε οτι μας προσβαλει.μην βλεπουμε μονο το δικο μας "προβλημα" και ειμαστε ευαισθητοι μονο στο παχος ενω για τα υπολοιπα που δεν μας αγγιζουν γινομαστε οι ιδιοι ρατσιστες.Για σκεψου υπαρχουν πολλες εκφρασεις οπως "μογγολο" "καθυστερημενο" κλπ κλπ θεωρεις δηλαδη οτι θα πρεπει να τις χρησιμοποιουμε και δεν τρεχει τιποτα επειδη συνηθιζεται να τις λενε καποιοι?

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •