Αγχωλιτικα και οργασμος. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by krino
    γιατι ειπα εγω οτι δεν εχουν τετοια προβληματα καποια φαρμακα?
    το γραφω αλλωστε πιο πανω.
    Απλα ειπα μηπως μπορεσει και χαλαρωσει καπως....


    Εσυ εχεις αλλο προβλημα κασσι..
    στην κολυμπηθρα σου ειχαν βαλει μαλλον βιαγκρα και νατα τα προβληματα...
    :P
    Με έκανες και γέλασα οέο καθώς είμαι στις μαύρες μου..Με σταθεροποιητή μαύρες αλλιώς θα είχα κατεβάσει το περίπτερο της γειτονιάς μου στο παγωτό και την σοκολάτα...Το πρόβλημα μου darling είναι ότι δεν στεριώνω στις σχέσεις...Δεν με αντέχω άλλο..Και είναι ο λόγος που κάνω ψυχοθεραπεία και παίρνω και τα αντικούκου φάρμακα.Είμαι αυτό που λένε \"Έχω πενήντα συνταγές από δίαιτα αλλά δεν μπορώ να εφαρμόσω καμία\".Και ακούω ρε πούστη μου άλλα άτομα να είναι κολλημένα χρόνια σε ακατάλληλα άτομα και εγώ να μην αντέχω ούτε 4 μήνες κόλλημα...Να δοκιμάσω μια UHU?Να φανταστείς για τι χάλι μιλάμε που με είχαν βάλει στην ομάδα και έλεγε ο καθένας τους στόχους του και οι δικοί μου ήταν \"Να έχω μια σταθερή δουλειά-να την κρατήσω πάνω από μήνα δηλ.-και να κάνω μια σταθερή σχέση\".Τον πρώτο στόχο τον κατάφερα και λέω από την αρχή του νέου έτους να το γιορτάσω με σαμπάνια αλλά ο δεύτερος στόχος αργεί ακόμα..Και καλά εγώ από μόνη μου το αντέχω αλλά πέφτουν και οι σύντροφοι από πάνω και ακούω τα εξ\'αμάξης..Δεν τον παίρνουν και αυτοί ήρεμα τον χωρισμό...Έχω μπει στη Μαύρη Λίστα.Το καλύτερο που άκουσα είναι ότι κρύβομαι πίσω από το πρόβλημά μου.Τσου....Απλά το πρόβλημά μου με κρύβει...Δεν φταίω εγώ που έχω μεταιχμιακή φταίει η μεταιχμιακή που είμαι εγώ.It sounds better ya?Και ξέρεις ποιό είναι το γμτ Κρίνο;Ότι εγώ χαπακώνομαι για να είμαι πιο εντάξει και αυτοί οι υγιείς μου κατεβάζουν καντήλια γιατί πληγώθηκαν μία φορά...Εγώ είμαι 5 χρόνια φαρμακοθεραπεία,τα έχω δει όλα και αυτοί δεν αντέχουν ένα χωρισμό.Δεν είσαι σταθερή στις δουλειές;Δεν κάνεις σταθερές σχέσεις;;Οριακή..Πάρε έναν σταθεροποιητή...Φάε και ένα κιλό παρενέργεια και από πάνω τα ακούω.....Έπεσα σε κατάθλιψη γιατί χώρισα με την Μαρίκα και εγώ είμαι 7 χρόνια σε κατάθλιψη.....@##$%%^^^&*(*!!!!!!#$#$ #%$#$#%.Ήθελα να φύγω και από την ομάδα...Ήθελα από παντού να φύγω..Μέχρι και οι ψυχίατροι με φοβούνται ότι θα φύγω....Μου τα έχωναν λιγότερο στην ομάδα γιατί φοβόντουσαν ότι θα τους την κάνω....Ένας είναι ο λόγος που δεν φεύγω..Γιατί κανείς δεν με εμπιστεύεται και θέλω να αποδείξω ότι μπορώ να αντιμετωπίσω την ζωή....και γιατί η ψυχίατρός μου έκανε τρελές προσπάθειες μαζί μου,μου έδωσε απίστευτες ευκαιρίες και γιατί με πίστεψε....αλλιώς θέλω να τα παρατήσω όλα...Είναι αρνητική πρόκληση να σου χτυπάνε συνεχώς το πρόβλημά σου και την αρνητική σου συμπεριφορά..Νομίζουν ότι κάτι κάνουν αλλά σε προκαλούν να τους αποδείξεις πόσο σκατά μπορείς να τους φερθείς....Σε προκαλούν να τους αποδείξεις πως είσαι ο κακός της υπόθεσης...(Ένα θέμα άνοιξα σε μάλλον λάθος τόπικ αλλά ήθελα κάπως να εκφράσω τον προβληματισμό μου)
    Είμαι λοιπόν κάτι σε Οβελίξ αλλά με βιάγκρα φάση;;;χαχα

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Kassi


    Το πρόβλημα μου darling είναι ότι δεν στεριώνω στις σχέσεις...Δεν με αντέχω άλλο..
    να δεις darling,
    τι γνωμη θα εχουν οι αλλοι που κανεις σχεση.....
    αν δεν σε αντεχεις αλλο, οι αλλοι τι να πουν?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Μη με ανεβάζεις τόσο ρε..Περίμενα κάτι πιο υποστηρικτικό από εσένα...Πες εσύ τουλάχιστον κανά καλό λόγο σαν αντιστάθμισμα στην κακή κριτική...Διάβαζα σε ένα γκρουπ που έχει δημιουργηθεί με τους απανταχού ανά την υφήλιο borderline και έλεγε εν ολίγοις ότι κατά βάθος είμαστε πολύ καλά παιδιά...(εκεί έσκασα στα γέλια).Αυτό το βάθος δεν διασαφήνιζε αλλά αν έχεις μάσκα οξυγόνου και έχεις εκπαιδευτεί στα ΟΥΚ ε,ένα βάθος 400 μέτρων δε σε φοβίζει ε;Έχω ακόμα ελπίδες...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να σε στηριξουμε βρε κασσιανη, τι να σε κανουμε?
    αλλα και εσυ δεν πρεπει να βαλεις ενα χερακι?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Όχι Κασσιανή..Από τότε που στο είπα σε διορθώνω συνέχεια...Κολλημένος με το Κασσιανή.Το Κάσυ είναι από το Κασσάνδρα...Διάβασε λίγο το από πάνω edit μου.Βάζω και εγώ χέρι μου βάζουν και άλλοι χέρι(όχι στο πονηρό ο νους) αλλά άνθρακας ο θησαυρός..Ρε έχω άτομα στην ομάδα κολλημένα με την μπάλα-ουπς-τον σύντροφό τους ήθελα να πω για χρόνια και εγώ οέο τπτις...Πού είναι ο άντρας που θα με στρώσει;Πού είναι ο άντρας που θα με έχει σήκω σήκω κάτσε κάτσε;;Χαχα!!!!Στα 30 λέει η μεταιχμιακή πιάνει τα φόρτε της...Γύρω στα 40 αν ζεις,το βαριέσαι λέει το άθλημα και πιάνεις μια ανίατη κατάθλιψη...Παίζει λοιπόν η πιο σταθερή μου σχέση να είναι με τους ψυχιάτρους....

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Kassi

    Πού είναι ο άντρας που θα με στρώσει;


    αντρας??
    και να στρωσει εσενα???
    υπαρχει τετοιο ειδος???
    χμμμμ.....



    Πού είναι ο άντρας που θα με έχει σήκω σήκω κάτσε κάτσε;;Χαχα!!!!


    αχαχα πολυ καλοοοο
    εγω σηκω σηκω - κατσε κατσε εχω μονο το γατο μου....
    Βλεπεις οποτε τον φωναζω, ερχεται και τριβεται πανω μου...
    αν με εννοεις.





    αντε οκ κασσανδρα λοιπον....
    τι μαντατα δεν ξερουμε τι φερνεις.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Έχω έναν πόλεμο ανοικτό
    με τον ίδιο μου τον εαυτό
    έχω κάποιες τάσεις διαφυγής
    σοβαρά δε θέλω να με δεις
    δεν υπάρχει τρόπος να σωθώ
    απ\' τους κόμπους όλους θα λυθώ
    θα φύγω
    έχω τα σημάδια του καιρού
    και τη συνταγή ενός γιατρού
    η ζωή να έχει αλλαγές
    κι όχι μόνιμες επιλογές
    παίζω με φωτιές από παιδί
    και τις κλειδαριές χωρίς κλειδί
    ανοίγω

    Μην πλησιάζεις
    ακόμα πιο κοντά
    στην αγκαλιά σου
    ανήκω προσωρινά
    τίποτα δεν με κρατάει
    και πουθενά
    εμένα
    μην πλησιάζεις
    κοντά μου θα χαθώ
    άνεμος ήταν
    η μοίρα να γεννηθώ
    δεν με κρατάει αγάπη καμιά
    τις αλυσίδες τις σπάει η καρδιά
    για να φύγει ξανά

    Έχω έναν πόλεμο ανοιχτό
    με τον ίδιο μου τον εαυτό
    έχω μια εικόνα της ζωής
    που εσύ δε γίνεται να δεις
    γύρω μου οι δρόμοι σταματούν
    κι όλα όσα είχαν να μου πουν
    τα είπαν
    έχω τη δική μου λογική
    λίγο αυτοκαταστροφική
    μα τα καταφέρνω τελικά
    και δεν παίρνω ηρεμιστικά
    έχω μάθει μέσα μου το πως
    να το πολεμάω μοναχός
    το σύμπαν

    μου ταιριάζει γάντι αυτό το τραγούδι.....Δεν υπάρχει άντρας να με στρώσει;;Μου είπαν ότι θα βρω τον μαστορά μου αλλά έχω χαθεί στην Χρυσή Ευκαιρία με κάτι υδραυλικούς.....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ρε ας αντέξω εγώ σε σχέση για το χρονικό διάστημα που έχω βάλει σαν όριο και σε προσκαλώ σε πάρτι...Finding your soulmate(even just mate for me) is not an easy target,thus I should exercise my patience....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η κατάστασή μου είναι ανίατη..Η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια...Στην τελευταία ομαδική τα λόγια του ψυχιάτρου ήταν.....\'\'ενθαρρυντικά\".\"Όσ οι είστε εδώ μετά από πέντε χρόνια θα θαυμάζετε την αλλαγή της kassi\".

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τι να σου ρε κασσανδρα και εγω??
    εσυ ξερεις τα αδυτα σου και τι ακριβως φταιει.
    Δεν νομιζω να φταινε οι αντρες τουλαχιστον μονο.
    Αν και εχω καταληξει οτι οι σχεσεις σημερα ειναι πολυ δυσκολη υποθεση.

    Μαλλον χρειαζεται να βρεις κατι που θα \"κουμπωνει\" πολυ καλα πανω σου.
    Καλο ψαξιμο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Αυτό το μήνυμά σου πραγματικά μου δείχνει ότι κατανοείς...Να σου πω υπήρξαν και άλλοι που μου είπαν:Και εμείς που κάναμε μακροχρόνιες τι καταλάβαμε;;;Όντως η σχέση δεν είναι εύκολο πράγμα και ανάλογα με το ποια στάνταρ ορίζεις εσύ μία σχέση...Έχω λένε άλλοι 4 χρόνια σταθερή σχέση με σταθερές εξωσυζυγικές σχέσεις..Σχέση είναι και αυτό,δεν λέω..Πρέπει να είμαι πολύ δύσκολο άτομο κατά βάθος.Σε αυτό έχω καταλήξει...Απλά ψάχνω για ένα ιδανικό που δεν υπάρχει και δεν ξέρω αν υπάρξει...Οι σχέσεις ανέκαθεν ήταν δύσκολη υπόθεση απλά στις παλιότερες εποχές δεν επιτρεπόταν από τα κοινωνικά στάτους να το ψάχνουν περισσότερο..Οι σχέσεις είναι μια προσπάθεια να απαλύνουμε λίγο την μοναξιά μας μιας και μόνοι γεννιόμαστε μόνοι πεθαίνουμε...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Και για να το τσαμπουκαλευτώ λίγο...Αν σκεφτείς πως ο μετρ της ψυχανάλυσης,Φρόυντ, ήταν φάση \'\'Πίνω μπάφους και παίζω Pro\" δεν πρέπει να με παίρνει από κάτω που αντί για μπάφους πίνω Λαντόζ.Μελετούσε δε τους ανθρώπους όχι φιλικά διακείμενος αλλά με αηδία για το ανθρώπινο είδος...Είχε δε ψυχαναγκαστική προσωπικότητα....Αν δεν σώθηκε ούτε αυτός όταν η ψυχική ασθένεια χτύπησε δύο φορές την πόρτα-στην τρίτη άνοιξε-τότε τι να πω και εγώ;

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να σου πω
    αν ψαχνεις το ιδανικο - ιδανικο ισως και να μην το βρεις ποτε μα ποτε.
    Γιατι αν νομιζεις οτι υπαρχει ενα εντελως αντιγραφο του εαυτου σου αυτο δεν υπαρχει.
    Μηπως θα επρεπε καποια στιγμη να δεις τι ειναι σημαντικο αυστηρα για σενα και να προχωρησεις με αυτα τα κριτηρια??
    Παντως οσο πορευεσαι με την λογικη οτι \"εγω ψαχνω το ιδανικο\" τοσο θα ταλαιπωριεσαι....

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Kassi

    Αν δεν σώθηκε ούτε αυτός όταν η ψυχική ασθένεια χτύπησε δύο φορές την πόρτα-στην τρίτη άνοιξε-τότε τι να πω και εγώ;

    Δεν εχεις να σωθεις απο κατι ακριβως.
    Ενδεχωμενα να εισαι σε μια κατασταση (ιδια η γυρω εκει) για ολη σου την ζωη.
    Και λοιπον??
    αυτο σου απαγορευει να ζησεις την ζωη σου και να την ευχαριστηθεις??
    δεν νομιζω....
    Μονη σου βαζεις τις απαγορευσεις - τα πρεπει - και τα μη.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Kassi
    Αυτό το μήνυμά σου πραγματικά μου δείχνει ότι κατανοείς...


    προσπαθω αλλα δεν ξερω αν αυτο λεει κατι.
    Μαλλον εσυ πρεπει να κατανοησεις.


    Να σου πω υπήρξαν και άλλοι που μου είπαν:Και εμείς που κάναμε μακροχρόνιες τι καταλάβαμε;;;



    ρωτησες ανθρωπους που βαριουνται και οι ιδιοι τους εαυτους, οχι μονο τη σχεση τους.



    Όντως η σχέση δεν είναι εύκολο πράγμα και ανάλογα με το ποια στάνταρ ορίζεις εσύ μία σχέση...Έχω λένε άλλοι 4 χρόνια σταθερή σχέση με σταθερές εξωσυζυγικές σχέσεις..



    ετσι μαθανε, να δουλευουνε με απατη.



    Σχέση είναι και αυτό,δεν λέω..


    κολοκυθια ειναι.
    Σημερα αν υπαρχει κατι που εχει απομεινει αναμεσα στους ανθρωπους και αξιζει, ειναι η ειλικρινεια.
    Αμα το πουλησεις και αυτο, εχεις συμβολαιογραφικη πραξη, οχι σχεση παντως.
    Εκτος αν πουμε οτι σχετιζομαι γενικα με ενα ανθρωπο αυτο ειναι και σχεση.
    Οτι θελει ο καθενας....




    Πρέπει να είμαι πολύ δύσκολο άτομο κατά βάθος.Σε αυτό έχω καταλήξει...Απλά ψάχνω για ένα ιδανικό που δεν υπάρχει και δεν ξέρω αν υπάρξει...



    οχι δεν θα υπαρξει.
    Εκτος αν εσυ εισαι η τυχερη εκει που χιλιαδες αλλοι δεν ηταν.
    Δεν λεω και αυτο μπορει να συμβει.
    Εγω παντως δεν ειμαι διατιθέμενος να φαω την ζωη μου ψαχνωντας αυτο το ιδανικο.



    Οι σχέσεις ανέκαθεν ήταν δύσκολη υπόθεση απλά στις παλιότερες εποχές δεν επιτρεπόταν από τα κοινωνικά στάτους να το ψάχνουν περισσότερο..



    παλιοτερα οι γονεις μας πχ, ζουσαν υπο δυσκολες συνθηκες.
    Δεν ειχαν πολυτελειες οπως εμεις.
    Δεν φτασανε ομως στο σημειο να αλλοτροιωθουμε οπως εμεις.
    Βλεπεις σημερα παρολο που εχουμε χιλια δυο μεσα να επικοινωνουμε γιναμε πιο αντικοινωνικοι....



    Οι σχέσεις είναι μια προσπάθεια να απαλύνουμε λίγο την μοναξιά μας μιας και μόνοι γεννιόμαστε μόνοι πεθαίνουμε...



    σωστη παρατηρηση.
    Καπου το εχω γραψει αυτο.
    Και αυτο ειναι και το νορμαλ αν θες.
    Το αφυσικο ειναι στο ενδιαμεσο να ζουμε και μονοι μας.
    Ισως αν χαμηλωσουμε λιγο τον πηχυ τους εγωισμου μας, να μπορεσουμε να συνυπαρχουμε πιο ανετα με ανθρωπους.

    Και σε αυτο δεν εξαιρω τον εαυτο μου.



Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •