ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα προτεινα αν ειναι δικο σου, πουλατο και μην ασχοληθεις ξανα.
    Αν οχι, τοτε απλως μην ξαναπατησεις.

    Με τοσες πυρκαγιες τι ακριβως θα προσφερεις αν το καψεις???
    Οτι υπαρχει - υπαρχει στο μυαλο σου και μονο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Έχεις σκεφτεί να επισκευτείς κάποιον ειδικό? Εάν πράγματι υπάρχει πρόβλημα και το κοιτάξεις, θα σε σώσει τώρα που είναι νωρίς.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ σιγουρα εχεις κατι κακο να θυμασαι απο ολα αυτα.
    Εχεις σκεφτει να τα πεις σε καποιο ειδικο ολα αυτα?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    15
    Ο ειδικος πως θα βοηθησει? θα μου πει οτι ολα ειναι στο μυαλο μου??
    Θα μου πει να παω και να προσπαθησω να μην το σκεφτομαι??
    Δυστυχως δεν εχω λεφτα να παω σε ειδικο...
    Οι δικοι μου δεν θελουν να παω σε ειδικο γιατι δεν θελουν να πω οτι για τα ψυχολογικα μου φταινε και αυτοι.....
    Ενα βραδυ ειχα ακουσει αλυσιδες να τις πετανε στην πορτα του δωματιου μου.. Και δεν ηταν κανεις εκει.. Οι αλυσιδες δεν κανουν και λιγο θορυβο...Δεν νομιζω να ηταν της φαντασιας μου..ηταν νυχτα και ακουστηκε πολυ καλα.. σκεφτομαι τι θα εβλεπα αν ηταν ανοιχτη η πορτα....και τι μπορει να ηταν???Αν και δεν θελω να πω οτι πιστευω στα πνευματα... τι να σκεφτω μετα απο αυτο???

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ο ειδικος θα σε βοηθησει δεν ειναι θεμα.
    Αλλα προς το παρον ας κουβεντιαζουμε και εμεις απο εδω.
    Δεν χανεις τιποτα.


    Να τα παρουμε απο την αρχη?
    Για πες ενα ιστορικο πως αρχισαν ολα αυτα.
    Οτι θες βεβαια ετσι?

    (αλλα οσο πιο πισω πας - τοσο καλυτερα)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι ειδους ασχημες εμπειριες ειχες σε σχεση μ αυτο το σπιτι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    αυτο δεν ηταν σπιτι αλλα κολαση κοπελα μου.πως αντεξες εκει τοσα χρονια?επομενο ειναι να εχεις ερθει σε σημειο να σκευτεσαι τετια πραγματα.

  8. #8
    Εγώ απορώ πως έχεις .....απορίες για το σπίτι......

    Έχεις περάσει τα απίστευτα εκεί μέσα και όλα αυτά επανέρχονται ασυνείδητα κάθε φορά που πηγαίνεις. Αυτή είναι η εξήγηση 99% και 1% είναι να βρίσκεται κανένα πνεύμα, αλλά αυτό θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε αν δεν είχαν συμβεί εκεί όλα αυτά τα τέρατα που μας περιγράφεις και σε έχουν στιγματίσει. Θα σου ξανα-πω, (όπως και οι άλλοι), πως πρέπει να πας σε ειδικό. Μην επικαλείσαι τα χρήματα, μπορείς να πιασεις μια δουλειά και να τα καταφέρεις.
    Είναι χιλιοειπωμένη η έκφραση, αλλά αν σε πονούσε το πόδι σου δεν θα πηγαινες σε ορθοπεδικό?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    τι πνευμα μωρε αυτα ειναι σαχλαμαρες .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κανεις δεν ξερει τι μπορει να ηταν οι αλυσιδες....
    μπορει να ηταν ενας αλλος θορυβος που ακουσες στον υπνο σου κι επειδη εισαι στρεσαρισμενη ξυπνησες με την αισθηση πως ηταν κατι τρομακτικο κι ανεξηγητο οπως οι αλυσιδες...
    μπορει να τις ακουσες στον υπνο σου...πολλα μπορει...
    το θεμα ειναι οτι το περιβαλλον σου σου δημιουργει μια συνεχη ενοχληση και δεν μπορεις να ηρεμησεις και να ισορροπησεις ειτε μονη σου ειτε παιρνοντας και καποια βοηθεια..
    μας λες καπου οτι δεν δουλευεις και γιατι δεν ξερεις τι να κανεις τα λεφτα με την ζωη που ζεις...
    κανε κινητρο σου το να γινεις ανεξαρτητη μιας και καπου αλλου μας λες οτι δεν εχετε και μεγαλη οικονομικη ευχερεια..
    εγω πιστυω οτι πρεπει να απομακρυνθεις απο την συμβιωση με τους δικους σου και να τους βλεπεις μονο ως επισκεπτρια αν και οταν το θελεις..
    στο σπιτι του χωριου μη πηγαινεις καθολου, δεν υπαρχει λογος να ταραζεσαι ετσι...
    βρες μια δουλεια οσο σπουδαζεις και σου πληρωνουν τη διαβιωση και μαζεψε λεφτα για να σπουδασεις αυτο που θελεις , να ξεκινησεις μια ζωη με ΚΑΤΙ τουλαχιστον του γουστου σου....
    νομιζω οτι θα σου κανει καλο καποιος ειδικος...δεν σε ακουει απλα..μπορει και να σε συμβουλεψει και να σε κατευθυνει να ηρεμησεις αυα που σε ταραζουν μεσα σου...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    15
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν τις ακουσα στον υπνο μου γιατι δεν κοιμομουν... Δεν μπορουσα να κοιμηθω εαν δεν ξημερωνε.Οσο για το να μην πηγαινω μια κουβεντα ειναι.. Εχω τον πατερα μου και τον παππου μου εκει..Αλλα εχω ενημερωσει οτι δεν προκειται να παω κοιμηθω εκει. Θα κοιμαμαι στην θεια μου σε αλλη περιοχη.Αυτοι νομιζουν οτι ο παππας θα μας σωσει..Δεν μπορω να δουλεψω γιατι χρωσταω πολλα μαθηματα..Αυτο που χρειαζομαι ειναι καποια βοηθεια να περασω τα μαθηματα την οποια δεν εχω..Εχω και ενα προβλημα με την μνημη μου.. δεν μου ειναι ευκολο και να συγκεντρωθω και μαλιστα οταν δεν ειμαι σε καλη ψυχολογικη κατασταση...Εχω πολλα στο μυαλο μου και δεν μπορω να παρω αποφασεις..Εχω και τα ονειρα απο το παρελθον αλλα και απο διαφορα που με αγχωνουν και με εχουν κανει να μισω τον υπνο..ΗΡΕΜΙΑ ΘΕΛΩ!!και ψυχραιμια... και υπομονη.. παντα αυτες οι λεξουλες με κυνηγουσαν...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    πηγαινε να δεις καποιον...αν δεν εχεις χρηματα, δοκιμασε να πας σε καποιο κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι πολυ φθηνες οι συνεδριες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Γεια σου purple4,ολα αυτα που θες κ για τα οποια τοσο πολυ διψας υπαρχουν μεσα σου αλλα περασες πολυ δυσκολα κ την εχεις παραγκωνισει αυτη την πλευρα του εαυτου σου.Εμαθες να λειτουργεις αλλιως.Επισης ισως ο φοβος που ενιωσες να ηταν τοσο δυνατος που θελησες να τον προσωποποιησεις(π.χ. σε πνευματα).προσωπικα ηθελα να σου πω πως οι ψυχολογοι δεν ειναι ανθρωποι πληρωμενοι να τους μιλας για να ξαλαφρωνεις οπως λες αλλα επιστημονες που εχουν σπουδασει πως να μας βοηθανε με εναν τροπο που εμεις δεν ξερουμε.Για μενα καλο θα ηταν να ζητησεις βοηθεια για να μπορεσεις να βγεις απ την κατασταση που τοσο σε ενοχλει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Κάποιο παιχνίδι του μυαλού σου θα ήταν οι αλυσίδες.Από τη στιγμή που όποτε είσαι εκεί είσαι προκατειλημμένη ότι κάτι κακό υπάρχει,κάτι συμβαίνει μέσα στο σπίτι,το μυαλό σου μπορεί να δημιουργεί φανταστικούς ήχους.
    Κάποιες φορές κυρίως παλιότερα αγχωνόμουν μην μπει κανένας κλέφτης στο σπίτι το βράδυ και από το άγχος μου όλο νόμιζα ότι άκουγα κάτι και πεταγόμουν.
    Αν σκέφτεσαι κάτι τόσο έντονα αρχίζεις μετά και νομίζεις ότι ακούς διάφορα.Σου έχει γίνει εμμονή τώρα αυτό το θέμα με το σπίτι.Δεν υπάρχει κανένα κακό πνεύμα,μόνο κακές αναμνήσεις υπάρχουν.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ασχετα τι ηταν η τι δεν ηταν οι αλυσιδες,
    τωρα εχεις φυγει απο εκει??
    ζεις σε αλλο περιβαλλον?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •