sok - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95

Thread: sok

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Καλημέρα!! Ναι, είμαι κάπως καλύτερα, μίλησα και με την ψυχολόγο χθες, μου είπε να προσπαθώ να διαχειρίζομαι τη στεναχώρια μου και είπα να το προσπαθήσω!!! Ευτυχώς και τα σημάδια στο πρόσωπο υποχώρησαν αρκετά, και έχω καλύτερη διάθεση τώρα

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    45
    step by step θα γινουν ολα και θα τα καταφερεισ μην στεναχωριεσαι μονο....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Αυτό δεν είναι και στο χέρι μου. Αλλά το να μην με επηρεάζει τόσο, αυτό σίγουρα είναι στο χέρι μου :)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Τι σου είπε η ψυχολόγος για το αίμα στο κεφάλι;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Μου είπε πως και το αίμα και τα σημάδια είναι επειδή ο οργανισμός μου και το σώμα μου, μου ΄λεγαν ΟΧΙ. Δεν ήθελαν να κάνω εμετό. Είχα να κάνω 13 μέρες και προφανώς ο οργανισμός μου "ξεσυνήθισε" κάπως τη διαδικασία αυτή και γι αυτό αντέδρασε έτσι

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Δε σε παρέπεμψε δηλαδή να δεις κάποιον γιατρό, μήπως και είναι ανησυχητικό;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Όχι. Μου είπε ότι ήταν αντίδραση από την τόση πίεση που άσκησα. Είναι σαν ε΄να σπυράκι που φεύγει αν το δεις. Δεν ξέρω αν το είχα από πριν. Πάντως είμαι καλύτερα. Πέρασε σχεδόν και ο πονοκέφαλος.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Επίτρεψέ μου να επιμείνω λίγο στο θέμα του γιατρού. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το κάνω με καλή πρόθεση κι επειδή νοιάζομαι και όχι για να σε πανικοβάλω και να σε αγχώσω. Πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανες check up; Αναφέρομαι στις συνηθισμένες εξετάσεις ούρων κι αίματος που όλοι πρέπει να κάνουμε μια φορά το χρόνο, πόσω μάλλον εάν έχουμε διατροφική διαταραχή, που εξαντλεί ακόμα περισσότερο τον οργανισμό μας.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Έχω περίπου 1 χρόνο νομίζω. Αλλά το Σεπτέμβρη που πέρασε , είχα πάει για αιμοδοσία. Υποθέτω αν κάτι δεν ήταν καλό δεν θα μπορούσα να δώσω το αίμα μου. Έχεις δίκιο πάντως

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    koukoutsaki, ελπίζω να μην αισθάνεσαι ότι σ' έχω στήσει στον τοίχο και σου κάνω κήρυγμα! Σ'τα λέω για να τα ακούω κι εγώ, γιατί ούτε εγώ το'χω πολύ με τους γιατρούς και πολλές φορές καθυστερώ να πάω για τις καθιερωμένες εξετάσεις αίματος, ούρων, τεστ παπ κτλ. Τι θα λεγες να στηρίζαμε η μία την άλλη σ' αυτό; Να κλείσουμε ραντεβού με κάποιο ιατρικό κέντρο για να κάνουμε εξετάσεις και όταν βγουν τα αποτελέσματα να επιστρέψουμε σ' αυτό το post και να καθησυχάσουμε η μία την άλλη ότι όλα είναι καλά!

    Και φυσικά καλό θα ήταν να κάνει το ίδιο και όποιο άλλο μέλος θέλει, γιατί είναι φανερό ότι σ' αυτό το φόρουμ όλοι νοιάζονται πολύ ο ένας για τον άλλο. Οπότε μια επίσκεψη στο γιατρό θα ήταν μια καλή ευκαιρία να καθησυχαστούν όσοι ανησυχούν!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Έχεις δίκιο και κάνεις πολύ καλά που μου τα λες, για να τα ακούω κι εγώ κι εσύ. Θα το βάλω στο πρόγραμμα μετά τις 15 που θα πληρωθώ γιατί τώρα δυστυχώς είμαι ταπί!!! Πρέπει να κάνω και ΠΑΠ, καλά που μου το θύμισες κι αυτό!!!Ελπίζω εσύ να πας νωρίτερα από μένα ε;;;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Ok, θα κλείσω ραντεβού από Δευτέρα! Πάντως, νομίζω ότι σε διάφορα ιατρικά κέντρα τύπου Βιοϊατρική πληρώνεις μια πολύ μικρή συνδρομή για να κάνεις check up. Αν ξέρει κανείς περισσότερα ας ενημερώσει!

    Θα σε ενημερώσω κι εγώ όταν κάνω τις εξετάσεις! Φιλάκια για την ώρα!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Originally posted by smoke08
    Και φυσικά καλό θα ήταν να κάνει το ίδιο και όποιο άλλο μέλος θέλει, γιατί είναι φανερό ότι σ' αυτό το φόρουμ όλοι νοιάζονται πολύ ο ένας για τον άλλο. Οπότε μια επίσκεψη στο γιατρό θα ήταν μια καλή ευκαιρία να καθησυχαστούν όσοι ανησυχούν!
    Καλησπέρα.. ωραία...πρέπει κι εγω να παω για τεστ pap.
    δεν εχω κάνει. τις αλλες εξετασεις τις κανω δεν εχω προβλημα, αλλα για τεσπ παπ πραγματικα ντρεπομαι πολυ.
    αλλα θα προσπαθήσω κι εγω να παω..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Γιατί βρε παιδί μου ντρέπεσαι;;; Δεν είναι τίποτα. Να πας

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    ναι δεν ειναι οτι ντρέπομαι πχ σε αντρα, απλα γενικά ντρέπομαι τη διαδικασία αυτή(μου την περιέγραψε η αδερφή μου). κολλήματα στο μυαλο...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •