Θέλω να γραφτώ γυμναστήριο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134

    Θέλω να γραφτώ γυμναστήριο

    Παιδιά μου έρχεται να σκάσω..

    Είμαι άνεργη, έχω βγάλει κάρτα ανεργίας και δεν είμαι ασφαλισμένη πουθενά. Για να γραφτώ γυμναστήριο πρέπει να κλείσω ραντεβού σε καρδιολόγο. Αλλα αφού δεν είμαι ασφαλισμένη θα πρέπει να πληρώσω αρκετά για να με δει ο γιατρός! Και άντε το κλείνω το ραντεβού.. αυτοί κλείνουν μετά από 2 μήνες τι να το κάνω τότε; Συν δεν έχω λεφτά αφού είμαι άνεργη!
    Δηλαδή ένα γυμναστήριο θέλω να πάω και εμπόδια παντού.
    Θέλω να ξεφύγω λίγο και δεν γίνεται. (

    Συγνώμη που σας έπρηξα είχα ανάγκη να τα γράψω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    ΄τσόκολειτ... μέχρι να μπορεσεις να πας γυμναστήριο, δε γίνεται να περπατάς?
    ή τρέχεις σε κάποιο πάρκο?
    ή να κάνεις γυμναστική στο σπίτι ?

    δεν υπαρχει κατι αλλο εκτος αποτ ο γυμναστήριο που να σου αρέσει κ να είναι τσάμπα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Θέλω να βγαίνω από το σπίτι και να έχει κόσμο γύρω μου. Τώρα που έμεινα πάλι άνεργη αν μείνω έστω και λίγο μόνη κινδυνεύω να πάθω κατάθλιψη. Έχω τάση και δε ξέρω πως θα συνέλθω μετά. Μου έπεσαν όλα μαζί και εκεί τουλάχιστον θα ξέφευγα λίγο. Μόνη μου δε θα αντέξω. Και όλα αυτά για ένα χαρτί.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Για το γυμναστήριο έχω να πληρώσω για τον γιατρό δεν έχω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Σε ποιά πόλη είσαι και θέλει 2 μήνες για καρδιολόγο?

    cici, μεγειά το τικεράκι,, άσχετο :PP

    και εγώ πάω γυμναστήριο.. και θα ΄θελα να πηγαίνω όλο το χρόνο.. αλλά δύσκολο λόγω οικονομικών..
    γι' αυτό λίγο περπάτημα, λίγο ποδήλατο.. και θα περάσει ο καιρός..!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Αθήνα. Πάντως 1 μήνα τον θέλουν σίγουρα. Απλά αν είναι να σκάσω 80 ευρώ για να με δει γιατρός για να μου δώσει ένα χαρτί είναι τραγικό. Έτσι κι αλλιώς περπατάω αλλά ήθελα να πάω και γυμναστήριο.. μακάρι να το καταφέρω σύντομα όπως και να έχει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    επισης δεν ξερω αν αυτο θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα αλλα κα σφαλισμενη να ησουν παλι θα πληρωνες τον καρδιολογο.... τα ταμεια λογω φορτου εργασιας(!) ακομα κ εχεις κλεισει ραντεβου δεν εξεταζουν για χορηγηση βεβαιωσης για γυμναστηριο/κολυμβητηριο/εξετασεις οδηγησης κτλ...

    παντως δες αυτο που λενε τα κοριτσια.... λιγο πολυ ολος ο κοσμος πρεναει δυσκολα... οποτε προσπαθησε να έχεις όσο το δυνατον περισσοτερα μπορεις με τις παρουσες συνθηκες...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    (θενκ γιου κάρεν )

    τσόκολειτ, παρέα γενικά δεν έχεις? πέρα απο τη γυμναστική, αν έχεις καμια φίλη να βγαίνετε που κ που θα είναι καλό (για να μη πάθεις κ κατάθλιψη όπως λές, με την ανεργία δεν είναι κ δύσκολο!)
    μενεις μόνη απ'οτι κατάλαβα ε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Ευχαριστώ ρε κορίτσια που ανταποκριθήκατε. Μακάρι να μπορέσω να το κάνω. Μου φαίνεται μπορώ να ασφαλιστώ ως άνεργη παίρνοντας βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ και μετά αίτηση στο ΙΚΑ από όσο έψαξα. Ελπίζω κάτι να είναι και αυτό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Όχι με τους γονείς μου μένω. Αλλά δεν έχει σημασία δε θέλω να επιβαρύνω αλλά δεν βρίσκω πουθενά δουλειά. Χάλια σε όλους τους τομείς βασικά στην ζωή μου γι'αυτό γράφω έτσι.
    Έχω φίλες αλλά δεν έχω καθόλου διάθεση 'έχω απομακρυνθεί. Τεσπά δύσκολα γενικότερα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    προσπάθησε όμως λίγο τσόκολειτ, για να μη σε πάρει πολύ απο κάτω.....κατάλαβες...
    γιατί αν δε βγαίνεις και καθόλου είναι εύκολο. έστω κ "με το ζόρι" κατι να κάνεις...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Προσπαθώ σισι δεν μπορείς να φανταστείς.. ελπίζω να βγει κάτι με τον ΟΑΕΔ. Ευχαριστώ για την συμβουλή σου να σαι καλά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγώ παλιά πάντως που ήμουν φοιτητής και χρειαζόμουν αρκετά συχνά βεβαιώσεις επειδή, εχμ... κοιμόμουν και έχανα τα εργαστήρια, πήγαινα τυχαία σε ένα ιατρείο και κλαιγόμουν στη γραμματέα να μου γράψει το παλιόχαρτο και να βάλει υπογραφή και σφραγίδα:bigsmile:

    Συνήθως έπιανε... λίγο ξεφτίλα βέβαια αλλά λίγο με ένοιαζε τότε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Την καλύτερη δουλειά έκανες φίλιπε. Εγώ παραείμαι ντροπαλή πάντως γι'αυτό .
    Κάποια λύση θα βρεθεί δε γίνεται..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Τα γυμναστήρια εκει θέλουν βεβαίωση από καρδιολόγο???? :shocked2::shocked2::shocked2::shocked2::shocked2: :shocked2:

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •