ʼλλη μια ιστορία για τα κιλά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34

    ʼλλη μια ιστορία για τα κιλά

    Παιδιά γεια σας και συγχαρητήρια για τις συμβουλές που δίνετε και τις ιστορίες που αφηγείστε. Παρακολουθούσα το site τον τελευταίο καιρό και έγινα μέλος πριν λίγο. Εγώ είμαι 23 χρονών και είμαι 85κg με ύψος 1.76. Στο σχολείο ήμουν γύρω στα 78 κιλά χωρίς να κάνω ποτέ δίαιτα. Στη συνέχεια, για ένα διάστημα 2-3 ετών κινούμουν μεταξύ 78-89. Πριν 2 χρόνια έπαθα κατάθλιψη και έφτασα μέχρι και 109! Το Σεπτέμβρη άρχισα ροφήματα (αντικαθιστώντας 2 γεύματα) και τώρα έφτασα στα 85. Σήμερα αποφάσισα να σταματήσω τα shakes και να συνεχίσω μόνος μου για να χάσω άλλα 10 κιλά. Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 2 βδομάδες. Δε ξέρω όμως τι διατροφή να κάνω και ποιο πρόγραμμα στο γυμναστήριο να ακολουθήσω για να χάσω κιλά. Θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Καλωσήλθες boy23!!!

    Καταρχήν συγχαρητήρια για την απώλεια βάρους που έχεις καταφέρει. Αυτά τα ροφήματα που λες είναι protein shakes? Θεωρώ πως είναι καλύτερο να απευθυνθείς σε κάποιον διατροφολόγο και να φτιάξετε μαζί μια διατροφή που μπορείς να ακολουθήσεις. Εξάλλου η διαδικασία με τα shakes ήταν αρκετά στερητική και πιστεύω πως χρειάζεσαι κάτι πιο ισορροπημένο αυτή τη στιγμή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Boy καλως ηρθες.Στο γυμναστηριο θα μιλησεις με το γυμναστη για να σου φταξει προγραμμα αφου του πεις οτι ενδιαφερεσαι να χασεις βαρος.Νομιζω οτι μερικα γυμναστηρια εχουν κ διαιτολογους μεσα αν δεν ισχυει στη δικη σου περιπτωση θα βοηθησει αυτο που ειπε κ η φιλη πιο πανω.Υποθετω θα κανεις διαδρομο ,πηδηλατο κ ελειπτικο.Καλη αρχη,συγχαρητηρια για την προσπαθεια κ εδω ειμαστε!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Σας ευχαριστώ παιδιά. Welldah ναι είναι προτεινούχα. Απλά δεν πήγα ποτέ σε διατροφολόγο, λόγω των συχνών επισκέψεων που θα ζητά.(λόγω οικονομικού, αφού είμαι φοιτητής και δε δουλεύω ακόμα). Απλά από αυτά που ακούω, σκέφτηκα να τρώω το πρωινό kellogs ειδικά για δίαιτα(αγόρασα κάποια με πολλές φυτικές ίνες που με φουσκώνουν κιόλας).Και τη νύχτα 2 φέτες μαύρο ψωμί σλάις με γαλοπούλα. Και το μεσημέρι οτιδήποτε γεύμα απλά σε λογική ποσότητα. Και να το ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα μέχρι να χάσω τα 10 κιλά που θέλω. Ενδιάμεσα 1-2 φρούτα γιατί δε μου αρέσουν και πολύ. Πώς σας ακούγετε αυτό που λέω;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Γυμναστική ναι lessing κάνω αεροβική. Πηγαίνω 3 φορές γυμναστήριο και άλλες 3 κολύμπι κάθε βδομάδα. Κάνω γύρω στα 50 λεπτά. Στο γυμναστήριο κάνω δρόμο, ελειπτικό και λίγους κοιλιακούς-βραχιαίους. Σκοπεύω αφού αποκτήσω περισσότερη αντοχή, να αφιερώνω περισσότερο χρόνο για γυμναστική. Απλά γνωρίζει κανείς αν είναι αλήθεια αυτό που λέγεται ότι δεν είναι καλά να κάνεις καθημερινά γυμναστική γιατί ο οργανισμός "νομίζει" πως βρίσκεται σε κατάσταση συναγερμού, με αποτέλεσμα να μη χάνεις βάρος;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Πρωτη φορα το ακουω .Αυτο που ξερω ειναι οτι ο οργανισμος συμπεριφερεται ετσι με τις αυστηρες στερητικες διαιτες κ γινεται πειναλας.:kiss:

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Α Οκ. Πώς φτιάχνω το διάγραμμα που δείχνει το βάρος μου και πού θέλω να φτάσω; Έκανα click σε ένα που υπήρχε και δημιούργησα το δικό μου και το έκανα saved σε αρχείο αλλά δε ξέρω πώς να το βάλω εδώ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Θα πας στο παλιο φορουμ με τιτλο ''τικερακι'' στην κατηγορια διαφορα εκει τα εξηγει ολα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Οκ ευχαριστώ.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Κάνω δοκιμή να δω αν κατάφερα να βάλω το τικεράκι.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Ωραία μπήκε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    boy23 ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.....ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ:starhit:

    Αγορι στο φορουμ ποσο χαιρομαι:smilegrin:
    :smirk::smirk:

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Ευχαριστώ πεταλουδίτσα. Σου εύχομαι και σένα να χάσεις τα κιλά που θέλεις.
    Ο στόχος είναι ο ίδιος είτε είσαι αγόρι είτε είσαι κορίτσι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by boy23
    Ευχαριστώ πεταλουδίτσα. Σου εύχομαι και σένα να χάσεις τα κιλά που θέλεις.
    Ο στόχος είναι ο ίδιος είτε είσαι αγόρι είτε είσαι κορίτσι!
    ο στοχος ναι:yes: αλλα συγχωρεσε με εχετε καλυτερο μεταβολισμο οι αντρες λογο μυικης μαζας...αντε γυναικες -αντρες να μαζευτουμε και το καλοκαιρι πλησιαζει....:smirk:

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    34
    Οκ. Απλά οι γυναίκες όταν χάσουν 10 κιλά τους φαίνεται περισσότερο πιστεύω παρά στους άντρες. Μακάρι να είμαστε fit μέχρι το καλοκαίρι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •