Γαστροσκόπηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Originally posted by natali
    μην ανυσυχεις δεν ειναι τιποτα και δεν ειναι και επικυνδινο.γενικα παντως οτι και να θες να κανεις να προτιμας τα μεγαλα νοσοκομεια που αν συμβει οτιδηποτε υπαρχουν γιατροι ολων των ειδικοτητων.στα νοσοκομεια με μεθη κανουν και παντα αναλογα με το ποσο αγχωμενος ειναι ο ασθενης.τωρα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να σου κλεισουν συντομα ραντεβου ισως να ηταν καλυτερα να πας ατα επεογοντα και λεγοντας οτι εχεις ιστορικο με παλινδρομηση,ελκος κτλ απλα μη ξεχασεις να εισαι νυστικη,θεονιστικη.τωρα αυτο που νιωθεις μετα ειναι απλα οτι σου γδαρθηκε ο οισοφαγος.δεν ειναι τιποτα.μη μασας.
    Πωπω δεν μπορώ δύσκολο μου ακούγεται, και ειδικά χωρίς μέθη, δεν το κάνω με τίποτα, δεν θα το αντέξω.

  2. #17
    Originally posted by helena73
    hmoyn me thn asfaleia.την ειχα κανει στο μετροπολιταν,
    Ευχαριστώ. ʼρα δεν πλήρωσες εκεί ε; Ασφάλεια δημοσίου έχεις; Αν θες μου λες.

  3. #18
    Originally posted by arte
    Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς σορυ βρε κοπέλα,τι ακριβώς εννοείς οταν λες " αν είναι χειρότερο από τον πνιγμό που νιώθεις χωρίς τη μέθη."??
    Τελος πάντων οτι κι αν εννοείς,οχι δεν είναι χειρότερο και δεν νιώθεις πνιγμό καθόλου...
    Σου απάντησε πιο κάτω ο/η smart.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Originally posted by sunflower
    Originally posted by arte
    Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς σορυ βρε κοπέλα,τι ακριβώς εννοείς οταν λες " αν είναι χειρότερο από τον πνιγμό που νιώθεις χωρίς τη μέθη."??
    Τελος πάντων οτι κι αν εννοείς,οχι δεν είναι χειρότερο και δεν νιώθεις πνιγμό καθόλου...
    Σου απάντησε πιο κάτω ο/η smart.
    Ωραία λοιπόν επαναλαμβάνω οτι οχι δεν είναι χειρότερο και δεν νιώθεις πνιγμό καθόλου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    ας ξανασυνοψισουμε:

    η ξυλοκαϊνη ΔΕΝ ειναι το ιδιο πραγμα με τη μεθη.
    η ξυλοκαϊνη ειναι σπρέυ που σου ριχνουν στο λαιμο κ το καταπινεις δημιουργωντας τοπικη ανασθησια!!
    χρησιμοποιειται ΠΑΝΤΑ!!!

    η μεθη ειναι ενεση με την οποια αισθανεσαι σαν να χεις πιει 5-6 , 10 τσιπουρακια (εξαρταται ποσο αντεχεις το αλκοολ!! οπως το λεει , εισαι σα μεθυσμενος κ χαζογελας λιγο , αλλα οκ, κανει τα πραγματα πιο ευκολα).
    ΔΕΝ χρησιμοποιειται παντα!!

    arte, δεν ξερω ποιος σου μιλησε για τη γαστροσκοπηση κ τι ακιρβως σου ειπε αλλα μου φαινεται οτι εχεις πανικοβληθει χωρις λογο.
    ναι μεν, ειναι δυσαρεστη εξεταση η γαστροσκοπηση αλλα δεν ειναι κ για θανατο!!
    με λιγη υπομονη θα σαι οκ!
    προσωπικα το βρισκω καπως ... να το πω παιδιαστικο? να μην κανεις γαστροσκοπηση επειδη δεν βρισκεις να κανεις με μεθη :S
    (οχι πως δε σε νιωθω αλλα ισως θα πρεπε να επιβληθεις λιγο στον εαυτο σου εφοσον προκειται για θεμα υγειας)

    το κοστος της γαστροσκοπησης δεν ξερω αν ειναι στανταρ, εγω ειχα ρωτησει σε επαρχιακη πολη κ μου ειχαν πει 100 ευρω.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    Originally posted by sunflower
    Originally posted by helena73
    hmoyn me thn asfaleia.την ειχα κανει στο μετροπολιταν,
    Ευχαριστώ. ʼρα δεν πλήρωσες εκεί ε; Ασφάλεια δημοσίου έχεις; Αν θες μου λες.
    οχι δεν εχω..με ιδιωτικη πηγα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    καλημερα και καλη εβδομαδα. εγω εκανα πριν 7 μηνες γαστροσκοπηση (διαβρωτικη γαστριτιδα-ηπια οισοφαγιτιδα). πηγα σε γιατρο του ικα (βλακα) αλλα μου την εκανε ιδιωτικα στο ιατρειο του για να μην περιμενω ειπε....

    τελοςπαντων 5 λεπτα υποθεση ηταν. οντως μου μουδιασε το λαιμο με ξυλοκαινη αλλα εγω δεν ειχα καθολου αισθηση πνιγμου. οταν μου εβγαλε το ματσουκι ηταν λιγο καπως αλλα οχι και πολυ ασχημα.

    ελπιζω ολα να πανε καλα.

    φιλια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Originally posted by smart


    arte, δεν ξερω ποιος σου μιλησε για τη γαστροσκοπηση κ τι ακιρβως σου ειπε αλλα μου φαινεται οτι εχεις πανικοβληθει χωρις λογο.
    ναι μεν, ειναι δυσαρεστη εξεταση η γαστροσκοπηση αλλα δεν ειναι κ για θανατο!!
    με λιγη υπομονη θα σαι οκ!
    προσωπικα το βρισκω καπως ... να το πω παιδιαστικο? να μην κανεις γαστροσκοπηση επειδη δεν βρισκεις να κανεις με μεθη :S
    (οχι πως δε σε νιωθω αλλα ισως θα πρεπε να επιβληθεις λιγο στον εαυτο σου εφοσον προκειται για θεμα υγειας)

    Kανείς δεν μου μίλησε για τη γαστροσκόπηση,την έκανα πριν κανα χρόνο,είχα πάθει διάτρηση και ήθελε ο γιατρός να δει τα εντος μου μετά την επέμβαση.Δεν είμαι παιδί btw και δεν βρήκα τη γαστροσκόπηση δυσάρεστη μάλλον αδιάφορη μου φάνηκε παρα οτιδήποτε άλλο,δεδομένου οτι την έκανα με ξυλοκαίνη.
    Αλλη κοπέλα ρώτησε (η sunflower νομιζω...?) και της απάντησα οτι δεν είναι τπτ και να παει να την κάνει.Για τη μέθη δεν έχω άποψη...
    Αυτα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    Originally posted by arte
    Originally posted by smart


    arte, δεν ξερω ποιος σου μιλησε για τη γαστροσκοπηση κ τι ακιρβως σου ειπε αλλα μου φαινεται οτι εχεις πανικοβληθει χωρις λογο.
    ναι μεν, ειναι δυσαρεστη εξεταση η γαστροσκοπηση αλλα δεν ειναι κ για θανατο!!
    με λιγη υπομονη θα σαι οκ!
    προσωπικα το βρισκω καπως ... να το πω παιδιαστικο? να μην κανεις γαστροσκοπηση επειδη δεν βρισκεις να κανεις με μεθη :S
    (οχι πως δε σε νιωθω αλλα ισως θα πρεπε να επιβληθεις λιγο στον εαυτο σου εφοσον προκειται για θεμα υγειας)

    Kανείς δεν μου μίλησε για τη γαστροσκόπηση,την έκανα πριν κανα χρόνο,είχα πάθει διάτρηση και ήθελε ο γιατρός να δει τα εντος μου μετά την επέμβαση.Δεν είμαι παιδί btw και δεν βρήκα τη γαστροσκόπηση δυσάρεστη μάλλον αδιάφορη μου φάνηκε παρα οτιδήποτε άλλο,δεδομένου οτι την έκανα με ξυλοκαίνη.
    Αλλη κοπέλα ρώτησε (η sunflower νομιζω...?) και της απάντησα οτι δεν είναι τπτ και να παει να την κάνει.Για τη μέθη δεν έχω άποψη...
    Αυτα...

    εχεις απολυτο δικιο, συγνωμη, μαλλον εγραψα το ονομα σου εκ παραδρομης, φυσικα και αναφερομαι στη sunflower

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •