Καπνίζετε; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 99
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    κλικ μπράβο!!!!Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ευχαριστω αγγελουδακι μου νασαι καλα! :)

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    γεια σας

    καπνιζα δεκα χρονια και το εκοψα μαχαιρι

    ακομα μετανιωνω για το καιρο που καπνιζα

    ειναι απο τα χειροτερα πραγματα που μπορει να κανει καποιος στον εαυτο του

  4. #49
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    24
    Κι εγώ καπνίστρια..δυστηχώς.
    Προς το παρόν δεν κάνω απόπειρα να το κόψω,γιατί θα το ρίξω στο φαί.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Originally posted by click
    ειχα ψηφισει Ναι. πλεον ειμαι 64 μερες off :)
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

    click χίλια μπράβο!!! Καλή συνέχεια!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    δεν καπνιζω
    αλκοολ θα πιω πολυ σπανια κ μονο σε μπαρακι
    καφε πολυ σπανια κ μονο σε καφετερια
    γενικοτερα δε ειμαι εθισμενη σε ουσιες.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ;)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ευχαριστω φιλιππαρα! :)

    angelaorangel μπραβοοοοοοοοοοοοοοο!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    47
    Συγγνωμη Τασο. Αν μπορει ο "Ηλιας" ειμαι σιγουρη θα συμπαρασταθει και στις δυο. Καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι να βλεπεις τον θανατο και να μην μπορεις να βοηθησεις αλλα αυτος που υποφερει μας εχει περισσοτερη αναγκη. Γραφεις ομορφα. Καλημερα :-(

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Οχι, για μενα ειναι παρελθον πια, και δεν μπορω να φανταστω ποτε ξανα τη ζωη μου με τσιγαρο.
    Το εχω κοψει αρκετα χρονια πολυ συνειδητοποιημενα. Το ειχα ξανακοψει στο παρελθον αρκετες φορες αλλα το ενιωθα σαν στερηση και ξαναγυρνουσα. τωρα το σιχαινομαι. Απορω και πως περασα τη μιση ζωη μου καπνιζοντας φανατικα χωρις να με ενοχλει η σκλαβια του, η μυρωδια, κι ολα τα κακα του.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Το έκοψα και ήταν από τα καλύτερα πράγματα που έχω κάνει ποτέ μου. Ούτε που θέλω να θυμάμαι πώς έκανε το στήθος μου, τα γνωστά "γατάκια", την ανάγκη για ανάσα τις νύχτες, τις βρογχίτιδες, τον τσιγαρόβηχα, την άσχημη μυρωδιά στο στόμα, στα ρούχα, στις κουρτίνες, παντού!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Εγώ στα 18 δειλά δειλά το ξεκίνησα και τώρα στα 35 παραμένω καπνιστής εκτός από δύο φορές που το έκοψα για κανέναν χρόνο. Μπορώ να το ελέγξω γενικά και πλέον κάνω μόνο ηλεκτρονικό. Το πρόβλημα είναι ότι σε οποιαδήποτε έντονη στιγμή. Για παράδειγμα μετά από περιπτύξεις με πρόσωπο ή σε κάθε στρεσογόνο γεγονός ή σε μεγάλη χαρά είναι σχεδόν αδύνατο να το αποφύγω. Έστω ακόμα και γενναίες τζουρες από το ηλεκτρονικό. Έχω 4-5 ηλεκτρονικά. Σφιχτά, αεράτα, για φουλ ντουμάνι και πάει λέγοντας. Τουλάχιστον καλυπτομαι με αυτά. Να φανταστείτε ότι το τσιγάρο γενικά πάντα το μισούσα. Ακόμα και τώρα με το ηλεκτρονικό αν μυρίσω κανονικό θέλω να κάνω εμετό. Δοκίμασα τσίχλα νικοτίνης, δοκίμασα καραμέλα νικοτίνης. Με κρατούσε ώσπου ερχόταν η ώρα και αγόραζα πακέτο. Μόνο το ηλεκτρονικό με καλύπτει γιατί έχω γίνει και λίγο γκατζετακιας με τα διάφορα που βγαίνουν.

    Όποιος δεν έχει κάνει ποτέ καλό θα ήταν να το αποφύγει γιατί ιδιαίτερα το κανονικό τσιγάρο είναι σκέτη ανοησία. Οι υπόλοιποι χρειαζόμαστε στρατηγική γιατί η νικοτίνη είναι φοβερά εθιστική. Δεν το παίρνεις χαμπάρι πόσο εθισμένος είσαι ώσπου να έρθει η ώρα αυτών των έντονων στιγμών που αναφέρω πιο πάνω. Εγώ το ξέρω σίγουρα πως εκατό τοις εκατό απεξαρτημένος δεν θα υπάρξω ποτέ.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Το ξεκίνησα 12 ετών. Φανατική καπνίστρια μπορούσα να καπνιζω πακέτα σε ελάχιστες ώρες. Οι φιλοι μου έλεγαν οτι αν κόψω τις φλέβες μου αντί για αίμα θα βγαίνει καπνός.. Πάθαινα ασθματικη βρογχιτιδα και μαζι με το sybicort καπνιζα παράλληλα. Ότι χειρότερο. Το 2015 αποφάσισα πως δε θέλω να πεθάνω απο κάτι που θα έχω προκαλέσει μόνη μου και επειδή δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένη με την ιδεα του θανάτου τα πεταξα και δε το έβαλα ξανά στο στόμα μου.ούτε μια τζούρα τα τελευταία 4 χρονια. Αν πεθάνω απο κάτι τουλάχιστον να μην το έχω προκαλέσει εγω... Μακάρι να βρείτε δύναμη και να το κόψετε όλοι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εγω καπνιζα στριφτο 2 χρονια και το σταματησα χωρις κανενα κοπο.. τωρα κανω ηλεκτρονικο χωρις νικοτινη και ατμιζω CBD.... γιατι μου αρεσει η χαλαρωση που φερνει...!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Δεν καπνίζω κ ούτε πρόκειται να το ξεκινήσω

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •