Καπνίζετε; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 99 of 99
  1. #91
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    4
    Καλησπέρα. Κάπνιζα πολλά χρονια. Πλέον κάνω ηλεκτρονικο τσιγάρο. Μεγάλη αλλαγή και το κάνω σαν χόμπι. Μου αρέσει πολύ :-)

  2. #92
    hlias1988
    Guest
    κανω ενα καπνο την ημερα. που βγαινει σε 60 τσιγαρα! δεν διανοουμε να το κοψω. θα γινει 150 κιλα!

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Σα φουγαρο. Καπνιζω απο τα 17 και τωρα ειμαι 48. Κανω 20-30 τσιγαρα την ημερα. Αν το κοψω θα πηδηξω απο το μπαλκονι. Το καλο ειναι οτι περπαταω πολυ και εχω καπως καλη φυσικη κατασταση. Μια ''απολαυση'' μου εχει μεινει στη ζωη που με βοηθαει στη διαχειρηση του στρες. Να το κοψω για λογους υγειας; Δε με νοιαζει. Ισα ισα που μπορει να με φερει και πιο κοντα στο τελος με φυσικο τροπο. Αλλα ειμαι τοσο γκαντεμης που με βλεπω να βασανιζομαι μεχρι τα 90!!! Λυσσαξτε τωρα οι αντικαπνιστες!!!

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Σα φουγαρο. Καπνιζω απο τα 17 και τωρα ειμαι 48. Κανω 20-30 τσιγαρα την ημερα. Αν το κοψω θα πηδηξω απο το μπαλκονι. Το καλο ειναι οτι περπαταω πολυ και εχω καπως καλη φυσικη κατασταση. Μια ''απολαυση'' μου εχει μεινει στη ζωη που με βοηθαει στη διαχειρηση του στρες. Να το κοψω για λογους υγειας; Δε με νοιαζει. Ισα ισα που μπορει να με φερει και πιο κοντα στο τελος με φυσικο τροπο. Αλλα ειμαι τοσο γκαντεμης που με βλεπω να βασανιζομαι μεχρι τα 90!!! Λυσσαξτε τωρα οι αντικαπνιστες!!!
    αμα θες να φτάσεις στο τέλος, μπορεί να βρεις έναν λιγότερο γελοίο τρόπο για να το καταφέρεις, και για να μην υποφέρεις γιατί ο καρκίνος του πνεύμονα δεν είναι καθόλου "φυσικός". Αλήθεια τώρα, ξέρεις πως πεθαίνει κάποιος από καρκίνο του πνευμονα;

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    αμα θες να φτάσεις στο τέλος, μπορεί να βρεις έναν λιγότερο γελοίο τρόπο για να το καταφέρεις, και για να μην υποφέρεις γιατί ο καρκίνος του πνεύμονα δεν είναι καθόλου "φυσικός". Αλήθεια τώρα, ξέρεις πως πεθαίνει κάποιος από καρκίνο του πνευμονα;
    Λες να μη ξέρω; Επαγγελματίας υγείας είμαι. Αυτοσαρκασμός ήταν το τελευταο κομμάτι του μηνύματος.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Λες να μη ξέρω; Επαγγελματίας υγείας είμαι. Αυτοσαρκασμός ήταν το τελευταο κομμάτι του μηνύματος.
    Νόμιζα ότι κυριολεκτούσες. Πάντως, ο οργανισμός σου πλέον δεν αντιδρά με το τσιγάρο; Δεν έχεις συμπτώματα που να σε κάνουν να θέλεις να το κόψεις;

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Νόμιζα ότι κυριολεκτούσες. Πάντως, ο οργανισμός σου πλέον δεν αντιδρά με το τσιγάρο; Δεν έχεις συμπτώματα που να σε κάνουν να θέλεις να το κόψεις;
    Οχι ιδιαίτερα. Λιγο βηχαλακι το χειμώνα. Σπάνια αισθάνομαι ότι έχω μπουκώσει από το τσιγάρο. Αν και ο κορεσμός μου δεν είναι τελειος. Παίζει μεταξύ 96-98%. Πέρσι ο γιατρός μου είχε βρει και λίγο άσθμα. Το άσθμα νομιζω οτι είναι περισσότερο θέμα κληρονομικοτητας από την πλευρά της μητέρας μου. Η αλήθεια είναι ότι έχω σοβαρές πιθανότητες να νοσησω από ΧΑΠ. Άθλια αρρώστια αλλά προς το παρόν κερδίζει η εξάρτηση μου.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    λαμπρινη Σουφλερη , στην Γλυφαδα , ειδικευεται στην διακοπη τσιγαρου, υποτιθεται , δεν καπνιζα ποτέ .....

  9. #99
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5
    Καπνίζω 10 χρόνια

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •