δεν ξερω καν γιατι γραφω εδω - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 239 of 239
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by ASTARTE
    συγνωμη μια παρατηρηση... σκουπισε τα γεννητικα της οργανα η 18 χρονη με τη πετσετα κ μετα τη εβαλε για χρηση κ προς τους αλλους (κ ενω ηξερε οτι εχει κονδυλωματα)με αποτελεσμα να σκουπισει και η 10χρονη τα γεννητικα της οργανα κ να..... κολλησει ?????



    περαν απο το φαιδρον της υποθεσης...δε εχει ιδεα αυτη η οικογενεια περι καθαριοτητας... oh my god !
    δεν σου λεω ότι ολο αυτο συμβαινει σε ολες τις οικογενειες...ακριβως όμως επειδη ασυνειδητοι κ ανευθυνοι ανθρωποι υπαρχουν χρειαζεται προφυλαξη... κ δυστυχως στα κονδυλωματα το προφυλακτικο δεν αρκει....

    για να μην σου υπενθυμισω ότι ειδικα στην εφηβεια οι κοπελες ανταλλασουν τα ρουχα τους για πλακα ακομα κ φορεμενα αν θελουν οπωσδηποτε να τα φορεσουν...

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    δεν αρκει οταν τα κονδυλωματα δε βρισκονται στο πεος που καλυπτεται απο το λατεξ.. αλλα σε γυρω περιοχες....κ ετσι το δερμα του αλλου ερχεται σε επαφη μ αυτα κ κολλαει κι ο αλλος. τα κονδυλωματα οπως κι ολες οι ασθενειες εχουν συγκεκριμενους τροπους μεταδοσης. τα κονδυλωματα κολλουν αποκλειστικα κ μονο με δερματικη επαφη.

    ουτε με πετσετες ουτε με τη τουαλετα ουτε με τον αερα:lol:

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    101
    Μία σημείωση επί του θέματος μόνο, υπάρχουν περιπτώσεις κατά τις οποίες κονδυλώματα μπορεί να κολλήσει κάποιος ακόμα και αν κάνει χρήση προφυλακτικού.

    Και επειδή εδώ μέσα υπάρχουν και νέα παιδιά, να ζούμε όλες τις εμπειρίες με την κατάλληλη προστασία! Αυτό που λένε "vivere pericolosamente" δε νομίζω ότι πρέπει να έχει σχέση με το σεξ!

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ουτε εγω ειμαι της αποψης οτι το σεξ ειναι πανω απ ολα.. πανω απ ολα ειμαι εγω και η υγεια μου.
    ουτε εγω ρισκαρω τη υγεια μου.. του στυλ να παω μ αγνωστους χωρις προφυλαξη κτλ..
    αλλα θεωρω οτι η χρηση προφυλακτικου... καλυπτει σε μεγαλο βαθμο.
    επωνυμου αξιοπιστου προφυλακτικου παντα. γιατι ετυχε να βγω με εναν ωραιο που ειχε μια μαρκα μ εκαψες κ αρνηθηκα να συνευρεθω μαζι του.
    αυτο που θελω να πω.. ειναι....οτι πρεπει να ξερουμε τους τροπους μεταδοσης των ασθενειων... κ να προφυλασσομαστε....κ να γευομαστε τη ζωη. να μη επιτρεπουμε ο φοβος να μας στερει να ζουμε.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by ASTARTE
    δεν αρκει οταν τα κονδυλωματα δε βρισκονται στο πεος που καλυπτεται απο το λατεξ.. αλλα σε γυρω περιοχες....κ ετσι το δερμα του αλλου ερχεται σε επαφη μ αυτα κ κολλαει κι ο αλλος. τα κονδυλωματα οπως κι ολες οι ασθενειες εχουν συγκεκριμενους τροπους μεταδοσης. τα κονδυλωματα κολλουν αποκλειστικα κ μονο με δερματικη επαφη.

    ουτε με πετσετες ουτε με τη τουαλετα ουτε με τον αερα:lol:
    σορρυ κιολας αλλα εσυ με το που γδυνεται ο αλλος του λες φορα προφυλακτικο? γτ στο συνηθες σεξ οι ανθρωποι αγγιζονται πρωτα, "παντου" κ ο αντρας μπορει να πιασει το πεος του, μπορει μετα να αγγιζει τη γυναικα "σε βαθος" κτλ κτλ... δεν ειναι ολα τοσο απλα οσο νομιζεις... κ αν μεχρι τωρα εχεις σταθει τυχερη, να λες "δοξα τω θεω"....

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by ASTARTE
    ουτε εγω ειμαι της αποψης οτι το σεξ ειναι πανω απ ολα.. πανω απ ολα ειμαι εγω και η υγεια μου.
    ουτε εγω ρισκαρω τη υγεια μου.. του στυλ να παω μ αγνωστους χωρις προφυλαξη κτλ..
    αλλα θεωρω οτι η χρηση προφυλακτικου... καλυπτει σε μεγαλο βαθμο.
    επωνυμου αξιοπιστου προφυλακτικου παντα. γιατι ετυχε να βγω με εναν ωραιο που ειχε μια μαρκα μ εκαψες κ αρνηθηκα να συνευρεθω μαζι του.
    αυτο που θελω να πω.. ειναι....οτι πρεπει να ξερουμε τους τροπους μεταδοσης των ασθενειων... κ να προφυλασσομαστε....κ να γευομαστε τη ζωη. να μη επιτρεπουμε ο φοβος να μας στερει να ζουμε.
    σ'αυτο συμφωνουμε... απλα η διαφορα ειναι οτι εγω επιλεγω να προφυλαχθω παραπανω...

    κ ενημερωτικα τα κονδυλωματα πιο σπανια βεβαια εμφανιζονται κ στο στομα.... ειτε απο στοματικο ειτε απο φιλι με την προϋποθεση οτι ο αλλος εχει κολλησει τον ιο κ εχει εκδηλωσει την ασθενεια στο στομα...

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    σωστη η παρατηρηση σου. κ θα σου απαντησω.
    οταν παει καποιος με αγνωστο αγνωστη onenight stand δηλ... δε εχει πολλες διαχυτικοτητες να το πω ετσι...
    οσο να ναι προσεχει....
    τουλαχιστον αυτο εκανα εγω κ απ οτι θυμαμαι κ οσοι ηταν μαζι μου.
    οταν μετα εκανα σχεσεις... υπηρχε αμοιβαια πιστη κ εξετασεις κ δε υπηρχε θεμα.
    αλλα ναι.. σαφως κ παιζει πολυ κι ο παραγοντας.. τυχη.
    κ τον θεο σαφως κ τον δοξαζω.

  8. #233
    Μα τι οπισθοδρομικές θέσεις που είχαν οι άνθρωποι δέκα χρόνια πριν, μα τι φονταμενταλιστικός συντηρητισμός. Ευτυχώς ο κόσμος αλλάζει και το είδαμε αυτό στην Αμερική, ο κόσμος ξυπνάει. Κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα στην έκτρωση. Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμη η απαιτούμενη ενημέρωση και παιδεία στα σχολεία.

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα στην έκτρωση. .
    γιατι;
    μονη της εμεινε εγκυος;

  10. #235
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γιατι;
    μονη της εμεινε εγκυος;
    Αυτό δεν το γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα στην έκτρωση, όπως έχει δικαίωμα να κρατήσει το παιδί. Αν ένας άνδρας μπορούσε να μείνει έγκυος θα έλεγα το ίδιο και για τους άνδρες.
    Last edited by ThelwNaEimaiKala; 04-02-2023 at 19:19.

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Αυτό δεν το γνωρίζω. .
    ELEOS....................

  12. #237
    Νομίζω πως δεν είναι ευγενικό για οποιαδήποτε γυναίκα να κάνουμε αυτήν την ερώτηση. Γι' αυτό η απάντησή μου παραμένει η ίδια.

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by vivian20 View Post
    ξερω οτι εισαι μητερα. και καταλαβαινω τις αποψεις σου. ωστοσο δεν γινεται να το κρατησω. και δεν θελω κιολας. ειμαι μικρη ακομη, παιδι σχεδον. θελω να ζησω την ζωη μου, να ειμαι ανεμελη. εχω αλλες προτεραιοτητες. τις σπουδες μου, την καριερα μου, να πραγματοποιησω τα ονειρα μου. ενα παιδι δεν συμπεριλαμβανεται σε αυτα (ουτε μελλοντικα δεν θελω να κανω παιδι). και αλλωστε θα κατεστρεφα την ζωη μου. λυπαμαι γι' αυτο που θα γινει. αλλα αν τελικα γινεται εκτρωση απο τον πρωτο μηνα (δεν ξερω. απλα καπου ακουσα οτι πρεπει να ειναι καποια 2-3 μηνων για να κανει εκτρωση) δεν θα εχει προλαβει να αναπτυξει νευρικο συστημα η μαζα κυτταρων και ετσι δεν θα νιωσει τιποτα. και αλλωστε αφου δεν το θελω χειροτερα θα ηταν να το γεννησω και ξεσπαω πανω του τα νευρα μου, θεωρωντας του υπευθυνο που κατεστρεψε την ζωη μου.
    Δηλαδή το να το κρατήσεις και να μην ξεσπάς τα νεύρα σου πάνω του αλλά να αναλάβεις την ευθύνη όσων έκανες δεν παίζει σαν ενδεχόμενο;
    Δεν σου λέω αν πρέπει ή οχι να το κρατήσεις. Αλλά οτι θεωρείς αυτονόητο πως αν το κρατήσεις θα ξεσπάς πάνω του ΧΩΡΙΣ καμία προσπάθεια να βελτιωθείς σαν άνθρωπος και να αναλάβεις ευθύνη ειναι απλά χυδαίο.
    Εdit: τωρα ειδα οτι ειναι παλιο το θεμα
    Last edited by little; 05-02-2023 at 07:12.

  14. #239
    Aν διάβαζες τα επόμενα σχόλια θα έβλεπες ότι δεν το κράτησε και μάλιστα στεναχωρέθηκε πολύ. Τέλος πάντων η ανάρτηση είναι παλιά.

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •