δεν ξερω καν γιατι γραφω εδω - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 239
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    konina εγω προσωπικα αρνουμαι να κανω ενα εμβολιο που μακροπροθεσμα δε ξερω τι προβληματα μπορει να μου παρουσιασει.
    καπου ειχα ακουσει οτι κακο κανει μακροπροθεσμα κι οχι καλο.
    κ μη εμπιστευεσαι στα παντα τους γιατρους. η κονομα τους νοιαζει κι οχι εσυ η εγω.
    απο κει κ περα ο καθενας οπως το βλεπει... ειναι υπευθυνος του εαυτου του κ των πραξεων του...
    προτιμω χιλιες φορες να ρισκαρω να κολλησω κονδυλωμα παρα να κανω αυτο το εμβολιο οπως ημουν αρνητικη κ στο εμβολιο τοτε με τη γριπη των χοιρων κ με ολα αυτα τα εμβολια.



    αννα ειναι πραγματι συγκλονιστικο το βιντεο.
    αυτα να τα δουν μερικες μερικες μπας κ ταρακουνηθουν.
    ειμαι 29 ετων.απλα οι καταστασεις της ζωης μου... ο διαλογισμος με τον εαυτο μου εχουν δημιουργησει αυτον τον τροπο σκεψης.. κ τον χαρακτηρα μου γενικοτερα θα ελεγα.:cul:

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,157
    Astarte να ταρακουνηθουν ως προς τι?Οι εκτρωσεις γινονται μεχρι 3 μηνων που δεν εχει σχηματιστει το εμβρυο.Οσο για το εμβολιο συμφωνω.Ο καθηγητης μας ειχε απαγορευσει να το κανει η κορη μου γιατι δεν ξερουν την εξελιξη.Τωρα εχει κονδυλωματα,ευτυχως οχι τυπου με διαθεση καρκινογενη.

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    αν δεις το λινκ που εδωσα ... δειχνει σχηματισμενα χερακια ποδαρακια κτλ...
    επισης αυτο που λες δεν μου λεει κατι. εγκλημα το θεωρω αν γινει εκτρωση σε εμβρυο 1-2-3 μηνων οπως κ να σκοτωσει καποιος ενα γεννημενο μωρο. ποια η διαφορα ? το οτι το εμβρυο ειναι μεσα στη μητρα ενω το αλλο εξω ?


    ολα αυτα τα εμβολια χρησιμοποιουν τους ανθρωπους ως πειραματοζωα. κ ως τροπο κονομας.
    ποιος δε θυμαται εκεινη τη γυναικα που εκανε το εμβολιο για τη γριπη των χοιρων κ εμεινε αναπηρη?
    ας μου τυχει οτι προσπαθησα να αποφυγω κ δε τα καταφερα. αλλα δε θα γινω πειραματοζωο κανενος.

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by ASTARTE
    κ μη εμπιστευεσαι στα παντα τους γιατρους. η κονομα τους νοιαζει κι οχι εσυ η εγω.
    απο κει κ περα ο καθενας οπως το βλεπει... ειναι υπευθυνος του εαυτου του κ των πραξεων του...
    διαφωνω στο οτι οι γιατροι ενδιαφερονται μονο για τα χρηματα... όταν ο αλλος σπουδαζει 20χρονια(με ότι συνεπαγεται αυτο) για να καταφερει να δουλεψει προφανως κ τον ενδιαφερουν ΚΑΙ τα λεφτα...γι'αυτο όμως βρισκεις ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι κ να βαζει πρωτα απ'ολα την υγεια σου...

    κ όσο για το εμβολιο της γριπης των χοιρων αλλα κ της τελευταιας γριπης -νομιζω ότι ηταν Η1Ν1- οι περισσοτεροι γιατροι ήταν κατα του εμβολιου απο την αποψη ότι είναι απλα μια γριπη κ παροτρυναν μονο τις ευπαθεις ομαδες... επειδη ομως οπως λες ο καθενας μας εχει την προσωπικη του ευθυνη, θεωρω ότι αλλο ειναι μια γριπη κ αλλο μια ασθενεια που ηδη την εχει το 70% του πληθυσμου (αρα μεγαλα ποσοστα μολυνσης), αν μολυνθω θα την φερω εφ'ορου ζωης, καθε φορα που θα αγχωνομαι θα φοβαμαι μην εκδηλωθει κ χειροτερεψει, θα την "μεταφερω" στον/στους συντροφους μου αλλα κ σε φιλες αν τυχει να χρησιμοποιησουμε ιδια πετσετα/ρουχα κτλ, θα μπορει να μου προκαλεσει καρκινο κ αν εκδηλωθει κοντα στη γεννα θα την μεταφερω κ στο παιδι μου.... είναι τελειως διαφορετικες περιπτωσεις...αλλα όπως ξαναειπα ετσι το βλεπω εγω...

    Originally posted by Γλαύκη
    Astarte να ταρακουνηθουν ως προς τι?Οι εκτρωσεις γινονται μεχρι 3 μηνων που δεν εχει σχηματιστει το εμβρυο.Οσο για το εμβολιο συμφωνω.Ο καθηγητης μας ειχε απαγορευσει να το κανει η κορη μου γιατι δεν ξερουν την εξελιξη.Τωρα εχει κονδυλωματα,ευτυχως οχι τυπου με διαθεση καρκινογενη.
    ο ιος των κονδυλωματων αποτελειται απο παρα πολλα στελεχη καποια καρκινογενη κ καποια οχι.... το ότι (ευτυχως) η κορη σου δεν εχει κολλησει καρκινογενες στελεχος δεν σημαινει οτι δεν κινδυνευει να κολλησει ένα απο το άλλα..ακομα κ το εμβολιο σε προφυλασσει απο τα 4 πιο συχνα εμφανιζομενα οχι απο ολα... κ οι γιατροι το συνιστουν κ σε κοπελες που εχουν κολλησει 1 στέλεχος ώστε να καλυφθουν απο τα αλλα 3...

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ο καθενας οπως το βλεπει...
    εγω ειμαι αρνητικη.
    κ ναι σαφως κ υπαρχουν κ καλοι γιατροι οπως σε ολα τα επαγγελματα κ λειτουργηματα υπαρχουν οι καλοι κ οι σκαρτοι...

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ειναι να μην σου τυχει. ειχα πλουσια ερωτικη ζωη κ δοξα τον θεο .. δεν κολλησα ποτε τιποτα. ακομη κ σε one night stands που δε ηξερα καν τι ρολο βαρα ο αλλος.
    το προφυλακτικο προστατευει σε μεγαλο βαθμο. τωρα αν ειναι να τρεμουμε το παραμικρο ας μπουμε σε μια γυαλινη σφαιρα.
    το σωστο ειναι να γνωριζουμε τις αρρωστιες κ τους τροπους μεταδοσης κ απλα να λαμβανουμε τα μετρα μας. τιποτε αλλο. τωρα εμβολια κ σουξου μουξου.. εγω δε θα παρω.

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by AliceSante
    πριν μιλήσουμε το ψάχνουμε και δεν επαναπαυόμαστε σε ότι μας λένε οι γιατροί. το ότι μπορεί το τεστ παπ να έδειξε έναν υπότυπο , δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιος άλλος , πράγμα που απεύχομαι,απλά μπορεί να μην έχει εκδηλωθεί. όσο για το εμβόλιο καλό είναι να γίνει, προκειμένου να αποφευχθούν τα χειρότερα. επίσης τα κονδυλώματα ειναι σ.μ.ν και μεταδίδονται μόνο με τη επαφή και όποιος σοβαρός γιατρός λέει πως κάποια τα κόλλησε από τουαλέτα πχ , το λιγότερο που πρέπει να κάνει είναι να σκίσει τα πτυχία του.
    την εκδοχη της τουαλετας ομολογουμενως για τα κονδυλωματα δεν την ειχα ακουσει... ;) το μονο που ξερω σιγουρα ειναι για κοπελα (σημειοτεον παρθενα) που κολλησε απο πετσετα της αδερφης της, αφου η μεγαλη εκρυβε απο ολους στην οικογενεια οτι ειχε κολλησει κ κατ'επεκταση δεν τηρουνταν οι απαραιτητοι κανονες υγιεινης..αλλα κ παλι αυτο εχει να κανει με την ευθυνη του καθε φορεα να προφυλασσει τους γυρω του...

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    εγω δεν το πιστευω οτι κολλησε κονδυλωματα με τη πετσετα. για να κολλησει το κονδυλωμα χρειαζεται αμεση δερματικη επαφη .. δερμα με δερμα. πιστευω οτι αυτη ηδη ειχε.. κ δε το ηξερε.. κ το απεδωσε οτι κ καλα το κολλησε με τη πετσετα. μη τρελαθουμε !!!

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ουτε με τη τουαλετα κολλαει.... ελεος......

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Στον υπερηχο που εκανα την 13η εβδομαδα κυησης μου το μωρο μου ηταν ολοκληρο ανθρωπακι! Μεχρι και τον αντιχειρα του στο στομα εβαζε και το βλεπαμε καθαρα!

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    κ για του λογου το αληθες.. επιβεβαιωνει τα λεγομενα μου κ γιατρος


    http://www.gyn.gr/forum/Forum.asp?fo...n=6&post=47572

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by ASTARTE
    εγω δεν το πιστευω οτι κολλησε κονδυλωματα με τη πετσετα. για να κολλησει το κονδυλωμα χρειαζεται αμεση δερματικη επαφη .. δερμα με δερμα. πιστευω οτι αυτη ηδη ειχε.. κ δε το ηξερε.. κ το απεδωσε οτι κ καλα το κολλησε με τη πετσετα. μη τρελαθουμε !!!
    ότι πεις...ενημερωτικα η μικρη που κολλησε ήταν 10 κ η μεγαλη την οποια γνωριζω προσωπικα κ τα ειχε ήταν 18... κ εχεις δικιο με τις πετσετες κ τα εσωρουχα δεν κολλαει κανενας ιος κ κανενα μικροβιο κ οι γιατροι μας λενε να μην ανταλλασουμε τετοια ειδη μεταξυ μας απλα για εκφοβισμο!!!

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    το λενε για λογους υγιεινης γενικοτερα κ για αποφυγη αλλων μικροβιων .. οχι ομως για τα κονδυλωματα.
    τωρα αν εσυ θες να πιστευεις αυτο που λες.... ειναι δικαιωμα σου. εγω πιστευω αυτο που λενε οι γιατροι.

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    συγνωμη μια παρατηρηση... σκουπισε τα γεννητικα της οργανα η 18 χρονη με τη πετσετα κ μετα τη εβαλε για χρηση κ προς τους αλλους (κ ενω ηξερε οτι εχει κονδυλωματα)με αποτελεσμα να σκουπισει και η 10χρονη τα γεννητικα της οργανα κ να..... κολλησει ?????



    περαν απο το φαιδρον της υποθεσης...δε εχει ιδεα αυτη η οικογενεια περι καθαριοτητας... oh my god !

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    οποιος ξερει να προφυλασσει καταλληλως τον εαυτο του.... δε εχει προβλημα . κ στη τελικη στη ζωη χρειαζεται κ ρισκο.
    αλλοι επιλεγουν να ζησουν ελλατωνοντας οσο μπορουν τους ενδεχομενους κινδυνους... αλλα ζουν... κι αλλοι απο φοβο μην παθουν αυτο κ κολλησουν εκεινο... μενουν θεατες της ζωης ... ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •