δεν ξερω καν γιατι γραφω εδω - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 239
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εχω βαρεθει πια τον κοσμο, που δεν κοιταζει τα δικα του προβληματα μικρα η μεγαλα και κοιταζει να σχολιασει τις πραξεις του αλλου ...

    προσφατα μια ξαδερφη μου χωρισε .. ( για το δεσμο της της λεγαμε ολοι πως δεν κανει για αυτη . αλλα δεν ακουγε κανεναν .. )

    που λετε η θεια μου αντι να κοιταξει να τη στρωσει λιγο την ξαδερφη μου κοιταζει να ασχολειτε μαζι μου, για το αν τρωω και λεω ψεματα πως κανω διαιτα, για το αν ειμαι κακομαθημενο, για το αν αντιμιλαω και γενικα συμπεριφοερομαι ασχημα στους αλλους ..
    ειμασταν ολοι μαζεμενοι εξωτερικο την πρωτοχρονια και η ξαδερφη μου ελειπε γιατι ηθελε να ειναι με τον φιλο της ( οκ δικαιωματης , ημουν η μονη που ελεγα καλα κανει .. αλλα η θεια μου ουτε καν το σχολιαζε παρα κοιτουσε να λεει στη μαμα μου πως εχω παχυνει και πως παειχαλασε η επεμβαση . και τωρα που χωρισε και ο θειος μου τα εχει μαζι της γιατι αυτη ουσιαστικα εκανε πλατες στην ξαδερφη μου λεει εγω? εγω δνε εχω κανει τπτ ... ε πως να εχει κανει αφου κοιτουσε να σχολιαζει εμενα )

    πραγματα για τα οποια μονο αυτη τα βλεπει, γιατι ολος ο κοσμος λεει το αντιθετο ...

    πραγματικα με εχει φτασει στο αμην, πολλες φορες εδω μεσα εχω μιλησει για αυτη την αγαπημενη μου θεια ...

    αφου ειμαι ετοιμη τωρα να της πω ... μπραβο ρε θεια , εισαι πολυ εξυπνη τελικα, εισαι μονη που δεν καταφερα να ξεγελασω και να με θεωρεις και εσυ καλο παιδι .... αλλα αφου οκ ειπες αυτα που ειχες να πεις για εμενα, ασχολησου τωρα και λιγο μετα δικα σου προβληματα ....

    βαρεθηκα πραγματικα.
    ποτε δεν εχω ασχοληθει με το τι κανει ο αλλος, και ποτε δεν εχω κρινει τον αλλον, γιατι θεωρω πως ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του, και οταν αυτες δεν με προσβαλουν σαν ατομο ειναι δικαιωμα του να κανει οτι θελει..

    εξαλλου οτι σπερνεις θεριζεις.. οποτε αργα η γρηγορα βλεπουμε τα αποτελεσματα των πραξεων μας και καταλαβαινουμε και μονοι μας ( αν δεν εχουμε εγωισμο) αν πραξαμε σωστα η οχι ..

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    αμα ειχες λιγα κοτσια δεν θα μιλαγες με σποντες, εγω σου μιλαω ξεκαθαρα σου ριχνω και μια δεκαετια και ειμαι και εγκυος, κλαιν μαιν αν σπουδαζεις ιατρικη κανα χρονο .
    κανε οτι σε φωτησει ο θεος αλλα για μενα κοβετε εδω γιατι και πολυ ασχοληθηκα .
    καλο πτηχιο

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    vivian20 διαβάζω μέρες αυτό το τοπικ και ήθελα να σου πω κι εγω τη γνώμη μου,αν μου επιτρέπεις δηλαδη...Εγω είμαι 40 χρονών και έχω κι ενα παιδάκι,το οποίο μεγαλώνω μόνη,εχω χωρίσει και ξέρω ποσο δύσκολα μεγαλώνει ενα παιδί.
    Αυτό που 8α κάνεις δεν είναι το πιο εύκολο,το εχω κάνει κι εγω και ξέρω,αλλα πραγματικά πιστεύω πως πήρες την πιο σωστή απόφαση δεδομένης της ηλικίας σου και της κοινωνικής σου κατάστασης ,20χρονη φοιτήτρια μόνη με παιδί...οχι δεν είναι οτι καλύτερο...
    Ενα παιδί είναι καλό να έρχεται στον κόσμο μόνο οταν το αγαπούν και το θέλουν και φυσικά δεν συμφωνώ καθόλου με την ιδέα να γεννήσεις ενα παιδί και να το δώσεις γιατι αργότερα θα το βρεις μπροστά σου,και δεν θα είναι καλό για την οικογένεια που ενδεχομένως θα έχεις δημιουργήσει ούτε και για σενα αλλα ούτε και για το παιδί το ίδιο.
    Φυσικά αυτη είναι η προσωπική μου άποψη και ξέρω οτι ο τρόπος που βλέπω τα πράγματα ειναι πιο πολύ κυνικός παρά συναισ8ηματικός και φυσικά με συγκινούν κι εμένα λιγάκι τα ρομαντικά του τύπου "μικρή καρδούλα,ψυχούλα κλπ" αλλα τελικά εδω είναι η ζωή σου και έχεις το δικαίωμα να αποφασίσεις πως θέλεις να την ζήσεις.
    Αυτα είχα να πω και επαναλαμβάνω πως είναι μόνο η προσωπική μου άποψη...καλή τύχη σου εύχομαι :)

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by arte
    vivian20 διαβάζω μέρες αυτό το τοπικ και ήθελα να σου πω κι εγω τη γνώμη μου,αν μου επιτρέπεις δηλαδη...Εγω είμαι 40 χρονών και έχω κι ενα παιδάκι,το οποίο μεγαλώνω μόνη,εχω χωρίσει και ξέρω ποσο δύσκολα μεγαλώνει ενα παιδί.
    Αυτό που 8α κάνεις δεν είναι το πιο εύκολο,το εχω κάνει κι εγω και ξέρω,αλλα πραγματικά πιστεύω πως πήρες την πιο σωστή απόφαση δεδομένης της ηλικίας σου και της κοινωνικής σου κατάστασης ,20χρονη φοιτήτρια μόνη με παιδί...οχι δεν είναι οτι καλύτερο...
    Ενα παιδί είναι καλό να έρχεται στον κόσμο μόνο οταν το αγαπούν και το θέλουν και φυσικά δεν συμφωνώ καθόλου με την ιδέα να γεννήσεις ενα παιδί και να το δώσεις γιατι αργότερα θα το βρεις μπροστά σου,και δεν θα είναι καλό για την οικογένεια που ενδεχομένως θα έχεις δημιουργήσει ούτε και για σενα αλλα ούτε και για το παιδί το ίδιο.
    Φυσικά αυτη είναι η προσωπική μου άποψη και ξέρω οτι ο τρόπος που βλέπω τα πράγματα ειναι πιο πολύ κυνικός παρά συναισ8ηματικός και φυσικά με συγκινούν κι εμένα λιγάκι τα ρομαντικά του τύπου "μικρή καρδούλα,ψυχούλα κλπ" αλλα τελικά εδω είναι η ζωή σου και έχεις το δικαίωμα να αποφασίσεις πως θέλεις να την ζήσεις.
    Αυτα είχα να πω και επαναλαμβάνω πως είναι μόνο η προσωπική μου άποψη...καλή τύχη σου εύχομαι :)
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αυτο ακριβως προσπαθουσα και εγω να πω .. στα λογια ολα καλα και ολα ωραια .. ομως δυστυχως η πραγματικοτητα ειναι αλλη ..
    ειδικα την εποχη που ζουμε που ολοι μας εχουμε τα δικα μας προβληματα, και αγχη ..
    σκεψου να εισαι επιπλεον 20 χρονων, φοιτητρια, χωρις συντροφο και ταυτοχρονα να εχεις να μεγαλωσεις και ενα παιδι .. οταν εσυ η ιδια εισαι ακομη παιδι .

    με μαθηματικη ακριβεια και οι δυο ζωες θα ηταν δυστυχισμενες ..
    και ας σταματησουμε επιτελους να ειμαστε τοσο θρησκοληπτικοι ...

    εξαλλου ο ιδιος ο θεος δεν συγχωρεσε την *****? τον κλεφτη? ....
    γιατι λοιπον να την κατακρινουμε εμεις?

    και αν παμε με τα λογια της εκκλησιας .. τοτε ειμαστε αμαρτωλες ολες μας και μονο που εχουμε ερωτικη επαφη πριν το γαμο, και μονο που κανουμε σεξ για ευχαριστιση και οχι για αναπαραγωγη, και μονο που δεν παμε εκκλησια καθε κυριακη, που δεν νηστευουμε τεταρτη παρασκευη, που δεν κοινωνουμε συχνα, που δεν εξομολογουμαστε συχνα, που κανουμε ανηθικες σκεψεις, που ειμαστε λαιμαργοι, που λεμε ψεματα που και που , που καμια φορα σκεφτομαστε κατι ασχημο για καποιον γιατι μας εχει στεναχωρεσει, και πολλα αλλα ακομη ..

    ελεος δλδ ...

    και να σας πω κατι? μακαρι να εχουν ολες οι κοπελες την δυναμη να πουν ... συγνωμη αλλα δεν μπροω να το κρατησω γιατι θα το κανω δυστυχισμενο ... θα ηταν πολυ καλυτερη η κοινωνια μας... ποσα παιδια διπλα μας εχουμε μπλεξει στα ναρκωτικα? ειναι παρατημενα? γεματα ψυχολογικα? γιατι τα εφεραν στο κοσμο ατομα που δεν ηταν ακομη ετοιμα να γινουν γονεις,

    και μην μου πειτε ψεματα αλλα ολοι μας εχουμε δει τετοιες καταστασεις και εχουμε πει .. μα γιατι κανουν παιδια αφου δεν ειναι ετοιμοι και δεν μπορουν να τα μεγαλωσουν

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    αν ηθελες να ακουσεις μονο θετικα σχολια ας καθοσουνα με την μαμα σου και τον γιατρο σου.και οσο για το τυχαρπαστες δεν θα σχολιασω καν,φαινεται το επιπεδο σου κοριτσακι μου κριμα που βγαινουν τετοιοι ανθρωποι να εκτελουν κοινωνικα εργα και να κρεμονται απο τα χερια τους οι ζωες καποιον.οπως ειπε και το mitsikolo πολυ ασχοληθηκαμε.......................... .......

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    κοπελα μου πηγαινε να κοιταχτεις λιγο, μιας που η μανα σου ειναι γιατρος θα εχει τα κονε, που θα με πεις και τυχαρπαστη υποψηφια μανα !
    αι σιχτιρ ποια με τον καθε καθυστερημενο εδω μεσα
    ας κληδωθει το θεμα να τελιωνουμε που μας κοροιδευει ολους μες τα μουτρα μας

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by vivian20


    Και δεν απολογουμαι zwhtsa για το αν εχει αναπτυχθει η οχι το εμβρυο, απλα σπουδαζω Ιατρικη και με ενοχλει να νομιζουν οτι ξερουν περισσοτερα απο εμενα που εχω αφιερωσει αρκετο διαβασμα και εχω ασχοληθει με αυτα τα θεματα, τυχαρπαστες υποψηφιες μητερες.
    ρε μας δουλεύεις???στην αρχή δεν ήξερες καν αν μπορείς να κάνεις έκτρωση γιατί ήταν πολύ νωρίς,μετά η μαμά σου σε διαβεβαίωσε πως ναι και τώρα ως δια μαγείας "έχεις αφιερωσει αρκετο διαβασμα και εχω ασχοληθεις με αυτα τα θεματα" αποφάσισε τι παραμύθι θέλεις να πεις κ τουλάχιστον μείνε σταθερή σε αυτό

    και για όσους σε "πονέσανε" δεν κατάλαβα το τι κ πως!εσένα κατά δήλωσή σου σε ένοιαζε μόνο τι θα σκεφτεί η κακομοίρα η μαμά σου κ τι τραβάει για χάρη σου κ τι κρίμα που θα χαλάσεις τόσα χρήματα για μία έκτρωση αντί να της πάρεις ένα δώρό!!! άρα για τι να σε πονέσω και να σου συμπαρασταθώ???επειδή δεν πήρες το δωράκι που ήθελες στην μαμα????ας σοβαρευτούμε λίγο!

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    92
    Originally posted by aggeloydaki
    Originally posted by vivian20


    Και δεν απολογουμαι zwhtsa για το αν εχει αναπτυχθει η οχι το εμβρυο, απλα σπουδαζω Ιατρικη και με ενοχλει να νομιζουν οτι ξερουν περισσοτερα απο εμενα που εχω αφιερωσει αρκετο διαβασμα και εχω ασχοληθει με αυτα τα θεματα, τυχαρπαστες υποψηφιες μητερες.
    ρε μας δουλεύεις???στην αρχή δεν ήξερες καν αν μπορείς να κάνεις έκτρωση γιατί ήταν πολύ νωρίς,μετά η μαμά σου σε διαβεβαίωσε πως ναι και τώρα ως δια μαγείας "έχεις αφιερωσει αρκετο διαβασμα και εχω ασχοληθεις με αυτα τα θεματα" αποφάσισε τι παραμύθι θέλεις να πεις κ τουλάχιστον μείνε σταθερή σε αυτό

    και για όσους σε "πονέσανε" δεν κατάλαβα το τι κ πως!εσένα κατά δήλωσή σου σε ένοιαζε μόνο τι θα σκεφτεί η κακομοίρα η μαμά σου κ τι τραβάει για χάρη σου κ τι κρίμα που θα χαλάσεις τόσα χρήματα για μία έκτρωση αντί να της πάρεις ένα δώρό!!! άρα για τι να σε πονέσω και να σου συμπαρασταθώ???επειδή δεν πήρες το δωράκι που ήθελες στην μαμα????ας σοβαρευτούμε λίγο!
    1) ναι δεν ημουν ενημερωμενη αν γινεται να κανω εκτρωση απο τον πρωτο κιολας μηνα. δεν μας ενημερωσαν στην σχολη καθοτι δεν ετυχε να μας διδαξουν αυτο το θεμα. γνωριζω αρκετα ομως για την αναπτυξη του εμβρυου.

    2) να με ''πονεσετε''? δεν ζητησα κατι τετοιο. ουτε συμπαρασταση φυσικα. και αλλωστε δεν ξερω καν για ποιον λογο εγραψα εδω. ισως για να ακουσω αποψεις. σεβαστες...

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    92
    παντως τελικα αδικα φοβομουν για τα χρηματα. 700 ευρω θα πληρωσουμε.

  11. #86
    ΕΛΕΟΣ ρε γαμ@το μου εδω μέσα....
    Ρε κορίτσια ξυπνήστεεεε pls!

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Ασημενια πανω που σε σκεφτομουνα θυμηθηκα αυτα τα κουκλακια που ειπες την αλλη φορα, τα τρολς :lol: ειχα ενα με κοκκινα μαλλακια ρε

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    ενα θα πω μονο..κλαιω για αυτην την ψυχουλα οπως και για ολες τις ψυχουλες που εχουν φυγει ετσι...κριμα για εμεις δεν ειμαστε θεοι να αποφασισουμε ποιος θα φυγει και ποιος οχι..το εχω ζησει οντας εγκυος και οταν μου ζητηθηκε να κανω αμνιο γιατι υπηρχε μια περιπτωση στις τοσες να χει προβλημα το παιδι προτιμησα να το γεννησω οπως και να ηταν παρα να το σκοτωσω(ολα πηγαν καλα)..κριμα γιατι απο την ωρα της συλληψης δεν κοιταμε τον εαυτο μας πια αλλα την ψυχουλα μεσα μας που εμεις "επιτρεψαμε" να γινει αυτο(η συλληψη ,ειτε θελαμε ειτε οχι)...κριμα γιατι οσες απο τον κυκλο μου το εχουν κανει το εχουν σκυλομετανοιωσει κυριολεκτικα...κριμα γιατι εχει καρδουλα και αυτην θα εχει μεχρι να πεθανει...κριμα γιατι το μονο που θελει ειναι αγαπη και ζεστασια και μονο αυτο δεν θα νοιωσει...πραγματικα κλαιω...συγγνωμη απο ολους και ολες αλλα ετσι νοιωθω αυτην την στιγμη...

  14. #89
    Originally posted by mitsokolo
    Ασημενια πανω που σε σκεφτομουνα θυμηθηκα αυτα τα κουκλακια που ειπες την αλλη φορα, τα τρολς :lol: ειχα ενα με κοκκινα μαλλακια ρε
    Χαχαχαχαχα αγαπώ mitso!
    Και εγώ το ίδιο είχα ρε:wow: Της Vivian-Victoria πώς το κόβεις να βγει? κνν πρασινάκι?
    Ετσι εντελώς άσχετα με το θέμα το σοβαρότατο ας βάλω τυχαία και εγω ένα λινκ
    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%...CF%85%CE%BF%29

  15. #90
    700 ευρω μονο η εκτρωση? ευκαιρια μεγαλη.... Τι διαβαζουμε Θεε μου...

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •