δεν ξερω καν γιατι γραφω εδω - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 239
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    ευχομαι και μακαρι να ειναι ετσι οχι τπτ αλλο για να μην γενιοταν και βασανιζοταν το ιδιο

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αρκει το παθημα να εγινε μαθημα .....
    υπαρχει και το χαπι της επομενης μερας αν σπασει το προφυλακτικο,

    αν και πιστευω πως τα αχτισυλιπτικα ειναι η καλυτερος μεθοδος, αν βεβαια εχεις μονιμη σχεση

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Αν η συλληψη εγινε 12 Μαιου εισαι 7 εβδομαδων , και πριν μας ειπες οτι ο φανταστικος γιατρος σου λεει οτι ισως εγινε αργοτερα. Τι να πω ..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    5 εβδομαδων καλε

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Και 2 εβδομαδες πισω η ωορηξια μας κανει 7 ! Ειπαμε 40 εβδομαδες κυηση απ την τελευταια μερα της περιοδου

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    α μαλιστα ... αυτο δεν το ηξερα .. δεν εχω εντριφησει στο θεα εγκυμοσυνης ακομη :P Και ευχομαι οταν γινει να ειναι την καταλληλη στιγμη

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Η ωορηξια ξεκιναει 14 μερες μετα την περιοδο αρα αμα εγινε η συλληψη στις 12 Μαιου περιοδο ει ειχε στις 28 Απριλιου

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    και αμα δεν εχεις σταθερη περιοδο? οπως εγω δλδ?????

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    τωρα μου γεννησες αποροια ..
    αφου εκανε σεξ στις 12 μαιου και εμεινε εγκυος ( 5 βδομαδες μεχρι σημερα )
    γιατι χρεωνεται αλλες 2 βδομαδες στην γκαμπουρα της? :p

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Γιατι στην ωορηξια ξεκιναει το ταξιδι του ωαριου! Χεχεχ και. Γω την ειχα αυτην την απορια .. Σε ολα τα καλα βιβλια εγκυμοσυνης το λεει ;)

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    για να υπαρχει ευλογος λογος να σου λενε οτι ξεπερασες το χρονικο οριο, οτι θα σκασει το παιδι κ πρεπει οπωσδηποτε να κανεις καισαρικη!!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    92
    Originally posted by mitsokolo
    Γιατι στην ωορηξια ξεκιναει το ταξιδι του ωαριου! Χεχεχ και. Γω την ειχα αυτην την απορια .. Σε ολα τα καλα βιβλια εγκυμοσυνης το λεει ;)
    Nαι με την ωορηξια ξεκιναει το ταξιδι του εμβρυου αλλα το ζυγωτο δημιουργειται με την γονιμοποιηση οποτε απο την γονιμοποιηση ξεκιναει η αναπτυξη του νεου οργανισμου. οταν αναφερω οτι εγινε η συλληψη στις 12 Μαιου και λεω οτι ειμαι στις 5 βδομαδες περιπου, εννοω οτι το εμβρυο ειναι στην 30-31 μερα της αναπτυξης του. Και το εμβρυο στην δικη μου περιπτωση εχει καθυστερησει να αναπτυχθει. Ειναι τραγικο να εχει διαμορφωσει μονο τον λεκιθικο σακο.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Κουκλα δεν χρειαζεται να απολογησε αν το εβρυο εχει αναπτυχθει η οχι ... και σε πια εβδομαδα εισαι .. καλως η κακος εγινε αυτο που εγινε ..
    πηρες την αποφαση σου και οσο και αν καποιοι το θεωρουν ανευθυνοτητα .. εγω το θεωρω ωριμοτητα ..
    ειναι σημαντικο στα 20 σου χρονια να λες συγνωμη αλλα δεν μπορω αυτη τη στιγμη να το κρατησω ,
    δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις απο κοπελες που κρατανε το παιδι τους σε τετοια ηλικια, μη εχοντας και εναν σωστο συντροφο .. και μετα απο χρονια η ζωη τους εχει καταστραφει και το παιδι ειναι γεματο ψυχολογικα προβληματα και συνηθως παρατημενο στους παππουδες ...

    δεν λεω πως δεν υπαρχουν και οι εξαιρεσεις , αλλα οταν απο την αρχη ξερεις πως δεν εισαι σε θεση να το μεγαλωσεις, τοτε ποιος ο λογος να το φερεις στο κοσμο? και αυτο εγκλημα δεν ειναι?

    ενταξει ειχες ενα ατυχημα κατα την ερωτικη επαφη με αποτελεσμα να μεινεις εγκυος, δεν εισαι σε θεση να το κρατησεις και αυτο ειναι δικαιωμα σου ..

    αλλα κανενας επεισης δεν εχει το δικαιωμα να σε κατακρινει,
    αρκει ξαναλεω το παθημα να εγινε μαθημαπια και να προσεχεις περισσοτερο ...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    92
    Και ειλικρινα zwhtsa θελω να σε ευχαριστησω για την σταση σου. Ηταν η πιο ωριμη, σωστη και ανθρωπινη προσεγγιση του ολου θεματος. Δεν με εκρινες αυστηρα, δεν με καταδικασες, δεν τηρησες την αδιαλακτη σταση καποιων αλλων ατομων, δεν με αντιμετωπισες ειρωνικα, δεν θεωρησες τον εαυτο σου παντογνωστη (ναι, ναι αυτα που αναφερω ειναι σποντα για αλλα ατομα που συμμετειχαν σε αυτη τη συζητηση).

    Εννοειται οτι παθημα μου εγινε μαθημα και θα φροντισω να μην ξανασυμβει ποτε καποιο τετοιο δυσαρεστο περιστατικο στην ζωη μου. Οσο και αν αντιμετωπιζω με σκεπτικισμο την εκκλησεια και ακομη και αν δεν ειμαι ιδιαιτερα θρησκευομενη θα αναψω ενα κερι για την ψυχη του, οταν θα εχει φυγει και θα του αφιερωσω μερικες τρυφερες σκεψεις.

    Και υστερα θα μπορω να συνεχισω την ζωη μου. Και ολα θα πανε μια χαρα αρκει να το πιστεψω και αρκει να ειμαι αισιοδοξη. Το να αυτοτιμωρηθω ή να βιωσω τυψεις δεν θα βοηθουσε κανεναν.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    92
    Ναι, και γω το πιστευω οτι ειναι ωριμη η σταση μου. Αν ποτε κανω παιδι θα ηθελα να του προσφερω το καλυτερο οπως οι γονεις μου σε εμενα και οχι να το ταλαιπωρησω και να το καταδικασω σε ενα αβεβαιο μελλον και μια ζωη χωρις αγαπη και αποδοχη. Θα το απερριπτα σιγουρα εγω η ιδια εφοσον δεν θα το ηθελα.

    Και δεν απολογουμαι zwhtsa για το αν εχει αναπτυχθει η οχι το εμβρυο, απλα σπουδαζω Ιατρικη και με ενοχλει να νομιζουν οτι ξερουν περισσοτερα απο εμενα που εχω αφιερωσει αρκετο διαβασμα και εχω ασχοληθει με αυτα τα θεματα, τυχαρπαστες υποψηφιες μητερες.

Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •