Το τελος του τουνελ φτανει σιγα σιγα κι για μενα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    10

    Το τελος του τουνελ φτανει σιγα σιγα κι για μενα..

    Η δικια μου ιστορια ισως ειναι λιγακι διαφορετικη απ τις αλλες εδω μεσα.. αλλα ελπιζω να δωσει δυναμη οπως δωσανε οι δικες σας σε μενα..

    Το 2006 ειχα ενα σφοδρο τρακαρισμα με την μηχανη που με ειχε 2 μηνες σε κωμα και 15 μηνες να καταφερω να περπατισω.. στο διαστημα αυτο απο 85 κιλα πηγα 50 κι οταν ξυπνησα λογο του οτι εχασα πολυ αιμα και το σωμα μου ειχε ατροφισει αρχισα να τρωο κι κουτσα στραβα εφτασα τα 150 κιλα.. Στην αναζητηση μου τι μπορω να κανω ετυχε και επεσα στην παρεα σας εστω κι σαν απλως παρατηρητης μαζευοντας οτι πληροφορια μπορουσα.. Κι νομιζα οτι βρηκα την λυση, ολικη πτυχωση και Σκρεκας.. Επι 2 βδομαδες επερνα να κλεισω ραντεβου αλλα τπτ.. τοτε ετυχε και ειδα το ποστ μιας κοπελας που τα καταφερε μονη της κι σκεφτηκα αφου μπορει αυτη εγω γτ δεν μπορω.. Ξεκινησα το τρεξιμο καθε μερα κουτσα στραβα στην αρχη γιατι τα ποδια μου ηταν σακατεμενα και το βαρος αρκετο.. Μεσα στο πρωτο 6μηνο καταφερα και επεσα στα 110 κι στους επομενους 4 επεσα στα 90.. και μου μενουν αλλα 5 για να φτασω στον στοχο μου. και στο ΒΜΙ που ειναι για το υψος μου.. Και φιλοι μου.. παρολο που ηταν δυσκολα το τι ηθικη ικανοποιηση νιωθω δν λεγετα! ξεχασα αμεσως το ποσο παιδευτικα το ποσο χαλαστηκα γτ οτν εν εισαι ψυχολογικα καλα τουλαχιστον για μενα η πρωτη διεξοδος ηταν το φαγητο.. Πραγματικα ευχαριστω τα παιδια εδω μεσα γτ με βοηθησαν πολυ και μακαρι με το ποστ μου να βοηθησω κι εγω καποιους..



    Καλο καλοκαιρι να εχουμεεε (;
    Last edited by Aeon; 14-06-2018 at 19:25.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    μιλαμε για αθλους κ δεν αναφερομαι μονο στα κιλα!!!
    μπραβο σου που σηκωσες κεφαλι κ τα καταφερες

    (προτεινω να "σβησεις" τις φατσες τουλαχτιστον των αλλων απο τη φωτο... μην την δει καμια κοπελα, η οποια πιστευε οτι ο δικος της ηταν στην αρρωστη γιαγια του πρωτοχρονιατικα, ε? :P )

    προσωπικα θα ελεγα οτι δεν πρεπει να χασεις αλλο, μια χαρα σε βρισκω, αλλα επειδη προφανως εχεις τους λογους σου, βαλε μας μια φωτο κ οταν φτασεις το στοχο.
    καλη συνεχεια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    συγχαρητηρια! αυτο σημαινει ανθρωπος γεννημενος για να ζησει!
    κι ευχαριστουμε που το μοιραζεσαι μαζι μας! μας δινεις πολυ δυναμη και πιστη στον εαυτο μας
    και παλι αξιος!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    10
    ευχαριστο πολυ κοριτσι,

    με αυτο που ειπες σαν να φανηκε οτι τον ξερεις αυτον διπλα μου!

    να αρχισω να φοβαμαι?

    τις φωτογραφιες μετα απο καποιες μερες θα της βγαλω.. και επισης ο εγωισμος μπορει να ειναι κακος αλλα καποιες φορες μπορει να βοηθησει κιολας..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλώς όρισες φίλε μου στην παρέα μας, και όχι μόνο σας παρατηριτής πια!!!! Συγχαριτήρια όχι μόνο για την απώλεια των κιλών σου, αλλά και για το ότι κατάφερες να κερδίσεις πίσω την ζωή σου ξανά.

    Οντος το τέλος του τούνελ για σένα είναι πολύ κοντά, και πιστεύω πως το φως είναι πολύ δυνατό πια και μπορείς να ξεχωρίσεις και την έξω του τούνελ ζωή!!!!

    Μπράβο σου και πάλι φιλαράκο μου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    αχαχαχαχααχ!!!
    οχι δεν τον ξερω.... αλλα λιγο πολυ το αντρικο μυαλο το ξερουμε :P
    (μην παρεξηγηθει κανεις, δεν ειπα οτι το γυναικειο ειναι καλυτεορ ε?)

    ο εγωισμος δεν ειναι απλα καλος, ειναι απαραιτητος για την επιβιωση μας (την σωματικη-ψυχικη-πνευματικη), το κακο ειναι οτι οταν μας μεγαλωνουν λεγοντας μας να μην ειμαστε εγωιστες, ξεχνουν να αποσαφηνισουν καποια σημεια!!!!
    ετσι, το συνηθες ειναι η να σαι τερας η να σαι θυμα !!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    τα συγχαρητηρια μου κι απο μενα λοιπον.....εχω μεινει αφωνη ...μπραβο μπραβο μπραβο σου!!!! το φανταζεστε???αν ημουν αντρας σαν κ εσενα θα ειχα το ιδανικο βαρος στα 90 μοθ κιλα...τι κριμα που πρεπει ν χασω αλλα 25 :P ψιτ ...παιδιιι!!!!! και να μην τα χασεις αυτα τα 5 εισαι πολυ καλα...ακου κ τις γυναικες εδω μεσα...αλλα αν εσυ νομιζεις οτι πρεπει εσυ εισαι κυριος του εαυτουλη σου κ εσυ ξερεις

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    10
    Πολινακι μου το βλεπω κι βλεπω κι εσενα πισω μου κ σας περιμενο ολους στο τελος! τα κιλα θελω να τα χασω δημητρα για να μην ποναει το ποδι.. κι εγω ειμαι σχετικα τυχερος γιατι ειμαι λιγο ψηλος κοντα στο 1.94 για αυτο και το βαρος! αλλα σκεψου να ειχες και τα 60 π εχασα ! Παντως το αστειο στην ολη φαση ειναι οτι τα κομπλεξαρισματα ακομα υπαρχουν! και δν λεω για τα δικα μου! Ενα παλικαρι που χοντρο με ανεβαζε χοντρο με κατεβαζε ηθελε μπροστα σε 10 ατομα να σηκωσω την μπλουζα μου γτ ηταν σιγουρος οτι εκανα χειρουργιο.. λες και αμα ειχα κανει δν θα ηταν ιδιο το αποτελεσμα ή θα ντρεπομουν να το πω! το εδειξα τον αρχισα και στο δουλεμα για το ποσο κομπλεξαρισμενο ατομο ειναι! και η κοπελα που πολιορκουσε εκανε σχεση μαζι μου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    291
    ναι σωστα ρε συ.... δεν πρεπει ν επιβαρυνεις το ποδι σου κ εγω ο στοκος δεν το σκεφτηκα... κοιτα κ εγω ειχα 42...εχασα τα 17 μου και τωρα μου εμειναν 25 ακομα ολοκληρα κιλακιααααααα εσενα 5....τι να λεμε???αφου εφτασεσ σχεδον στον στοχο σου ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    105
    αγορι μου τι να σου πω, εισαι η ζωντανη αποδειξη οτι οταν εχεις θεληση, επιμονη και υπομονη ολα γινονται...συγχαρητηρια και παλι στγχαρητηρια!! δλδ. πραγματικα εχω μεινει σεκος..οχι μονο ξεπερασες το σοκ απο το τροχαιο που ειχες αλλα καταφερες να αποβαλεις τοσα πολλα κιλα χωρις νυστερι..μεταξυ μας τωρα,εχεις κανενα μυστικο? :Ρ
    μπραβο σου...οπως ειπε και μια αλλη κοπελα θεωρω οτι εισαι μια χαρα και στα κιλα που εισαι αλλα αν εσυ θες να χασεις κι αλλα, go on!!!!

    συνεχισε να γραφεις εδω μεσα και να δινεις δυναμη σε οσους τη χρειαζονται!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    107
    Καλως ήρθες στην παρέα μας Jiotto!
    Ειλικρινά συγχαρητήρια! Και για τα κιλά που έχασες, αλλά κυρίως για το κουράγιο που έχεις!
    Μετά απ' την περιπέτεια με την υγεία σου βρήκες τη δύναμη και τα κατάφερες να φτάσεις και στον στόχο σου!
    Αυτό θέλει@@ φίλε μου και εσύ απέδειξες ότι τα έχεις!χαχαχα
    Σου εύχομαι ότι καλύτερο! Όπως και σε όλους μας!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Μακάρι Jiotto μου να καταφέρω να φτάσω και εγώ στην άκρη του τούνελ και να δω επιτέλους τί έχει εκεί έξω, και να σε βρω και σένα να κάνουμε παρέα!!! Μέχρι τότε όμως, θα θέλω εσύ να μου περιγράφεις τί έχει και πως είναι ο κόσμος εκεί έξω!!!! Μου το υπόσχεσε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    συγχαρητηρια για ολα.. ξερω πως ειναι να ατροφει ολοκληρο το σωμα και να ξεκινας απ την αρχη, βασικα το ποστ σου με εκανε να κλαψω , γιατι κατι παρομοιο επαθε ο αδερφοσ μου και εκανε να περπατησει πανω απο 10 χρονια, και ακομα εχει κινητικο προβλημα, οπως θαυμαζω αυτον για την δυναμη του ετσι θαυμασα και σενα μολις τωρα μεσα απο την καρδια μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    έχω μείνει άφωνη!!είναι σα να βλέπω δύο διαφορετικούς ανθρώπους...
    πραγματικά συγχαρητήρια..!!και μπραβο που έβαλες τις φωτογραφίες μπας και ξυπνήσουν μερικοί σαν και εμένα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Συγχαρητηρια φιλε μου!
    :thumbup:

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •