Αξίζει να πάρω διάδρομο στο σπίτι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Αξίζει να πάρω διάδρομο στο σπίτι

    Τώρα τελευταία σκεφτόμαστε να πάρουμε ένα διάδρομο για να ασκούμαστε στο σπίτι (έχω τρελό κόμπλεξ να πάω γυμναστήριο στη κατάσταση μου). Δεν έχω πολύ χώρο όμως και δεν ξέρω αν τα αποτελέσματα του διαδρόμου είναι αρκετά εμφανή για να αξίζει. Έχει κανείς διάδρομο και έχει δεί διαφορά. Ξέρετε πού πουλάνε καλούς στη Θεσσαλονίκη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    KittyCat εγω αγορασα πριν 2 μηνες και .....................έκανα μονο μια φορα !!!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Εγώ είχα στατικό ποδήλατο και το μόνο που έκανε ήταν να μου πιάνει το χώρο!
    Αν είσαι αποφασισμένη, μπορείς να βαδίζεις έξω, τώρα που καλοκαίριασε και να αλλάζεις και παραστάσεις. Κι εγώ τον σκέφτηκα το διάδρομο, κάνει καλό και στην καρδιά και γυμνάζεσαι και με ότι αμφίεση θέλεις και -κυρίως- χωρίς θεατές. Αλλά είναι αρκετά ακριβός και δεν είμαι σίγουρη ότι θα τον χρησιμοποιήσω όπως πρέπει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    και εγώ είχα ποδήλατο και στο τέλος κατάληξε να γίνει κρεμάστρα για ρούχα...
    στην αρχή το είχα πάρει ζεστά το θέμα αλλά βαρέθηκα πολύ γρήγορα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    και το δικό μου μια από τα ίδια........!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Αν το θέλεις πραγματικά πιστεύω και θα σε βοηθήσει και τον χρησιμοποιήσεις τον διάδρομο...
    αν από τώρα ψιλοβαριέσαι στην ιδέα, θα σου πω όχι να μην τον αγοράσεις..

    το θέμα είναι αν πραγματικά το έχεις πάρει απόφαση για γυμναστική.. αν ναι.. τότε θα πιάσει τόπο..

    ναι μεν τώρα καλοκαιράκι είναι καλά για περπάτημα έξω.. αλλά τι γίνεται το χειμώνα?

    εγώ αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα έπαιρνα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    816
    εγω εχω διαδρομο κ τωρα τρια χρονια τον ειχα κανει κρεμαστρα κ εγω.απο τοτε που εμεινα εγκυος κ μετα δεν ειχα ξανακανει.τωρα κανω λιγο αλλα η ζεστη δε βοηθαει... παλια οταν τον ειχα παρει που δεν ειχα υποχρεωσεις οπως τωρα εκανα καθημερνα μα με δυο ωρες.ειχα δει τρομερη δαφορα,εχασα 13 κιλα σε 3 μηνες χωρις διαιτα,απλα προσεχα λιγο τα λιπαρα.αν εχεις χρονο κ δεν εχεις ενα ζουζουνι μεσα στα ποδια σου να μη σου αφηνει καθολου προσωπικη στγμη εστω κ για αυτο θα ελεγα ναι!!! παρε.βαλε κατι στη τηλεωραση κ κανε χαλαρα.χιχ μου λειπει που τωρα δε μπορω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,126
    Κοιτα, για μενα αξίζει παρα πολυ κιόλας.
    Εγω μενω με τους γονεις μου κ εχουμε διάδρομο.
    κ όσες φορες εχω κανει ήταν ώρες άσχετες.
    πχ μεσημερι, που δε μπορεις να πας με νταλα ήλιο για περπατημα ή τρεξιμο.
    επίσης όταν έβρεχε το ίδιο!!
    ακόμη κ όταν χιονίζει το χειμωνα.

    μπορεί κ να περάσεις περιόδους που δε θα το χρησιμοποιείς, λογικό!
    Αλλά θα είναι δικό σου. οποτε θες το χρησιμοποιείς. θες 7 το πρωι? θες 11 το βραδυ?
    ενω στο γυμναστήριο είναι περιορισμένο το ωράριο!
    Επίσης στο γυμναστήριο πας σκας τοσα ? καθε μήνα και δε σε αφήνουν να κανεις αρκετή ωρα διάδρομο γιατι θελουν να κανουν κι άλλοι.
    ενω σπίτι σου μπορείς να κανεις ανετα 1 ωρα..
    Αυτα.. εγω είμαι υπερ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Εγω εχω παρει, διαδρομο (στη μετακομιση τον πουλησαμε), στατικο ποδηλατο (ειναι στο πατρικο μου γιατι δεν μπορεσαμε να το παρουμε) και εναν ελλειπτικο (το οποιο το'χω τωρα και κανω).

    Δεν ειχα ποτε χωρο οποτε ολα τα μηχανηματα ηταν και ειναι στη μεση. Οι φιλοι μου απλα με βοηθανε να κουνησουμε το ελλειπτικο να σπρωξουμε τον καναπε να βαλουμε ταινια (οταν καθομαστε στον προσωπικο μου χωρο, που ειναι ενα μικρο δωματιακι διπλα απο τη κρεβατοκαμαρα) ειδαλλως καθομαστε στη κουζινα.

    Το αν αξιζει η οχι ενα μηχανημα γυμναστικης, ειναι αναλογα με τον ιδιοκτητη. Εγω μπορεσα και να ειμαι γυμνασμενη και να χασω βαρος, αλλα το'χα παρει αποφαση, "οσο βλεπω μια ταινια, θα βαλω περπατημα 4-5χμ/ωρα, απο το να καθομαι ακινητη.. καλυτερα να κουνιεμαι εστω και λιγο." και σιγα σιγα μπορεσα να κανω τρεξιμο και να παω τελικα στο ελλειπτικο που ειναι ακομα πιο βαρυ.


    Αν αξιζει η οχι ειναι αναλογα ποσο αποφαση το'χεις παρει να κανεις γυμναστικη. Αξιζει για τους λογους, αντικειμενικα, που ειπε η σισιλιανα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    43
    Εχω και εγω ενα ελλειπτικο που εχει γινει κρεμαστρα, τι παραξενο. Θελω ομως να το ξανα αρχισω σιγα σιγα. Ειναι αρκετο αυτο και μερικες ασκησεις με βαρακια; Αμα γραφτω γυμναστηριο μονο την πρωτη βδομαδα θα πατησω, ετσι κανω παντα, οποτε κριμα τα λεφτα. Εσεις που δεν πατε γυμναστηριο πως γυμναζεστε; Αρκει οσο κανετε;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγώ έχω διάδρομο στο σπίτι, υπήρχαν διαστήματα που έκανα συνέχεια και άλλα που ήταν κρεμάστρα. Εμένα μου αρέσει ο διάδρομος, το απολάμβανα αλλά σγρ τον βαριέσαι κάποια στιγμή.

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    43
    Ισως αλλα αν εχεις στοχο δυσκολα τον βαριεσαι. :wink2:

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    2
    Υπαρχουν διαφορα κοστη, καλο ειναι αν παρεις να παρεις εναν καλο που να απορροφα τους κραδασμους για να μην σε πονεσει η μεση σου.... Τον αγοραζεις απο καταστηματα με ειδη γυμναστικης κ ναι, σου τον φερνουν στο σπιτι...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •