Σχεση και πιεση - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 141 of 141
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    ε καλα το να με βγάλει εξω ο σύντροφός μου για φαγητό η να μου φέρει ενα ωραίο γλυκό εγω δεν νομίζω πως σημαίνει οτι δεν σέβεται την απόφασή μου να αδυνατίσω...μπορεί να θέλει απλως να μέυχαριστήσει που...υπάρχω στη ζωή του αλλα να μην τον παίρνει για μονόπετρο!lol
    Αν,δηλαδή μου έφερνε μονόπετρο θα το φόραγα δεν θα το φόραγα? ε και το γλυκό θα το φάωωωω!!!!:D

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    εγω δεν το βλεπω έτσι.... κ εννοειται οτι βγαινω εξω για φαγητο κ μαλιστα πολυ συχνα και με το συντροφο μου και με φιλους ... ομως εκτιμω ότι ο αλλος θα σεβαστει οτι εγω θα παραγγειλω μονο "μπιφτεκια με ρυζι και χορτα" και δεν θα μου λεει "έλα μωρε φάε. σιγα μια φορά ειναι"... γιατι ανθρωπος ειμαι κ εγω κ μαλιστα επιρρεπης και θα λυγισω... κ αυτο που εκτιμω στον συντροφο μου ειναι οτι τωρα που ξερει οτι κανω διαιτα, προσεχει κ εκεινος τι τρωει όταν είμαστε μαζί κ δεν κατεβαζει τον αμπακο... δεν λεω οτι την βγαζει τσουρουπικα σαν κ μενα, και τις πατατες του θα φαει, και τα τηγανητα του, και τα ψωμια του, ολα, αλλα δεν θα φαει ενα γαλακτομπουρεκο μπροστα μου γλειφωντας τα δαχυλα του! και βεβαια παντα εχει να κανει με την σχεση που εχεις... στο πρωτο ραντεβου σιγα να μην παει ο αλλος με τα νερα σου...σε ξερει κ απο χθες?εσυ πρεπει να προσεξεις τι θα φας οπου πατε... οταν ομως εχεις σχεση καιρο, ο αλλος απο μονος του θελει να σε βοηθησει να φτασεις στον στοχο σου...κ οσο για τους φιλους εννοειται οτι τρωνε οτι γουσταρουν κι ας ειμαι μπροστα (ω ναι και γαλακτομπουρεκο και μαλιστα συνοδευομενο απο ηχους ευχαριστησης), εκτιμω ομως ότι ξεροντας οτι κανω διαιτα δεν με προτρεπουν να φαω, αλλα απλα δεν επεμβαινουν στις επιλογες μου...


    και προσωπικα, το μεγαλυτερο δωρο που μπορει να μου κανει ο αντρας μου ειναι να με βοηθησει εκει που το εχω αναγκη... τα γλυκα τα αγοραζω κ μονη μου...ας με βγαλει εξω κι ας με αφησει να παραγγειλω μονη μου αυτο που δεν μου χαλασει τη διαιτα....ας με παει για ποτο... οτιδηποτε... κ στην τελικη, χαθηκαν βρε αδερφε τα accesorize??? υπαρχουν κ πιο φτηνα πραγματα απο μονοπετρο... μια τσαντα ας πουμε... :D

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Originally posted by konina
    εγω δεν το βλεπω έτσι.... κ εννοειται οτι βγαινω εξω για φαγητο κ μαλιστα πολυ συχνα και με το συντροφο μου και με φιλους ... ομως εκτιμω ότι ο αλλος θα σεβαστει οτι εγω θα παραγγειλω μονο "μπιφτεκια με ρυζι και χορτα" και δεν θα μου λεει "έλα μωρε φάε. σιγα μια φορά ειναι"... γιατι ανθρωπος ειμαι κ εγω κ μαλιστα επιρρεπης και θα λυγισω... κ αυτο που εκτιμω στον συντροφο μου ειναι οτι τωρα που ξερει οτι κανω διαιτα, προσεχει κ εκεινος τι τρωει όταν είμαστε μαζί κ δεν κατεβαζει τον αμπακο... δεν λεω οτι την βγαζει τσουρουπικα σαν κ μενα, και τις πατατες του θα φαει, και τα τηγανητα του, και τα ψωμια του, ολα, αλλα δεν θα φαει ενα γαλακτομπουρεκο μπροστα μου γλειφωντας τα δαχυλα του! και βεβαια παντα εχει να κανει με την σχεση που εχεις... στο πρωτο ραντεβου σιγα να μην παει ο αλλος με τα νερα σου...σε ξερει κ απο χθες?εσυ πρεπει να προσεξεις τι θα φας οπου πατε... οταν ομως εχεις σχεση καιρο, ο αλλος απο μονος του θελει να σε βοηθησει να φτασεις στον στοχο σου...κ οσο για τους φιλους εννοειται οτι τρωνε οτι γουσταρουν κι ας ειμαι μπροστα (ω ναι και γαλακτομπουρεκο και μαλιστα συνοδευομενο απο ηχους ευχαριστησης), εκτιμω ομως ότι ξεροντας οτι κανω διαιτα δεν με προτρεπουν να φαω, αλλα απλα δεν επεμβαινουν στις επιλογες μου...


    και προσωπικα, το μεγαλυτερο δωρο που μπορει να μου κανει ο αντρας μου ειναι να με βοηθησει εκει που το εχω αναγκη... τα γλυκα τα αγοραζω κ μονη μου...ας με βγαλει εξω κι ας με αφησει να παραγγειλω μονη μου αυτο που δεν μου χαλασει τη διαιτα....ας με παει για ποτο... οτιδηποτε... κ στην τελικη, χαθηκαν βρε αδερφε τα accesorize??? υπαρχουν κ πιο φτηνα πραγματα απο μονοπετρο... μια τσαντα ας πουμε... :D
    Κι εγω βγαίνω συχνά για φαγητό αλλα κανείs δεν μου λεει "έλα μωρε φάε. σιγα μια φορά ειναι" ισως επειδή δεν ανακοινώνω οτι είμαι σε δίαιτα απλ;vς παραγγέλνω πιο ελαφρά.
    Ε και γιατι να απορήσει κάποιος επειδή παρήγγειλα μια μπριζόλα και οχι ολο το μοσχάρι...
    Τέλος πάντων ολη αυτη η συζήτηση για φαγητά,γλυκά(και τσάντες!) mallon δεν εχει σχέση με τη γουρουνίτσα και το τοπικ της :)

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Originally posted by gourounitsa3279
    Bρε κανε μου την χαρη εσυ δεν την παλευεις.Λες οτι δεν κανω προσπαθιες να χασω βαρος και εγω σου παραθεσα το παλιο μου νικ νειμ να δεις οτι μεχρι και στο νοσοκομειο εχω μπει οχι για να μου δωσετε ενσημα.


    :shocked2::shocked2::shocked2::shocked2:

  5. #140
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    31
    Originally posted by Ava
    Τα νοσοκομεία έχουν πράγματι πολλά μικρόβια και μάλιστα ανθεκτικά στελέχη. Το αν θα βρίσκεσαι μέσα σε αυτά είναι μόνο δική σου απόφαση. Μπορεί κάποιος να σου πει τη γνώμη του, αλλά μέχρις εκεί. Τώρα, το πόσο σε επηρρεάζει η γνώμη, η γκριμάτσα, η αποθάρρυνση, αυτό είναι δικό σου θέμα. Όταν ήμουν μικρή είχα σκεφτεί να γίνω νοσοκόμα, ρομαντικά σκεπτόμενη και με αναχαίτισαν οι γονείς μου. Με λογικά επιχειρήματα, γνωρίζοντας σε βάθος το παιδί τους. Με ρώτησαν γιατί. Για να βοηθάω τους ανθρώπους απάντησα. Ναι, μου είπαν, αλλά εσύ σιχαίνεσαι να πλύνεις πιάτα. Θα κάνεις κλύσματα, θα κουβαλάς πάπιες? Όχι, όχι, είπα και αποχαιρέτησα το όνειρο περί νοσηλευτικής.
    Στο θέμα του σεξ, τώρα, τα όσα λέει είναι ενθαρρυντικά. Αν και... Έμαθα στη ζωή μου όπου ακούω πολλά κεράσια, να κρατώ μικρό καλάθι, μη σου πω ένα τόσο δα πανεράκι. Οι καλύτεροι εραστές που είχα ήταν οι αθόρυβοι. Αυτοί που χωρίς πολλά πολλά, πιάνανε "δουλειά" και με έκαναν να τρίβω τα μάτια μου! Καλύτερα να λες είδες μωρέ και δεν του φαινόταν, παρά ουφ, μια φούσκα ήταν τελικά. Μια δοκιμή θα σε πείσει!
    Συμφωνώ και επαυξάνω...:wink2:

  6. #141
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    31
    Originally posted by Ava
    Σκέφτηκα να σου δώσω και μία ιδέα: Αν πιστεύεις ότι είναι τόσο παραδοσιακός και συντηρητικός και αν αποφασίσεις τελικά να τον χωρίσεις, αλλά χωρίς να αναλάβεις εσύ την ευθύνη.. Κάνε σεξ μαζί του, φέρσου όσο πιο πρόστυχα μπορείς και.. χαμογέλα στην ελευθερία σου!!
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup: Χαχαχαχα...δεν υπάρχεις...δικιά μου είσαι εσύ!!:smilegrin:

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •