Σχεση και πιεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 141
  1. #1

    Σχεση και πιεση

    Γεια σας εδω και 1 μηνα περιπου ειμαι με καπιον αντρα τον οποια γνωρησα στο ιντερνετ και δυστηχος το πρωτο μας τραντευου ηταν στο νοσοκομειο που επαθε εφραγμα.
    Ειχαμε κανονισει να συναντηθουμε για καφε αλλα 1 μερα πριν επαθε αυτο το πραγμα με αποτελεσμα να συναντιθουμε στο νοσοκομειο.
    Το προβλημα ειναι οτι ενω εχω κανει 20 σχεσεις μετα τον χωρησμο μου με κανεναν δεν ταιριαξα γιατι ολοι σκεφτονταν μονο να περνανε καλα και οχι κατι παραπερα.
    Αυτος ομως μου ξεκαθαρησε οτι ειναι ανθρωπος που νιωθει εντονη μοναξια απο τοτε π χωρησε και αυτος και οτι θελει μια σωστη και σοβαρη σχεση.
    Και νιωθω καπως πιεσμενη γιατι με παιρνει καθε 5 λεπτα τηλεφωνο και με πιεζει να μηλαμε για το μελλον μας το που θα μηνουμε κλπ.
    Θελει να μεινουμε σπιτι του ενω ακομα καλα καλα δεν γνωριζομαστε μου λεει να παω να μηνω μαζι του και του λεω συνεχεια να μην βιαζετε.Φενεται πολυ καλος ανθρωπος να μου πεις ολοι καλοι φενονται αρχηκα και μου δινει οτι θελω σε μια σχεση πολυ ενδιαφερον και γλικολογα.αυτα.τι εχετε να πειτε θα μου βγει σε καλο η θα χωρησω και με αυτον?

  2. #2
    Να προσθεσω οτι δεν τον νοιαζουν τα κιλα μου και οτι δεν εχουμε ολοκληρωσει ακομα.
    Με τις αλλες σχεσεις ολοκληροναμε σχεδον με την πρωτη (μαλακια μου :P) αλλα με αυτον οχι λογο εφραγματος κιολας π δεν κανει να κανει σεξ .Αυτο με βολευει και εμενα γιατι δεν με πιεζει να το κανουμε για να με θεωρει τιποτα ευκολη μετα.:kiss:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    νομίζω πως δεν χρειάζεται να βγάλει όλες τις ανασφάλειες του σε εσένα...
    πες του να το πάτε πιο χαλαρά και ο,τι γίνει...μία σχέση γίνεται για να είναι χαρούμενοι δύο άνθρωποι και στη συνέχεια αν δουν οτι προχωράει μιλάνε και για οικογένεια και παιδιά...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    ειναι λιγο τρομακτικο ειδικα για αντρα, οι γρηγορες κινησεις, για τι ηλικιες μιλαμε?

  5. #5
    Αυτος ειναι 43 και εγω 32.Και εγω θελω να ξαναφτιαξω την ζωη μου αλλα λιγο βιαστικος δεν ειναι?Ειναι χωρησμενος 2 χρονια με μια κορη και αυτος 12 χρονων.
    Μου αρεσει ολο αυτο το ενδιαφερον που δειχνει αλλα γιατι βιαζετε τοσο πολυ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    οντως γουρουνιτσα μου πολυ βιαστικος, κανε λιγο υπομονη να δεις τι συμβαινει να τον μαθεις καλητερα εστω! :tumble:

  7. #7
    Originally posted by mitsokolo
    οντως γουρουνιτσα μου πολυ βιαστικος, κανε λιγο υπομονη να δεις τι συμβαινει να τον μαθεις καλητερα εστω! :tumble:

    Ναι αυτο κανω αλλα η συμπεριφορα του μεχρι τωρα ειναι αψογη.Δεν εχω ακουσει τιποτα το περιεργο η παραξενο απο αυτον και καταλαβενω οτι νιωθει πολυ μοναξια και οπως μου εχει πει θελει μια συντροφο να μπιραζεται την αγαπη του και να ειμαστε ευτηχησμενοι.
    Μου αρεσουν ολα αυτα που λεει και ολη αυτη η συμπεριφορα του απλα με αγχωνει λιγο το οτι θελει συνεχεια να μηλαμε τηλεφωνο και να ειναι μαζι μου,
    Θελω σιγα σιγα να το παμε και αργοτερα να τον γνωρησει και ο γιος μου και να δουμε τι θα γινει σε κανεναν χρονο οχι να μου λεει απο τωρα να παμε με το παιδι να μεινουμε στο σπιτι του.:starhit:

  8. #8
    mitsokolo εισαι εγγυος αντε με το καλο :bigsmile:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    εμενα μου φαινεται και περιεργο και παραξενο και ανευθυνο απο καποιον που ισα ισα γνωριζεις να σου ζηταει τετοια πραγματα
    μερικες φορες ο ενθουσιασμος μας δεν μας αφηνει να το δουμε αλλα φαντασου να σου ελεγε μια τετοια ιστορια μια φιλη σου τι θα την συμβουλευες
    μην ξεχνας οτι ειναι ενας ανθρωπος που δεν ξερεις, κρατα μια πισινη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    σ'ευχαριστω πολυ γουρουνιτσα μου! και συ να χαιρεσε το καμαρακι σου!
    κοιτα ειναι πολυ ομορφο αυτο που κανει και που ειναι τοσο καλος μαζι σου, αλλα πραγματικα εμενα θα μου μπαινανε φιτιλιες -ειμαι αρκετα καχυποπτη- και εφοσον ειναι στη μεση και 2 παιδια τοτε πραγματικα δεν θα ηταν οτι καλητερο να βιαστητε, θελει κινησεις ματ και χαλαρες! ελπιζω να πανε ολα πολυ καλα και στο ευχομαι! απλα δειξτου οτι ειναι νωρις, αλλα ωστοσο οτι σε ενδιαφερει πολυ! :D

  11. #11
    Οντως δεν τον ξερω καθουλου.Σε κανεναν χρονο ισως να τον εχω μαθει.Μπορει να ειναι τρελος μπορει χιλια διο.
    :roll:

  12. #12
    Originally posted by mitsokolo
    σ'ευχαριστω πολυ γουρουνιτσα μου! και συ να χαιρεσε το καμαρακι σου!
    κοιτα ειναι πολυ ομορφο αυτο που κανει και που ειναι τοσο καλος μαζι σου, αλλα πραγματικα εμενα θα μου μπαινανε φιτιλιες -ειμαι αρκετα καχυποπτη- και εφοσον ειναι στη μεση και 2 παιδια τοτε πραγματικα δεν θα ηταν οτι καλητερο να βιαστητε, θελει κινησεις ματ και χαλαρες! ελπιζω να πανε ολα πολυ καλα και στο ευχομαι! απλα δειξτου οτι ειναι νωρις, αλλα ωστοσο οτι σε ενδιαφερει πολυ! :D

    Αυτο κανω και ενταξη δεν μου εχει βαλει και το μαχαιρι στον λαιμο να τον παντρευτω κιολας.Απλα ειχα συνηθησει να με γραφουν οι αντρες και να αδιαφορουν.Μπορει οι νορμαλ αντρες να φερονται ετσι δηλαδι να δειχνουν ενδιαφερον καθαρο και συχνο και να λενε για σοβαρα πραγματα.
    Οσους ειχα γνωρησει ο ενας κολαγε στο οτι εχω παιδι απο αλλον,ο αλλος με εγραφε κανονικα ο αλλος ειχε προβλημα επειδη εχω παραπανω κιλα κλπ.
    Αυτος με θελει οπως ειμαι και πολυ κιολας και το δειχνει και πια γυναικα δεν θα θελε εναν τετοιο συντροφο.Αλλα θα κραταω πισινη ποτε δεν ξερεις....:starhit:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    κοιτα πρωτα απ ολα να εισαι χαλαρη να περνας καλα αλλα η πισινη πισινη εννοειτε! χεχεχε
    ειδες ρε γαμωτο ο ''ρατσισμος'' ποσο καχυποπτες μας κανει? και στο τελος αναρωτιεσαι ενα ''αυτος εμενα? μα πως? αποκλειετε καποιο κουσουρι θα εχει''
    ατιμη κοινωνιααααααααααααααα ...
    παρτο χαλαρα παντως :D

  14. #14
    Ναι δεν βλεπει καλα κιολας αχαχχα αλλα και αυτος εχει τα κιλακια του και ενταξη ειναι μετριος σε εμφανηση δεν μου αρεσει τοσο σε εμφανιση οσο σε χαρακτηρα.
    Ειναι ηρεμος πολυ και αισιοδοξος και πολυ γλυκος.
    Παραληψα να σας πω και ενα αλλο κουφο με την αδερφη του.Οσο ηταν νοσοκομειο ειχα παει να του φτιαξω τα φρυδια(να τα κουρεψω εχει παχια) και επειδη τραβιξαμε την κουρτινα μια γιαγια εκει διπλα εβαλε πονηρα στο μυαλο της.
    Την αλλη μερα ο δικος μου ανεβασε πυρετο,και με πηρε η αδελφη του τηλ και μου ειπε οτι αυτο π εγινε να μην ξαναγινει σε παρακαλω γιατι ο ___ ανεβασε πυρετο ,δεν του πεφτει και ειναι σοβαρη η κατασταση του.
    Δεν μου μηλισε ασχημα απλα απο ενδιαφερον για τον αδελφο της.Και εγω της ειπα οτι του κοψα τα φριδια και οτι δε ειμαι καμια τσουλα να παω να ορμιξω σε εγχειρησμενο ανθρωπο και ελειξε το θεμα.Πως σς φανικε ολο αυτο?χιχιχι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ξεκινώ από τις λέξεις που μου χτύπησαν καμπανάκι. Λες "εδώ και ένα μήνα". Είναι σύντομο το διάστημα για να αποφασίσεις περί της σοβαρότητας μιας σχέσης και το ξέρεις. Αν δεν είχες αμφιβολίες, δεν θα έγραφες καν για τον προβληματισμό σου, σωστά? Στη συνέχεια λες "γνώρισα μέσω ιντερνετ". Μπορεί για άλλους κάτι τέτοιο να λειτούργησε, αλλά θα μου επιτρέψεις να αντιμετωπίζω με καχυποψία μία τέτοια γνωριμία. Ναι, ακολουθούμε το ρεύμα της εποχής και τα νέα μέσα επικοινωνίας, αλλά διπλοτσεκάρουμε άτομα, που έχουν τη δυνατότητα, σε πρώτη φάση τουλάχιστο, να κρύβουν τις όποιες ιδιαιτερότητές τους πίσω από την ανωνυμία ενός υπολογιστή.
    Συνεχίζω με την πίστη μου στις συμπτώσεις, κισμέτ, πείτε το όπως θέλετε. Πρώτο ραντεβού σε νοσοκομείο? Λιγάκι στενάχωρο μου φαίνεται και, αν ήμουν στη θέση σου, θα προβληματιζόμουν σχετικά με το μέλλον μου με αυτόν τον άνθρωπο. Θα ακουστώ λιγάκι σκληρή, αλλά τι είδους μέλλον φαντάζεσαι ότι θα έχεις μαζί του? ʼλλο να αρρωστήσει ο άνθρωπός μας, εκεί θα είμαστε κερί αναμμένο, αλλά σου θέτω τον προβληματισμό τώρα που είναι αρχή ακόμη. Πριν δεθείς συναισθηματικά μαζί του. Προορίζεσαι για νοσοκόμα του? Είσαι αποφασισμένη να στερηθείς τις χαρές του σεξ, νέα γυναίκα? Να στερηθείς, λόγω συμπαράστασης, αλάτι, λάδι, γεύσεις, να ζεις μια νερόβραστη ζωή? Τι θα γίνει αν, χτυπώ ξύλο, βρεθείς νεότατη χήρα? Προσωπικά θέλω έναν άντρα να μου προσφέρει, πέρα από συναισθηματική και πνευματική κάλυψη, άφθονο σεξ για αρχή, ίσως και ένα παιδί αργότερα. Εκδρομές, διακοπές, εξόδους, ότι τέλος πάντων κάνει ένα λειτουργικό ζευγάρι. Τη ζωή του καρδιοπαθούς με φαντάζομαι να τη ζω αργότερα, πολύ αργότερα. Θα μου πεις ο Θεός τα κρίνει αυτά, αλλά αν βλέπουμε από την αρχή κάποια πράγματα, μπορούμε να φανταστούμε και τη συνέχεια.
    Στο θέμα της πίεσης τώρα. Είναι ανασφαλής και αυτό είναι ανθρώπινο. Κοιτάει να εξυπηρετήσει τα δικά του "θέλω" και καλά κάνει. Είναι, όμως, λιγάκι ανεύθυνο, άνθρωπος στην ηλικία του να βάζει ταμπέλες και χρονοδιαγράμματα. Θα κάνω σοβαρή σχέση, θα χτυπήσω και θα φύγω. Η πείρα δείχνει πως αυτά δεν τα προκαθορίζεις, έρχονται από μόνα τους. Μπορείς να έχεις ένα πλάνο για μια σχέση στο μυαλό σου, λόγω ηλικίας, κούρασης κλπ, αλλά την εξέλιξή της δεν την ξέρεις ποτέ. Κι αυτό γιατί έχεις να κάνεις με τον αστάθμητο παράγοντα "άνθρωπος". Δεν είναι ανάγκη να βιαστείς, να χάσεις την ανεξαρτησία σου, τη γαλήνη του σπιτιού σου. Συνέχισε αυτό που κάνεις, να είσαι ανθρώπινη, αλλά όχι θύμα. Ψάξε μέσα σου τι θέλεις εσύ από αυτή τη σχέση και πορεύσου ανάλογα. Βήμα βήμα. Δεν ήταν πρόθεσή μου να σε στεναχωρήσω, μόνο να σε προβληματίσω επιδιώκω. Να είσαι καλά!

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •