Προς ψυχιατρους...χρειαζομαι βοηθεια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Προς ψυχιατρους...χρειαζομαι βοηθεια.

    CPK 542 IU/L (φυσιολ.τιμες 38-174)
    SGPT/ALT 108 IU/L (φυσ.τιμες 5-35)
    SGOT/AST 43 IU/L (φυσ.τιμες 5-37)
    G-GT 219 UI/L (φυσ.τιμες 9-55)
    Aλκαλικη Φωσφαταση 55 UI/L (Φυσ.τιμες 25-125)
    LDH 443 UI/L (Φυσ.τιμες 170-480)

    Ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα σαν κινεζικα μου μοιαζουν:p
    Ποια ειναι η γνωμη σου Alk συντρεχει λογος ανησυχιας?

    Ενεσιμα δεν εχω κανει ποτε...ηπατιτιδα εκανα εξετασεις δεν εχω.
    Ολικη χολερυθρινη 1,1 mg/dl (φυσ.τιμες 0.1-1.3)
    Παιρνω 30 mg abilify τωρα...ισως αν τα πηγαινα στο 20-25 ή να αλλαξω φαρμακα?

    Παει το τζιν-τονικ:(

    Για εξηγηστε μου λιγο καλυτερα αυτες τις τιμες.......γιατι μου φαινεται καποιος πρεπει να θυμωσει...εκτος αν παρανοησα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον σκεφτομαι εντονα το τι εχω καταφερει στη ζωη μου μεχρι τωρα...που παω τι κανω...ποιος ειμαι...και ορισμενες φορες το μυαλο μου ξεφευγει λιγο...αναρωτιεμαι για το φαγητο που τρωω γιατι προσπαθω να κανω διαιτα...το εχω ριξει και εξω...δηλαδη τρωω εξω και εχω μεταπτωσεις διαθεσης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Hi Keep....It\'s been a long time since we\'ve last talked...I hope you are doing well...Λοιπόν,καλύτερα θα ήταν να πας στον ψυχίατρο που σε παρακολουθεί για να σου προτείνει τι πρέπει να κάνεις με το Abilify...Είναι τσιμπημένες μερικές τιμές...Νομίζω πως οι εξετάσεις σε οριοθετούν στο τι είναι φυσιολογικό και τι όχι από μόνες τους...Οπότε ναι είναι κάπως τσιμπημένες οι τιμές....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν το επιασες Kassi...εκοψα το φαγητο και εχω γινει αλλος ανθρωπος...οποτε λογικα δεν ειναι ο ψυχιατρος που πρεπει να συμβουλευτω...εκτος και αν καταφερα και εκανα \"υπερβαση\" ζωης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Τι εννοείς Κηπ άλλος άνθρωπος;;Πιστεύω πάντως ότι αν έκοψες το φαγητό ή κάνεις πλέον πιο υγιεινή ζωή οι τιμές σου στις αιματολογικές εξετάσεις θα έχουν τουλάχιστον βετιωθεί από παλιά.Οπότε ποιοί οι λόγοι ανησυχίας;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοω οτι αισθανομαι διαφορετικα εσωτερικα...δεν ξερω πως δειχνω φυσικα εξωτερικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    και φυσικα ειμαι τρομοκρατημενος
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Και πάλι δεν κατανοώ..Έχεις χάσει την αίσθηση του εαυτού σου;Επίσης πώς συσχετίζεται αυτό με την ανησυχία σου για τις αιματολογικές εξετάσεις;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καποτε νομιζα οτι υπηρχαν ανθρωποι και χαζογελαγα...αλλα αυτα ειναι παρελθον.Μεγαλωσα με αγαπη αλλα τα φυτα μεγαλωνουν με αγαπη...τωρα δε ξερω τι θα κανω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολοι ηταν ψευτικοι και μου πετουσαν ψευδαισθησεις στην μαπα...σε καθοριζει το περιβαλλον και το dna λενε...τον πουλο και απο τα δυο...sorry που ακουγομαι μελοδραματικος αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •