Καινουρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1

    Καινουρια

    Καλησπερα σε ολους!!Θα ηθελα να ζητησω γνωμες απο εσας που ειστε πιο γνωστες του θεματος.Ειμαι 1,61 με 76 κιλα..Πηγα σημερα στον διαιτολογο και ξεκιναω απο αυριο διαιτα..!ειμαι πολυ χαρουμενη και ενθουσιασμενη!Βεβαια ο διαιτολογος δεν μου ειπε πιο ειναι το ιδανικο βαρος για εμενα..με ρωτησε ποσα θελω να χασω,του απαντησα οσα πρεπει για να φαινομαι ομορφα..του ειπα 60.Δεν ειπε αν ειναι καλα ή οχι.Μου ειπε πως πρεπει να χασω τοσα κιλα ωστε το ποσοστο του λιπους στο σωμα μου να παει 30%.Θα μου βγαλει διατροφη να χανω 4 κιλα τον μηνα.Ειναι καλα?Εμενα μου φανηκαν λιγα...δεν ξερω βεβαια γι αυτο ρωταω..Επισης μου ειπε οτι μπορω να πινω 3 με 4 ποτα την εβδομαδα..Τι λετε??
    Ευχαριστω εκ των προτερων!Καλη Επιτυχια σε ολους μας!!!

  2. #2
    μα κανεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    141
    αγαπητη μπριντιφοξ κι εγω ειμαι νεα!!! υπάρχουν σελίδες στο διαδικτυο που σου βρισκουν το ιδανικο βαρος. τωρα οσων αφορα το ποτο κατι παραπανω θα ξερει! εμενα μου εχει αποκλεισει μερικα ποτα, αν και να σου πω την αληθεια τωρα πια τη βγαζω με περιε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    britnyfox καλησπερα και καλη αρχη....μια χαρα ειναι τα 4 κιλα το μηνα...καλυτερα αργα και σταθερα...ακολουθα τις οδηγιες του και ολα θα πανε καλα...για τα ποτα θα ξερει καλυτερα εκεινος εννοειται...εδω θα μαστε να τα λεμε...

  5. #5
    Καλησπερα migg ευχαριστω που μου απαντησες!Μακαρι να παν ολα καλα!Εχω πολυ αγχος αλλα και πολυ αισιοδοξια και θεληση
    Επισης κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν μου μετρησε τον μεταβολισμο..

  6. #6
    Αθενα ομως δεν επρεπε να μου πει την αποψη του??Καλη αρχη λοιπον και σε σενα!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    επειδη εχω περασει απο πολλους διαιτολογους δεν τον μετρανε ολοι τον μεταβολισμο ουτε σου λενε ολοι καποιο στοχο συγκεκριμενα....

  8. #8
    Ναι ε??Κατι θα ξερεις εσυ παραπανω.Τα 4 κιλα τον μηνα πως τα βλεπεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Καταρχάς μπράβο που έκανες το πρώτο βήμα και πήρες την απόφαση..

    εμένα τα 4 κιλά το μήνα μου φαίνονται υπερ-αρκετά... μη νομίζεις ότι είναι κ εύκολο να χάσεις 4 κιλά το μήνα.. στην αρχή ίσως πιο εύκολα..

    γνώμη μου να κάνεις 1-2 μήνες με στόχο τα 4 κιλά, και αν δεις ότι έχεις περιθώριο εντάξει.. να σκέφτεσαι πάντα και την διατήρηση..

    εσύ συγκεκριμένα, που θες να χάσεις 16 κιλά... με το πρόγραμμα αυτό σε 4 μήνες θα έχεις τελειώσει.. πόσο πιο γρήγορα βρε?

    θέλει και υπομονή αυτό το πράγμα.. σε 1 μήνα τα βάλαμε τα κιλά?? όχι.. ε τότε ούτε σε 1 θα τα χάσουμε!

    Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου εύχομαι!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    με καλυψε η καρεν..μακαρι καθε μηνα να χαναμε 4 κιλα...αλλα....και σκεψου οσο πιο λιγα κιλα εχεις να χασεις τοσο πιο δυσκολα χανονται...αλλα χανονται ομως....αυτο ειναι το μονο σιγουρο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    παιδια να ρωτησω κατι . 30% λιπος στο σωμα ειναι πολυ? τοσο μου ειπε ο διαιτολογος και μου φανηκε αρκετο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    ΠΟΣΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ
    ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    18-30 ετών 18-22%
    31-40 ετών 20-25%
    41-50 ετών 24-30%
    51 ετών και πάνω 30-35%

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    κουκουτσακι ευχαριστω . 35 ειμαι αρα ειναι λιγο τσιμπημενο!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Να σαι καλα
    Μπορεί να είναι και λίγο υπερβολικό αυτό, πάντως αν πέσεις λίγο από το 30 πιστεύω θα είναι μια χαρα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    ναι ετσι λεω. καλη συνεχεια σε ολους

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •