πόσο μπορούμε να αντέξουμε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 310
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    ευχαριστώ πολύ, μακάρι να μπορουσα να τον βοηθήσω όσο μπορώ....βλέπεις εκτός απο βουλιμικός είναι και διαβητικός τυπου 1, οπότε τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για αυτόν, χρειάζεται απίστευτη δύναμη ψυχής για να ανταπεξέλθει στην καθημερινότητα του. για αυτό είμαι τόσο περίφανη για αυτόν.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    2 μέρες χωρίς υπερφαγικό.........λίγο αλλαγή στο πρόγραμμα του βραδινού από σαλάτα δημητριακά αλλά όχι υπερφαγικά

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Μπράβο μπράβο!!! Κι εγώ αν εξαιρέσεις το τσιμπολόγημα, υπερφαγικο έχω να κάνω από Κυριακή.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    μπράβο μας:thumbup:......τι τέλεια που είναι να έχεις συμπαράσταση:bouncy: δεν ξέρω άμα θα ένιωθα τόσο δυνατή χωρίς εσάς :wink1:

  5. #20
    γειααα σας!!!και εγω 4 μερες χωρις υπερφαγικο...αντε και 100 μας ευχομαι!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Originally posted by lusid dreams
    γειααα σας!!!και εγω 4 μερες χωρις υπερφαγικο...αντε και 100 μας ευχομαι!
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  7. #22
    κουκουτσακι τι κανεις??

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    136
    ειχα να κανω υπερφαγικο 7 μερες.
    αλλα δυστυχως........ και δεν το ευχαριστηθηκα καν

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    κατέ μου μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, παλεύεις με την υπερφαγία και την νίκησες για μια ολόκληρη εβδομάδα, εγώ προσωπικά θα ήμουν περήφανη αν μπορούσα να κρατηθώ συνέχισε την καλή δουλειά και προσπάθεια και είμαι σίγουρη οτι μετά από λίγο καιρό θα θυμάσαι οτι κάποτε έκανες υπερφαγικά σαν ένα κακό όνειρο.....(και καλύτερα που δεν το ευχαριστήθηκες, το πρόβλημα με το φαγητό είναι οτι το χρησιμοποιούμε για να μας κάνει χαρούμενους........απο την στιγμή που δεν σε ικανοποίησε έχεις περισσότερες πιθανότητες να μην το επαναλάβεις, τουλάχιστον αυτό παρατήρησα σε μένα ......όταν κατάφερα να νιώσω καλύτερα με το φαγητό έκανα 2 και 3 υπερφαγικά την ημέρα....όταν μετά από το υπερφαγικό νόμιζα οτι θα τα τινάξω από το φαϊ αργησα πολύ μέχρι το επόμενο)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Καλησπέρα κι απο μένα :)
    Το τελευταίο μου υπερφαγικό το έκανα την Πέμπτη 9 Ιουνίου,έλεγα θα καταφέρω να κλείσω το 10ήμερο χαλαρά αλλα σήμερα τα χάλασα παλι γμτ :(
    Η αλήθεια είναι οτι δεν τα ευχαριστιέμαι πλεον τα υπερφαγικά,κάνω ατκινς και μετα απο μια δυο μέρες αποχής απο τουσ υδ/κες μετα χάνουν τη γεύση τους και δεν μου αρέσουν τοσο πχ. σήμερα έφαγα,μεταξύ άλλων,καρμπονάρα απο το αγαπημένο μου ιταλικό και μου φάνηκε άνοστη.
    Τέλος πάντων αμαρτία εξομολογουμένη ουκ έστι αμαρτία έτσι δεν λένε? λολ
    Απο αύριο τα κεφάλια μέσα πάλι :smilegrin:

  11. #26
    h lost kitten εχει πολυ δικιο....σκεψου μονο ποσο συχνα εκανες πριν και ποσο καλο ηταν που περαε μια ολοκληρη βδομαδα χωρις ουτε ενα!!!το κακο με μας ειναι οτι δεν εχουμε καμια υπομονη και πιστευουμε οτι ολα θα γινουν με μιας...ακομα και στην πιο ευκολη ασθενεια ,η αναρρωση θελει τον χρονο της,ποσο μαλλον σε κατι που εχει σχεση με την ψυχολογια και τον νου...κανε υπομονη και ολα θα γινουν,ειδικα αμα δεν τον σκεφτομαστε τοσο πολυ και δεν απογοητευομαστε αμεσως...και εγς εχω μολις 4 μερες χωρις υπερφαγικο αλλα καθε στιγμη ειναι και μια μικρη νικη ρε συ,μια μερα ολο ζωη,μια ωρα σκεφτομενη αλλα πραγματα!!!και αμα ειναι απο τις 7 μερες την βδομαδα να ειμαι την 1 σκατα και τις υπολοιπες 6 πολυ καλα,απο το να ειμαι και τις 7 σκατα(οπως οταν εκανα εμετους) καλυτερα ετσι...και οι πιο υγειεις ανθρωποι εχουν πολλεσ κακες μερες σιγουρα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Originally posted by lusid dreams
    κουκουτσακι τι κανεις??
    καλά είμαι, κοριτσάκι μου. Προσπαθώ να μπω σε διατροφή. Κάπως καλά πήγε σήμερα. ʼντε να δούμε. Εσύ;;

  13. #28
    και εγω μια χαρα ειμαι!κανω προβες συνεχεια γιατι εχω παρασταση στο μπαλετο...αλλα περναω καλα,δεν μπορω να πω!η διατροφη παει καλα και μενα ,με ελαχιστες εξαιρεσεις(κυριακη πχ),αλλα δεν με παιρνει απο κατω..το καλοκαιρι μου φτιαχνει την διαθεση παντα οποτε ελπιζω να παραμεινω ετσι για καιρο ακομα..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    κοντα 2 μηνες χωρις υπερφαγικο...μικρα τσιμπολογηματα ναι, οπως και μικρε κραιπαλες,,,αλλα υπερφαγικο οχι... :bouncy: :bouncy:

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Originally posted by lusid dreams
    και εγω μια χαρα ειμαι!κανω προβες συνεχεια γιατι εχω παρασταση στο μπαλετο...αλλα περναω καλα,δεν μπορω να πω!η διατροφη παει καλα και μενα ,με ελαχιστες εξαιρεσεις(κυριακη πχ),αλλα δεν με παιρνει απο κατω..το καλοκαιρι μου φτιαχνει την διαθεση παντα οποτε ελπιζω να παραμεινω ετσι για καιρο ακομα..
    μπαλέτο!!!! τι ωραία!!! Νομίζω η καλύτερη βοήθεια σε αυτή την προσπάθεια είναι να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν!!! Μπράβο!!!

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •