πόσο μπορούμε να αντέξουμε? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 310
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    καλημερα σας, δηλαδη μαλλον καλησπέρα σας.....ταραταταν ....3 μερες χωρις υπερφαγικό.......ο πρώτος στόχος ολοκληρώθηκε....ειμαι τρισευτυχισμένη...πετάω στα σύννεφα....κατάφερα να μην κάνω υπερφαγικό, εγώ που με το που γυρνουσα απο την σχολή πλακωνόμουν στα τοστ και στα δημητριακα και δώσ του τα μελια και τα γλυκά. δεν μπορω να σας εκφράσω πόσο σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξή σας. τα κατάφερα...τα παγωτίνια είναι ακόμα στο ψυγείο.....ουτε που γύρισα να τα δώ .....να τα φάει, όποιος θέλει να μην με ακολουθήσει σε αυτην την προσπάθεια (αλλα να μην γκρινιαζει μετά που δεν αδυνατίζει, χεχε ναι ο φίλος μου ορισμενες φορές νομίζει οτι τα κιλά εξαφανίζονται και μονο που λές οτι κάνεις δίαιτα).
    σήμερα ήρθε και το δέμα από την μαμά μου, δεν ξέρει οτι κάνω δίαιτα, δεν της το λέω γιατι κάθε φορά μου λέει <<τί κάνεις δίαιτα? αφου δεν αδυνατίζεις ...έχεις πάρει απο τον πατέρα σου ...είσαι γλυκατσου>> οπότε δεν μπορώ να υποστώ για άλλη μια φορά τον επιτύμβιο της καλής ψυχολογίας μου και βαρέθηκα το γνωστό άσμα της μανας μου <<είσαι στρουμπουλή γυναίκα εσύ, να πιάνει ο άντρας>> και την άλλη χιτ επιτυχία <<τα παχη σου τα κάλη σου>>......βαρέθηκα.... Κάνω δίαιτα και θα το λέω σε όποιον θέλω και δεν θα το σχολιάσει αρνητικά. δεν το είπα λοιπόν και έτσι έχουν έρθει εδώ γλυκά, όλα τα φαγητά με μπεσαμέλ και παϊδάκια φουλ στο λίπος (όπως χαρακτηριστικά είπε <<να τα ψήσετε στα καρβουνα, έχουν και λίθος θα γλύφεται τα δάχτυλά σας>>) , δεν ήξερα τι άλλο να κάνω έβαλα το 80% στην κατάψυξη και τα υπόλοιπα στο ψυγείο άμα θέλει να δοκιμάσει ο φίλος μου. ξέρω ότι είναι πεντανόστιμα αλλά δεν θα υποκύψω τώρα, είναι πολύ νωρίς για ξεστρατήματα
    επόμενος στόχος : 6 μέρες χωρίς υπερφαγικό
    για να δούμε αν γίνονται θαύματα :cul:

  2. #32
    Mπράβο βρε lost μου!!!:starhit:
    Νομίζω ξεκινήσαμε μαζί, διανύω και εγώ την τρίτη μέρα χωρίς υπερφαγικό γιαυτο πρόσεχε καλά μην κάνεις καμιά βλακεία γιατι θα κυλήσω και εγώ μαζί στο λέω.:bigsmile:
    Ουφ, πόσο θέλω να είναι η τελευταία φορά αυτή, κουράστηκα πια!
    Και εξαήμερο θα συμπληρώσουμε και εννιαήμερο και μήνα κλπ, δεν είναι θαύμα ρε, στο χέρι μας είναι!
    ΕΝΩΜΕΝΕΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ (που λέει και ο Ψινάκης? η ο Σαμαράς?Κάποια τεσπά)!:lol:

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    :lol: χαχαχα ναι ασημένια μου, ενωμένες θα νικήσουμε! περιμένω με απίστευτη ανυπομονεσία να σας γράψω <<κορίτσια 1 μήνας χωρίς υπερφαγικό>> , εδώ θα είμαστε και θα δείς που θα τα καταφέρουμε και για τις υπερφαγίες θα λέμε οτι πάνε πέρασαν μαζί με ένα κομμάτι μας ....το τρομαγμένο και πληγωμένο που έβρισκε καταφύγιο στο ψυγείο.....κράτα γερά Ασημένια μου :saint:

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Καλημέρα. 5η ή 6η μέρα χωρίς υπερφαγικό. Ας πω 5η να είμαι σίγουρη. Και..........................19η χωρίς βουλιμικο!!!!!!!!!!!!!!!:spin::tumble::spin::tumble::spin::tumble::spin:

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    μπραβο βρε κουκουτσάκι έτσι δώσε μας δύναμη!!!! καλημέρα σας 4 μέρες χωρίς υπερφαγικό.....άντε να πάμε και για την 5τη :smilegrin:

  6. #36
    γεια σας και απο μενα!ελεγα να μην γραψω γιατι ψιλοντρεπομουν αλλα τελικα ειπα να γραψω...χθες ειχα ενα μικρο υπερφαγικο,οχι τιποτα τρελο περισσοτερο λαιμαργια θα το ελεγα ,αλλα σωστη δεν ημουν...το καλο ηταν οτι σταματησα μονη μου πριν νιωσω οτι σκαω απο το φαι...τεσπα δικαιολογιες θα μου πειτε!!οποτε σημερα ξεκιναμε απο την αρχη και βλεπουμε...καλη συνεχεια σε ολες σας!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    δεν είναι δικαιολογίες ...είναι μεγάλο κατόρθωμα που συνειδητοποίησες την κατάσταση και σταμάτησες εγκαίρως ...και ακόμα μεγαλύτερο το γεγονός ότι δεν άφησες τις υπονομευτικές σκέψεις να σε νικήσουν και ξεκίνησες σήμερα κιόλας από την αρχή. αυτό που μάλλον πρέπει να διευκρινίσεις στον εαυτό σου είναι το γεγονός ότι δεν ξεκινάς από την αρχή, από την στιγμή μου έχεις ανέβει ένα ακόμα σκαλί και κατάφερες να συνειδητοποιήσεις τί κάνεις και να το σταματήσεις αυτή δεν είναι μια νέα αρχή απλά άλλαξες κεφάλαιο στο βιβλίο της προσπάθειάς σου που αντί για <<τέλος>> στην τελευταία σελίδα γράφει <<τα κατάφερα>>
    καλή συνέχεια λοιπόν:)

  8. #38
    Ευχαριστω πολυ πολυ..μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες!κοιτα γενικα μολις το εκανα δεν ημουν και τελεια,με πηρε λιγο απο κατω γτ ειχα 6 μερες που τα ειχα παει θαυμασια και ηταν σαν να σαμποταρω τον εαυτο μου,διοτι χθες ειχα προβα τζενεραλε στο μπαλετο και σημερα η μεγαλη μερα!!!τεσπα,το καλο ειναι οτι εχω ισχυρους συμμαχους,την συγκατοικο μου που με το που εγινε ηρθε και το συζητησαμε αρκετα...και την μαμα μου που καταλαβαινει την κακη ψυχολογια μου και μιλαγαμε κανα 40λεπτο στο τηλεφωνο και εκλαιγα και εκλαιγα και εφυγε η ενταση...και μετα βγηκα κιολας και γυρησα 5 το πρωι και περασα πολυ καλα! οτι να ναι,πολυ κυκλοθυμικη εχω καταντισει...τουλαχιστον εκει που η κακη διαθεση κραταγε παλια μερες τωρα κραταει ωρες....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    :bisou: είδες όλα καλά θα πάνε, καλή επιτυχία για σήμερα:bisou:

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Καλή επιτυχία, lusid!!! Και μη σε παίρνει από κάτω μια λαιμαργία. Κι εγώ μόλις τσίμπησα μερικές πατατούλες φούρνου και 3 κρακεράκια με ανθότυρο που δεν είναι στη δίαιτα. Αλλά δεν θα πέσω κι όλας. Σιγά το υπερφαγικό. Αυτό μπροστά στα υπερφαγικά μου είναι δίαιτα!! Απλά θα μειώσω λιγάκι το βραδινό μου και όλα καλά. Φιλάκια!!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    καλησπέρα κορίτσια. πρίν λίγο έκανα ένα μεγάλο υπερφαγικό και μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ χάλια, απο την αρχή αυτή η μέρα δεν πήγε καθόλου καλά. όλη την μέρα τσιμπολογούσα και έτρωγα κουταλιτσα κουταλίτσα το γλυκό της μάνας μου. το χειρότερο είναι οτι το έκανα γιατί ήμουν αγχωμένη για αύριο, βλέπετε έχω άλλα 3 κεφάλαια και δεν έχω διαβάσει τίποτα από το πρωϊ. θέλω να βάλω τα ΚΛΑΜΑΤΑ να τα παρατήσω όλα και να πάω διακοπές. τελικά είναι πιο δύσκολο να σηκωθείς όταν πέφτεις απο το να ξεκινάς.
    δεν μπορώ όμως να παραιτηθώ σωστά? η ώρα είναι 8 και 30 και έχω ένα μάθημα να διαβάσω....θα προσπαθήσω να ξενυχτήσω. δεν πρέπει να αφήσω την απαισιοδοξία να με νικήσει...τι θα καταφέρω? να δώ τηλεόραση με μια πίτσα με 2πλο τυρί στα χέρια και να πώ ότι εντάξει δεν πειράζει θα περάσω το επόμενο μάθημα.....ε όχι κάποτε πρέπει να το ξεπεράσω. όπως λέει και ο πατέρας μου <<η ζωή δίνει πολύ λίγες ευκαιρίες >>, μου δόθηκε λοιπόν μία ευκαιρία και δεν πρέπει να την αφήσω έτσι.
    πρέπει να είμαι καλά και να συνεχίσω.
    άρα μηδενίζω τις μέρες, κατάφερα να κάνω 5 μέρες χωρίς υπερφαγικό, και απο αύριο ξαναμετράω.
    καλό σας βράδυ, στρώνομαι για διάβασμα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Lost kitten ελπίζω να πηγαίνει καλά το διάβασμα και η διάθεση σου. Ό,τι και να γίνει μην τα παρατάς. Κάνε την προσπάθεια σου, κι αν πέφτεις λίγο, δεν πειράζει. Πρέπει να βρίσκεις δύναμη να ξανασυνεχίζεις. Ήταν ένα σημαντικό βήμα μέχρι εδώ. Τώρα πάμε για το επόμενο....Αντε, κοριτσάκι μου, Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    δυστυχώς κουκουστακι μου το διαβασμα δεν απέδωσε καρπους. το πρωϊ μέσα στην αίθουσα δεν μπορούσα καθόλου να συγκεντρωθώ και δυστυχώς μου έπεσε η πίεση. έτσι δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στο γραπτό μου. επίσης μετά το μάθημα πήγα στον καρδιολόγο γιατι ανησιχούσα για τις χαμηλές πιέσεις και μου είπε ότι είμαι υποτασική και θα παίρνω τώρα φάρμακα για την υπόταση.
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να πέφτουν όλα μαζί:(

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Originally posted by lost kitten
    δυστυχώς κουκουστακι μου το διαβασμα δεν απέδωσε καρπους. το πρωϊ μέσα στην αίθουσα δεν μπορούσα καθόλου να συγκεντρωθώ και δυστυχώς μου έπεσε η πίεση. έτσι δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στο γραπτό μου. επίσης μετά το μάθημα πήγα στον καρδιολόγο γιατι ανησιχούσα για τις χαμηλές πιέσεις και μου είπε ότι είμαι υποτασική και θα παίρνω τώρα φάρμακα για την υπόταση.
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να πέφτουν όλα μαζί:(
    :( Αλήθεια σου έδωσε φάρμακά;; Πόσο χρονών είσαι; Τώρα το ανακάλυψες αυτό ή σου έπεφτε εδώ και καιρό;; Δεν πειράζει βρε για το μάθημα...θα βάλεις τα δυνατά σου το Σεπτέμβρη και θα το περάσεις, δεν χάθηκε τίποτα...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    σχεδόν 20, εδώ και κανένα χρόνο ζαλίζομαι και μου πέφτει η πίεση και τώρα πρεπει να πέρνω κάτι σταγόνες (το προτίμησα από τα χαπια) για να ανεβαίνει. όσο για το μάθημα το κακό είναι ότι χρωστάω πολλά και βγήκα εκτός προγράμματος γιατί το είχα λίγο σίγουρο....αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε τι 9 τι 10 μαθηματα σωστά?
    εσύ κουκουτσάκι μου πώς είσαι?

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •